Publizitatea
Itxi

2021/09/05

18:25

Beste kirolak

Tokio 2020

Euskal kirolarien emaitzak Tokioko Paralinpiar Jokoetan

EITB MEDIA

Euskal kirolak ordezkaritza zabala du Tokion. Guztira 20 kirolari lehiatuko dira 10 espezialitatetan.

  • Tokio 2020ko Paralinpiar Jokoak

    Tokio 2020ko Paralinpiar Jokoak. Argazkia: EFE

  • Whatsapp
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Bidali

Tokioko Paralinpiar Jokoak 2021eko abuztuaren 24tik irailaren 5era jokatuko dira. Hemen bildu ditugu egun eta ordutegi guztiak (Euskal Herriko ordutegia).

ARKU-TIROA

Carmen Rubio

Abuztuak 27: Kanporaketa – 21. amaitu du (652 puntu).

Abuztuak 29: Carmen Rubio 134–140 Farzaneh Asgari (Iran) – Final-hamaseirenak – Kanporatuta.

 

Guillaume Toucoullet

Abuztuak 27: Kanporaketa – 7.  izan da (620 puntu).

Irailak 3: Guillaume Toucoullet 2–6 David Phillips – Final-hamaseirenak – Kanporatuta.

----------------------------------------------

ARRAUNA

Perle Bouge [PR2 Scull biko mistoa (PR2Mix2x). Christophe Lavignerekin batera egiten du arraun]

Abuztuak 27: 1. kanporaketa – 4. egin du, eta beste aukera bat izango du.

Abuztuak 28: Bigarren aukera – 4. egin du (08:27.49), eta B finala jokatuko du.

Abuztuak 29: B FINALA – 3. amaitu du.

 

Jorge Pineda eta Estibaliz Armendariz [PR3 Lauko mistoa lemazainarekin (PR3Mix4+). Josefa Benitez, Enrique Floriano eta Veronica Rodriguezekin batera egiten dute arraun]

Abuztuak 27: 1. kanporaketa – 6. izan dira, eta beste aukera bat izango dute.

Abuztuak 28: Bigarren aukera – 5. egin dute (07:39.64), eta B finala jokatuko dute.

Abuztuak 29: B FINALA – 5. izan dira.

----------------------------------------------

ATLETISMOA (Izaskun Oses)

Abuztuak 27: 1.500 m T13 – Sailkapen lasterketa – 3. amaitu du bere seriean, eta finalera sailkatu da.

Abuztuak 28: (12:10) 1.500 m T13 – FINALA – 6. izan da, eta paralinpiar diploma eskuratu du.

Abuztuak 30: (03:51) 400 m T12 – Sailkapen lasterketa – Urteko bere markarik onena egin du (01:00.50), baina lehiatik kanpo geratu da.

----------------------------------------------

GURPIL-AULKIKO EMAKUMEZKOEN SASKIBALOIA (Agurtzane Egiluz eta Beatriz Zudaire)

Abuztuak 26: AEB 68-34 Espainia – Multzoen fasea (Galdu)

Abuztuak 27: Espainia 29-46 Txina – Multzoen fasea (Galdu)

Abuztuak 28: Aljeria 8-80 Espainia – Multzoen fasea (Irabazi)

Abuztuak 29: Espainia 24–63 Herbehereak – Multzoen fasea (Galdu)Final-laurdenetara sailkatu dira.

Abuztuak 31: Alemania 57-33 Espainia – Final-laurdenak (Galdu)Dominen borrokatik kanporatuta.

Irailak 2: Espainia 43-62 Britainia Handia – 7. eta 8. tokiak erabakitzeko lehia (Galdu)8. tokian amaitu eta paralinpiar diploma eskuratu dute.

----------------------------------------------

GURPIL-AULKIKO GIZONEZKOEN SASKIBALOIA (Asier Garcia eta David Mouriz)

Abuztuak 25: Espainia 65-53 Hego Korea – Multzoen fasea (Irabazi)

Abuztuak 26: Kanada 41-78 Espainia – Multzoen fasea (Irabazi)

Abuztuak 27: Espainia 74-56 Kolonbia – Multzoen fasea (Irabazi)

Abuztuak 28: Turkia 61-79 Espainia – Multzoen fasea (Irabazi)

Abuztuak 29: Espainia 66-49 Japonia – Multzoen fasea (Irabazi)Final-laurdenetara sailkatu dira.

Irailak 1: Espainia 71-68 Alemania – Final-laurdenak (Irabazi)Finalerdietara sailkatu dira.

Irailak 3: Espainia 52-66 AEB – Finalerdiak (Galdu)Ez dira finalera sailkatu, eta brontzezko dominarengatik lehiatuko dira.

Irailak 5: Espainia 58-68 Britainia Handia – Brontzearen lehiarako partida (Galdu)Ez dute dominarik lortu, eta laugarren tokian amaitu dute txapelketa.

----------------------------------------------

IGERIKETA

Iñigo Llopis

Abuztuak 25: Estilo libreko 100 metroak (S8) – Kanporaketak – Kanporatuta.

Abuztuak 27: Bizkar estiloko 100 metroak (S8) – Zilarrezko domina.

Abuztuak 30: Estilo libreko 4x100 metroko FINALA – 7. sailkatu da.

Abuztuak 31: Estilo libreko 400 metroak (S8) – Kanporaketak – Finalera sailkatu da / FINALA – 7. sailkatu da.

Irailak 3: 4x100 metro estiloak – FINALA – 4. sailkatu da.

 

Ivan Salguero

Abuztuak 27: Estilo libreko 400 metroak (S13) – Kanporaketak – Finalerako sailkatu da / FINALA – 7. sailkatu da.

 

Nahia Zudaire

Abuztuak 28: 200 metro estiloak – Kanporaketak – Epaileek kanporatu egin dute bular estiloan tximeleta-ostikoa egin duela iritzita.

Abuztuak 31: Estilo libreko 400 metroak (S8) – FINALA – 4. sailkatu da eta paralinpiar diploma erdietsi du.

Irailak 3: Tximeleta estiloko 100 metroak (S8) – FINALA – 4 sailkatu da.

----------------------------------------------

MAHAI-TENISA (Iker Sastre)

Banaka

Abuztuak 26: Iker Sastre 0-3 Rafal Czuper (POL) [6-11, 9-11, 6-11] / Iker Sastre 2-3 Rasul Nazirov (RPC) [11-9, 11-4, 8-11, 11-13, 12-14] – Kanporatuta.

 

Taldeka

Abuztuak 31: Espainia 0-2 Hego Korea 1-2 kategoriako taldekako final-laurdenak. Kanporatuta.

Iker Sastre - Miguel Toledo 2-3 Jin Cheol Park - Soo Yong Cha [3-11, 11-6, 6-11, 12-10 eta 6-11]

Iker Sastre 1-3 Jin Cheol Park [11-8, 9-11,7-11 eta 5-11]

----------------------------------------------

PIRAGUISMOA (ESPRINTA) (Higinio Rivero)

Irailak 2: 200 m VL2 – Kanporaketak - Bigarren sailkatu da bere txandan, eta finalerdietan izango da.

Irailak 4: 200 m VL2 – Finalerdiak – Bere txanda irabazi eta finalera sailkatu da / A FINALA – 6. sailkatu da, eta paralinpiar diploma eskuratu du.

----------------------------------------------

TRIATLOIA (Rakel Mateo)

Abuztuak 28: Emakumezkoen PTS2 kategoria – 8. egin du, eta paralinpiar diploma bereganatu du.

----------------------------------------------

TXIRRINDULARITZA (PISTAKOA)

Dorian Foulon

Abuztuak 26: 1.000 metroko erlojupekoa C4-5 – FINALA – 6. sailkatu da.

Abuztuak 27: 4.000 metroko banakako jazarpena C5 – FINALA – Urrezko domina.

Abuztuak 28: 750 metroko taldekako esprinta C1-5 mistoa – Sailkapen lasterketa – 4. sailkatu dira, eta brontzearen lehian izango dira / Brontzearen lehiarako lasterketa – Espainiaren (49.209) aurka galdu dute, eta dominarik gabe geratu dira, 49.567 denbora eginda.

 

Alexandre Leaute

Abuztuak 26: 3.000 metroko banakako jazarpena C2 – Urrezko domina.

Abuztuak 27: 1.000 metroko erlojupekoa C1-3 – FINALA – Zilarrezko domina.

Abuztuak 28: 750 metroko taldekako esprinta C1-5 mistoa – Sailkapen lasterketa – 4. sailkatu dira, eta brontzearen lehian izango dira / Brontzearen lehiarako lasterketa – Espainiaren (49.209) aurka galdu dute, eta dominarik gabe geratu dira, 49.567 denbora eginda.

 

Eduardo Santas

Abuztuak 26: 3.000 metroko banakako jazarpena C3– 4. sailkatu da.

Abuztuak 27: 1.000 metroko erlojupekoa C1-3 – FINALA – 8. sailkatu da.

----------------------------------------------

TXIRRINDULARITZA (ERREPIDEKOA)

Dorian Foulon

Abuztuak 31: Erlojupekoa C5 – Ez du erlojupekoa amaitu.

Irailak 3: (03:30) Errepideko lasterketa C4-5 – Ez du lasterketa amaitu.

Alexandre Leaute

Abuztuak 31: Erlojupekoa C2 – Brontzezko domina.

Irailak 2: Errepideko lasterketa C1-3 – Brontzezko domina.

Eduardo Santas

Abuztuak 31: Erlojupekoa C3 - 5. sailkatu da.

Irailak 2: Errepideko lasterketa C1-3 – 26. sailkatu da.

  • Bisitatuena

      Kargatzen ikusiena
      Kargatzen ikusiena
    ;