20:34

Herriak eta Hiriak

Bilboko Aste Nagusia

Bilboko Konpartsek egitarau berezia prestatu dute 2019ko Aste Nagusirako

EITB.EUS

Hauek dira Bilboko Konpatsek Aste Nagusiko bederatzi egunetarako prestatu dituzten ekitaldi eta ekintza guztiak. Kontzertuak, tailerrak, lehiaketak…

  • Bilboko Konpartsak.

    Bilboko Konpartsak.

  • Whatsapp
  • Whatsapp
  • telegram
  • Bidali

Bilboko Konpartsek 2019ko Aste Nagusirako prestatu duten egitaraua, egunez egun, jarraian.

[Hemen, berriz, Bilboko Jai Batzorde Mistoak prestatu duen egitarau ofiziala ikus dezakezu]


Abuztuak 17, larunbata

17:00 Zazpi Kaleak: Txupinaren kalejira

19:00 Arriaga plaza: Harrera Marijaiari, pregoia eta jaien hasierako txupina

19:45 Arriaga plaza: Agurra Marijaiari

20:00 Arriaga plazaren atzealdean: Txosnak irekitzea Marijaiarekin

20:30 Arriaga plaza: Zezensuzkoa

22:30 Etxebarria parkea: Bilbao Hiria Su Artifizialen Nazioarteko XXIX. Lehiaketa Nagusia: First Vulcano (Madril)

23:00 Algara: Algara DJ Saioak: EKAITZ

23:30 Askapeña: DJ ANDRES

00:00 Irrintzi: G4RCIS DJ

00:00 Komantxe: MORE JAIA SOUND SYSTEMA

00:30 Pinpilinpauxa: ROSER


Abuztuak 18, igandea

10:00 Arriaga plaza: Txistularien diana eta txupina

10:00 Somera kalea: VIII. Open Magic. Izena ematea

10:15 Zaratas: Aste Nagusiko IV. Selfie Lehiaketa Mundiala

10:30 Hontzak: Blood Bowl mahai-jokoaren erakustaldia

11:00 Arriaga plazaren atzealdean: Puzgarriak

11:00 Arriaga plaza: Gargantua (jolasak)

11:00 Askapeña: Txikigunea (jolasak)

11:00 Konsuletxearen plaza: KONPARTSAKIDETU!: Goitibehera tailerra

11:00 Zabalbide kalea: Goitibehera VI. Open Aste Nagusia

11:30 Triangune: Umeentzako txalaparta tailerra + Azoka Txalaparta txikiekin

12:00 Aixe Berri: Txanda solidarioa: 97 IRRATIA

12:00 Areatza: Bertako barazkien elkartasun parrilada, Athleticeko peñarekin

12:00 Areatza: Eusko Labeleko oilasko eta txahal hanburgesen elkartasun parrilada, Athleticeko peñarekin

12:00 Arriaga plaza: Bitsa festa

12:00 Euskalgune: Euskal txikigunea + Igerilekua + Aurpegi margoketa (jolasak)

12:00 Hontzak: Ogi tailerra

12:00 Irrintzi: Txistuen kalejira, Arriagatik Plaza Berrira

12:00 Kaialde: Kontu Kontari

12:00 Kaskagorri: Igerilekua

12:00 Txinbotarrak: Igerilekua + Igel-toka (jolasak)

12:00 Txinbotarrak: Talo tailerra

12:00 Zaratas: Terraza + Photocal

12:00 Zaratas: Txiki-Txoko Zaratas

12:30 Triangune: Igerileku kutxatua + Aurpegi margozketa + Igel-toka txiki

13:00 Mamiki: Salsa tailerra

13:00 Pa... Ya!: Umeentzako jolasak

13:00 Uribarri: Umeentzako tailerra

13:30 Zabalbide: KONPARTSAKIDETU!: Goitibehera Txiki Jaitsiera

14:00 Mamiki: Zurrumurruen aurkako munduko bazkaria: Kuba

15:00 Kaskagorri: Kaskagorri eta Txomi Barroteren bazkaria

17:00 Askapeña: Zumba eta Kizomba

17:00 Komantxe: Kolektiboen azoka

17:00 Komantxe + Piztiak: TXERRI SWING & LITTLE HARLEM: Lindy Hop tailerra

17:00 Txinbotarrak: INSERSHOW

17:00 Zaratas: Txiki-Txoko Zaratas

17:30 Mamiki: Kafe poeta (tertulia)

17:30 Zaratas: TENDERETE Txontxongiloak

18:00 Areatzako Kioskoa: Txalaparta: TXALAPAMAKO (Gasteiz) eta BIOTX (Hernani)

18:00 Kaialde: Euskal Dantza Tailerra

18:00 Triangune: Dantza Plaza: Euskal Dantzak

18:00 Uribarri: Talo tailerra

18:30 Zaratas: Haurren berbena

19:00 Hontzak: Punki - Olinpiadak (jolasak)

19:30 Txinbotarrak: Txaranga

20:00 Aixe Berri: THE SHIT TALKERS (punk-rock)

20:00 Algara: URBELTZEN DANTZA GANBARA

20:00 Kaialde: Flan-jale txapelketa

20:00 Zaratas: ADATS Elektrotxaranga

20:00 Zazpi Kaleak: BILBO KANTARI

20:30 Arriaga plaza: Zezensuzkoa

20:30 Pa...Ya!: TOKAN2 LA POLLA

21:00 Euskalgune: Laburmetrai lehiaketa

21:00 Mamiki: SUGOI zirkoa

22:30 Etxebarria Parkea: Bilbao Hiria Su Artifizialen Nazioarteko XXIX Lehiaketa Nagusia: BREZAC ARTIFICIES (Frantzia)

23:00 Algara: AKATZ + MICKY & THE BUZZ

23:00 Euskalgune: ESNE BELTZA

23:30 Askapeña: PROJECT HANGOVER

23:30 Kaskagorri: THE POTES

23:30 Txinbotarrak: ZIZTADA&RLANTZ ETA LAGUNAK

23:45 Tintigorri: DETOMEITOS

00:00 Aixe Berri: OKAVIEJA (ska-rock)

00:00 Irrintzi: G4RCIS DJ

00:00 Komantxe: BILLY DJ

00:30 Pinpilinpauxa: NACHA LA MACHA

00:30 Txinbotarrak: REVOLUTIONARY BROTHERS

01:15 Kaskagorri: KOP

02:00 Algara: Algara DJ Saioak: TWIST!


Abuztuak 19, astelehena

09:30 Areatza: Sukaldaritza-Lehiaketa: Patatak Saltsa Berdean. Izena ematea

09:30 Areatza: Sukaldatzen ikasten: Umeentzako sukaldaritza - Frutazko entsalada – Txartel ematea

10:00 Arriaga plaza: Txistularien Diana eta Txupina

10:00 Tintigorri: Xake Txapelketa: Aldi berekiak

11:00 Areatza: Sukaldaritza Lehiaketa: Patatak Saltsa Berdean

11:00 Areatza: Sukaldatzen ikasten: Umeentzako Sukaldaritza - Frutazko Entsalada

11:00 Arriaga plazaren atzealdean: Puzgarriak

11:00 Arriaga plaza: Gargantua

11:00 Askapeña: Kuba: Iraultza Sexu-Anitza

11:00 Askapeña: Txikigunea

11:00 Irrintzi: Igela Txapelketa: Banakakoa

11:00 Ripa: Puzgarriak

11:30 Kaixo: Harriekin sortzen

11:30 Kaskagorri: Umeentzako eskulan tailerra

12:00 Areatza: “Kilker” pintxoaren dastaketa

12:00 Arriaga plaza: Bitsa festa

12:00 Euskalgune: Euskal txikigunea + Igerilekua

12:00 Hontzak: Birziklatze tailerra

12:00 Kaialde: NAIZEN

12:00 Komantxe: Rokodromoa

12:00 Kulturgune: Igerilekua

12:00 Pa... Ya!: Serigrafia tailerra

12:00 Triangune: Dantza urbanoa

12:00 Txomin Barullo: Txikigune

12:00 Zaratas: Terraza + Photocall

12:00 Zaratas: Txikitxoko

12:30 Pa... Ya!: Slime Tailerra

12:30 Zaratas: Umeentzako tailerrak

13:00 Algara: Bilbo Hiria 96.0 FM irratiaren zuzeneko saioa Mikel Martinezekin

13:00 Altxaporrue: Gazta fresko tailerra Bizkaigane elkartearen eskutik

13:00 Euskalgune: POTX ETA LAGUNAK

13:00 Kaskagorri: Marianito girotua KIMOSOUDZ-en eskutik

13:00 Mamiki: Henna tailerra

13:00 Moskotarrak: Aste Nagusiko Erraldoiaren ematea Zabalgune plazan

13:00 Uribarri: Umeentzako tailerra

13:30 Irrintzi: Igel-toka lehiaketaren sari banaketa

13:00 Komantxe: BERINBAU

14:00 Mamiki: Zurrumurruen aurkako munduko bazkaria: Maroko

14:30 Areatza: Sukaldaritza Lehiaketa: Sari banaketa

14:30 Algara: Euskara Ikasleon Eguna

15:00 Altxaporrue: Euskal Herriko nekazari gazteen bazkaria

15:00 Euskalgune: Euskalguneko bazkaria

15:00 Kaskagorri: Konpartsakide oihekin bazkaria

16:00 Txomin Barullo: OIER ASLA (Kontzertu parte hartzailea)

16:30 Kaskagorri: Belaunaldien arteko Olinpiar jokoak

16:30 Piztiak: ALAIN CONCEPCIÓN – Bazkalondoko akustikoa

17:00 Aixe Berri: AixeTxiki: Tiobibo Ekologikoa

17:00 Komantxe: Kolektiboen azoka

17:00 Ripa: Puzgarriak eta ur ekintzak

17:00 Zaratas: Txiki-Txoko Zaratas

17:30 Aixe Berri: AixeTxiki: SORGINA TXIRULINA (Ipuin kontaketa)

17:30 Algara: ZAPARRADA KONPARTSA: Disko Dantza MADDI eta ALAITZekin + Txokolate eta Bizkotxoak

17:30 Areatza: KONPARTSAKIDETU! IRRIEN LAGUNAK: Irriak plazan

17:30 Kaskagorri: Kaskagorri erakusketa

17:30 Kaskagorri: 2019ko Kaskamusikeroak: PATXADAZ + LEIE MEIE + ORBELAK + TOC MUSIKEROAK

17:30 Tintigorri: BALBI MAGOA

18:00 Kulturgune: Dantzaplaza

18:00 Piztiak: Karaoke: KARAOKE IBILTARIA

18:00 Triangune: Afrodantza

18:30 Aixe Berri: AixeTxiki: Tailerrak + Aurpegi margozketa + Puztukiak

18:30 Kaialde: Aerobiton

19:00 Hontzak: MAMA BROTHERS

19:00 Mamiki – Txomin: SIGI-SAGA

19:00 Pa... Ya!: FRITANGA ELEKTROTXARANGA

19:00 Tintigorri: Zumba solidaria

19:00 Uribarri: Igela

19:30 Plaza Barria: Bertsotriki kalejira: XABI PAIA eta UXUE ALBERDI

20:00 Zaratas: DEBORAH RIFF

20:30 Arriaga plaza: Zezensuzkoa

21:00 Askapeña: HAVANA 537

21:00 Txomin Barullo: Txomin Barullo Kabareta

22:30 Etxebarria parkea: Bilbao Hiria Su Artifizialen Nazioarteko XXIX. Lehiaketa Nagusia: CABALLER FX (Valentzia)

23:00 Algara: BON SCOTT REVIVAL SHOW + THE UNHOLY COVERS

23:00 Euskalgune: SUTAN + MCONAK

23:00 Triangune: ZAZKEL

23:00 Txomin Barullo: DR. BALTZ DJ

23:30 Askapeña: DJ SLIMDAZE

23:30 Kaskagorri: LIHER

23:30 Komantxe: KOMANDO BRAGA

23:30 Kulturgune: RUKULA

23:45 Abante: DJ Gaua

23:45 Tintigorri: RADIO GUERRILLA

00:00 Aixe Berri: SKASTI (Dance - Rock)

00:30 Kulturgune: ESKEAN KRISTO

00:30 Triangune: OINUTSIK ERROMERIA

00:30 Pinpilinpauxa: RÍOS DE GLORIA

01:00 Komantxe: ZOROEN KLUBA

01:15 Kaskagorri: SUAIA ETA AMA REBEL

02:00 Algara: Algara DJ Saioak: EASYER b2b ALFRED ADLER

02:30 Komantxe: MOISÉS NO DUERME Y LOS NOCTÁMBULOS

04:00 Komantxe: LOZIO A.K.A. DUBTOWN


Abuztuak 20, asteartea

09:30 Areatza: Sukaldaritza Lehiaketa: Patata-Tortila. Izena ematea

10:00 Arriaga plaza: Txistularien Diana eta Txupina

10:00 Tintigorri: Xake Txapelketa. Itsu-itsukoak eta 960 Xajea

10:00 Triangune: Bolintxutik ibilbide gidatua

11:00 Areatza: Sukaldaritza Lehiaketa: Patata-Tortila

11:00 Areatza: Gatz Tailerra (Salinas de Leniz)

11:00 Arriaga plaza: Gargantua

11:00 Askapeña: Txikigunea

11:00 Ripa: Puzgarriak eta ur ekintzak

11:00 Irrintzi: Igela Txapelketa: Bikoteka

11:30 Kaixo: Aurpegi margozketa

11:30 Moskotarrak: Conde de Aresti Zabala egoitzara bisita

12:00 Algara: ZAPARRADA KONPARTSA: Ogi-Tailerra

12:00 Euskalgune: Euskal Txikigunea + Igerilekua

12:00 Hontzak: Gaileta tailerra

12:00 Hontzak: HONTZARANGA SINFONIKOA

12:00 Irrintzi: Zumbako klasea: TAMARA HERRERA

12:00 Kaialde: Txapa eta talo tailerrak

12:00 Komantxe: Rokodromoa

12:00 Komantxe: Zarata tailerra

12:00 Piztiak: Musika tailerra

12:00 Zaratas: Photocall + Terraza

12:00 Txiki-txoko: Zaratas

12:30 Zaratas: Umeentzako tailerrak

13:00 Algara: Bilbo Hiria 96.0 FM irratiaren zuzeneko saioa

13:00 Euskalgune: Marianito Musikatuak: ANDER ENZIONDO

13:00 Kulturgune: Bitsa

13:00 Mamiki – Txomin: Artisau garagardo dastaketa

13:00 Pa... Ya!: Umeentzako jolasak

13:00 Uribarri: Umeentzako tailerra

13:30 Irrintzi: Igel-toka lehiaketaren sari banaketa: bikoteka

13:00 Komantxe: MÁRMOL (kontzertua)

14:00 Mamiki: Zurrumurruen aurkako munduko bazkaria: Senegal

14:30 Areatza: Sukaldaritza Lehiaketa: Sari banaketa

14:30 Algara: Bertso eta Triki Eguna: Bertso Bazkaria + Bertsolari Gazteen II. Sariketa + Kalejira Roberto Etxebarria eta eskolako ikasleekin

15:00 Abante: XXIII. Mus Txapelketa

15:00 Kulturgune: Kulturguneko parrilada mugikorra

16:00 Mamiki: Etiopiako kafe prestaketa

17:00 Komantxe: Kolektiboen azoka

17:00 Triangune: TXITXARRILLO TIME

17:00 Zaratas: Txiki-Txoko Zaratas

17:30 Arriaga plaza: KONPARTSAKIDETU!: Zapi serigrafia

17:30 Pinpilinpauxa: Aintzinako jokuak

18:00 Kaialde: Disko-Dantza familiarra

18:00 Hontzak: TXALAINAK

18:00 Mamiki: Bertso saioa: IRATXE IBARRA, JONE URIA, OIHANE PEREA, ONINTZA ENBEITA + Gai-jartzailea: MAITE BERRIOZABAL

18:00 Piztiak: LINDY HOUR

18:00 Triangune: Mekauen kalejira

18:00 Zaratas: Bingo musikala

18:30 Aixe Berri: AixeBeer: garagardo dastaketa

18:45 Zaratas: Zapi eta txapela tailerra

19:00 Piztiak: THE PUSHERMEN

19:00 Zaratas: SIGI-SAGA Dantzaplaza

19:30 Hontzak: MUGALARI

19:30 Moskotarrak: Haur Molto motorren lasterketa

19:30 Tintigorri: LONG JOHN

19:30 Txori Barrote: Senideei omenaldia

20:00 Aixe Berri: SUBURBIA (Green Day tributoa)

20:00 Zaratas: PATXIKARRO

20:00 Zazpi Kaleak: BILBO KANTARI

20:30 Arriaga plaza: Zezensuzkoa

20:30 Moskotarrak: Down Sindrome Fundazioaren kideen txanda Aste Nagusian integrazioa eta parekotasunaren alde

20:45 Uribarri: EKINOCIO

21:00 Askapeña: ETABAR

21:00 Tintigorri: District One (Classic Rock)

22:30 Etxebarria parkea: Bilbao Hiria Su Artifizialen Nazioarteko XXIX. Lehiaketa Nagusia: FULLY FUSED FIREWORKS (Erresuma Batua)

23:00 Algara: JOSEBA IRAZOKI ETA LAGUNAK + TOC

23:00 Euskalgune: LA MARE + NOGEN

23:00 Kaialde: DEBARES (AC/DC tributoa)

23:00 Uribarri: LA TXIRLA RECORDS (La Polla tributoa)

23:15 Komantxe: MOONSHINE WAGON

23:30 Askapeña: DJ HEAVY

23:30 Kulturgune: EZTANDA

23:45 Abante: DJ gaua

23:45 Tintigorri: PAINO

00:00 Aixe Berri: SMASH (The Offspring tributoa)

00:00 Irrintzi: G4RCIS DJ

00:30 Kulturgune: SKABIDEAN & THE BLACK BIRDS

00:30 Mamiki: DJ PESKATRILLEIS

00:30 Pinpilinpauxa: OBK

01:00 Komantxe: IRREKOÑOZIBLES

01:15 Kaskagorri: IRA RAP

02:00 Algara: Algara DJ Saioak: TELMO TRENOR

02:00 Pa...Ya!: DJ BULL

02:30 Komantxe: STRIKNINA

04:00 Komantxe: AK DJ


Abuztuak 21, asteazkena

09:30 Areatza: BKAFF: Sukaldaritza lehiaketa: Txipiroiak tintan. Izen ematea

09:30 Areatza: Sukaldatzen ikasten: Entsaladak - Txartel ematea

10:00 Arriaga plaza: Txistularien Diana eta Txupina

10:00 Moskotarrak: Xake txapelketa: Partida azkarrak

10:00 Basurto: Basurto Ospitaleko haurrei visita Marijaia eta Zirkuarekin

10:00 Ripa: 3x3 Basket Txapelketa

11:00 Areatza: BKAFF: Sukaldaritza Lehiaketa: Txipiroiak tintan

11:00 Areatza: Puzgarriak eta ur ekintzak

11:00 Askapeña: Txikigunea

11:00 Irrintzi: Txistuen kalejira: Igoera Basurtoko ospitalera

11:00 Irrintzi: Tiragoma lehiaketa

11:30 Kaixo: Paperezko txotxongiloak

11:30 Komantxe: Serigrafia tailerra

12:00 Areatza: Ibarrako Piperminen dastaketa: frijituak, kotserban eta gordinak

12:00 Ripa: Puzgarriak eta ur ekintzak

12:00 Algara: ZAPARRADA KONPARTSA: ONGI ETORRI, LAGUN antzerkia, Zirtaka Antzerki Taldearekin

12:00 Eguzkizaleak: Ur tailerrak

12:00 Euskalgune: Euskal txikigunea + igerilekua

12:00 Hontzak: Komik tailerra

12:00 Kaialde: MERAKI magoa

12.00 Komantxe: Irola Irratia Zuzenean

12:00 Komantxe: Rokodromoa

12:00 Piztiak: Musika tailerra

12:00 Triangune: Nekazal azoka

12:00 Triangune: Piztu Bilbo

12:00 Txomin Barullo: Txikigune

12:00 Zaratas: Photocall + Terraza

12:00 Zaratas: Txiki-txoko Zaratas

12:30 Pa... Ya!: Tatoo tailerra

12:30 Zaratas: Umeentzako tailerrak

13:00 Algara: Bilbo Hiria 96.0 FM irratiaren zuzeneko saioa

13:00 Altxaporrue: Boga Beertso dastaketa

13:00 Arriaga plazaren atzealdean: Bitsa festa

13.00 Euskalgune: Marianito Musikatuak: AFRONTU

13:00 Uribarri: Umeentzako tailerra

13:30 Irrintzi: Tiragoma lehiaketaren sari banaketa

13:30 Txomin Barullo: SABIN Vermut Session

14:00 Mamiki: Zurrumurruen aurkako munduko bazkaria: Andaluzia

14:30 Areatza: BKAFF: Sukaldaritza Lehiaketa: sari banaketa

14:30 Algara: Iparralde Eguna Kaskarotenea Ikastolarekin

14:30 Santiago Plaza : Bertso bazkaria: IGOR ELORTZA eta ONINTZA ENBEITA

15:00 Kaixo: Kaixo Bazkaria

15:00 Komantxe: Okupazio Eguna Bazkaria

16:00 Mamiki: Lapiko-kafea: Mamiki 40 urte

16:30 Altxaporrue: Bingotxou

16:30 Triangune: Parte hartzeko kontzertua

17:00 Askapeña: Eskalada Bilbotarra

17:00 Eguzkizaleak: Lurra eguneko bazkaria

17:00 Komantxe: Kolektiboen azoka

17:00 Zaratas: Txiki-Txoko Zaratas

17:30 Arriaga plaza: KONPARTSAKIDETU! Buruhandi tailerra

18:00 Hontzak: Musika Klasikoa

18:00 Kaialde: DISPLICENTES

18:00 Pinpilinpauxa: Trans-poting

18:00 Txomin Barullo: II. Txomin Barullo Sarien Banaketa

18:00 Zaratas: RAKS AL HAIA. Escuela de danza: Sabel dantza

18:30 Altxaporrue: KITTU TXARANGA

19:00 Areatza: Eulia eta Kanpainaren banaketa eta kalejira

19:00 Hontzak: SISI-SAGA Dantza Plaza

19:00 Kaixo: Zumba

19:00 Komantxe: Gaztetxe eta Gazte Asanbladaren aldeko kalejira

19:00 Piztiak: Akatu Festibala: DOWN THE LADDER + REVERTT + MOTORASTOLA

19:00 Triangune: Antzerkia

20:00 Aixe Berri: KOVERTIZO (Pop-Rock Bertsioak)

20:00 Altxaporrue: HIJOS DE TU IGLESIA

20:00 Kaialde: BOCA BEATS COMEDIA

20:00 Pinpilinpauxa: Solidaritatezko txanda: Argia Fundazioa

20:00 Txomin Barullo: Txomin Barullo I. Antzerki Labur Lehiaketa

20:00 Zaratas: SOLO POR ESTA NOCHE

20:30 Arriaga plaza: Zezensuzkoa

20:30 Kaixo: CLOVERWIND (Euskal-irlandar folka)

20:45 Uribarri: DOLPHINERS

21:00 Askapeña: XIBEROOTS

21:00 Moskotarrak: Moskotarrak-eko Lasterketa Handia

22:30 Etxebarria parkea: Bilbao Hiria Su Artifizialaren Nazioarteko XXIX. Lehiaketa Nagusia: PIROTECNIA ZARAGOZANA (Zaragoza)

23:00 Algara: NEW YORK SKA JAZZ ENSEMBLE + MG BANDA

23:00 Altxaporrue: ZIRKINIK BEZ

23:00 Euskalgune: ENKORE + DJ ELEPUNTO

23:00 Txomin Barullo: Rap Gaua: FREESTYLE STREET MOVES

23:00 Uribarri: BERANDUEGI (Erromeria)

23:30 Askapeña: DIENTES DE LUNA

23:30 Komantxe: TTUN TTUN BRIGADE

23:45 Abante: DJ Gaua

23:45 Tintigorri: RUNAWAY (Bon Joviri tributoa)

00:00 Aixe Berri: SONIC TOYS (Rock)

00:00 Irrintzi: G4RCIS DJ

00:00 Kaixo: URRATS (Erromeria)

00:30 Askapeña: DJ IRAULTZA

00:30 Pinpilinpauxa: PINGÜISTAR

01:00 Hontzak: Reparto de sopa de ajo

01:30 Komantxe: PENKOLETAS SISTERS

02:00 Algara: Algara Dj Saioak: CHELIS

02:00 Hontzak: DJ JUSSEFF

03:00 Komantxe: INTIFADA MARIKA DJ


Abuztuak 22, osteguna

09:30 Areatza: BKAFF: Sukaldaritza Lehiaketa: Bakailaoa Bizkaia Eraran: Izena ematea

10:00 Arriaga plaza: Txistularien Diana eta Txupina

10:00 Moskotarrak: Xake Txapelketa: adiskidetasunaren txapelketa (taldeka)

11:00 Areatza: BKAFF: Sukaldaritza Lehiaketa: Bakailaoa Bizkaia Eraran

11:00 Areatza: Antxoak gatzetan ipintzeko tailerra, Conservas Zalloren eskutik

11:00 Areatza: Sukaldaritza Lehiaketa: Kroketak. Izen ematea

11:00 Askapeña: Munduko emakume borrokalariak

11:00 Askapeña: Txikigunea

11:00 Ripa: Ur ekintzak

11:00 Ripa: Waterpolo Txapelketa finalaurrekoak eta finala Club Deportivoarekin

11:30 Areatza: Txupinerei omenaldi txupina

12:00 Euskalgune: Euskal txikigunea + Igerilekua

12:00 Hontzak: Garagardo dastaketa

12:00 Irrintzi: Txistuen kalejira: Arriaga - Alde Zaharra

12:00 Kaialde: Puzgarriak eta elastikoak

12:00 Komantxe: Rokodromoa

12:00 Triangune: Animali karetak sortzen + Aurpegi margozketa

12:00 Zaratas: Photocall + Terraza

12:00 Zaratas: Txiki-Txoko Zaratas

12:30 Arriaga plazaren atzealdean: Txiki Sukaldaria

12:30 Kaixo: Kaktus goxoa

13:00 Algara: Bilbo Hiria 96.0 FM irratiaren zuzeneko emisioa

13:00 Euskalgune: Marianito Musikatuak: 4 HAIZETARA + AS NETAS DA MAURIZIA

13:00 Komantxe: MADDUKI: Ipuin kontalaria

13:00 Kulturgune: Bitsa

13:00 Mamiki: Mamiki Batukada

13:00 Pa... Ya!: Umeentzako jolasak

13:00 Uribarri: Umeentzako tailerra

14:00 Mamiki: Konpartsakideon bazkaria

14:30 Areatza: BKAFF: Sukaldaritza Lehiaketa: sari banaketa

14:30 Kaskagorri: Senideekin bazkaria

15:00 Askapeña: Bazkari internazionalista

15:00 Hau Pittu Hau: Euskaraz Bizi eguneko bazkaria

15:00 Arriaga plazaren atzealdean: Atzekaldeko elkartasun bazkaria

15:30 Sestaotik udaletxeera: Ibaizabaltik X. Herri Piraguen Igoera

16:00 Mamiki: Emakumeentzako Zumbaton

17:00 Hau Pittu Hau: Euskara Saria

17:00 Komantxe: Kolektiboen azoka

17:00 Komantxe: Bertsoak: IMANOL URIA, INAZIO VIDAL, NEREA IBARZABAL. Gai jartzailea: MAITE BERRIOZABAL

17:00 Ripa: Ur ekintzak

17:00 Zaratas: Txiki-Txoko Zaratas

17:30 Arriaga plazaren atzealdean: KARAOKE IBILTARIA. KALEJIRA

17:30 Ripa: Ibaizabaltik X. Herri Piraguen Igoera (Helduera)

18:00 Hontzak: GAUALDEKO HASPERENA

18:00 Piztiak: LINDY HOUR

18:00 Uribarri: Txokolatezko piruletak

18:00 Zaratas: Bingo musikala

18:30 Arriaga plaza: Ikurrinari omenaldia

18:30 Mamiki: LATXUSMA

18:30 Triangune: THE CRAZY WHEELS BAND

19:00 Askapeña: Ponko Master Txapelketa

19:00 Kaialde: Betiko jolasak

19:00 Kulturgune: Zunba

19:00 Moskotarrak: Bingo Gorringo Lehiaketa

19:00 Piztiak: GWAYA REGGAE BAND

19:30 Arriaga plaza: KONPARTSAKIDETU!: Eraiki zure txosna

19:45 Askapeña: YEGANJAH & TITO BCF

20:00 Triangune: OLATZ SALVADOR

20:00 Zaratas: CARLOS CARRANZA & FRIENDS

20:30 Arriaga plaza: Zezensuzkoa

20:30 Euskalgune: GORA HERRIA

21:00 Kaskagorri: Poteo nostalgikoekin ORKESTRA taldearekin

21:00 Moskotarrak: Itsusien 23. Lehiaketa

22:30 Etxebarria parkea: Bilbao Hiria Su Artifizialen Nazioarteko XXIX. Lehiaketa Nagusia: MACEDOS PIROTECNIA (Portugal)

23:00 Algara: LISABÖ + NIÑA COYOTE ETA CHICO TORNADO

23:00 Kaialde: BATEK DAKI (Erromeria)

23:00 Pa... Ya!: GORPUZKINGZ

23:30 Askapeña: PATX & RUN

23:30 Komantxe: AMOOMA

23:30 Kulturgune: DJ BULL

23:30 Mamiki: LAS LENTEJAS

23:45 Abante: DJ GAUA

00:00 Aixe Berri: PRISCILLA BAND (funk)

00:00 Irrintzi: G4RCIS DJ

00:30 Arriaga plazaren atzealdean: BAD SOUND

00:30 Pinpilinpauxa: LOS TOREROS MUERTOS

01:00 Askapeña: DJ BETA BROTHERS

01:30 Komantxe: LA TOKOKERA

02:00 Algara: Algara DJ Saioak: MISS BIHOTZA

03:00 Arriaga plazaren atzealdean: Blasfemmous (DJ)

03:00 Komantxe: M.L. SELEKTERS (Manga Luze Selektoreak)


Abuztuak 23, ostirala

09:30 Areatza: Sukaldatzen ikasten: Umeentzako Sukaldaritza. Kokotxak pil-pilean. Txartel ematea

09:30 Areatza: KONPARTSAKIDETU!: BKAFF: Sukaldaritza Lehiaketa: Bakailoa pil-pilean. Izena ematea

10:00 Arriaga plaza: Txistularien Diana eta Txupina

11:00 Areatza: BKAFF: Sukaldaritza Lehiaketa: Bakailaoa pil-pilean

11:00 Areatza: KONPARTSAKIDETU!: Sukaldatzen ikasten: Umeentzako Sukaldaritza. Kokotxak pil-pilean

11:00 Askapeña: Txikigunea

11:30 Hontzak: Improvisa y punto

11:45 Ripa: Konpartsen arteko ur jolasak

12:00 Areatza: Bakailoa Showkaldaritza

12:00 Askapeña: Atun errea

12:00 Kaialde: Argazki Gymkana

12:00 Irrintzi: Txistuen kalejira: Arriaga – Bilbao La Vieja

12:00 Kaskagorri: Instrumentu tailerra

12:00 Komantxe: Rokodromo

12:00 Mamiki: Txikigune: Puxika mozorrotuak

12:00 Pinpilinpauxa: Trikitilariak: GENTZANE ETA ANDER

12:00 Triangune: Birziklatze tailerra

12:00 Zaratas: Photocall + Terraza

12:00 Zaratas: Txiki-Txoko Zaratas

12:30 Algara: ZAPARRADA KONPARTSA: Herri Kirolak

12:30 Areatza: Bakailao dastaketa

12:30 Plaza Barria: Xake Biziduna

13:00 Algara: Bilbo Hiria 96.0 FMv irratiaren zuzeneko saioa: Algara konpartsak 25 urte

13:00 Arriaga plazaren atzealdean: Bitsa festa

13:00 Komantxe: LARDI BAT DJ

13:00 Uribarri: Umeentzako tailerra

13:30 Txomin Barullo: SABIN - Vermut Session

14:30 Algara: ZAPARRADA KONPARTSA: Bazkaria + Ur borroka

14:30 Areatza: BKAFF: Sukaldaritza Lehiaketa: Sari banaketa

15:00 Txori Barrote: Elkartasun bazkaria

16:30 Triangune: Igoera ekologikoa Nerbioitik

17:00 Areatza: XXIII HIRI KROSA: Deialdia

17:00 Areatza: XXIII. HIRI KROSA. Emakume maila: Txupete eta Txikien irteera

17:00 Askapeña: Poteo kalejira musikatua

17:00 Komantxe: Kolektiboen azoka

17:00 Zaratas: Txiki-Txoko Zaratas

17:10 Areatza: XXIII. HIRI KROSA. Gizon maila: Txupete eta Txikien irteera

17:20 Areatza: XXIII .HIRI KROSA. Emakume maila: Pre-Benjamin, Benjamin eta Alebinen irteera

17:30 Aixe Berri: Kubako dantza klasea

17:35 Areatza: XXIII. HIRI KROSA. Gizon maila: Pre Benjamin, Benjamin eta Alebinen irteera

17:50 Areatza: XXIII. HIRI KROSA: Haur, Kadete eta Gazteen irteera

18:00 Irrintzi: Dantza urbanako erakustaldia: TAMARA HERRERA + Tropic Dance akademiako ikasleak

18:00 Kaialde: Nafarroa Kanta Taldea: NKT

18:00 Mamiki-Txomin: Erromeria

18:05 Areatza: XXIII. HIRI KROSA: Gurpil Aulki mailaren irteera

18:25 Areatza: XXIII. HIRI KROSA: Senior, Junior, Promesa eta Beteranoen irteera

19:00 Hontzak: TXALAINAK

19:00 Kaskagorri: Poteo musikatua ELEKTROZARATA taldearekin

19:00 Piztiak: UNDÉCIMO MANDAMIENTO

19:30 Areatza: XXIII. HIRI KROSA: Sari banaketa

19:30 Uribarri: Igela

20:00 Kulturgune: LA MALA PEKORA

20:00 Pa... Ya!: MEXIKORTXO BAND

21:00 Txomin Barullo: Txomin Barulloren txosna ibiltaria

21:00 Zaratas: PATXIKARRO

20:30 Algara: Algarak 25 Urte kontzertu berezia: ANJE DUHALDE

20:30 Arriaga plaza: Zezensuzkoa

20:30 Piztiak: ULTIMATUM

21:30 Kaskagorri: Playback lehiaketa

22:30 Etxebarria parkea: Bilbao Hiria Su Artifizialen Nazioarteko XXIX. Lehiaketa Nagusia: PIROTECNIA XARAIVA (Ourense)

23:00 Algara: Algara DJ Saioak: EKAITZ

23:30 Komantxe: PANTX OFFICIAL SELEKTORS

23:30 Askapeña: DJ TXUNDIDURA

23:45 Zaratas: DJ JEREMIAH JOHNSON

00:00 Irrintzi: G4RCIS DJ

00:30 Arriaga plazaren atzealdean: BAD SOUND

00:30 Pinpilinpauxa: LAS FELLINI

01:30 Komantxe: PAGASARRI SKA ALL STARS

03:00 Komantxe: ETCHECOY


Abuztuak 24, larunbata

09:30 Areatza: BKAFF: Sukaldaritza lehiaketa: Marmitakoa. Izen ematea

10:00 Arriaga plaza: Txistularien Diana eta Txupina

10:00 Zabalguneko Merkatua: XX Nazioarteko Xake Txapelketa

11:00 Areatza: BKAFF: Sukaldaritza Lehiaketa: Marmitako

11:00 Arriaga plazaren atzealdean: Puzgarriak

11:00 Askapeña: Txikigunea

12:00 Altxaporrue: Kukaña

12:00 Areatza: BKAFF: Hegaluze banaketa

12:00 Arriaga plaza: KONPARTSAKIDETU!: Kalejira Tailerra

12:00 Arriaga plaza: Bitsa festa

12:00 Euskalgune: Euskal Txikigunea + Igerilekua

12:00 Irrintzi: Txistuen kalejira: Arriagatik Abandora

12:00 Kaialde: Oliba hezur jaurtiketa

12:00 Kaskagorri: Igerilekua

12:00 Moskotarrak: Ardo Dastaketa: VII. MARIJAIAREN SUDURRA

12:00 Zaratas: Photocall + Terraza

12:00 Txiki-txoko: Zarataz

12:30 Hontzak: R’n’R Tailerra

13:00 Euskalgune: Marianito Musikatuak: DJ PINCHA ME

13:00 Triangune: 1Y1 CIRCO malabaristak

13:00 Uribarri: Umeentzako tailerra

13:15 Hontzak: Marianito Rock

14:30 Areatza: BKAFF: Sukaldaritza Lehiaketa: Sari banaketa

15:00 Areatza: Konpartsen Bazkaria

17:00 Komantxe: Kolektiboen azoka

17:00 Zaratas: Txiki-Txoko Zaratas

17:30 Arriaga plaza: Konpartsen arteko Herri Kirolak

17:30 Askapeña: MUNDUKO DANTZAK

18:00 Mamiki-Txomin: Erromeria

20:00 Arriaga plaza: Bandera Urdina eta Marroiaren banaketa + “PALMADA” saria

20:00 Askapeña: ORLIS PINEDA

20:00 Kaialde: THAI 10.89

20:00 Kulturgune: SAKATU ELEKTROTXARANGA

20:00 Pa... Ya!: OIER ASLA

20:30 Arriaga plaza: Zezensuzkoa

22:30 Etxebarria parkea: Bilbao Hiria Su Artifizialen Erakusketa: PIROTECNIA ASTONDOA (Bizkaia)

23:00 Algara: Algara Dj Saioak: EKAITZ

23:30 Askapeña: FOLLOW THE PARTY

23:30 Tintigorri: Fiesta Flúor

00:00 Irrintzi: G4RCIS DJ

00:00 Komantxe: FunKomantxe Diskak: AUZOKOBEATS, OSKR1 & GOFREAK

00:30 Pinpilinpauxa: LAS CHILLERS


Abuztuak 25, igandea

09:30 Areatza: Sukaldaritza Lehiaketa: Buztan-Gisatua. Izen ematea

10:00 Arriaga plaza: Txistularien Diana eta Txupina

10:00 Pinpilinpauxa: Mahai-Jokuen Txapelketa

11:00 Areatza: Sukaldaritza Lehiaketa: Buztan-Gisatua

11:00 Arriaga plazaren atzealdean: Puzgarriak

11:00 Askapeña: Txikigunea

12:00 Arriaga plaza: Bitsa festa

12:00 Irrintzi: Txistuen kalejira: Arriaga - Gastronomikoa

12:00 Kaialde: Txapa tailerra

12:00 Kaskagorri: Igerilekua

12:00 Zaratas: Photocall + Terraza

12:00 Zaratas: Txiki-Txoko Zaratas

13:00 Uribarri: Umeentzako tailerra

14:30 Areatza: Sukaldaritza Lehiaketa: Sari banaketa

14:30 Kaskagorri: Bazkaria

15:00 Triangune: Paella

17:00 Komantxe: Kolektiboen azoka

17:00 Kulturgune: 1,2,3... FESTA!!

17:30 Pa... Ya!: Guda Zikina Pa…Ya! - Kaskagorri

18:00 Askapeña: ROJO CANCIONERO

18:00 Kaskagorri: GARILAK 26

18:00 Mamiki-Txomin: Erromeria

18:00 Zaratas: Disko Jaia

19:00 Aixe Berri: Izotz-jaurtiketa Lehiaketa

19:00 Txomin Barullo: PASAJEROS SIN BILLETE

20:00 Kulturgune: PRESUPUESTON (Kaos Etiliko tributoa)

20:30 Areatza: Zezensuzkoa

23:00 Areatza: Jaiaren amaiera eta Marijaiari Agurra

Iruzkinak

  • Publizitatea

    Bisitatuena

      Kargatzen ikusiena
      Kargatzen ikusiena