20:47

Pueblos y Ciudades

Aste Nagusia 2018

Programa de Bilboko Konpartsak para la Aste Nagusia 2018

eitb.eus

Consulta aquí día a día y hora a hora las actividades y los conciertos organizados por las comparsas.

  • Foto: Bilboko Konpartsak

    Foto: Bilboko Konpartsak

  • Whatsapp
  • Whatsapp
  • telegram
  • Enviar

Programa de fiestas de Bilboko Konpartsak para la Aste Nagusia 2018.

 

 

 

SÁBADO 18 DE AGOSTO

17:00 Zazpi Kaleak: Kalejira Del Txupín

19:00 Arriaga plaza: Recepción A MARIJAIA, PREGÓN Y TXUPÍN DE COMIENZO DE FIESTAS

19:50 Arriaga plaza: Agurra a Marijaia

20:00 Arriagako Atz.: Apertura de txosnas con Marijaia

20:30 Arriaga plaza: Toro de fuego

22:30 Etxebarria parkea: Fuegos artificiales. XXVIII Concurso internacional Villa de Bilbao: FIRST CLASS PYRO-EVENTS (Alemania)

23:00 Algara: DJ ELEPUNTO

23:30

- Irrintz: DJ PAUL SWYLË

- Komantxe: AIARALDEKO SOINU SISTEMA & LAGUNAK

00:30 Pinpilinpauxa: PUTILATEX + LA PUNKA PAKA

 

DOMINGO 19 DE AGOSTO

10:00

- Arriaga plaza: Diana de txistularis y txupín

- Euskal Museoa: Exposición 40 aniversario Aste Nagusia

- Somera kalea: VII Open Magic The Gathering. Inscripción

- Arenal: Mercado de productores del agro bizkaino: Gure lurreko merkatuak

10:30 Triangune: Muestra de juego de mesa Blood Bowl

11:00

- Konsuletxearen pl.: KONPARTSAKIDETU!: Taller de goitibeheras

- Zabalbide kalea: Bajada de Goitiberas V. Open Aste Nagusia

- Arriagako atz.: Hinchables.

- Arenal: Reparto de pintxos con las Peñas del Athletic: pollo, hamburguesas y parrillada de verdura

- Triangune: Taller de Txalaparta infantil + Mercado Txalaparta infantil

11:30

- Askapeña: Juegos infantiles

- Zaratas: III Concurso mundial de Selfies de Aste Nagusia

12:00

- Aixe Berri: Turno solidario

- Euskalgune: Igerilekua

- Euskalgune: Euskal txikigune

- Irrintzi: Txistularis - Pasacalles por Plaza Nueva y Arenal

- Kaialde: Cuenta cuentos

- Kaskagorri: Igerilekua

- Zaratas: Terraza

- Zaratas: Photocall

12:30

- Pa...Ya!: Juegos infantiles

- Zaratas: Talleres Infantiles

13:00

- Mamiki: EMPERDEDORAS: LAS DESMEDIDAS

- Txinbotarrak: Talo, chapa y potato

- Uribarri:  Talleres infantiles

13:30

- Zabalbide Kalea: KONPARTSAKIDETU!: Bajada txiki de Goitibeheras

15:00 Txori Barrote: Txori-Kaska bazkaria

16:30 Txori Barrote:  Monologoa ANE LINDArekin

17:00 Komantxe: Kolektiboen herri denda

17:15 Arriagako Ager.: Txalaparta-saio nagusia: JOXEAN ARTZEren Omenaldi xumea

17:30

- Mamiki: Café poeta

- Txinbotarrak: LA TOKOKERA

- Zaratas: TENDERETE Marionetas

18:00 Kaialde: Taller de chapas

18:30

- Komantxe + Piztiak: Taller y baile social de LINDY HOP (swing) con LITTLE HARLEM

- Zaratas: Verbena infantil

19:00

- Aixeberri: Cata de cervezas

- Triangune: Dantza plaza

- Uribarri: Piruletas de chocolate

19:30 Hontzak: CADIPSONIANS

20:00

- Aixeberri: LOS COJONES

- Askapeña: GATOM

- Kaialde: Concurso Come-Flanes

- Txinbotarrak: FABE DE FUKA (elektrotxaranga)

20:30

- Arriaga plaza: Toro de fuego

- Tintigorri: DETOMEITOS

- Pa...Ya!: TOCAN2 LA POLLA

21:00 Euskalgune: Laburmetrai lehiaketa

22:30 Etxebarria parkea: XXVIII Concurso internacional Villa de Bilbao. PIROTECNIA VALENCIANA (Valencia)

23:00

- Askapeña: F.R.A.C.(Fundación Raperos Atípicos de Cádiz)

- Euskalgune: MOONSHINE WAGON + TREMENDA JAURÍA

23:30

- Algara: THE CHERRY BOPPERS - THE ALLNIGHTERS

- Irrintzi: DJ PAUL SWYLË

- Kaialde: “Con otra mirada” Fiesta temática

- Kaskagorri: HIJOS DE TU IGLESIA + ZAZKEL

- Komantxe: DJ LA WOMAN

- Kulturgune: TOXICITY (System of a Down tributoa)

- Tintigorri: ROCK CHOPPER BLUES

23:45

- Aixeberri: ROKAVIEJA (SKA-ROCK)

- Zaratas DJ LAZZ: Fiesta de los 70

00:30

- Kulturgune: RAGE TO ANTONIO MACHINE (Rage Against the Machine Tributoa)

- Pinpilinpauxa: KIKA LORACE & ALLEN KING

02:00 Algara: IGU ALLNIGHTER & TXEFO K-BILLY

 

LUNES 20 DE AGOSTO

09:00 Arenal: Certamen gastronómico: Patatas en salsa verde. Inscripción

10:00

- Arriaga plaza: Diana de txistularis y txupín

- Euskal Museoa: Exposición 40 aniversario Aste Nagusia

- Tintigorri: Campeonato de Ajedrez. Simultaneas

10:30 Triangune: Sesión de zumba para resacos@s

11:00

- Altxaporrue: Euskal ekoizleen azoka ekologikoa

- Arenal: Certamen gastronómico: Patatas en salsa verde

- Arenal: KONPARTSAKIDETU!: Aprendiendo a cocinar (Euskal Txiki Master): Ensaladas (bonito, verduras, queso idiazabal, vinagretas...)

- Askapeña: Competición rana

- Ripa: Hinchables y actividades de agua

11:30

- Askapeña: Juegos infantiles

- Kaskagorri: SORGINA TXIRULINA

12:00

- Euskalgune: Euskal Txikigune

- Hontzak: Taller de Reciclaje

- Irrintzi: Txistularis - Pasacalles Bilbao la Vieja

- Kaialde: MERAKI MAGO

- Komantxe: Rocódromo

- Kulturgune: Igerilekua

- Zaratas: Terraza

- Zaratas: Photocal

12:30

- Pa...Ya!: Taller de Serigrafía

- Zaratas: LOS SERABALA: Malabares

- Zaratas: Talleres infantiles

13:00

- Algara: Euskara ikasleon eguna (bazkaria)

- Algara: Bilbo Hiria 96.0 FM irratiaren zuzeneko saioa

- Kaskagorri: Eguerdi girotua (Soinu Beltzak)

- Moskotarrak: Gigante de Aste Nagusia en la Plaza del Ensanche

- Ripa: Torneo Waterpolo semifinales y final (categoría masculina) con el Club Deportivo

- Uribarri: Talleres infantiles

13:30

- Askapeña: Mujeres Migradas

- Euskalgune: Marianito musikatua: ARRAKALA

- Komantxe: JONI TXINTXES

14:30 Arenal: Certamen gastronómico: Entrega de premios

15:00

- Altxaporrue: EH nekazarien bazkaria

- Euskalgune: Euskalguneko bazkaria bazkaria / comida

16:00

- Aixeberri: Aixetxiki: Tiovivo ecologico

- Kaskagorri: Bertso Saioa

16:30

- Euskalgune: Txiki Disko

- Txomin Barullo: OIER ASLA Concierto participativo

17:00

- Aixeberri: Aixetxiki: ROSA MARTINEZ Titeres

- Kaialde: Aerobithon

- Komantxe: Kolektiboen herri denda

- Piztiak: Karaoke Ibiltaria

- Ripa: Hinchables y actividades de agua

17:30

- Algara: Zaparrada haur-konpartsa: Disko-dantza! MADDI ETA JOANArekin -Txokolatea + bizkotxoak

- Euskalgune: ZARATAK 18 elektrotxaranga

- Pa...Ya!: Elektrotxaranga

18:00

- Aixeberri: Aixetxiki: Talleres infantiles

- Askapeña: Zumba

- Kulturgune: 2 NILOS

- Zaratas: LITTLE HARLEM. Bilboko Swing Eskola

18:30

- Kaskagorri: ZAPARRADA BATUKADA Poteo musikatua

- Triangune: Taller de Afro-danza

19:00

- Askapeña: Danzas del mundo

- Uribarri: Rana

19:30

- Askapeña: Performance: Aceptación de la mujer en una cultura diferente

- Txomin Barullo: Cabaret Txomin

- Zazpi Kaleak: Plaza Barritik Bertso-trikiti-kalejira, ONINTZA ENBAITIA eta XABI PAYArekin

20:00 Askapeña: DCAPRICHO

20:30

- Arriaga Plaza: Toro de fuego

- Txomin Barullo: BOCABEATS humor y beatbox

21:00 Kaskagorri: ANITA PARKER & LA FURIA

22:30 Etxebarria Parkea: Fuegos artificiales. XXVIII Concurso internacional Villa de Bilbao: PIROTECNICA POLEGGI (Italia)

23:00

- Askapeña: DJ A.K.

- Euskalgune: HUTS + MUD CANDIES

- Kaixo: ETSAIAK

- Kulturgune: BAD SOUND SYSTEM

23:30

- Algara: BON SCOTT REVIVAL SHOW + MOONSHAKERS

- Irrintzi: DJ PAUL SWYLË

- Kaialde: SUTAN + LAGUNAK. Concierto especial 40 aniversario

- Komantxe: ARRANO PERTXA ETA LENGU ILUNA

- Tintigorri: JOSE ANTONIO PAINO

23:45

- Aixeberri: EL CAPITÁN ELEFANTE (Indie-Pop-Rock)

- Zaratas: DJ LAZZ: Fiesta de los 80

- 00:00 Abante!: DJ emanaldia

- 00:30

- Komantxe: NIZURI TAZUNERI

- Pinpilinpauxa: GLITCH GYALS - KAHLO RIAS

01:00 Kaixo: URRATS ERROMERIA

01:30 Komantxe: TR MISTERY & KASPER

02:00 Algara: WLDC DJ Sesioa

02:30 Komantxe: PEON KURTZ

 

MARTES 21 DE AGOSTO

09:00 Arenal: Certamen Gastronómico: Tortilla de patata. Inscripción

10:00

- Arriaga plaza: Diana de txistularis y txupín

- Tintigorri: Campeonato de Ajedrez a ciegas y antiajedrez

11:00

- Arenal: Certamen gastronómico: Tortilla de patatas

- Arenal: Taller de Sal (Salinas de Leniz)

- Askapeña: Competición Rana (Parejas)

- Ripa: Hinchables y actividades de agua

11:30

- Askapeña: Juegos infantiles

- Moskotarrak: Visita Residencia Conde de Aresti Zabala

12:00

- Algara: Zaparrada haur-konpartsa: Ogi-tailerra

- Euskalgune: Euskal Txikigune

- Hontzak: Tod@s a pintar!

- Irrintzi: Txistularis - Pasacalles por las Siete Calles

- Kaialde: Hinchables

- Komantxe: Rocódromo

- Mamiki + Txomin B. : Cata de cerveza

- Piztiak: Taller de chapas

- Zaratas: Terraza

- Zaratas: Photocall

12:30

- Kaixo: Pinta caras

- Pa…Ya! : Juegos infantiles

- Uribarri: Txitupoteo con Deustuko tanborinteluekin

- Zaratas: Talleres infantiles

13:00

- Algara: Bertso eguna: Potojorran + bertso-eskolak kantuan

- Algara: Bilbo Hiria 96.0 FM irratiaren zuzeneko saioa

- Kulturgune: Espuma

- Pa...Ya!: Taller de bombas de baño

- Ripa: Torneo Waterpolo semifinales y final (categoría femenina) con el Club Deportivo

- Uribarri: Taller de danzas (Salsa y bachata)

13:30

- Euskalgune: KORROKOIEK Marianito musikatua

- Komantxe: Exhibición de Magia

14:30 Arenal: Certamen gastronómico: Entrega de premios

15:00 Abante: Campeonato de Mus

16:30 Euskalgune: Aurpegi margoketa

17:00

- Komantxe: Feria de artesanía

- Komantxe: Taller de serigrafía

- Ripa: Hinchables y actividades de agua jolasak / juegos

- Triangune: Txitxarrillo

17:30 Arenal: KONPARTSAKIDETU!: Serigrafía de Pañuelos

17:50 Zaratas: Zapi eta txapela taillerra

18:00 Mamiki: Bertso saio feminista JONE URIA, OIHANE PERES,IRATXE IBARRA. GAI-JARTZAILE: IZAR MENDIGUREN

18:00

- Tintigorri: Zumba Master Class. ALAZNE FLOWER

- Zaratas: SIGI SAGA: Dantzaplaza

18:45 Hontzak: LA KRISIS

19:00 Kulturgune: Zumba tailerra

19:30

- Moskotarrak: Carrera infantil de Motos Molto

- Piztiak: POMERAY

- Txori Barrote: Senideei omenaldia

- Mamiki: MAMIKI ZUZENEAN. Mamiki cede su escenario a nuevas bandas y artistas. LA FANY, BLESSURE, AIHOTZ, AMAZONA KON ARKO, LAS IRREKOÑOCIBLES, LA MODERN

19:45 Txori Barrote: Isolamindua performance SARErekin

20:00

- Aixeberri: MAMAGIGIS

- Hontzak: OGT

- Kaialde: Zumba Master

20:30

- Arriaga plaza: Toro de fuego

- Moskotarrak: Turno de los miembros de la Fundacion Sindrome de Down en favor de la integracion y la igualdad en Aste Nagusia

- Tintigorri: LONG JOHN & AITOR DIEGO

20:45

- Gas plaza: Cine de calle

- Uribarri: THE DOLPHINERS

21:00 Piztiak: THE PUSHERMEN

22:30 Etxebarria Parkea: XXVIII Concurso internacional Villa de Bilbao: PIROTECNIA JOSMAN (Ourense)

23:00

- Askapeña: HAVANA 537

- Euskalgune: BULTZ + XAVI SARRIÀ

- Kulturgune: ROBA ESTESA

- Uribarri: FREE THE WHEEL

- Moskotarrak: DJ invitado: UNAI BDJ

23:15 Gas Plaza: Cine de calle: Amets Nagusia

23:30

- Algara: ATOM RHUMBA + TOC

- Irrintzi: DJ PAUL SWYLË

- Kaialde: BATEK DAKI

- Kaskagorri: BASTÓN DE TU VIEJA + SKABIDEAN

- Komantxe: UGER

- Tintigorri: RECAMBIOS ZORROZA

23:45

- Aixeberri: CHERRY & THE LADIES

- Mamiki: PROSÓDIA. Rap Metal Melódiko Feminista

00:00 Abante: DJ emanaldia

00:30

- Kulturgune: LA OTRA

- Pinpilinpauxa: KYRA SHIMAI

01:00

- Askapeña: DJ MAMBÚ

- Komantxe: PERLATA

- Mamiki: DJ-MAPATXE

02:00 Algara: EASYER

02:30 Komantxe: JOSEBA B. LENOIR

 

MIÉRCOLES 22 DE AGOSTO

09:00 Arenal: BKAFF: Certamen gastronómico: Txipirones en su tinta. Inscripción

10:00

- Aixeberri: Basket 3x3

- Arriaga plaza: Diana de txistularis y txupín

- Euskal Museoa: Exposición 40 aniversario Aste Nagusia

- Tintigorri: Campeonato de Ajedrez. Campeonato de partidas rápidas

10:30 Irrintzi: Subida al hospital Basurto acompañando al circo

11:00

- Arenal: BKAFF: Certamen gastronómico: Txipirones en su tinta

- Arriagako Atz.: Hinchables

- Arenal: Aprendiendo a cocinar (Euskal Txiki Master): Ensaladas de fruta (sandia, melón, aguacate…)

- Askapeña: Competición Tiragoma

- Basurto: Visita a los niños y las niñas del hospital de Basurto con Marijaia y el circo

- Ripa: Hinchables y actividades de agua

11:30

- Askapeña: Juegos infantiles

- Triangune: Feria agrícola

12:00

- Arriagako Atz.: Talleres de disfraces

- Arriagako Atz.: Degustación de Piparras de Ibarra (fritas, en conserva y naturales)

- Eguzkizaleak: Taller de jardinería

- Euskalgune: Euskal txikigune

- Kaialde: Pintacaras

- Komantxe: Rocódromo

- Komantxe: Irola Irratia (tertulia)

- Mamiki + Txomin B. : Txikigune

- Piztiak: Taller de Orejas de animales

- Zaratas: Terraza

- Zaratas: Photocall

12:30

- Eguzkizaleak: Lurra eguna

- Pa...Ya!: Taller de máscaras

- Zaratas: Talleres infantiles

13:00

- Algara: Iparralde Eguna: Ziburuko Kaskarotenea ikastolaren aldeko bazkaria + bazkalostea ANJE DUHALDErekin

- Algara: Bilbo Hiria 96.0 FM irratiaren zuzeneko saioa

- Altxaporrue: Etxeandia eta Boga arteko garagardo desafioa

- Ripa: Torneo Waterpolo semifinales y final (categoría interkonparsas) con el Club Deportivo

- Uribarri: Rana

- Triangune: Taller para niñ@s: Ongi etorri errefuxiatuak

13:30 Euskalgune: THE SHERIFF BAND Marianito musikatua

14:30 Arenal: BKAFF: Certamen gastronómico: Entrega de premios

15:00

- Eguzkizaleak: Lurra eguneko bazkaria

- Komantxe: Okupazio eguneko bazkaria

- Santiago plaza: Bertso bazkaria Uxue Alberdi eta Unai Iturriagarekin

16:30 Arriagako Atz.: Ginkana intercomparsas

17:00

- Komantxe: Kolektiboen herri denda

- Komantxe: Kalejira

- Ripa: Hinchables y actividades de agua

17:30 Arenal: KONPARTSAKIDETU!: IRRIEN LAGUNAK: Ane Eta Piratekin Parrandan

18:00

- Askapeña: Escalada bilbaina (Palmada)

- Hontzak: Concierto de Clásica

- Kaialde: GAZTE LEKU TXARANGA

- Pinpilinpauxa: Trans-poting: Travesti-poteo

- Piztiak: Rally-poteo

- Zaratas: RAKS AL HAIA Escuela de danza: Danza del vientre

18:30

- Altxaporrue: TXAPITO GUZMAN ETA IBARRAKO LANGOSTINOAK

19:00

- Arenal: Kalejira y entrega de la Mosca y Campana

- Kaixo: Zumba

- Txomin Barullo: Homenaje

19:15 Hontzak: SIGI-SAGA: Dantza plaza

19:30 Piztiak: BEER & SKATE FEST 4 (HxC): CONTROL DE PLAGAS & FRIENDS

20:00

- Aixeberri: KOVERTIZO

- Kaialde: FIVE DIRECTION

- Zaratas: SOLO POR ESTA NOCHE

20:00

- Pinpilinpauxa: Turno solidario: Asociación Haszten

- Triangune: Música experimental: FRANZ REICHELT

20:15 Kulturgune: LOS DEMENCIALES CHICOS ACELERADOS (Eskorbuto)

20:30

- Arriaga plaza: Toro de fuego

- Moskotarrak: MOSKOGOLA

20:45 Gas Plaza: Cine de calle

21:00

- Euskalgune: Euskal Karaokea

- Uribarri: JEAN PAOLO Y LA SIEMPREVIVA

21:30 Txomin Barullo: LARRUTAN DEL CHÉ

22:30 Etxebarria Parkea: XXVIII Concurso internacional Villa de Bilbao: ENIGMA FIREWORKS (Bulgaria)

23:00

- Askapeña: DJ BULL

- Euskalgune: REVOLTA PERMANENT + DJ ELEPUNTO

- Kaixo: YAU

- Kulturgune: ZIRKINIK BEZ KONTZERTUAK

- Txomin Barullo: OBSESION FATA

- Uribarri: BERANDUEGI ERROMERIA

23:15 Gas Plaza: Cine de calle: Amets Nagusia

23:30

- Algara: VULK + KASKEZUR

- Irrintzi: DJ PAUL SWYLË

- Komantxe: KENNA I & GLAMITY SOUND

- Tintigorri: RUNAWAY (Bon Jovi)

23:45 Aixeberri: THE KLEEJOSS BAND

00:00 Abante! : DJ emanaldia

00:30 Pinpilinpauxa: ANGELITA LA PERVERSA

01:00

- Kaixo: FEOS PERO MAJOS

- Komantxe: SUAIA ETA AMA REBEL

- Hontzak: Reparto de sopa de ajo

- Txomin Barullo: PENADAS POR LA LEY

02:00 Algara: EL_TXEF_A

02:30 Komantxe: LION SITTÉ

04:00 Komantxe: PARCHE CUMBIANTXE DJ kontzertuak /conciertos

 

JUEVES 23 DE AGOSTO

10:00

- Arriaga plaza: Diana de txistularis y txupín

- Euskal Museoa: Exposición 40 aniversario Aste Nagusia

- Moskotarrak: Campeonato de Ajedrez: Campeonato de la Amistad (por equipos)

- Arenal: BKAFF: Certamen gastronómico: Bakalao a la Bizkaina. Inscripción

- Arenal: Taller de Antxoas en salazón (Antxoas Royo Bermeo)

11:00

- Arenal: BKAFF: Certamen gastronómico: Bakalao a la Bizkaina

- Arenal: Taller de Antxoas en salazón (Antxoas Royo Bermeo)

- Arenal: Degustación de bakalao para celebrar el 40 Aniversario de Aste Nagusia

- Ripa: Actividades de agua

11:30 Arenal: Txupin homenaje a las txupineras

12:00

- Arenal: Taller de Antxoas en salazón (Antxoas Royo Bermeo)

- Algara: Zaparrada haur-konpartsa. ZIRTAKA antzerki-taldea: Ongi etorri, lagun

- Hontzak: Taller de pan

- Irrintzi: Txistularis - Mercado de la Rivera y Gastronómico

12:00

- Kaskagorri: Igerilekua

- Komantxe: Juegos de Rugby para mujeres

- Komantxe: Rocódromo

- Pa...Ya! : Taller de tatuaje

- Piztiak: Cabezas crece-pelo

- De Sestao al Ayuntamiento: IX Subida Popular de Piraguas por el Ibaizabal

- Zaratas: Terraza

- Zaratas: Photocall

12:30

- Abante!: Biziprest eguneko txapa-tailerra

- Algara: Biziprest eguneko txapa-tailerra

- Hontzak: Biziprest eguneko txapa-tailerra

- Kaixo: Emojipompones

- Mamiki: Mamiki Batukada Feminista

- Pa... Ya! : Bat, bi, hiru...festa!

- Triangune: Taller de txapas

- Zaratas: Talleres infantiles

13:00

- Algara: Bilbo Hiria 96.0 Fm irratiaren zuzeneko saioa

- Euskalgune: Marianito Musikatua: JOSU BERGARA ETA AKORDE TXIKIAK

- Hontzak: Cata de cervezas Galand

- Kulturgune: Espuma

- Uribarri: Talleres infantiles

13:15 Ripa: Euskaraldirako agerraldia

13:30 Arriagako Atz.: Fiesta de la espuma

14:00

- Uribitarte: IX Subida Popular de Piraguas por el Ibaizabal (llegada)

- Mamiki: Comida de comparseras

14:30

- Kaskagorri: Senideekin bazkaria

- Arenal: BKAFF: Certamen gastronomico: Entrega de premios

15:00 Euskalgune: Biziprest eguneko herri-bazkaria bazkaria

16:00

- Altxaporrue: Kukaña

- Kaskagorri: Ekitaldia

16:30 Euskalgune: Biziprest eguneko magia-ikuskizuna

17:00

- Arriagako Atz.: Bertso Saioa

- Hau Pittu Hau: Euskara Saria

- Komantxe: Kolektiboen herri denda azoka

- Ripa: Actividades de agua

17:30

- Hontzak: Sudurkeriak: Bingo Txoooou!

- Kaialde: Juegos tradicionales

- Komantxe: ARKAITZ ESTIBALLES, ALAIA MARTÍN, OIHANA BARTRA ETA GAI JARTZAILEA GARAZI NABARRO

18:00

- Mamiki: UZTAI (Triki-musika)

- Piztiak: Lindy Hour

18:30 Arriaga plaza: Homenaje a la Ikurriña

19:00

- Kulturgune: Swing ikastaroa eta dantzaldia TWIN ROOM taldearekin

- Moskotarrak: Concurso Manda Huevos

- Uribarri: Taller de talos

- Zaratas: ALDATS ELEKTROTXARANGA

19:30

- Arenal: KONPARTSAKIDETU!: Taller de pirotecnia con Lekittoko Deabruak

- Triangune: ANE + M&M

20:00

- Askapeña: EMPTY BARRELS

- Kaskagorri: Erromeria gidatua

- Zazpi Kaleak: Bilbo Kantari

20:30

- Arriaga Plaza: Toro de fuego

- Piztiak: ISILDU ZAITEZ

21:00

- Kaialde: ADARROTS

- Moskotarrak: 22º Concurso de feos

- Triangune: GUDA DANTZA

21:30 Kaskagorri: Poteo nostalgikoa

22:30 Etxebarria Parkea: XXVIII Concurso internacional Villa de Bilbao: PIROTECNIA DEL MEDITERRÁNEO (VALENCIA)

23:00

- Askapeña: RADIO REVOLUCIÓN

- Euskalgune: GARILAK 26

23:15 Arenal: EUSKAL HERRIA-KATULUNIA: KORREFOK kalejira

23:30

- Algara: WILLIS DRUMMOND + INOREN ERO NI

- Irrintzi: DJ PAUL SWYLË

- Komantxe: FRIKUN

- Kulturgune: DJ BULLekin jai amaitezina

- Pa... Ya! : TTUN TTUN BRIGADE

23:45 Aixeberri: OXABI (erromeria)

00:00

- Abante!: DJ Session

- Mamiki: Kankaneo Teatro: PENKOLETAS SISTERS (humor y electro-feminismo)

- Triangune: Playback

01:00 Mamiki: MAMIKI DJak

02:00 Algara: EDDIE MAE + FRANCES BE + LES ALBORREGACH

 

VIERNES 24 DE AGOSTO

09:00

- Arenal: BKAFF: Certamen gastronómico: Bakalao al pil pil. Inscripción

- Arenal: Menú Konpartseril! Inscripción

10:00

- Arriaga plaza: Diana de txistularis y txupín

- Euskal Museoa: Exposición 40 aniversario Aste Nagusia

11:00

- Arenal: BKAFF: Certamen gastronómico: Bakalao Al pil pil

- Arenal: Aprendiendo a cocinar: Kokotxas al pil-pil

- Arriagako Atz.: Hinchables

- Askapeña: Atún asado

- Ripa: Actividades de agua

11:30 Askapeña: Juegos infantiles

12:00

- Hontzak: Taller de caricaturas

- Arenal: Showkaldaritza: Como cocinar bakalao, con Zigor Iturrieta y Juantxu Larrucea

- Irrintzi: Txistularis - pasacalles Ensanche y Abando

- Kaialde: Gymkana Fotográfica

- Kaskagorri: Igerilekua

- Komantxe: Rocódromo

- Mamiki - Txomin B. : Txikigune

- Pinpilinpauxa: Trikitilaris

- Piztiak: Mosaico con legumbres

- Triangune: Instrumentos reciclados

- Zaratas: Terraza

- Zaratas: Photocall

12:30

- Algara: Zaparrada haur-konpartsaren bazkaria

- Plaza Barria: Ajedrez viviente

13:00

- Algara: Bilbo Hiria 96.0 Fm irratiaren zuzeneko saioa

- Uribarri: Talleres infantiles

13:30

- Askapeña: Ongi etorri errefuxiatuak exposición

- Komantxe: AIAMA

14:30

- Arenal: BKAFF: Certamen gastronómico: Entrega de premios

- Arenal: Menú Konpartseril! Comi

15:00 Txori Barrote: Elkartasun bazkaria

16:30 Triangune: Subida del Nervión en barco

17:00

- Arenal: XXII Hiri Krosa: Salida txupetes y txikiak femenina

- Kaialde: DJ PAKO Disco fiesta familiar

- Arenal: XXII Hiri Krosa: Convocatoria

- Askapeña: Mercado internacionalista

- Komantxe: Kolektiboen herri denda

- Ripa: Juegos de agua interkonparsas

17:10 Arenal: XXII Hiri Krosa: Salida txupetes y txikiak masculina

17:20 Arenal: XXII Hiri Krosa: Salida pre-benjamin, benjamin y alevín femenina

17:30 Arenal: KONPARTSAKIDETU!: Construye tu txosna

17:35 Arenal: XXII Hiri Krosa: Salida pre-benjamín, benjamín y alevín masculina

17:50 Arenal: XXII Hiri Krosa: Salida infantil, cadete y juvenil

18:00 Arenal: AQUAFONIA

18:05 Arenal: XXII Hiri Krosa: Salida atletas en silla de ruedas

18:25 Arenal: XXII Hiri Krosa: Salida senior, junior, promesas y veteranos/as

18:30 Mamiki: LA MODERN

18:45 Hontzak: ETC ROCK

19:00 Aixeberri: Karaoke

19:30

- Arenal: XXII. Hiri Krosa: Entrega de premios

- Pa... Ya! : OIER ASLA

- Piztiak: LINDY HOUR

20:00

- Hontzak: DONKEY PUNCHERS

- Kaskagorri: Poteoa

- Kulturgune: HAVANA 537

- Txomin Barullo: Triki kalejira Marijaiarekin

20:30

- Arriaga Plaza: Toro de fuego

- Kaialde: HOWDY

20:45 Askapeña: GURUTZES MANOUCHES

21:00 Piztiak: MICKY & THE BUZZ

21:30 Kaskagorri: Playback

22:30 Etxebarria Parkea: XXVIII Concurso internacional Villa de Bilbao: PIROTECNIA ALPUJARREÑA (GRANADA)

23:00 Askapeña: EZETAERRE

23:30

- Algara: DJ BULL

- Irrintzi: THE RUIZER DJ

- Komantxe: SAN SON DYEAH!

23:45

- Aixeberri: DJ FESTA 70S

- Zaratas: DJ JEREMIAH JOHNSON

00:30 Pinpilinpauxa: LAS FELLINI

01:00 Komantxe: MENEO

02:30 Komantxe: REIMY

 

SÁBADO 25 DE AGOSTO

09:00 Arenal: BKAFF: Certamen gastronómico: Marmitako. (Inscripción)

10:00

- Arriaga plaza: Diana de txistularis y txupín

- Euskal Museoa: Exposición 40 aniversario Aste Nagusia

- Zabalguneko Merk. : XIX Campeonato internacional de Ajedrez

11:00

- Arenal: BKAFF: Certamen gastronómico: Marmitako

- Arriagako Atz.: Hinchables

12:00

- Arenal: BKAFF: Reparto de Bonito

- Arenal: KONPARTSAKIDETU!: Taller de kalejira

- Euskalgune: Igerilekua

- Euskalgune: Euskal txikigune

- Moskotarrak: Cata de vinos: VI. edición “Nariz de Marijaia”

12:00

- Kaialde: Lanzamiento de güito

- Zaratas: Terraza

- Zaratas: Photocall

12:30 Hontzak: Taller de Baile Rock’n’Roll

13:00

- Komantxe: Bailes irlandeses

- Triangune: IMANOL ITUINO: Magia a tutiplén

- Uribarri: Body Combat

13:15 Hontzak: Marianito-Rock con banda en directo

13:30

- Askapeña: Euskadi-Kuba exposición

- Euskalgune: DJ DRONKI Marianito musikatua

14:30 Arenal: BKAFF: Certamen gastronómico: Entrega de premios

15:00 Arenal: Comida interkonparsas

17:00 Komantxe: Kolektiboen herri denda

17:30 Arriaga Plaza: Herri Kirolak entre Konparsas

18:00 Irrintzi: Txistularis: Pasacalles Arenal, Plaza Nueva y Siete calles

20:00

- Arriaga Plaza: Reparto Banderas Azul y Marrón y premio “PALMADA”

- Askapeña: ORLIS PINEDA

- Zazpi Kaleak: Bilbo Kantari

20:30

- Arriaga plaza: Toro de fuego

- Pa... Ya!: TXALAINAK

21:00 Kulturgune: XUTIK Txaranga

22:30 Etxebarria Parkea: Fuegos artificiales exhibición: ASTONDOA PIROTEKNIA. (BIZKAIA)

23:30

- Algara: DJ MAKALA & JIMMY BIDAURRETA

- Irrintzi: DJ PAUL SWYLË

23:45 Zaratas: DJ CISCAR

00:30

- Komantxe: DR. BRAVO & THE FUNKYCONSOLE

- Pinpilinpauxa: LOCO MIA

 

DOMINGO 26 DE AGOSTO

09:00 Arenal: Concurso gastronómico de rabo guisado. Inscripción

10:00

- Arriaga plaza: Diana de txistularis y txupín

- Euskal Museoa: Exposición 40 aniversario Aste Nagusia

- Pinpilinpauxa: Torneo de juegos de mesa

11:00 Arenal: Concurso gastronómico: Guiso de rabo

12:00

- Irrintzi: Txistularis - Pasacalles libre

- Kaialde: Taller de chapas

- Kaskagorri: Igerilekua

- Zaratas: Terraza

- Zaratas: Photocall

13:00 Uribarri: Talleres infantiles

13:30 Askapeña: AHAZTUAK

14:00 Irrintzi: Txistularis y grupo de Danzas. Brindis final

14:30

- Arenal: Certamen gastronómico: Entrega de premios

- Askapeña: AHAZTUAK comida

17:00

- Komantxe: Kolektiboen herri denda

- Kulturgune: 1 2 3... Festa!

- Mamiki + Txomin B. : HARTE-LO ETA JAM SESSION

17:30 Pa...Ya! : Pa...Ya! vs Kaskagorri guerra sucia

18:00

- Askapeña: ROJO CANCIONERO

- Kaskagorri: AKERBELTZ erromeria

- Zaratas: Disko Jaia / Disco Fiesta

20:15 Kulturgune: MARIJAIAREN AZKEN TRIBUTOA (RIP)

20:30 Arenal: Toro de fuego

23:00 Arenal: Final de fiesta y despedida a Marijaia

Comentarios

  • Publicidad

    • Cámaras de Tráfico

      Cámaras de Tráfico

      Webcams en directo de Bilbao, Vitoria, San Sebastián y otros sitios del País Vasco

    • Fiestas de Pueblos

      Fiestas de Pueblos

      Consulta las fistas populares de pueblos de Euskal Herria y otras en eitb.eus

    Publicidad
    Publicidad
    Publicidad

    Lo más visitado

      Cargando lo más visto
      Cargando lo más visto