Itxi

Pilota

Pilota

Pilota

Apirilak 25 - ekainak 20

2022ko "Erremontari" txapelketako sailkapenak, emaitzak eta egutegia

A. A. | EITB MEDIA

Txapelketak bederatzi jardunaldi izango ditu guztira: ligaxkako zazpi, finalerdietako bat eta ekainaren 20an jokatuko den finala. Partidak astelehenero izango dira ikusgai ETB1en eta eitb.eus-en.

  • "Erremontari" saioaren bigarren ekitaldiaren aurkezpena.

    "Erremontari" saioaren bigarren ekitaldiaren aurkezpena.

FINAL-LAURDENETAKO LIGAXKA
                 
    J I 29-27 26-24 23-17 16 PUNTUAK
                 
1.a Urriza-Zubiri
3 3 0 0 0 0 12
2.a Goikoetxea V.a-Barrenetxea IV.a 4 2 1 1 0 0 11
3.a Ansa II.Juanenea 3 2 1 0 0 0 10
4.a Segurola-Azpiroz
3 2 0 0 1 0 8
5.a Ezkurra II.a-Zaldua I.a
3 1 1 0 0 0 6
6.a Aldabe-Larrañaga 4 0 0 0 4 0 0

Puntuazioa: 30 tanto (irabazi): 4 puntu. 29-27 tanto bitartean: 2 puntu. 26-24 tanto bitartean: 1 puntu. 23-17 tanto bitartean: 0 puntu. 16 tanto edo gutxiago: -1 puntu.

Azalpenak: J (Jokatutakoak), I (Irabazitakoak).

------------------------------------------------------

EGUTEGIA:

1. JARDUNALDIA (apirilak 25)

Goikoetxea V.a-Barrenetxea IV.a vs Ansa II.a-Juanenea (30-29)

Urriza-Zubiri vs Segurola-Azpiroz (30-17)

------------------------------------------------------

2. JARDUNALDIA (maiatzak 2)

Ezkurra II.a-Zaldua I.a vs Aldabe-Larrañaga (30-23)

Goikoetxea V.a-Barrenetxea IV.a vs Segurola-Azpiroz (25-30)

------------------------------------------------------

3. JARDUNALDIA (maiatzak 9)

Goikoetxea V.a-Barrenetxea IV.a vs Aldabe-Larrañaga (30-20)

Ansa II.a-Juanenea vs Ezkurra II.a-Zaldua I.a (30-18)

------------------------------------------------------

4. JARDUNALDIA (maiatzak 16)

Urriza-Zubiri vs Aldabe-Larrañaga (30-17)

Ezkurra II.a-Zaldua I.a vs Segurola-Azpiroz (29-30)

------------------------------------------------------

5. JARDUNALDIA (maiatzak 23)

Ansa II.a-Juanenea vs Aldabe-Larrañaga (30-20)

Goikoetxea V.a-Barrenetxea IV.a vs Urriza-Zubiri (28-30)

------------------------------------------------------

6. JARDUNALDIA (maiatzak 30)

Urriza-Zubiri vs Ansa II.a-Juanenea

Goikoetxea V.a-Barrenetxea IV.a vs Ezkurra II.a-Zaldua I.a

------------------------------------------------------

7. JARDUNALDIA (ekainak 6)

Urriza-Zubiri vs Ezkurra II.a-Zaldua I.a

Ansa II.a-Juanenea vs Segurola-Azpiroz

------------------------------------------------------

FINALERDIAK (ekainak 13)

1. finalerdia: 1.a vs 4.a

2. finalerdia: 2.a vs 3.a

------------------------------------------------------

FINALA (ekainak 20)

  • Bisitatuena

      Kargatzen ikusiena
      Kargatzen ikusiena