Publizitatea
X

Irratia zuzenean

Europa Liga: Athleticen partidak zuzenean jarraitu

  • facebook
  • twitter

Europa Liga

Zuzenean

Final-hamaseirenetako kanporaketak

eitb.eus

  • Partekatu
  • Bidali

Iruzkinak

FINAL-HAMASEIRENAK

Anderlecht (BEL) - Zenit (RUS)

Astra Giurgiu (RUM) - Genk (BEL)

Athletic Club (EUS) - Apoel (CYP)

AZ Alkmaar (HOL) - Lyon (FRA)

Borussia Mönchengladbach (GER) - Fiorentina (ITA)

Celta Vigo (ESP) - Shakhtar Donetsk (UKR)

Hapoel Beer-Sheva (ISR) - Besiktas (TUR)

Krasnodar (RUS) - Fenerbahçe (TUR)

Legia Varsovia (POL) - Ajax (NED)

Ludogorets Razgrad (BUL) - Copenhague (DIN)

Manchester United (ING) - St-Étienne (FRA)

Olympiacos (GRE) - Osmanlispor (TUR)

PAOK (GRE) - Schalke (GER)

Rostov (RUS) - Sparta Praha (CZE)

Villarreal (ESP) - Roma (ITA)

Gante (BEL) - Tottenham Hotspur (ING)

Multzo-buru

Ajax (NED), APOEL (CYP), Besiktas (TUR) (+), Fenerbahçe (TUR), Fiorentina (ITA), Genk (BEL), Copenhague (DIN) (+), Lyon (FRA) (+), Osmanlispor (TUR), Roma (ITA), Schalke (GER), Shakhtar Donetsk (UKR), Sparta Praha (CZE), St-Étienne (FRA), Tottenham Hotspur (ING) (+) eta Zenit (RUS)

B multzoa

Anderlecht (BEL), Astra Giurgiu (RUM), Athletic Club (EUS), AZ Alkmaar (HOL), Borussia Mönchengladbach (GER) (+), Celta Vigo (ESP), Gante (BEL), Hapoel Beer-Sheva (ISR), Krasnodar (RUS), Legia Varsovia (POL) (+), Ludogorets Razgrad (BUL) (+), Manchester United (ING), Olympiacos (GRE), PAOK (GRE), Rostov (RUS) (+)weta Villarreal (ESP)

Aldaketa asko Ernesto Valverderen deialdian:

59. min

Athleticen GOOOLA! Adurizek egin du bigarrena, buruz, beste korner jaurtiketa baten ostean.

2-1

10. min

Athleticen GOOOLA! Raul Garciak berdinketa jarri du buruz.

1-1

2. min

Sassuoloren GOLA. Zorigaiztoko jokaldia: Iago Herrerinek ez du harrapatu, eta Balenziagak bere atean sartu du.

0-1

Jarrai ezazu Athletic-Sassuolo zuzenean Euskadi Irratian.

Athleticen hamaikakoa:

Sassuoloren hamaikakoa:

Sassuolo, San Mamesen

DEIALDIA

Iraizoz, Bóveda, Laporte, San Jose, Beñat, Muniain, Williams, Vesga, Iago Herrerín, Susaeta, I.Lekue, X.Etxeita, Mikel Rico, Sabin Merino, Aduriz, Raul García, Balenziaga, Yeray.

Ernesto Valverde: 'Gakoa Sassuolori irabaztea da'

Balentziaga: 'Irabaziz gero, aurrera pauso handia litzateke'

 

 

 

F MULTZOA

1. KRC Genk,    6 puntu +1
2. Athletic Club,    6 puntu -2
3. SK Rapid Wien,    5 puntu 0
4. US Sassuolo,  5 puntu +1

Genken hamaikakoa: Bizot; Castagne, Colley, Brabec, Nastic; Ndidi, Susic, Pozuelo; Bailey, Buffel eta Samatta.

Ernesto Valverde: 'Guretzako final bat da'

 

KRC Genken kotnrako deialdia: Bóveda, Laporte, Eraso, Iturraspe, Muniain, Williams, Vesga, Iago Herrerín, Susaeta, I.Lekue, X.Etxeita, Mikel Rico, De Marcos, Sabin Merino, Aduriz, Raúl García, Balenziaga, Arrizabalaga eta, Yeray.

Athleticek asko du jokoan

Horrelakoa da Athleticen hurrengo aurkaria:

Athletic Genken da jada

imagen player

imagen player

SAILKAPENA

1. KRC Genk       3 puntu (+1)

2. US Sassuolo Calcio       3 puntu (+1)

3. SK Rapid Wien     3 puntu (0)

4. Athletic Club    3 puntu (-2 )

Partida garrantzitsua

 

Rapid Viena taldearen analisia

Rapid Viena, Bilbon

Athletic Club eta Vienako Rapid taldeek hirugarren aldiz jokatuko dute San Mameseko futbol-zelaian Europa Ligako bigarren jardunaldian. Aurrenekoa 1924. urtean izan zen, Mister Pentland entrenatzailea zela lagunartekoa jokatu zuten Austriako taldearen bidai bat aprobetxatuz; 7-2koa izan zen emaitza.

> > Gehiago irakurri

Jarrai ezazu partida, zuzenean, Euskadi Irratian

Ernesto Valverdek ondo hasi nahi du

Athletic, Mape futbol-zelaian

Irailak 14, asteazkena
09:00 Irteera autobusez aireporturantz.
10:00 Charter hegaldia Bilbo-Parma.
Ostatua: Hotel Remilia. Reggio Emilia.
18:15 Prentsaurreko ofiziala Stadio di Reggio Emilia Città del Tricoloren. Ernesto Valverdek eta jokalari batek.
19:00 Lan saioa: Stadio di Reggio Emilia Città del Tricolore. Ateak itxita.

Irailak 15, osteguna
19:00 UEL, Multzoen fasea, 1J: US SASSUOLO–ATHLETIC CLUB.
23:30 Charter hegaldia Parma-Gasteiz. Autobusa Lezamara.

ATHLETICEN EGUTEGIA

Irailak 15: US Sassuolo – Athletic (19:00)

Irailak 29: Athletic – SK Rapid Viena (21:05)

Urriak 20: KRC Genk – Athletic (21:05)

Azaroak 3:  Athletic – KRC Gent (19:00)

Azaroak 24: Athletic – US Sassuolo (21:05)

Abenduak 8: SK Rapid Viena – Athletic (19:00)

Europa Ligako zozketaren emaitzak:

A Multzoa: Manchester United (ING), Fenerbahçe (TUR), Feyenoord (HOL), Zorya (UCR).

B Multzoa: Olympiacos (GRE), Apoel (CYP), Young Boys (SUI), Astana (KAZ).

C Multzoa: Anderlecht (BEL), Saint-Ettiene (FRA), Mainz (ALE), Qäbälä (AZE).

D Multzoa: Zenit (RUS), Az Alkmaar (HOL), Maccabi Tel-Aviv (ISR), Dundalk (IRL).

E Multzoa: Viktoria Plzen (RCH), Roma (ITA), Austria de Viena (AUT), Astra (RUM).

F Multzoa: Athletic, Genk (BEL), Rapid de Viena (AUT), Sassuolo (ITA)

G Multzoa: Ajax (HOL), Standard de Lieja (BEL), Celta (ESP), Panathinaikos (GRE).

H Multzoa: Shaktar Donetsk (UCR), Braga (POR), Gent (BEL), Konyaspor (TUR).

I Multzoa: Schalke 04 (ALE), Salzburgo (AUT), Krasnodar (RUS), Niza (FRA).

J Multzoa: Fiorentina (ITA), PAOK (GRE), Liberec (RCH), Qarabag (AZE).

K Multzoa: Inter de Milán (ITA), Sparta de Praga (RCH), Southampton (GBR), H.Beer-Sheva(ISR).

L Multzoa: Villarreal (ESP), Steaua de Bucarest (RUM), Zurich (SUI), Osmanlispor (TUR)

Publizitatea

EiTB Kirolak

Kirolak

Hurrengo zuzenekoak

  • Gaur
  • og.
  • or.
  • lr.
  • ig.
  • al.
  • ar.

Ez dago zuzenekorik

Euskal Selekzioak Euskal selekzioak irabazi egin dio Korsikari,… Euskal Selekzioak
Publizitatea
Publizitatea

Bisitatuena

    Kargatzen ikusiena
        Kargatzen ikusiena