Publizitatea
Itxi

2021/07/19

16:56

Frantziako Tourra 2021

108. edizioa

2021eko Frantziako Tourreko sailkapenak

EITB MEDIA

Ikusi hemen Frantziako Tourraren 108. edizioko sailkapen guztiak.

  • Tadej Pogacar, Frantziako Tourreko liderra

    Tadej Pogacar, Frantziako Tourreko liderra. Argazkia: Efe.

  • Whatsapp
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Bidali

2021eko Frantziako Tourreko sailkapenak. Lasterketa ekainaren 26a eta uztailaren 18a bitartean jokatu da.

21. ETAPAKO SAILKAPENA:

1 - VAN AERT Wout (Jumbo) 2:39:37

2 - PHILIPSEN Jasper (Alpecin)  d. b.

3 - CAVENDISH Mark (Deceuninck) d. b.

4 - MEZGEC Luka (BikeExchange) d. b.

5 - GREIPEL Andre (Israel Start-Up) d. b.

6 - VAN POPPEL Danny (Intermarché) d. b.

7 - MATTHEWS Michael (BikeExchange) d. b.

8 - ARANBURU Alex (Astana) d. b.

9 - BARTHE Cyril (B&B Hotels) d. b.

10 - WALSCHEID Max (Qhubeka) d. b.

SAILKAPEN NAGUSIA:

1 - POGACAR Tadej (UAE) 82:56:36

2 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) + 5:20

3 - CARAPAZ Richard (INEOS) + 7:03

4 - O'CONNOR Ben (AG2R) + 10:02

5 - KELDERMAN Wilco (BORA) + 10:13

6 - MAS Enric (Movistar) + 11:43

7 - LUTSENKO Alexey (Astana) + 12:23

8 - MARTIN Guillaume (Cofidis) + 15:33

9 - BILBAO Pello (Bahrain) + 16:04

10 - URAN Rigoberto (EF Education) + 18:34

20. ETAPAKO SAILKAPENA:

1 - VAN AERT Wout (Jumbo) 0:35:53

2 - ASGREEN Kasper (Deceuninck) + 0:21

3 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) + 0:32

4 - KUNG Stefan (FDJ) + 0:38

5 - BISSEGGER Stefan (Education) + 0:44

6 - CATTANEO Mattia (Deceuninck) + 0:49

7 - BJERG Mikkel (UAE) + 0:52

8 - POGACAR Tadej (UAE) + 0:57

9 - CORT Magnus + 1:00

10 - VAN BAARLE Dylan + 1:21

SAILKAPEN NAGUSIA 20. ETAPAREN OSTEAN:

1 - POGACAR Tadej (UAE) 80:16:59

2 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) + 5:20

3 - CARAPAZ Richard (INEOS) + 7:03

4 - O'CONNOR Ben (AG2R) + 10:02

5 - KELDERMAN Wilco (BORA) + 10:13

6 - MAS Enric (Movistar) + 11:43

7 - LUTSENKO Alexey (Astana) + 12:23

8 - MARTIN Guillaume (Cofidis) + 0:15

9 - BILBAO Pello (Bahrain) + 16:04

10 - URAN Rigoberto (EF Education) + 18:34

19. ETAPAKO SAILKAPENA:

1 - MOHORIC Matej (UAE) 4:19:17

2 - LAPORTE Chirstophe (Cofidis) + 0:58

3 - PEDERSEN Casper (DSM) + 0:58

4 - TEUNISSEN Mike (Jumbo) + 1:02

5 - POLITT Nils (BORA) + 1:08

6 - THEUNS Edward + 1:08

7 - VALGREN Michael + 1:08

8 - ZIMMERMANN Georg + 1:08

9 - TURGIS Anthony + 1:10

10 - STUYVEN Jasper + 1:10

SAILKAPEN NAGUSIA 19. ETAPAREN OSTEAN:

1 - POGACAR Tadej (UAE) 79:40:09

2 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) + 5:45

3 - CARAPAZ Richard (INEOS) + 5:51

4 - O'CONNOR Ben (AG2R) + 8:18

5 - KELDERMAN Wilco (BORA) + 8:50

6 - MAS Enric (Movistar) + 10:11

7 - LUTSENKO Alexey (Astana) + 11:22

8 - MARTIN Guillaume (Cofidis) + 12:46

9 - BILBAO Pello (Bahrain) + 13:48

10 - URAN Rigoberto (EF Education) + 16:25

18. ETAPAKO SAILKAPENA:

1 - POGACAR Tadej (UAE) 3:33:45

2 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) + 0:02

3 - CARAPAZ Richard (INEOS) + 0:02

4 - MAS Enric (Movistar) + 0:13

5 - MARTIN Dan (Israel Star-Up Nation) + 0:24

6 - KUSS Sep (Jumbo-Visma) + 0:30

7 - HIGUITA Sergio (EF Education) + 0:33

8 - O'CONNOR Ben (AG2R) + 0:34

9 - KELDERMAN Wilco (BORA) + 0:34

10 - VALVERDE Alejandro (Movistar) + 0:40

SAILKAPEN NAGUSIA 18. ETAPAREN OSTEAN:

1 - POGACAR Tadej (UAE) 75:00:02

2 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) + 5:45

3 - CARAPAZ Richard (INEOS) + 5:45

4 - O'CONNOR Ben (AG2R) + 8:18

5 - KELDERMAN Wilco (BORA) + 8:50

6 - MAS Enric (Movistar) + 10:11

7 - LUTSENKO Alexey (Astana) + 11:22

8 - MARTIN Guillaume (Cofidis) + 12:46

9 - BILBAO Pello (Bahrain) + 13:48

10 - URAN Rigoberto (EF Education) + 16:25

17. ETAPAKO SAILKAPENA:

1 - POGACAR Tadej (UAE) 5:03:31

2 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) + 0:3

3 - CARAPAZ Richard (INEOS) + 0:4

4 - GAUDU David (Groupama) + 1:19

5 - O'CONNOR Ben (AG2R) + 1:26

6 - KELDERMAN Wilco (BORA) + 1:40

7 - BILBAO Pello (Bahrain) + 1:44

8 - HIGUITA Sergio (EF Education) + 1:49

9 - URAN Rigoberto (EF Education) + 1:49

10 - TEUNS Dylan (Bahrain) + 1:49

SAILKAPEN NAGUSIA 17. ETAPAREN OSTEAN:

1 - POGACAR Tadej (UAE) 71:26:27

2 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) + 5:39

3 - CARAPAZ Richard (INEOS) + 5:43

4 - URAN Rigoberto (EF Education) + 7:17

5 - O'CONNOR Ben (AG2R) + 7:34

6 - KELDERMAN Wilco (BORA) + 8:06

7 - MAS Enric (Movistar) + 9:48

8 - LUTSENKO Alexey (Astana) + 10:04

9 - MARTIN Guillaume (Cofidis) + 11:51

10 - BILBAO Pello (Bahrain) + 12:53

16. ETAPAKO SAILKAPENA:

1 - KONRAD Patrick (BORA) 4:01:59

2 - COLBRELLI Sonny (Bahrain) + 0:42

3 - MATTHEWS Michael (BikeExchange) + 0:42

4 - PÉRICHON Pierre-Luc (Cofidis) + 0:42

5 - BONNAMOUR Franck (B&B Hotels) + 0:42

6- ARANBURU Alex (Astana) + 0:42

7 - SKUJINŠ Toms (Trek) + 0:45

8 - BAKELANTS Jan (Intermarche) + 0:45

9 - GAUDU David (Groupama) + 0:47

10 - ROTA Lorenzo (Intermarche) + 1:03

SAILKAPEN NAGUSIA 16. ETAPAREN OSTEAN:

1 - POGACAR Tadej (UAE) 62:07:18

2 - URÁN Rigoberto (EF Education) + 5:18

3 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) + 5:32

4 - CARAPAZ Richard (INEOS) + 5:33

5 - O'CONNOR Ben (AG2R) + 5:58

6 - KELDERMAN Wilco (BORA) + 6:16

7 - LUTSENKO Alexey (Astana) + 7:01

8 - MAS Enric (Movistar) + 7:11

9 - MARTIN Guillaume (Cofidis) + 7:58

10 - BILBAO Pello (Bahrain) + 10:59

15. ETAPAKO SAILKAPENA

1 - KUSS Sepp Team Jumbo-Visma 5:12:06

2 - VALVERDE Alejandro Movistar Team + 0:23

3 - POELS Wout Bahrain - Victorious + 1:15

4 - IZAGIRRE Ion Astana - Premier Tech + 1:15

5 - GUERREIRO Ruben EF Education - Nippo + 1:15

6 - QUINTANA Nairo Team Arkéa Samsic + 1:15

7 - GAUDU David Groupama - FDJ + 1:15

8 - MARTIN Dan Israel Start-Up Nation + 1:22

9 - BONNAMOUR Franck B&B Hotels p/b KTM + 1:22

10 - PARET-PEINTRE Aurélien AG2R Citroën Team + 1:22

SAILKAPEN NAGUSIA 15. ETAPAREN OSTEAN

1 - POGACAR Tadej UAE-Team Emirates 62:07:18

2 - URÁN Rigoberto EF Education - Nippo + 5:18

3 - VINGEGAARD Jonas Team Jumbo-Visma + 5:32

4 - CARAPAZ Richard INEOS Grenadiers + 5:33

5 - O'CONNOR Ben AG2R Citroën Team + 5:58

6 - KELDERMAN Wilco BORA - hansgrohe + 6:16

7 - LUTSENKO Alexey Astana - Premier Tech + 7:01

8 - MAS Enric Movistar Team + 7:11

9 - MARTIN Guillaume Cofidis, Solutions Crédits + 7:58

10 - BILBAO Pello Bahrain - Victorious + 10:59

14. ETAPAKO SAILKAPENA

1 - MOLLEMA Bauke (Trek) 4:16:16

2 - KONRAD Patrick (BORA) + 1:04

3 - HIGUITA Sergio (EF) d. b.

4 - CATTANEO Mattia (Deceuninck) + 1:06

5 - WOODS Michael (Israel) + 1:10

6 - FRAILE Omar (Astana) + 1:25

7 - GESBERT Élie (Arkéa) d. b.

8 - PACHER Quentin (B&B Hotels) d. b.

9 - MEINTJES Louis (Intermarché) d. b.

10 - CHAVES Esteban (BikeExchange) + 1:28

11 - MARTIN Guillaume (Cofidis) d. b.

SAILKAPEN NAGUSIA 14. ETAPAREN OSTEAN

1 - POGACAR Tadej (UAE) 56:50:21

2 - MARTIN Guillaume (Cofidis) + 4:04

3 - URÁN Rigoberto (EF) + 5:18

4 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) + 5:32

5 - CARAPAZ Richard (INEOS) + 5:33

6 - O'CONNOR Ben (AG2R) + 5:58

7 - KELDERMAN Wilco (BORA) + 6:16

8 - LUTSENKO Alexey (Astana) + 6:30

9 - MAS Enric (Movistar) + 7:11

10 - CATTANEO Mattia (Deceuninck) + 9:48

11 - BILBAO Pello (Bahrain) +10:28

13. ETAPAKO SAILKAPENA

1 - CAVENDISH Mark Deceuninck - Quick Step 5:04:29

2 - MØRKØV Michael Deceuninck - Quick Step d. b.

3 - PHILIPSEN Jasper Alpecin-Fenix d. b.

4 - GARCÍA CORTINA Iván Movistar Team d. b.

5 - VAN POPPEL Danny Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux d. b.

6 - ARANBURU Alex Astana - Premier Tech d. b.

7 - LAPORTE Christophe Cofidis, Solutions Crédits d. b.

8 - GREIPEL André Israel Start-Up Nation d. b.

9 - CORT Magnus EF Education - Nippo d. b.

10 - STUYVEN Jasper Trek - Segafredo d. b.

SAILKAPEN NAGUSIA 13. ETAPAREN OSTEAN

1 - POGACAR Tadej UAE-Team Emirates 52:27:12

2 - URÁN Rigoberto EF Education - Nippo + 5:18

3 - VINGEGAARD Jonas Team Jumbo-Visma + 5:32

4 - CARAPAZ Richard INEOS Grenadiers + 5:33

5 - O'CONNOR Ben AG2R Citroën Team + 5:58

6 - KELDERMAN Wilco BORA - hansgrohe + 6:16

7 - LUTSENKO Alexey Astana - Premier Tech + 6:30

8 - MAS Enric Movistar Team + 7:11

9 - MARTIN Guillaume Cofidis, Solutions Crédits + 9:29

10 - BILBAO Pello Bahrain - Victorious + 10:28

12. ETAPAREN SAILKAPENA

1 - POLITT Nils BORA - hansgrohe 3:22:12

2 - ERVITI Imanol Movistar Team + 0:31

3 - SWEENY Harry Lotto Soudal + 0:31

4 - KÜNG Stefan Groupama - FDJ + 1:58

5 - MEZGEC Luka Team BikeExchange + 2:06

6 - GREIPEL André Israel Start-Up Nation + 2:06

7 - THEUNS Edward Trek - Segafredo + 2:06

8 - VAN MOER Brent Lotto Soudal + 2:06

9 - ALAPHILIPPE Julian Deceuninck - Quick Step + 2:06

10 - HENAO Sergio Team Qhubeka NextHash + 2:06

SAILKAPEN NAGUSIA 12. ETAPAREN OSTEAN

1 - POGACAR Tadej UAE-Team Emirates 47:06:50

2 - URÁN Rigoberto EF Education - Nippo + 5:18

3 - VINGEGAARD Jonas Team Jumbo-Visma + 5:32

4 - CARAPAZ Richard INEOS Grenadiers + 5:33

5 - O'CONNOR Ben AG2R Citroën Team + 5:58

6 - KELDERMAN Wilco BORA - hansgrohe + 6:16

7 - LUTSENKO Alexey Astana - Premier Tech + 6:30

8 - MAS Enric Movistar Team + 7:11

9 - MARTIN Guillaume Cofidis, Solutions Crédits + 9:29

10 - BILBAO Pello Bahrain - Victorious + 10:28

11. ETAPAKO SAILKAPENA:

1 - VAN AERT Wout (Jumbo) 5:17:43

2 - ELISSONDE Kenny (Trek) + 1:14

3 - MOLLEMA Bauke (Trek) d. b.

4 - POGACAR Tadej (UAE) + 1:38

5 - URÁN Rigoberto (EF) d. b.

6 - CARAPAZ Richard (INEOS) d. b.

7 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) d. b.

8 - LUTSENKO Alexey (Astana) + 1:56

9 - KELDERMAN Wilco (BORA) d. b.

10 - MAS Enric (Movistar) + 3:02

11 - BILBAO Pello (Bahrain) + 3:28

SAILKAPEN NAGUSIA 11. ETAPAREN OSTEAN:

1 - POGACAR Tadej (UAE) 43:44:38

2 - URÁN Rigoberto (EF) + 5:18

3 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) + 5:32

4 - CARAPAZ Richard (INEOS) + 5:33

5 - O'CONNOR Ben (AG2R) + 5:58

6 - KELDERMAN Wilco (BORA) + 6:16

7 - LUTSENKO Alexey (Astana) + 6:30

8 - MAS Enric (Movistar) + 7:11

9 - MARTIN Guillaume (Cofidis) + 9:29

10 - BILBAO Pello (Bahrain) + 10:28

11 - CATTANEO Mattia (Deceuninck) + 15:35

10. ETAPAKO SAILKAPENA:

1 - CAVENDISH Mark (Deceuninck) 4:14:07

2 - VAN AERT Wout (Jumbo-Visma) d. b.

3 - PHILIPSEN Jasper (Alpecin) d. b.

4 - BOUHANNI Nacer (Arkea) d. b.

5 - MATTHEWS Michael (BikeExchange) d. b.

6 - MØRKØV Michael (Deceuninck) d. b.

7 - GREIPEL Andre (Israel) d. b.

8 - SAGAN Peter (BORA) d. b.

9 - TURGIS Anthony (TotalEnergies) d. b.

10 - BOL Cees (DSM) d. b.

SAILKAPEN NAGUSIA 10. ETAPAREN OSTEAN:

1 - POGACAR Tadej (UAE) 38:25:17

2 - O'CONNOR Ben (AG2R) + 2:01

3 - URAN Rigoberto (EF Education) + 5:18

4 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) + 5:32

5 - CARAPAZ Richard (INEOS) + 5:33

6 - MAS Enric (Movistar) + 5:47

7 - KELDERMAN Wilco (BORA) + 5:58

8 - LUTSENKO Alexey (Astana) + 6:12

9 - MARTIN Guillaume (Cofidis) + 7:02

10 - GAUDU David (Groupama) + 7:22

9. ETAPAKO SAILKAPENA

1 - O'CONNOR Ben AG2R Citroën Team 4:26:43

2  CATTANEO Mattia Deceuninck - Quick Step + 5:07

3 - COLBRELLI Sonny Bahrain - Victorious + 5:34

4 - MARTIN Guillaume Cofidis, Solutions Crédits + 5:36

5 - BONNAMOUR Franck B&B Hotels p/b KTM + 6:02

6 - POGACAR Tadej UAE-Team Emirates + 6:02

7 - CARAPAZ Richard INEOS Grenadiers + 6:34

8 - VINGEGAARD Jonas Team Jumbo-Visma + 6:34

9 - MAS Enric Movistar Team + 6:34

10 - URÁN Rigoberto EF Education - Nippo + 6:34

SAILKAPEN NAGUSIA 9. ETAPAREN OSTEAN

1 - POGACAR Tadej UAE-Team Emirates 34:11:10

2 - O'CONNOR Ben AG2R Citroën Team + 2:01

3 - URÁN Rigoberto EF Education - Nippo + 5:18

4 - VINGEGAARD Jonas Team Jumbo-Visma + 5:32

5 - CARAPAZ Richard INEOS Grenadiers + 5:33

6 - MAS Enric Movistar Team + 5:47

7 - KELDERMAN Wilco BORA - hansgrohe + 5:58

8 - LUTSENKO Alexey Astana - Premier Tech + 6:12

9 - MARTIN Guillaume Cofidis, Solutions Crédits + 7:02

10 - GAUDU David Groupama - FDJ + 7:22

8. ETAPAKO SAILKAPENA

1 - TEUNS Dylan Bahrain - Victorious 3:54:41

2 - IZAGIRRE Ion Astana - Premier Tech + 0:44

3 - WOODS Michael Israel Start-Up Nation + 0:47

4 - POGACAR Tadej UAE-Team Emirates + 0:49

5 - POELS Wout Bahrain - Victorious + 2:33

6 - YATES Simon Team BikeExchange + 2:43

7 - PARET-PEINTRE Aurélien AG2R Citroën Team + 3:03

8 - MARTIN Guillaume Cofidis, Solutions Crédits + 3:03

9 - CATTANEO Mattia Deceuninck - Quick Step + 4:07

10 - VINGEGAARD Jonas Team Jumbo-Visma + 4:09

SAILKAPEN NAGUSIA 8. ETAPAREN OSTEAN

1 - POGACAR Tadej UAE-Team Emirates 29:38:25

2 - VAN AERT Wout Team Jumbo-Visma + 1:48

3 - LUTSENKO Alexey Astana - Premier Tech + 4:38

4 - URÁN Rigoberto EF Education - Nippo + 4:46

5 - VINGEGAARD Jonas Team Jumbo-Visma + 5:00

6 - CARAPAZ Richard INEOS Grenadiers + 5:01

7 - KELDERMAN Wilco BORA - hansgrohe + 5:13

8 - MAS Enric Movistar Team + 5:15

9 - GAUDU David Groupama - FDJ + 5:52

10 - BILBAO Pello Bahrain - Victorious + 6:41

7. ETAPAKO SAILKAPENA:

1 - MOHORIC Matej Bahrain - Victorious 5:28:20

2 - STUYVEN Jasper Trek - Segafredo + 1:20

3 - CORT Magnus EF Education - Nippo + 1:40

4 - VAN DER POEL Mathieu Alpecin-Fenix + 1:40

5 - ASGREEN Kasper Deceuninck - Quick Step + 1:40

6 - BONNAMOUR Franck B&B Hotels p/b KTM + 1:40

7 - KONRAD Patrick BORA - hansgrohe + 1:40

8 - VAN AERT Wout Team Jumbo-Visma + 1:40

9 - VAN MOER Brent Lotto Soudal + 1:44

10 - GODON Dorian AG2R Citroën Team + 2:45

SAILKAPEN NAGUSIA 7. ETAPAREN OSTEAN:

1 - VAN DER POEL Mathieu Alpecin-Fenix 25:39:17

2 - VAN AERT Wout Team Jumbo-Visma + 0:30

3 - ASGREEN Kasper Deceuninck - Quick Step + 1:49

4 - MOHORIC Matej Bahrain - Victorious + 3:01

5 - POGACAR Tadej UAE-Team Emirates + 3:43

6 - NIBALI Vincenzo Trek - Segafredo + 4:12

7 - ALAPHILIPPE Julian Deceuninck - Quick Step + 4:23

8 - LUTSENKO Alexey Astana - Premier Tech + 4:56

9 - LATOUR Pierre Team TotalEnergies + 5:03

10 - URÁN Rigoberto EF Education - Nippo + 5:04

6. ETAPAKO SAILKAPENA:

1 - CAVENDISH Mark Deceuninck - Quick Step 3:17:36

2 - PHILIPSEN Jasper Alpecin-Fenix d. b.

3 - BOUHANNI Nacer Team Arkéa Samsic d. b.

4 - DÉMARE Arnaud Groupama - FDJ d. b.

5 - SAGAN Peter BORA - hansgrohe d. b.

6 - BOL Cees Team DSM d. b.

7 - MERLIER Tim Alpecin-Fenix d. b.

8 - VAN AERT Wout Team Jumbo-Visma d. b.

9 - MATTHEWS Michael Team BikeExchange d. b.

10 - PEDERSEN Mads Trek - Segafredo d. b.

SAILKAPEN NAGUSIA 6. ETAPAREN OSTEAN:

1 - VAN DER POEL Mathieu Alpecin-Fenix 20:09:17

2 - POGACAR Tadej UAE-Team Emirates + 0:08

3 - VAN AERT Wout Team Jumbo-Visma + 0:30

4 - ALAPHILIPPE Julian Deceuninck - Quick Step + 0:48

5 - LUTSENKO Alexey Astana - Premier Tech + 1:21

6 - LATOUR Pierre Team TotalEnergies + 1:28

7 - URÁN Rigoberto EF Education - Nippo + 1:29

8 - VINGEGAARD Jonas Team Jumbo-Visma + 1:43

9 - CARAPAZ Richard INEOS Grenadiers + 1:44

10 - ROGLIC Primož Team Jumbo-Visma + 1:48

5. ETAPAKO SAILKAPENA:

1 - POGACAR Tadej (UAE) 0:32:00

2 - KÜNG Stefan (Groupama) + 0:19

3 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) + 0:27

4 - VAN AERT Wout (Jumbo-Visma) + 0:30

5 - VAN DER POEL Mathieu (Alpecin) + 0:31

6 - ASGREEN Kasper (Deceuninck) + 0:37

7 - ROGLIC Primož (Jumbo) + 0:44

8 - CATTANEO Mattia (Deceuninck) + 0:55

9 - PORTE Richie (INEOS) + 0:55

10 - LUTSENKO Alexey (Astana) +1:00

SAILKAPEN NAGUSIA 5. ETAPAREN OSTEAN:

1 - VAN DER POEL Mathieu (Alpecin) 16:51:41

2 - POGACAR Tadej (UAE) + 0:08

3 - VAN AERT Wout (Jumbo) + 0:30

4 - ALAPHILIPPE Julian (Deceuninck) + 0:48

5 - LUTSENKO Alexey (Astana)n + 1:21

6 - LATOUR Pierre (TotalEnergies) + 1:28

7 - URÁN Rigoberto (EF Education) + 1:29

8 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) + 1:43

9 - CARAPAZ Richard (INEOS) + 1:44

10 - ROGLIC Primož (Jumbo) + 1:48

4. ETAPAKO SAILKAPENA:

1 - CAVENDISH Mark (Deceuninck) 3:20:17

2 - BOUHANNI Nacer (Arkea) d. b.

3 - PHILIPSEN Jasper (Alpecin-Fenix) d. b.

4 - MATTHEWS Michael (BikeExchange) d. b.

5 - SAGAN Peter (BORA) d. b.

6 - BOL Cees (DSM) d. b.

7 - LAPORTE Christophe (Cofidis) d. b.

8 - PEDERSEN Mads (Trek) d. b.

9 - VAN POPPEL Boy Intermarché) + 0:14

10- GREIPEL Andre (Israel) + 0:14

SAILKAPEN NAGUSIA 4. ETAPAREN OSTEAN:

1 - VAN DER POEL Mathieu (Alpecin) 16:19:10

2 - ALAPHILIPPE Julian (Deceuninck) + 0:08

3 - CARAPAZ Richard (INEOS) + 0:31

4 - VAN AERT Wout (Jumbo) + 0:31

5 - KELDERMAN Wilco (BORA) + 0:38

6 - POGACAR Tadej (UAE) + 0:39

7 - MAS Enric (Movistar) + 0:40

8 - QUINTANA Nairo (Arkea) + 0:40

9 - LATOUR Pierre (TotalEnergies) + 0:45

10 - GAUDU David (Groupama) + 0:52

3. ETAPAKO SAILKAPENA:

1 MERLIER Tim Alpecin-Fenix 4:01:28

2 PHILIPSEN Jasper Alpecin-Fenix 0:00

3 BOUHANNI Nacer Team Arkéa Samsic 0:00

4 BALLERINI Davide Deceuninck - Quick Step 0:00

5 COLBRELLI Sonny Bahrain - Victorious 0:00

6 ALAPHILIPPE Julian Deceuninck - Quick Step 0:00

7 VAN DER POEL Mathieu Alpecin-Fenix 0:00

8 BOL Cees Team DSM 0:00

9 TURGIS Anthony Team TotalEnergies 0:00

10 WALSCHEID Max Team Qhubeka NextHash 0:00

SAILKAPEN NAGUSIA 3. ETAPAREN OSTEAN

1 VAN DER POEL Mathieu Alpecin-Fenix 12:58:53

2 ALAPHILIPPE Julian Deceuninck - Quick Step 0:08

3 CARAPAZ Richard INEOS Grenadiers 0:31

4 VAN AERT Wout Team Jumbo-Visma 0:31

5 KELDERMAN Wilco BORA - hansgrohe 0:38

6 POGACAR Tadej UAE-Team Emirates 0:39

7 MAS Enric Movistar Team 0:40

8 QUINTANA Nairo Team Arkéa Samsic 0:40

9 LATOUR Pierre Team TotalEnergies 0:45

10 HIGUITA Sergio EF Education - Nippo 0:52

2. ETAPAKO SAILKAPENA:

Mathieu van der Poelek irabazi du Frantziako Tourreko bigarren etapa, Bretainiako Harresian, eta, denbora-sariei esker, liderraren maillota jantzi dut, bere aitona Raymond Poulidor ospetsuak lortu ez zuen balentria.

Sailkapeneko lehen euskal txirrindularia Pello Bilbao da. Bizkaitarra 12. postuan dago, lidergotik 26 segundora.

1- VAN DER POEL Mathieu (Alpecin) 4:18:30

2 - POGACAR Tadej (UAE) +0:06

3 - ROGLIC Primož (Jumbo) d.b.

4 - KELDERMAN Wilco (BORA) d.b.

5 - ALAPHILIPPE Julian (Deceuninck) +0:08

6 - MOLLEMA Bauke (Trek) d.b.

7 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) d.b.

8 - HIGUITA Sergio (EF) d.b.

9 - LATOUR Pierre (TotalEnergies) d.b.

10 - HAIG Jack (Bahrain) d.b.

SAILKAPEN NAGUSIA 2. ETAPA JOKATU OSTEAN:

1 - VAN DER POEL Mathieu (Alpecin) 8:57:25

2 - ALAPHILIPPE Julian (Deceuninck) +0:08

3 - POGACAR Tadej (UAE) +0:13

4 - ROGLIC Primož (Jumbo) +0:14

5 - KELDERMAN Wilco (BORA) +0:24

6 - HAIG Jack (Bahrain) +0:26

7 - MOLLEMA Bauke (Trek) d.b.

8 - HIGUITA Sergio (EF) d.b.

9 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) d.b.

10 - GAUDU David (Groupama) d.b.

11 - MAS Enric (Movistar) d.b.

12 - BILBAO Pello (Bahrain) d.b.

1. ETAPAKO SAILKAPENA:

Julian Alaphilippe frantziarrak, egungo munduko txapeldunak, irabazi du Frantziako Tourreko lehen etapa, eta lasterketako lehen maillot horia izan zen, Otsoen Hobia tontorrean garaipen bikaina bat lortuz.

1 - ALAPHILIPPE Julian (Deceuninck) 4:39:05

2 - MATTHEWS Michael (BikeExchangE) +0:08

3 - ROGLIC Primož (Jumbo) d.b.

4 - HAIG Jack (Bahrain) d.b.

5 - KELDERMAN Wilco (BORA) d.b.

6 - POGACAR Tadej (UAE) d.b.

7 - GAUDU David (Groupama) d.b.

8 - HIGUITA Sergio (EF) d.b.

9 - MOLLEMA Bauke (Trek) d.b.

10 - THOMAS Geraint (INEOS) d.b.

11 - CHAVES Esteban (BikeExchange) d.b.

12 - BILBAO Pello (Bahrain) d.b.

13 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) d.b.

14 - LUTSENKO Alexey (Astana) d.b.

15 - MAS Enric (Movistar) d.b.

16 - URÁN Rigoberto (EF) d.b.

17 - QUINTANA Nairo (Arkéa) d.b.

18 - NIBALI Vincenzo (Trek) d.b.

19 - ASGREEN Kasper (Deceuninck) d.b.

20 - VAN DER POEL Mathieu (Alpecin) d.b.

  • Bisitatuena

      Kargatzen ikusiena
      Kargatzen ikusiena
    ;