Publizitatea
Itxi

2020/06/19

09:58

Baskonia

Endesa Ligako azken fasea

Gaur, Bilbao Basket-Joventut eta Baskonia-Iberostar Tenerife

Erredakzioa

Bilbotarrek arratsaldeko 15:30ean jokatuko dute eta gasteiztarreko iluntzeko 21:30ean 2. jardunaldiko partidak.

  • Tornike Shengelia eta Ivan Cruz

    Tornike Shengelia eta Ivan Cruz. Argazkia: EFE

  • Whatsapp
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Bidali

Kirolbet Baskoniak aise irabazi zuen RETAbet Bilbao Basketen aurkako Endesa Ligako azken faseko lehen jardunaldiko euskal derbia eta gaur bigarren partida jokatu behar dute bi taldeek.

Bizkaitarrek 15:30ean jokatuko dute Club Joventut Badalonaren kontra eta aukeraren bat izaten jarraitu nahi badute irabaztera behartuta daude. Arabarrek bigarren garaipena nahi dute eta hori lortzeko Iberostar Tenerife gainditu beharko dute gaueko 21:30ean La Fontetako pabiloian.

Azken faseko partiden datak eta ordutegiak

2. JARDUNALDIA:

Ostirala, ekainak 19:

15:30ean: RETAbet Bilbao Basket-Club Joventut Badalona.

18:30ean: Unicaja-Barça.

21:30ean: Kirolbet Baskonia-Iberostar Tenerife.

Larunbata, ekainak 20:

15:30ean: San Pablo Burgos-Real Madril.

18:30ean: MoraBanc Andorra-Herbalife Kanaria Handia.

21:30ean: Valencia Basker Club-Casademont Zaragoza.

3. JARDUNALDIA:

Igandea, ekainak 21:

15:30ean: Iberostar Tenerife-RETAbet Bilbao.

18:30ean: Club Joventut Badalona-Unicaja.

21:30ean: Barça-Kirolbet Baskonia.

Astelehena, ekainak 22:

15:30ean: Herbalife Kanaria Handia-San Pablo Burgos.

18:30ean: Real Madril-Valencia Basket Club.

21:30ean: Casademont Zaragoza-MoraBanc Andorra.

4. JARDUNALDIA:

Asteartea, ekaikak 23:

15:30ean: Kirolbet Baskonia-Unicaja.

18:30ean: RETAbet Bilbao Basket-Barça.

21:30ean: Iberostar Tenerife-Club Joventut Badalona.

Asteazkena, ekainak 24:

15:30ean: Casademont Zaragoza-Herbalife Kanaria Handia.

18:30ea: MoraBanc Andorra-Real Madril.

21:30ean: Valentzia Basket Club-San Pablo Burgos.

5. JARDUNALDIA:

Osteguna, ekainmak 25:

15:30ean: Club Joventut Badalona-Kirolet Baskonia.

18:30ean: Unicaja-RETAbet Bilbao Basket.

21:30ean: Barça-Iberostar Tenerife.

Ostirala, ekainak 26:

15:30ean: San Pablo Burgos-MoraBanc Andorra.

18:30ean: Herbalife Kanaria Handia-Valentzia Basket Club

21:30ean: Real Madrid-Casademont Zaragoza.

FINALERDIAK:

Igandea, ekainak 28:

17:00etan: Lehen finalerdia

20:00etan: Bigarren finalerdia

FINALA:

Asteartean, ekainaren 30ean, 20:00etan.

  • Bisitatuena

      Kargatzen ikusiena
      Kargatzen ikusiena