09:11

Herriak eta Hiriak

2019ko danborrada

Donostiako 2019ko Danborradako ordutegiak

eitb.eus

Urtarrilaren 18ko, 19ko eta 20ko ekitaldien eta danborrada guztien ordutegiak.

  • 2018ko Danborrada (Donostia).

    2018ko Danborrada (Donostia). Argazkia: EFE

  • Whatsapp
  • Whatsapp
  • telegram
  • Bidali

Donostiako 2019ko Danborradako egitaraua honako hau izango da:


Urtarrilak 18, ostirala:

  • 12:00: Haur Danborradaren aurkezpena, Victoria Eugenia Antzokian.


Urtarrilak 19, larunbata:

  • 16:00-20:30: Haur Danborrada ezberdinen saioak, Donostiako auzoetan.
  • 19:00: Hiritar Merezimenduaren Dominen banaketa, udaletxeko osoko bilkuren aretoan.
  • 23:25: Helduen Danborrada ezberdinen saioak, Donostiako auzoetan.
  • 00:00: Banderaren igoera, Konstituzio Plazan, Gaztelubide Elkartearen eta gainerako danborradetako ordezkarien eskutik.


Urtarrilak 20, igandea:

  • Egun guztian zehar: Donostiako auzoetan, Helduen Danborrada ezberdinen saioak.
  • 12:00-14:00: Haur Danborrada, Alderdi Ederren.
  • 12:30: Urrezko Danborraren banaketa, udaletxeko osoko bilkuren aretoan.
  • 00:00: Banderaren jaitsiera, Konstituzio Plazan, Unión Artesana elkartearen eskutik.


HELDUEN DANBORRADAK:

Alde Zaharra

  • Urtarrilak 19, larunbata:
    • 23:10 - 03:00: Gaztelubide
    • 23:45 - 02:40: Lurgorri Ikasle Elkartea
    • 23:45 - 03:00: Kainoieta


  • Urtarrilak 20, igandea:
    • 01:00 - 03:00: Araba Etxea
    • 01:00 - 03:00: Arrano Beltza
    • 01:30 - 05:00: Herria Elkartea - Urgulldarrak K.E.
    • 03:00 - 06:00: Gastronomika
    • 03:00 - 06:30: Euskal Billera
    • 03:30 - 06:30: Xarmanta Elkartea
    • 07:00 - 10:30: Kresala Nagusi
    • 10:30 - 14:30: Amaikak-Bat K.E.
    • 11:00 - 14:30: Ardatza Danborrada
    • 12:00 - 16:00: Kale Lagunak Hockey Kirol Elkartea
    • 13:00 - 16:15: Sheshenarena Kultur Elkartea
    • 16:00 - 19:30: Errioxako Etxea
    • 16:15 - 19:15: Kresala Gazteak
    • 16:30 - 20:00: Zubi Gain
    • 16:30 - 20:00: Aizepe Danborrada
    • 18:00 - 22:00: Esperanza Kirol Taldea
    • 18:45 - 21:45: Gipuzkoako Argazkilari Elkartea
    • 20:15 - 23:05: Aitzaki Danborrada
    • 20:30 - 23:59: Ollagorra
    • 20:45 - 01:30: Unión Artesana Elkartea


Altza-Bidebieta-Intxaurrondo

  • Urtarrilak 20, igandea:
    • 00:00 - 03:00: Leosiñeta Bertsolari Elkartea
    • 00:00 - 03:00: Altzako Koxkorra
    • 00:00 - 03:00: Jolastokieta
    • 00:00 - 03:30: Boskotarrak
    • 00:00 - 03:30: Irurak
    • 00:00 - 04:00: Gurea
    • 11:30 - 14:30: Uliazpi Elkartea
    • 11:30 - 15:00: Artzak Ortzeok Elkartea
    • 15:00 - 18:30: Zulo Zahar
    • 15:30 - 20:00: Kosakos
    • 16:30 - 20:00: Bidebieta
    • 17:00 - 20:30: Intxaurra
    • 17:00 - 21:30: Mons Elkartea
    • 17:30 - 21:30: Txirritako Txuriurdinak
    • 18:00 - 22:00: Haizalde
    • 18:00 - 22:30: La Anunciata 75 Elkartea
    • 19:00 - 22:00: Herri Ametsa Ikastolako Helduen Danborrada
    • 19:30 - 23:00: C.D. Internacional


Amara-Morlans-Loiolako Erriberak

  • Urtarrilak 20, igandea:
    • 00:00 - 04:00: Amaratarra
    • 00:00 - 04:00: Santiagomendi Elkartea
    • 11:00 - 15:00: Goazen Erreala
    • 11:45 - 15:15: Katalina Erauso Danborrada
    • 12:15 - 15:15: Iluari
    • 15:00 - 18:30: Donosti Cup
    • 16:45 - 20:15: Ikasbide Kultur Elkartea
    • 17:00 - 20:30: Erriberatarrak
    • 17:00 - 20:30: Morlanstarrak Auzo Elkartea
    • 17:00 - 20:30: Lagun Berriak
    • 17:30 - 21:30: La Salle Loiola Ikasleen Guraso Elkartea
    • 18:00 - 03:00: Donosti C.D.
    • 18:15 - 22:15: Urtoki
    • 18:30 - 22:30: Abandotarra
    • 19:30 - 00:45: Amara Berri Ikastetxeko Danborrada
    • 21:00 - 00:00: Sahats


Antigua

  • Urtarrilak 20, igandea:
    • 00:00 - 02:45: Atotxa Erreka Sdad. Recreativa
    • 00:00 - 03:30: Sansustene S.C.R.
    • 00:00 - 03:45: Berio F.T.
    • 00:00 - 04:00: Donostiako Tenis Elkarte Taldea
    • 00:00 - 04:15: Zubi Musu Elkartea
    • 01:30 - 05:30: Santo Tomas Lizeoko Danborkide H.D.G.E.
    • 03:00 - 06:15: Santa Teresa Ikastetxea
    • 07:00 - 11:00: Donosti-Zarra-Antiguako Gazteen Danborrada K.E.
    • 09:00 - 12:30: Jakintzako Gurasoen Danborrada
    • 10:30 - 14:00: Sociedad Istingorra
    • 10:30 - 14:30: Ibaetako Danborrada Ibadan
    • 11:30 - 14:30: Xexene Danborrada
    • 15:45 - 19:30: Tecnun
    • 16:45 - 21:30: Ikastola Ekintza
    • 17:00 - 20:45: Ur Tantta
    • 17:00 - 21:00: Axular Danborrada
    • 17:00 - 21:30: Benta Berriko Lagunak S.C.R.
    • 17:30 - 21:00: Txirain Kultur Elkartea
    • 17:30 - 21:15: Antiguoko Kirol Elkartea
    • 18:00 - 22:30: Unibertsitateko Danborrada K.E.
    • 20:15 - 23:15: Santo Tomas Lizeoko Gaztekide Danborrada
    • 21:00 - 00:30: Baso Etxea


Erdigunea

  • Urtarrilak 20, igandea:
    • 00:00 - 03:45: Espai Catalunya Topalekua
    • 00:00 - 03:50: Ondar Gain
    • 00:00 - 04:00: Kaialde Danborrada
    • 00:00 - 04:00: Los Corcones
    • 00:30 - 03:30: Amara Areto Futbol Kirol Elkartea
    • 00:30 - 04:30: Club Cantábrico
    • 01:00 - 04:00: Mundaiz
    • 01:00 - 04:20: Peña La Espiga
    • 02:00 - 05:00: Antonio Bar
    • 08:00 - 10:30: Amigos Angulas Aguinaga elkartea
    • 08:30 - 12:00: Universidad De Deusto
    • 08:30 - 12:30: Vasconia C.D.
    • 09:00 - 11:40: Kutxa Denon Artean Denetik
    • 10:00 - 12:30: Jatorra
    • 12:00 - 15:25: Londres hotela
    • 13:15 - 16:30: Asociacion de Padres SUMMA Aldapeta
    • 14:30 - 18:00: Emakumeen Etxea Elkartea
    • 15:00 - 18:30: Eiztari Etxea
    • 15:30 - 20:30: Eskaut Gia
    • 16:00 - 20:00: Europako Lagunen Elkarte Gastronomikoa
    • 16:30 - 20:00: Txubillo Danborrada
    • 16:30 - 20:30: Marianistas
    • 17:00 - 20:00: Gaztedi
    • 17:00 - 21:00: Eskola Danborrada
    • 17:15 - 20:30: Ingeniariak
    • 16:45 - 21:30: Peña Anastasio
    • 17:00 - 20:30: Peña Anastasio Juvenil
    • 17:45 - 21:30: Gizartea
    • 18:00 - 22:00: C.D. Lagun Artea
    • 19:00 - 22:30: Atletico San Sebastian Club
    • 20:00 - 00:00: Catedral Centenario elkartea


Egia-Loiola-Martutene

  • Urtarrilak 20, igandea:
    • 00:00 - 02:30: Loiolatarra C.D.
    • 00:00 - 03:00: Mardan K.E.
    • 00:00 - 03:30: Ur Zaleak S.D.R.C.
    • 08:00 - 12:00: Donosti Gain
    • 16:00 - 20:30: Parroquia Maria Reina - Egiako Tolosarrak
    • 16:15 - 20:45: Aitor Ikastola
    • 16:30 - 20:30: Ametzagaña
    • 21:00 - 00:00: Arrano Elkartea
    • 22:00 - 00:00: Zuloidan
    • 00:00 - 03:00: Mardan K.E.


Gros

  • Urtarrilak 19, larunbata:
    • 18:00 - 03:45: Txofreko Lagunak K.E.
    • 23:30 - 03:45: Umore Ona


  • Urtarrilak 20, igandea:
    • 00:00 - 03:30: Antxeta S.D.R.
    • 00:00 - 03:45: Lagun Garbiak
    • 00:30 - 04:00: Gure Borda
    • 09:00 - 12:30: Zuhaizti Eskola
    • 09:00 - 12:00: Claret / MB Kultur Elkartea
    • 10:00 - 14:30: Itxas Gain S.D.R.
    • 11:00 - 14:00: Donosti Dolphins
    • 11:30 - 16:00: Galiziako Etxea
    • 12:30 - 17:00: Beti Erreala Danborrada
    • 14:40 - 17:40: Centro Burgalés Castellano-Leonés
    • 16:30 - 19:45: Itsasburu Elkartea
    • 17:00 - 20:30: Club Ciclista Donostiarra
    • 17:00 - 21:00: La Gaviota Asociación Peña Cultural
    • 17:00 - 21:15: Errekamari Kultur Elkartea
    • 17:30 - 20:30: Jesuitak Ikastetxea
    • 18:30 - 21:50: El Cangrejo
    • 18:45 - 22:30: Zurriola Ikastola
    • 20:00 - 23:30: Bera Bera R.T.
    • 20:00 - 00:00: Katu Arraiak
    • 20:15 - 00:15: Injineruen Danborrada - Kursaal Elkartea
    • 21:00 - 00:00: Irrintzi Danborrada
    • 22:00 - 01:45: Kondarrak S.R.


Iruzkinak

  • Publizitatea

    Bisitatuena

      Kargatzen ikusiena
      Kargatzen ikusiena