19:27

Herriak eta Hiriak

Ekitaldiak eta ordutegiak

Danborradako egitarau osoa

eitb.eus

Urtarrilaren 19ko eta 20ko ekitaldiak eta danborra guztien ordutegiak.

  • Gaztelubide elkartearen danborrada. Argazkia: EFE

    Gaztelubide elkartearen danborrada Konstituzioa plazan. Argazkia: EFE

  • Whatsapp
  • Whatsapp
  • telegram
  • Bidali

Urtarrilak 19, ostirala:

  • 16:00-20:30: Donostiako auzoetan, Haur Danborrada ezberdinen saioak.
  • 23:25-00:00: Donostiako auzoetan, Helduen Danborrada ezberdinen saioak.
  • 24:00: Konstituzio Enparantzan, Gaztelubide Elkartearen eta gainontzeko danborradetako ordezkarien eskutik Banderaren Igoera.
    • Donostiako Konstituzio Plazan Gaztelubide Elkarteko Danborradak eta gainontzeko danborraden ordezkariek Raimundo Sarriegiren San Sebastian Martxa jotzen duen bitartean Donostiako Alkatea den Eneko Goiak Donostiako Bandera jarriko du, festei hasiera emanez. Martxaz gain Iriyarena, Retreta, Polka, Tatiago, Diana eta gainontzeko piezak joko dituzte.

Urtarrilak 20, larunbata:

  • Egun guztian zehar: Donostiako auzoetan, Helduen Danborrada ezberdinen saioak.
  • 12:00-14:00: Alderdi Ederren, Haur Danborrada.
  • 12:30: Udaletxeko Pleno Aretoan, Hiritar Merezimenduzko Dominen Banaketa.
  • 24:00: Konstituzio Enparantzan, Union Artesana Elkartearen eskutik Banderaren Jeitsiera.
  • Konstituzio Plazan, urtarrilak 20ko gaueko hamabietan, Donostiako Alkatea den Eneko Goiak Hiriko Bandera jeitsiko du Union Artesana Elkarteko danborradak San Sebastian Martxa jotzen duen bitartean, horrela festei amaiera emanez.

HELDUEN DANBORRADAK:

Alde Zaharra

  • Urtarrilak 19, ostirala:
    • 23:10 - 3:00: Gaztelubide
    • 23:45 - 2:40: Lur Gorri Ikasle Elkartea
    • 23:45 - 3:00: Kañoyetan
  • Urtarrilak 20, larunbata:
    • 1:00 - 3:00: Casa De Alava
    • 1:00 - 3:00: Arrano Beltza
    • 1:30 - 5:00: Herria Elkartea, Urgulldarrak K.E
    • 3:00 - 6:00: Gastronomica
    • 3:00 - 6:30: Euskal Billera
    • 3:30 - 6:30: Xarmanta Elkartea
    • 7:00 - 10:30: Kresala Nagusi
    • 10:30 - 14:30: Amaikak-Bat K. Elkartea
    • 11:00 - 14:30: Ardatza Danborrada
    • 12:00 - 16:00: Donostiako Kale Lagunak Hockey Kirol Elkartea
    • 13:00 - 16:15: Sheshenarena Kultur Elkartea
    • 16:00 - 19:30: Casa De La Rioja
    • 16:15 - 19:15: Kresala Gazteak
    • 16:30 - 20:00: Zubi Gain
    • 16:30 - 20:00: Aizepe Tanborrada
    • 18:00 - 21:45: Club Deportivo Esperanza
    • 18:45 - 21:45: Sociedad Fotografica De Gipuzkoa
    • 20:15 - 23:05: Aitzaki
    • 20:30 - 23:55: Ollagorra
    • 20:45 - 01:30: Union Artesana

Altza-Intxaurrondo

  • Urtarrilak 20, larunbata:
    • 0:00 - 2:30: Sociedad Leosiñeta Bertsolari
    • 0:00 - 3:00: Altzako Koxkorra
    • 0:00 - 3:00: Gurea
    • 0:00 - 3:00: Jolastokieta
    • 0:00 - 3:30: Boskotarrak
    • 0:00 - 3:30: Irurak
    • 11:30 - 14:30: Uliazpi Elkartea
    • 11:30 - 15:00: Artzak Ortzeok Elkartea
    • 15:00 - 18:30: Zulo Zahar
    • 16:00 - 19:30: Kosakos
    • 16:30 - 20:00: Bidebieta
    • 17:00 - 20:30: Intxaurra
    • 17:00 - 21:30: Mons Sociedad
    • 17:30 - 21:30: Txirritako Txuriurdinak
    • 18:00 - 22:00: Haizalde
    • 18:00 - 22:00: La Anunciata 75: Elkartea
    • 18:30 - 22:00: C.D. Internacional
    • 19:00 - 22:00: Herri Ametsa Ikastolako Helduen Danborrada

Amara-Loiolako Erriberak

  • Urtarrilak 20, larunbata:
    • 0:00 - 3:00: Donosti C.D.
    • 0:00 - 3:15: Erriberatarrak
    • 0:00 - 4:00: Tamborrada Amaratarra
    • 0:00 - 4:00: Santiagomendi Elkartea
    • 11:00 - 15:00: Goazen Erreala
    • 11:45 - 15:15: Katalina Erauso Danborrada
    • 12:15 - 15:15: Iluari Futbol Taldea
    • 15:00 - 18:30: Donosti Cup
    • 16:45 - 20:15: Ikasbide Kultur Elkartea
    • 17:00 - 20:30: Morlanstarrak Auzo Elkartea
    • 17:00 - 20:30: Lagun Berriak
    • 18:00 - 21:00: La Salle Loiola
    • 18:30 - 22:15: Urtoki
    • 18:30 - 22:30: Abandotarra
    • 19:30 - 00:45: Amara Berri Ikastetxeko Danborrada
    • 21:00 - 00:00: El Sauce

Antigua

  • Urtarrilak 20, larunbata:
    • 0:00 - 2:45: Atotxa Erreka Sdad. Recreativa
    • 0:00 - 3:20: Zubi Musu Elkartea
    • 0:00 - 3:30: Sansustene S.C.R.
    • 0:00 - 3:45: Berio F.T.
    • 0:00 - 4:00: Real Club De Tenis De San Sebastian
    • 1:30 - 5:30: Santo Tomas Lizeoko Danborkide H.D.G.E.
    • 4:00 - 7:45: Santa Teresa Ikastetxea
    • 7:00 - 11:00: Donosti-Zarra-Antiguako Gazteen Danborrada K.E.
    • 9:00 - 12:30: Jakintzako Gurasoen Danborrada
    • 10:30 - 14:00: Sociedad Istingorra
    • 10:30 - 14:30: Ibaetako Danborrada Ibadan
    • 11:30 - 14:30: Xexene
    • 15:45 - 19:30: Tecnun
    • 16:45 - 21:30: Ikastola Ekintza
    • 17:00 - 20:45: Ur Tantta Kultur Elkartea
    • 17:00 - 21:00: Pedro Axular S.C.D.
    • 17:00 - 21:30: Benta Berriko Lagunak S.C.R.
    • 17:30 - 21:00: Txirain Kultur Elkartea
    • 17:30 - 21:15: Antiguoko Kirol Elkartea
    • 18:00 - 22:30: Unibertsitateko Danborrada K.E.
    • 20:15 - 23:15: Santo Tomas Lizeoko Gaztekide Danborrada
    • 21:00 - 00:30: Baso Etxea

Erdialdea

  • Urtarrilak 20, larunbata:
    • 0:00 - 3:30: Espai Catalunya Topalekua
    • 0:00 - 4:00: Kaialde Tamborrada
    • 0:00 - 4:00: Los Corcones
    • 0:00 - 4:00: Ondar Gain
    • 0:30 - 3:30: Donostiako Amara Areto Futbol Kirol Elkartea
    • 0:30 - 4:30: Cantabrico
    • 1:00 - 4:00: Mundaiz
    • 1:00 - 4:35: La Espiga
    • 2:00 - 5:00: Sociedad Recreativa Antonio Bar
    • 8:00 - 10:00: Asociación Amigos Angulas Aguinaga
    • 8:30 - 12:00: Universidad De Deusto
    • 8:30 - 12:30: Vasconia C.D.
    • 9:00 - 11:40: Asociacion De Empleados De Kutxa Denon Artean Denetik
    • 10:00 - 12:30: Jatorra
    • 12:30 - 15:25: Asociación Tamborrada Hotel De Londres Y De Inglaterra
    • 13:15 - 16:30: Asociación De Padres De Alumnos -Summa-Colegio Summa Aldapeta
    • 14:30 -18:00: Emakumeen Etxea Elkartea
    • 15:00 - 18:30: Eiztari Etxea
    • 15:30 - 19:10: Peña Recreativa La Vaca
    • 15:30 - 21:30: Eskaut Gia
    • 16:00 - 20:00: Amigos Del Europa
    • 16:30 - 20:00: Tamborrada Txubillo
    • 16:30 - 20:30: Marianistas Summa Aldapeta
    • 17:00 - 20:00: Gaztedi
    • 17:00 - 21:00: Peña Anastasio Juvenil
    • 17:00 - 21:00: Koruko Ama Birjinaren Eskola
    • 17:00 - 21:30: Peña Anastasio
    • 17:15 - 20:30: Colegio De Ingenieros Industriales De Gipuzkoa Coiig
    • 17:45 - 21:30: Gizartea
    • 18:00 - 22:00: C.D. Lagun Artea
    • 19:00 - 22:30: Atletico San Sebastian Club
    • 20:00 - 00:00: Catedral Centenario Asoc.

Gros

  • Urtarrilak 19, ostirala:
    • 23:30 - 3:45: Umore Ona
    • 23:45 - 3:45: Txofreko Lagunak K.E.
  • Urtarrilak 20, larunbata:
    • 0:00 - 3:30: Antxeta S.D.R.
    • 0:00 - 3:45: Lagun Garbiak
    • 0:30 - 4:00: Gure Borda
    • 9:00 - 12:30: Zuhaizti Eskola
    • 9:00 - 12:00 Claret / MB Kultur Elkartea
    • 10:00 - 14:20: Itxas Gain S.D.R.
    • 11:00 - 14:00: Donosti Dolphins
    • 11:30 - 15:25: Casa Cultural Galicia
    • 12:30 - 17:00: Beti Erreala Danborrada
    • 14:40 - 17:40: Centro Burgales Castellano Leones
    • 16:30 - 19:45: Sociedad Itsasburu
    • 17:00 - 20:30: Club Ciclista Donostiarra
    • 17:00 - 21:00: La Gaviota Asociacion P. Cultural
    • 17:00 - 21:15: Errekamari Kultur Elkartea
    • 17:30 - 20:30: Jesuitak Ikastetxea
    • 18:30 - 21:30: El Cangrejo
    • 18:45 - 22:15: Zurriola Ikastola
    • 20:00 - 23:30: Bera Bera Rt
    • 20:15 - 00:15: Injineruen Danborrada, Kursaal Elkartea
    • 21:00 - 23:50: Katu Arraiak
    • 21:00 - 00:00: Irrintzika Kultur Elkartea
    • 22:00 - 01:45: Kondarrak S.R.

Loiola-Egia-Martutene

  • Urtarrilak 20, larunbata:
    • 0:00 - 2:30: Loiolatarra C.D.
    • 0:00 - 3:00: Mardan K.E.
    • 0:00 - 3:30: Ur Zaleak S.D.R.C.
    • 8:00 - 12:00: Donosti Gain
    • 16:00 - 20:30: Parroquia Maria Reina-Egiako Tolosarrak
    • 16:15 - 20:45: Aitor Ikastolako Ikasleen Latxaga Guraso Elkartea
    • 16:30 - 20:30: Fundacion Ametzagaña
    • 21:00 - 00:00: Arrano Elkartea
    • 22:00 - 00:00: Mardan K.E.
    • 22:00 - 00:00: Zuloidan

Iruzkinak

  • Publizitatea
    Publizitatea
    Publizitatea
    Publizitatea
    Publizitatea

    Bisitatuena

      Kargatzen ikusiena
      Kargatzen ikusiena