Publizitatea
Itxi

2021/06/15

09:15

Futbola

Datak eta ordutegiak

Eurokopako partida guztien egutegia eta emaitzak

EITB Media

Lehen faseko partida guztien ordutegiak eta final-zortzirenetako, final-laurdenetako, finalerdietako eta finaleko datak eta emaitzak.

  • 2020ko Eurokopako partiden datak eta orduak.

    2020ko Eurokopako partiden datak eta orduak. Argazkia: EITB

  • Whatsapp
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Bidali

2020ko Eurokopa ekainaren 11tik uztailaren 11ra bitartean jokatuko da, 6 multzotan banatutako 24 selekziorekin. Txapelketako partidak Europa osoko 11 hiritan jokatuko dira: Amsterdam, Baku, Budapest, Bukarest, Erroma, Glasgow, Kopenhage, Londres, Munich, San Petersburgo eta Sevilla.

Lehen faseko (multzoen fasea) neurketek hiru ordutegi izango dituzte (15:00, 18:00 eta 21:00), baina final-zortzirenetatik aurrera bi izango dira (18:00 eta 21:00).

Honako hau da lehiaketako egutegia:

MULTZOEN FASEA

Ekainak 11, ostirala

A multzoa: Turkia 0-3 Italia

------------------------------------

Ekainak 12, larunbata

A multzoa: Gales 1-1 Suitza

B multzoa: Danimarka 0-1 Finlandia

B multzoa: Belgika 3-0 Errusia

------------------------------------

Ekainak 13, igandea

D multzoa: Ingalaterra 1-0 Kroazia

C multzoa: Austria 3-1 Mazedonia

C multzoa: Herbehereak 3-2 Ukraina

------------------------------------

Ekainak 14, astelehena

D multzoa: Eskozia 0-2 Txekia

E multzoa: Polonia 1-2 Eslovakia

E multzoa: Espainia 0-0 Suedia

------------------------------------

Ekainak 15, asteartea

F multzoa: Hungaria 0-3 Portugal

F multzoa: Frantzia 1-0 Alemania

------------------------------------

Ekainak 16, asteazkena

B multzoa: Finlandia 0-1 Errusia

A multzoa: Turkia 0-2 Gales

A multzoa: Italia 3-0 Suitza

------------------------------------

Ekainak 17, osteguna

C multzoa: Ukraina - Mazedonia (15:00, Bukarest)

B multzoa: Danimarka - Belgika (18:00, Kopenhage)

C multzoa: Herbehereak - Austria (21:00, Amsterdam)

------------------------------------

Ekainak 18, ostirala

E multzoa: Suedia - Eslovakia (15:00, San Petersburgo)

D multzoa: Kroazia - Txekia (18:00, Glasgow)

D multzoa: Ingalaterra - Eskozia (21:00, Londres)

------------------------------------

Ekainak 19, larunbata

F multzoa: Hungaria - Frantzia (15:00, Budapest)

F multzoa: Portugal - Alemania (18:00, Munich)

E multzoa: Espainia - Polonia (21:00, Sevilla)

------------------------------------

Ekainak 20, igandea

A multzoa: Italia - Gales (18:00, Erroma)

A multzoa: Suitza - Turkia (18:00, Baku)

------------------------------------

Ekainak 21, astelehena

C multzoa: Mazedonia - Herbehereak (18:00, Amsterdam)

C multzoa: Ukraina - Austria (18:00, Bukarest)

B multzoa: Errusia - Danimarka (21:00, Kopenhage)

B multzoa: Finlandia - Belgika (21:00, San Petersburgo)

------------------------------------

Ekainak 22, asteartea

D multzoa: Txekia- Ingalaterra (21:00, Londres)

D multzoa: Kroazia- Eskozia (21:00, Glasgow)

------------------------------------

Ekainak 23, asteazkena

E multzoa: Eslovakia- Espainia (18:00, Sevilla)

E multzoa: Suedia - Polonia (18:00, San Petersburgo)

F multzoa: Alemania - Hungaria (21:00, Munich)

F multzoa: Portugal - Frantzia (21:00, Budapest)

------------------------------------

Multzo bakoitzeko lehendabiziko bi taldeak eta hirugarren sailkatutakoen arteko lau onenak igaroko dira hurrengo txandara.

Ekainaren 24an eta 25ean atseden egunak izango dira.

------------------------------------

------------------------------------

FINAL-ZORTZIRENAK

Ekainak 26, larunbata

1) A multzoko 2.a vs B multzoko 2.a  (18:00, Amsterdam)

2) A multzoko 1.a vs C multzoko 2.a  (21:00, Londres)

------------------------------------

Ekainak 27, igandea

3) C multzoko 1.a vs D/E edo F multzoko 3.a (18:00, Budapest)

4) B multzoko 1.a vs A/D/E edo F multzoko 3.a  (21:00, Sevilla)

------------------------------------

Ekainak 28, astelehena

5) D multzoko 2.a vs E multzoko 2.a (18:00, Kopenhage)

6) F multzoko 1.a vs A/B o C multzoko 3.a  (21:00, Bukarest)

------------------------------------

Ekainak 29, asteartea

7) D multzoko 1.a vs F multzoko 2.a (18:00, Londres)

8) E multzoko 1.a  vs A/B/C edo D multzoko 3.a (21:00, Glasgow)

------------------------------------

------------------------------------

FINAL-LAURDENAK

Uztailak 2, ostirala

1. FL: 6ko irabazlea vs 5eko irabazlea (18:00, San Petersburgo)

2. FL: 4ko irabazlea vs 2ko irabazlea (21:00, Munich)

------------------------------------

Uztailak 3, larunbata

3. FL: 3ko irabazlea vs 1eko irabazlea (18:00, Baku)

4. FL: 8ko irabazlea vs 7ko irabazlea (21:00, Erroma)

------------------------------------

------------------------------------

FINALERDIAK

Uztailak 6, asteartea

1. FE: 2. FLko irabazlea vs 1. FLko irabazlea (21:00, Londres)

------------------------------------

Uztailak 7, asteazkena

2. FE: 4. FLko irabazlea vs 3. FLko irabazlea (21:00, Londres)

------------------------------------

------------------------------------

FINALA

1. FEko irabazlea vs 2. FEko irabazlea (21:00, Londres)

  • Bisitatuena

      Kargatzen ikusiena
      Kargatzen ikusiena
    ;