20:57

Sanferminak

Iruñea

Sanferminetako egitarau osoa, egunez egun

eitb.eus

Hemen topatuko duzu sanferminetako egitarau osoa; ikuskizun, entzierro eta jardueren ordutegiak eta lekuak.

  • Whatsapp
  • Whatsapp
  • telegram
  • Bidali

Uztailaren 6tik aurrera lehertuko da jaia Iruñean. Hona hemen 2016ko sanferminetako egitaraua osoa.

UZTAILAK 6, TXUPINAZOA

12:00 TXUPINAZOA

Udaletxea.

Pantaila erraldoien bidez emanen da, Antoniutti parkean, Sarasate pasealekuan, Karlos III.aren etorbidean, Gazteluko plazan eta Foruen plazan.

MUSIKA kalean

Irteera Udaletxe plazatik eta Sarasate pasealekutik.

13:30 FOLKLORE-JAIALDIA

Foruen plaza.

Taldeak: Amaiur, Ardantzeta, Basakaitz, Duguna, Harizti, Iruña Taldea, Larratz, Mikelats, Muthiko Alaiak, Oberena, Ortzadar eta Txori Zuri.

Dantzak: Eltziegoko dantzak –Correcalles, La danza, Cuatro Calles eta Jota–, Nafarroa Behereko Kabalkada –Bolant dantza, Entresantak, Euskaldunak, Sorginak eta Jauzi– eta Larrain-dantza.

17:00 ERRALDOIAK ETA BURUHANDIAK

Konpartsaren irteera autobus-geltokitik.

18:00 HAUEK FESTAK HAUEK!

Askatasun plaza.

Haurrendako jarduerak.

21:00ak arte.

18:30 BURTZIEN ZEZENKETA

Zezen-plaza.

19:00 Dantzaldia

Gazteluko plaza.

Vulkano Show orkestra.

20:00 San Ferminen

Bezpera Nagusiak

San Fermin kapera (San Lorentzo eliza).

Bezperak kantaturik: Katedraleko Musika Kaperak eta Nafarroako Orkestra Sinfonikoak nazioarteko bezperak interpretatuko dituzte sei hizkuntzatan.

Zuzendaria: Kapera maisua.

Txotxongiloak

Askatasun plaza.

Fito, el perro de Gorgorito.

Maese Villarejoren txotxongiloak (gaztelaniaz).

21:00 Dantzaldiak

Gazteluko plaza.

Txistu eta Gaita.

Antzerkia kalean

Karlos III.aren etorb.

Satsuma 3.0.

Scura Splats konpainia (Castelló).

21:45 Zezensuzkoa

Santo Domingo kalea, Udaletxe plaza eta Kale Berria.

23:00 Su artifizialak

Ziudadela.

Txapeldunetan txapeldun.

Diseinugilea: Vicente Caballer Barat.

Pirotecnia Piroquiles SL

23:30 Kontzertua

Foruen plaza.

Fermín Muguruza & New Orleans Basque Orkestra.

Cabezafuego & Broken Brothers Brass Band.

02:30 arte.

Dantzaldia

Gurutzeko plaza.

La Fania Perfect orkestra.

01:30 arte.

Dantzaldia

Gazteluko plaza.

Vulkano Show orkestra.

02:30 arte.

24:00 Munduko musikak

Antoniutti parkea.

Lariba.

DJa 02:30 arte.

Musika kalean

Irteera Udaletxe plazatik.

UZTAILAK 7 SAN FERMIN

06:45 Dianak

Txapitela kaletik eta Zezen-plazatik abiatuta.

07:00 Zaldi-aziendaren feria

Agustindarren industrialdea.

15:00ak arte.

08:00 Zezen-entzierroa

Festetako lehena.

09:30 Erraldoiak eta Buruhandiak

Konpartsaren irteera Ezpeletaren jauregitik (kale Nagusia).

10:00 San Ferminen prozesioa

Udalbatzak Kabildoa jasoko du eta San Fermin kaperara abiatuko da. Santuaren ohorezko Meza Nagusia.

Iruñeko Artzapezpikua eta Katedraleko Kabildoa buru egongo dira, eta Katedraleko Musika Kapera, Iruñeko Orfeoia eta orkestra arituko dira.

11:30 Hauek festak hauek!

Askatasun plaza. Haurrendako jarduerak.

14:00ak arte.

12:00 Musika kalean

Irteera Labrit pilotalekutik, Descalzos kaletik eta San Nikolas kaletik.

Txotxongiloak

Askatasun plaza.

Gorgorito en el Oeste. Maese Villarejoren txotxongiloak (gaztelaniaz).

17:30 Zaldunen, mandakoen eta musika-bandaren desfilea

Udaletxe plazatik zezen-plazaraino.

18:00 Hauek festak hauek!

Askatasun plaza. Haurrendako jarduerak.

21:00ak arte.

Musika kalean

Udaletxe plaza.

Jota-erronda.

18.30 Zezen-feriaren lehen zezenketa Zezen-plaza.

19:00 Dantzaldia

Gazteluko plaza.

Nueva Alaska orkestra.

20:30 arte.

Bertsolariak

Sarasate pasealekua.

Ez da kasualitatea.

Bertsolariak: Alaia Martin, Oihana Iguaran, Nerea Elustondo eta Oihana Bartra.

20:00ak arte.

20:00 Dantzaldia

Gurutzeko plaza.

Moncayo Band orkestra.

22:00ak arte.

Txotxongiloak

Askatasun plaza.

¡¡Níjara Nájara!! La Niña Embrujada.

La Otra Compañía, Txotxongilo-antzerkia (gaztelaniaz).

21:00 Euskal dantzak

Gazteluko plaza.

Txistu eta Gaita.

Antzerkia kalean

Karlos III.aren etorbidea.

Pepsicolen.

Pep Callau konpainia (Bartzelona).

21:45 Zezensuzkoa

Santo Domingo kalea, Udaletxe plaza eta Kale Berria.

23:00 Su artifizialak

Ziudadela.

Txapeldunetan txapeldun.

Diseinugilea: José Manuel Fernández de la Villa.

Pirotecnia Pablo SL

23:30 Kontzertua

Foruen plaza.

Muchachito.

Tonino Carotone.

02:30 arte.

Dantzaldia

Gurutzeko plaza.

Moncayo Band orkestra.

01:30 arte.

Dantzaldia

Gazteluko plaza.

Nueva Alaska orkestra.

02:30 arte.

24:00 Munduko musikak

Antoniutti parkea.

Saritah.

DJa 02:30 arte.

Musika kalean

Irteera San Nikolas kaletik eta Udaletxe plazatik.

UZTAILAK 8 BAIONAREN ETA HIRI SENIDETUEN EGUNA

06:45 Dianak

San Saturnino kaletik eta zezen-plazatik abiatuta.

08:00 Zezen-entzierroa

Festetako bigarrena.

09:30 Erraldoiak eta Buruhandiak

Konpartsaren irteera Ezpeletaren jauregitik (kale Nagusia).

11:30 Hauek festak hauek!

Askatasun plaza. Haurrendako jarduerak.

14:00ak arte.

12:00 Musika kalean

Irteera Labrit pilotalekutik, Udaletxe plazatik eta Karlos III. aren etorbidetik.

Txotxongiloak

Askatasun plaza.

Gorgorito en China.

Maese Villarejoren txotxongiloak (gaztelaniaz).

Jota-errezita ldia

Sarasate pasealekua.

Voces Riberas eta jotari berriak. Alex del Moral (Atarrabia) eta Diana Laínez (Corella).

Herri-kirolak

Foruen plaza. Nafarroako Trontzalarien Txapelketa (1. kategoria).

Nafarroako Trontzalarien Txapelketa (emakumeak).

Aizkora-erakustaldia (kanaenborra eta zutikako ebaketa).

Trontza-proba (abiaduraz).

12:30 Kontzertua

Compañia plaza.

Big Band abesbatza.

Iruñeko Ganbera Abesbatza eta Gasteiz Big Band.

13:00 Musika-bandak

Gurutzeko plaza.

Harmonie Bayonnaise.

17:30 Zaldunen, mandakoen eta musika-bandaren desfilea

Udaletxe plazatik Zezenplazaraino.

18:00 Hauek festak hauek!

Askatasun plaza. Haurrendako jarduerak.

21:00ak arte.

Musika kalean

Udaletxe plaza.

18:30 Zezen-feriaren bigarren zezenketa

Zezen-plaza.

19:00 Dantzaldia

Gazteluko plaza.

Miami Show orkestra.

20:30 arte.

Dantzak

Sarasate pasealekua.

Luzaideko bolantak.

20:00ak arte.

20:00 Dantzaldia

Gurutzeko plaza.

Conexión orkestra.

22:00ak arte.

Txotxongiloak

Askatasun plaza.

Ipuin magikoak.

Bihar Taldea (euskaraz).

21:00 Euskal dantzak

Gazteluko plaza.

Txistu eta Gaita.

Antzerkia kalean

Karlos III.aren etorbidea.

Pertsonaia mitologikoak.

Orritz-Iskide konpainia (Nafarroa).

21:45 Zezensuzkoa

San Domingo kalea, Udaletxe plaza eta kale Berria.

23:00 Su artifizialak

Ziudadela.

Txapeldunetan txapeldun.

Diseinugilea: Claudio Parente.

Parente Fireworks Group SRL su-etxea.

23:30 Kontzertua

Foruen plaza.

Willis Drummond.

Los Jambos.

02:30 arte.

Dantzaldia

Gurutzeko plaza.

Conexión orkestra.

01:30 arte.

Dantzaldia

Gazteluko plaza.

Miami Show orkestra.

02:30 arte.

24:00 Munduko musikak

Antoniutti parkea.

Cuban Beats All Stars.

DJa 02:30 arte.

Musika kalean

Irteera Estafeta kaletik.

UZTAILAK 9

06:45 Dianak

Kale Berritik eta Zezen-plazatik abiatuta.

08:00 Zezen-entzierroa

Festetako hirugarrena.

09:30 Erraldoiak eta Buruhandiak

Konpartsaren irteera Ezpeletaren jauregitik (kale Nagusia).

11:30 Hauek festak hauek!

Askatasun plaza. Haurrendako jarduerak.

14:00ak arte.

12:00 Musika kalean

Udaletxe plazatik eta Descalzos kaletik abiatuta.

Txotxongiloak

Carolino printzesaren bahiketan.

Bihar Taldea (euskaraz).

Jota -errezita ldia

Sarasate pasealekua.

Raíces Navarras eta jotari berriak

Rubén Garde (Atarrabia) eta Eneko Barbace Sádaba (Burlata).

Herri-kirolak

Foruen plaza. Nafarroako Harri-jasotzaileen Txapelketa.

Nafarroako Txinga-Erute Txapelketa.

Nafarroako Zama-jasotzaileen Txapelketa.

13:00 Musika-bandak

Gurutzeko plaza.

Ablitaseko Musika taldea.

17:30 Zaldunen, mandakoen eta musika-bandaren desfilea

Udaletxe plazatik Zezenplazaraino.

18:00 Hauek festak hauek!

Askatasun plaza. Haurrendako jarduerak.

21:00ak arte.

Musika kalean

Txapitela kalea.

Jota-erronda.

18:30 Zezen-feriaren hirugarren zezenketa

Zezen-plaza.

19:00 Dantzaldia

Gazteluko plaza.

Diamante Show Band orkestra.

20:30 arte.

Haurrendako dantzaldia

Sarasate pasealekua.

Dantzateke.

Zirika Zirkus konpainia.

Ele bietan (euskaraz / gaztelaniaz).

20:00 Dantzaldia

Gurutzeko plaza.

Verona orkestra.

22:00ak arte.

Txotxongiloak

Askatasun plaza.

Sinforosa, la princesa envidiosa. Maese Villarejoren txotxongiloak (gaztelaniaz).

21:00 Euskal dantzak

Gazteluko plaza.

Txistu eta Gaita.

Antzerkia kalean

Karlos III.aren etorb.

Lanza ilusiones 5.0.

Brotons Cabalgatas konpainia (Cádiz).

Jazzfermin

Compañia plaza.

Hutsun Txalaparta & Javier López Jaso.

Marcelo Escrich hirukotea.

21:45 Zezensuzkoa

San Domingo kalea, Udaletxe plaza eta Kale Berria.

23:00 Su artifizialak

Ziudadela.

Txapeldunetan txapeldun.

Diseinugilea: Eva Doespiritusanto Fernández.

Xaraiva SL su-etxea.

23:30 Kontzertua

Foruen plaza.

Arianna Puello.

La Basu.

La Chula Potra.

02:30 arte.

Dantzaldia

Gurutzeko plaza.

Verona orkestra.

01:30 arte.

Dantzaldia

Gazteluko plaza.

Diamante Show Band orkestra.

02:30 arte.

24:00 Munduko musikak

Antoniutti parkea.

Danbakhana Afrofusión.

DJa 02:30 arte.

Jazzfermin

Compañia plaza.

King Solomon Hicks.

UZTAILAK 10

06:45 Dianak

Merkatuko kaletik eta zezen-plazatik abiatuta.

08:00 Zezen-entzierroa

Festetako laugarrena.

09:30 Erraldoiak eta Buruhandiak

Konpartsaren irteera autobus-geltokitik.

11:00 Jauzien jaia

Gazteluko plaza.

11:30 Hauek festak hauek!

Askatasun plaza. Haurrendako jarduerak.

14:00ak arte.

12:00 Musika kalean

Irteera autobus-geltoki zaharretik eta San Nikolas kaletik.

Txotxongiloak

Askatasun plaza.

Carolino, la princesa y la cabeza del dragón.

Bihar Taldea (gaztelaniaz).

Jota -errezita ldia

Sarasate pasealekua.

Acordes Navarros eta jotari berriak: Carla Gárate Argaiz (Arguedas) eta Mónica Goñi Setas (Arguedas).

Herri-kirolak

Foruen plaza.

Nafarroako Aizkolarien binakako Txapelketa.

Nafarroako Gurdi-jasotzaileen Txapelketa.

Harri-jasotze erakustaldia.

13:00 Musika-bandak

Gurutzeko plaza.

Valtierrako Musika Banda.

Txistularien Alardea

San Jose plaza.

Txistularien 57. alarde-kontzertua.

Kresalaren hotsak.

17:30 Zaldunen, mandakoen eta musika-bandaren desfilea

Udaletxe plazatik zezen-plazaraino.

18:00 Hauek festak hauek!

Askatasun plaza.

Haurrendako jarduerak.

21:00ak arte.

Musika kalean

Udaletxe plaza.

Jota-erronda.

18:30 Zezen-feriaren laugarren zezenketa

Zezen-plaza.

19:00 Dantzaldia

Gazteluko plaza.

Nueva Era orkestra.

20:30 arte.

Dantza

Sarasate pasealekua.

Fustiñanako Paloteadoa.

20:00ak arte.

20:00 Dantzaldia

Gurutzeko plaza.

Oceanic orkestra.

22:00ak arte.

Txotxongiloak

Askatasun plaza.

Gorgorito en el fondo del mar. Maese Villarejoren txotxongiloak (gaztelaniaz).

21:00 Euskal dantzak

Gazteluko plaza.

Txistu eta Gaita.

Antzerkia kalean

Karlos III.aren etorbidea.

Bichos.

Brotons Cabalgatas konpainia (Cádiz).

Jazzfermin

Compañia plaza.

Andoni Arcilla Laukotea.

21:45 Zezensuzkoa

San Domingo kalea, Udaletxe plaza eta kale Berria.

23:00 Su artifizialak

Ziudadela.

Txapeldunetan txapeldun.

Diseinugilea: José Luis

Giménez Clemente.

Pirotecnia Vulcano SL

23:30 Kontzertua

Foruen plaza.

Duncan Dhu.

Belize.

02:30 arte.

Dantzaldia

Gurutzeko plaza.

Oceanic orkestra.

01:30 arte.

Dantzaldia

Gazteluko plaza.

Nueva Era orkestra.

02:30 arte.

24:00 Munduko musikak

Antoniutti parkea.

Rarefolk.

DJa 02:30 arte.

Jazzfermin

Compañia plaza.

Mikel Andueza Seikotea.

Musika kalean

Irteera kale Nagusitik.

UZTAILAK 11

06:45 Dianak

Kale Berritik eta zezen-plazatik abiatuta.

08:00 Zezen-entzierroa

Festetako bosgarrena.

09:30 Erraldoiak eta Buruhandiak

Konpartsaren irteera autobus-geltokitik.

11:00 Haurren lore-eskaintza San Fermini

Aduanako zokoa.

12:00 Haurren Dantza Jaialdia

Gazteluko plaza.

Hauek festak hauek!

Askatasun plaza. Haurrendako jarduerak.

14:00ak arte.

Musika kalean

San Domingo kalea, Descalzos kalea eta San Frantzisko plaza.

Txotxongiloak

Askatasun plaza.

Gorgorito y los indios Machakao.

Maese Villarejoren txotxongiloak (gaztelaniaz).

Jota -errezita ldia

Sarasate pasealekua.

Alegría Ribera eta jotari berriak Iker Gay (Zarrakaztelu) eta Lucía Ortega (Mélida).

Herri-kirolak

Foruen plaza. Nafarroako Aizkolarien Txapelketa (3. kategoria).

Nafarroako Trontzalarien Txapelketa (kadeteak).

Proba Konbinatuen erakustaldia (kimuak).

13:00 Musika-bandak

Gurutzeko plaza.

Fustiñanako banda.

17:30 Zaldunen, mandakoen eta musika-bandaren desfilea

Udaletxe plazatik Zezenplazaraino.

18:00 Hauek festak hauek!

Askatasun plaza.

Haurrendako jarduerak.

21:00ak arte.

18:30 Zezen-feriaren bosgarren zezenketa Zezen-plaza.

19:00 Dantzaldia

Gazteluko plaza.

La Tarantella orkestra.

20:30 arte.

Haurrendako antzerki musikala

Sarasate pasealekua.

Sardiña freskue.

Eidabe konpainia (euskaraz).

20:00 Dantzaldia

Gurutzeko plaza.

Niágara orkestra.

22:00ak arte.

Txotxongiloak

Askatasun plaza.

Cuenta conmigo.

Rosa Martínez & Lagunak konpainia (gaztelaniaz).

21:00 Euskal dantzak

Gazteluko plaza.

Txistu eta Gaita.

Antzerkia kalean

Karlos III.aren etorbidea.

Menuda banda parranda.

Almozandia konpainia (Zaragoza).

Jazzfermin

Compañia plaza.

Ulrich Calvo laukotea.

21:45 Zezensuzkoa

San Domingo kalea, Udaletxe plaza eta Kale Berria.

23:00 Su artifizialak

Ziudadela.

Txapeldunetan txapeldun.

Diseinugilea: Miguel Pérez Nivela.

Pirotecnia Zaragozana SA

23:30 Kontzertua

Foruen plaza.

Asian Dub Foundation.

Benation.

02:30 arte.

Dantzaldia

Gurutzeko plaza.

Niágara orkestra.

01:30 arte.

Dantzaldia

Gazteluko plaza.

La Tarantella orkestra.

02:30 arte.

24:00 Munduko musikak

Antoniutti parkea.

Dr. Maha’s Miracle Tonic.

DJa 02:30 arte.

Jazzfermin

Compañia plaza.

Spyro Gyra.

UZTAILAK 12 ZAHARREN EGUNA

06:45 Dianak

Calceteros kaletik eta zezen-plazatik abiatuta.

08:00 Zezen-entzierroa

Festetako seigarrena.

09:30 Erraldoiak eta Buruhandiak

Konpartsaren irteera Ezpeleta jauregitik (Kale Nagusia).

10:45 Zaharrendako meza

San Fermin kapera.

11:30 Hauek festak hauek!

Askatasun plaza.

Haurrendako jarduerak.

14:00ak arte.

12.00 Zaharren eguneko kontzertu berezia

Sarasate pasealekua.

Yoar eta Jus la Rocha errondailak.

Txotxongiloak

Askatasun plaza.

Hiru lumak.

Rosa Martínez & Lagunak konpainia (euskaraz).

Herri-kirolak

Foruen plaza. Nafarroako Ingude-jasotzaileen Txapelketa.

Motozerralarien XVIII. San Fermin Saria.

Harrijasotze erakustaldia.

Musika kalean

Descalzos kaletik abiatuta.

13:00 Musika-bandak

Gurutzeko plaza.

Oibarko Banda.

17:30 Zaldunen, mandakoen eta musika-bandaren desfilea

Udaletxe plazatik zezen-plazaraino.

18:00 Hauek festak hauek!

Askatasun plaza.

Haurrendako jarduerak.

21:00ak arte.

18.30 Zezen-feriaren seigarren zezenketa

Zezen-plaza.

19:00 Dantzaldia

Gazteluko plaza.

London orkestra.

20:30 arte.

Bertsolariak

Sarasate pasealekua.

Bertso jaialdia.

Bertsolariak: Amets Arzallus, Ander Fuentes “Itturri”, Maialen Lujanbio eta Eneko Lazkoz.

20:00ak arte.

20:00 Txotxongiloak

Askatasun plaza.

Las tres plumas.

Rosa Martínez & Lagunak konpainia (gaztelaniaz).

20:30 Musika-emanaldia

Gurutzeko plaza.

Los Diablos.

22:00ak arte.

21:00 Euskal dantzak

Gazteluko plaza.

Txistu eta Gaita.

Antzerkia kalean

Karlos III.aren etorbidea.

Barroco Roll.

Azar teatro konpainia (Valladolid).

Jazzfermin

Compañia plaza.

Kontxi Lorente hirukotea.

21:45 Zezensuzkoa

San Domingo kalea, Udaletxe plaza eta kale Berria.

23:00 Su artifizialak

Ziudadela.

Txapeldunetan txapeldun.

Diseinugilea: Miguel Ángel Tomás Ortí.

Pirotecnia Tomás SL.

23:30 Kontzertua

Foruen plaza.

Sidonie.

Baobabs Will Destroy Your Planet.

02:30 arte.

Dantzaldia

Gurutzeko plaza.

Euro orkestra.

01:30 arte.

Dantzaldia

Gazteluko plaza.

London orkestra.

02:30 arte.

24:00 Munduko musikak

Antoniutti parkea.

Spyrow.

DJa 02:30 arte.

Jazzfermin

Compañia plaza.

Chano Dominguez – Javier Colina- Guillermo McGill.

Musika kalean

San Gregorio kaletik abiatuta.

UZTAILAK 13

06:45 Dianak

Txapitela kaletik eta zezen-plazatik abiatuta.

08:00 Zezen-entzierroa

Festetako zazpigarrena.

09:30 Erraldoiak eta Buruhandiak

Konpartsaren irteera Ezpeleta jauregitik (Kale Nagusia).

11:30 Hauek festak hauek!

Askatasun plaza.

Haurrendako jarduerak.

14:00ak arte.

12:00 Musika kalean

Irteera Udaletxe plazatik eta Descalzos kaletik.

Txotxongiloak

Askatasun plaza.

Urrezko pipiten lapurreta.

Bagabiga antzerki-taldea (euskaraz).

Jota -errezita ldia

Sarasate pasealekua.

Irabia Jota Eskola eta Luis Les Les jotari beteranoa (Arguedas).

Herri-kirolak

Foruen plaza.

Sokatirako San Fermin 4x4 Txapelketa mistoa.

Emakume aizkolarien erakustaldia.

Kañamares anaien erakustaldia (taulak egitea eta enborrak aitzurraz moztea).

13:00 Musika-bandak

Gurutzeko plaza.

Valentziar Erkidegoaren

Etxeko Banda Sinfonikoa.

17:30 Zaldunen, mandakoen eta musika-bandaren desfilea

Udaletxe plazatik zezen-plazaraino.

18:00 Hauek festak hauek!

Askatasun plaza.

Haurrendako jarduerak.

21:00ak arte.

Musika kalean

Karlos III.aren etorbidea.

Jota-erronda.

18:30 Zezen-feriaren zazpigarren zezenketa

Zezen-plaza.

19:00 Dantzaldia

Gazteluko plaza.

Jamaica orkestra.

20:30 arte.

Dantza

Sarasate pasealekua.

Iruña Taldea.

20:00ak arte.

20:00 Dantzaldia

Gurutzeko plaza.

Azar orkestra.

22:00ak arte.

Txotxongiloak

Askatasun plaza.

Las aventuras y desventuras de Bicho Feo y Cosa Rara.

Bagabiga antzerki-taldea (gaztelaniaz).

21:00 Euskal dantzak

Gazteluko plaza.

Txistu eta Gaita.

Antzerkia kalean

Karlos III.aren etorbidea.

Nómadas.

Kanbahiota konpainia (Madril).

21:45 Zezensuzkoa

San Domingo kalea, Udaletxe plaza eta Kale Berria.

23:00 Su artifizialak

Ziudadela.

Txapeldunetan txapeldun.

Diseinugilea: Leopoldo Ferrández Peñalver.

Fuegos Artificiales Hermanos Ferrández su-etxea.

23:30 Kontzertua

Foruen plaza.

Delorean.

Niña Coyote eta Chico Tornado.

Tremenda Trementina.

02:30 arte.

Dantzaldia

Gurutzeko plaza.

Azar orkestra.

01:30 arte.

Dantzaldia

Gazteluko plaza.

Jamaica orkestra.

02:30 arte.

24:00 Munduko musikak

Antoniutti parkea.

Kalakan.

DJa 02:30 arte.

UZTAILAK 14 GAIXOA NI

06:45 Dianak

Merkatuko kaletik eta zezen-plazatik abiatuta.

08:00 Zezen-entzierroa

Zortzigarrena, festetako azkena.

09:30 Erraldoiak eta Buruhandiak

Konpartsaren azken irteera Ezpeleta jauregitik (Kale Nagusia).

10:45 San Ferminen Zortziurrena

Udaletxe plaza.

Udalbatza San Lorentzo parrokiara joanen da, elizkizunean parte hartzera.

Katedraleko Musika Kapera eta Ganbera-Orkestra arituko dira.

11:30 Hauek festak hauek!

Askatasun plaza.

Haurrendako jarduerak.

14:00ak arte.

12:00 Musika kalean

Irteera Karlos III.aren etorbidetik.

Txotxongiloak

Askatasun plaza.

La flor de la esperanza.

Bagabiga antzerki-taldea (gaztelaniaz).

Jota -errezita ldia

Sarasate pasealekua.

La Ribera Canta eta jotari berriak Oihane Salvatierra (Fustiñana) eta Maialen Salvatierra (Fustiñana).

Herri-kirolak

Foruen plaza.

Zama-jaurtitzaileen erakustaldia.

Motozerralarien erakustaldia (zurezko irudiak).

13:00 Musika-bandak

Gurutzeko plaza.

Los Txaparreros Añorbeko Banda.

14:00 Agurra Erraldoi eta Buruhandien Konpartsari

Udaletxe plaza.

17:30 Zaldunen, mandakoen eta musika-bandaren desfilea

Udaletxe plazatik zezen-plazaraino.

18:00 Hauek festak hauek!

Askatasun plaza.

Haurrendako jarduerak.

21:00ak arte.

Musika kalean

Udaletxe plaza.

Jota-erronda.

18:30 Zezen-feriaren zortzigarren zezenketa , festetako azkena

Zezen-plaza.

19:00 Dantza

Sarasate pasealekua.

Aiko.

20:00 Dantzaldia

Gurutzeko plaza.

Elegancia Mexicana orkestra.

22:00ak arte.

Txotxongiloak

Askatasun plaza.

Etxe sorginduaren misterioa.

Bagabiga antzerki-taldea (euskaraz).

21:00 Euskal dantzak

Gazteluko plaza.

Txistu eta Gaita.

21:45 Zezensuzkoa

San Domingo kalea, Udaletxe plaza eta kale Berria.

22:00 Musika kalean

Irteera San Frantzisko plazatik, eta bukaera Gazteluko plazan.

23:00 Su artifizialak

Ziudadela.

Txapeldunetan txapeldun.

Diseinugilea: Carlos Caballer Roselló.

Hermanos Caballer

Pirotécnicos SL su-etxea.

24:00 Gaixoa ni

Udaletxe plaza

Iruzkinak

  • Publizitatea
    Publizitatea
    Publizitatea
    Publizitatea
    Publizitatea

    Bisitatuena

      Kargatzen ikusiena
      Kargatzen ikusiena