Itxi

X-deportes_tour de francia-X

X-deportes_tour de francia-X

Frantziako Tourra 2024

109. ekitaldia

2022ko Frantziako Tourreko sailkapenak

EITB Media

Jonas Vingegaard danimarkarrak irabazi du 2022ko Frantziako Tourreko sailkapen nagusia bigarren geratu den Tadej Pogacar esloveniarrari 2:43 minutuko aldea aterata.

  • Jonas Vingeggard

    Jonas Vingeggard. Argazkia: EFE

21. ETAPAKO SAILKAPENA:

1 - PHILIPSEN Jasper (Alpecin) 2:58:32

2 - GROENEWEGEN Dylan (BikeExchange) d.b.

3 - KRISTOFF Alexander (Intermarché) d.b.

4 - STUYVEN Jasper (Trek) d.b.

5 - SAGAN Peter (TotalEnergies) d.b.

6 - LECROQ Jérémy (KTM) d.b.

7 - VAN POPPEL Danny (BORA) d.b.

8 - EWAN Caleb (Lotto) d.b.

9 - HOFSTETTER Hugo (Arkéa) d.b.

10 - WRIGHT Fred (Bahrain) d.b.

SAILKAPEN NAGUSIA:

1 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo-Visma) 79:33:20

2 - POGACAR Tadej (UAE) +2:43

3 - THOMAS Geraint (INEOS) +7:22

4 - GAUDU David (Groupama) +13:39

5 - VLASOV Aleksandr (BORA) +15:46

6 - QUINTANA Nairo (Arkéa) +16:33

7 - BARDET Romain (DSM) +18:11

8 - MEINTJES Louis (Intermarché) +18:44

9 - LUTSENKO Alexey (Astana) +22:56

10 - YATES Adam (INEOS) +24:52

--------------------------------------------------------

20. ETAPAREN SAILKAPENA:

1 - VAN AERT Wout (Jumbo) 0:47:59

2 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) +0:19

3 - POGACAR Tadej (UAE) +0:27

4 - THOMAS Geraint (INEOS) +0:32

5 - GANNA Filippo (INEOS) +0:42

6 - MOLLEMA Bauke (Trek) +1:22

7 -  CATTANEO Mattia (Quick-Step) +1:25

8 - WRIGHT Fred (Bahrain) 1:32

9 - SCHACHMANN Maximilian (BORA) +1:37

10 - TRATNIK Jan (Bahrain) +1:48

SAILKAPEN NAGUSIA:

1 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) 76:33:57

2 - POGACAR Tadej (UAE) +3:34

3 - THOMAS Geraint (INEOS) +8:13

4 - GAUDU David (Groupama) +13:56

5 - VLASOV Aleksandr (BORA) +16:37

6 - QUINTANA Nairo (Arkéa) +17:24

7 - BARDET Romain (DSM) +19:02

8 - MEINTJES Louis (Intermarché) +19:12

9 - LUTSENKO Alexey (Astana) +23:47

10 - YATES Adam (INEOS) +25:43

--------------------------------------------------------

19. ETAPAREN SAILKAPENA:

1 - LAPORTE Christophe (Jumbo) 3:52:04

2 - PHILIPSEN Jasper (Alpecin) +0:01

3 - DAINESE Alberto (DSM) d.b.

4 - SÉNÉCHAL Florian (Quick-Step) d.b.

5 - POGACAR Tadej (UAE) d.b.

6 - CAPIOT Amaury (Arkea) d.b.

7 - GROENEWEGEN Dylan (BikeExchange) d.b.

8 - HOFSTETTER Hugo (Arkea) d.b.

9 - MEZGEC Luka (BikeExchange) d.b.

10 - EWAN Caleb (Lotto) d.b.

SAILKAPEN NAGUSIA:

1 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) 75:45:44

2 - POGACAR Tadej (UAE) +3:21

3 - THOMAS Geraint (INEOS) +8:00

4 - GAUDU David (Groupama) +11:05

5 - QUINTANA Nairo (Arkéa) +13:35

6 - MEINTJES Louis (Intermarché) +13:43

7 - VLASOV Aleksandr (BORA) +14:10

8 - BARDET Romain (DSM) +16:11

9 - LUTSENKO Alexey (Astana) +20:24

10 - YATES Adam (INEOS) +20:32

--------------------------------------------------------

18. ETAPAKO SAILKAPENA:

1 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) 3:59:50

2 - POGACAR Tadej (UAE) +1:04

3 - VAN AERT Wout (Jumbo) 2:10

4 - THOMAS Geraint (INEOS) +2:54

5 - GAUDU David (Groupama) +2:58

6 - LUTSENKO Alexey (Astana) +3:09

7 - MARTÍNEZ Daniel Felipe (INEOS) d.b.

8 - KUSS Sepp (Jumbo) +3:27

9 - VLASOV Aleksandr (BORA) +4:04

10 - PINOT Thibaut (Groupama) +4:09

SAILKAPEN NAGUSIA:

1 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) 71:53:34

2 - POGACAR Tadej (UAE) +3:26

3 - THOMAS Geraint (INEOS) +8:00

4 - GAUDU David (Groupama) +11:05

5 - QUINTANA Nairo (Arkéa) +13:35

6 - MEINTJES Louis (Intermarché) +13:43

7 - VLASOV Aleksandr (BORA) +14:10

8 - BARDET Romain (DSM) +16:11

9 - LUTSENKO Alexey (Astana) +20:09

10 - YATES Adam (INEOS) +20:17

--------------------------------------------------------

17. ETAPAKO SAILKAPENA:

1 - POGACAR Tadej (UAE) 3:25:51

2 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) d.b.

3 - MCNULTY Brandon (UAE) +0:32

4 - THOMAS Geraint (INEOS) +2:07

5 - LUTSENKO Alexey (Astana) +2:34

6 - BARDET Romain (DSM) +2:38

7 - GAUDU David (Groupama) +3:27

8 - VLASOV Aleksandr (BORA) +3:32

9 - MEINTJES Louis (Intermarché) d.b.

10 - QUINTANA Nairo (Arkéa) d.b.

SAILKAPEN NAGUSIA:

1 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) 67:53:54

2 - POGACAR Tadej (UAE) +2:18

3 - THOMAS Geraint (INEOS) +4:56

4 - QUINTANA Nairo (Arkéa) +7:53

5 - GAUDU David (Groupama) +7:57

6 - BARDET Romain (DSM) +9:21

7 - MEINTJES Louis (Intermarché) +9:24

8 - VLASOV Aleksandr (BORA) +9:56

9 - YATES Adam INEOS (Grenadiers) +14:33

10 - MAS Enric (Movistar) +16:35

----------------------------------------------------------

16. ETAPAKO SAILKAPENA:

1 - HOULE Hugo (Israel) 4:23:47

2 - MADOUAS Valentin (Groupama) +1:10

3 - WOODS Michael (Israel) d.b.

4 - JORGENSON Matteo (Movistar) +1:12

5 - STORER Michael (Groupama) +1:25

6 - VLASOV Aleksandr (BORA) +1:40

7 - TEUNS Dylan (Bahrain) d.b.

8 - GESCHKE Simon (Cofidis +2:11

9 - BURGAUDEAU Mathieu (TotalEnergies) +5:04

10 - CARUSO Damiano (Bahrain) d.b.

SAILKAPEN NAGUSIA:

1 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) 64:28:09

2 - POGACAR Tadej (UAE) +2:22

3 - THOMAS Geraint (INEOS) +2:43

4 - QUINTANA Nairo (Arkéa) +4:15

5 - GAUDU David (Groupama) +4:24

6 - YATES Adam (INEOS) +5:28

7 - MEINTJES Louis (Intermarché) +5:46

8 - VLASOV Aleksandr (BORA) +6:18

9 - BARDET Romain (DSM) +6:37

10 - PIDCOCK Thomas (INEOS) +10:11

----------------------------------------------------------

15. ETAPAKO SAILKAPENA:

1 - PHILIPSEN Jasper (Alpecin) 4:27:27

2 - VAN AERT Wout (Jumbo) d.b.

3 - PEDERSEN Mads (Trek) d.b.

4 - SAGAN Peter (TotalEnergies) d.b.

5 - VAN POPPEL Danny (BORA) d.b.

6 - GROENEWEGEN Dylan (BikeExchange) d.b.

7 - SÉNÉCHAL Florian (Quick-Step) d.b.

8 - MOZZATO Luca (B&B Hotels) d.b.

9 - PASQUALON Andrea (Intermaché) d.b.

10 - WRIGHT Fred (Bahrain) d.b.

SAILKAPEN NAGUSIA:

1 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) 59:58:28

2 - POGACAR Tadej (UAE) +2:22

3 - THOMAS Geraint (INEOS) +2:43

4 - BARDET Romain (DSM) +3:01

5 - YATES Adam (INEOS) +4:06

6 - QUINTANA Nairo (Arkéa) +4:15

7 - MEINTJES Louis (Intermaché) +4:24

8 - GAUDU David (Groupama) d.b.

9 - PIDCOCK Thomas (INEOS) +8:49

10 - MAS Enric (Movistar) +9:58

 

----------------------------------------------------------

14. ETAPAKO SAILKAPENA:

1 - MATTHEWS Michael (BikeExchange) 4:30:53

2 - BETTIOL Alberto (EF) +0:15

3 - PINOT Thibaut (Groupama) +0:34

4 - SOLER Marc (UAE) +0:50

5 - KONRAD Patrick (BORA) +0:58

6 - FUGLSANG Jakob (Israel) d.b.

7 - GROßSCHARTNER Felix (BORA) +1:06

8 - KÄMNA Lennard (BORA) +1:12

9 - GESCHKE Simon (Cofidis) d.b.

10 - MEINTJES Louis (Intermaché) d.b.

SAILKAPEN NAGUSIA:

1 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) 55:31:01

2 - POGACAR Tadej (UAE) +2:22

3 - THOMAS Geraint (INEOS) +2:43

4 - BARDET Romain (DSM) +3:03

5 - YATES Adam (INEOS) +4:06

6 - QUINTANA Nairo (Arkéa) +4:15

7 - MEINTJES Louis (Intermaché) +4:24

8 - GAUDU David (Groupama) d.b.

9 - PIDCOCK Thomas (INEOS) +8:49

10 - MAS Enric (Movistar) +10:00

-----------------------------------------------

13. ETAPAKO SAILKAPENA:

1 - PEDERSEN Mads (Trek) 4:13:03

2 - WRIGHT Fred (Bahrain) d.b.

3 - HOULE Hugo (Israel) d.b.

4 - KÜNG Stefan (Groupama) +0:30

5 - JORGENSON Matteo (Movistar) d.b.

6 - GANNA Filippo (INEOS) d.b.

7 - VAN AERT Wout (Jumbo) +5:45

8 - SÉNÉCHAL Florian (Quick-Step) d.b.

9 - MOZZATO Luca (B&B Hotels) d.b.

10 - PASQUALON Andrea (Intermarche) d.b.

SAILKAPEN NAGUSIA:

1 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) 50:47:34

2 - POGACAR Tadej (UAE) +2:22

3 - THOMAS Geraint (INEOS) +2:26

4 - BARDET Romain (DSM) +2:35

5 - YATES Adam (INEOS) +3:44

6 - QUINTANA Nairo (Arkéa) +3:58

7 - GAUDU David (Groupama) +4:07

8 - PIDCOCK Thomas (INEOS) +7:39

9 - MAS Enric (Movistar) +9:32

10 - VLASOV Aleksandr (BORA) +10:06

-----------------------------------------------

12. ETAPAKO SAILKAPENA:

1 - PIDCOCK Thomas (INEOS) 4:55:24

2 - MEINTJES Louis (Intermaché) +0:48

3 - FROOME Chris (Israel - Premier Tech) +2:06

4 - POWLESS Neilson (EF) +2:29

5 - POGACAR Tadej (UAE) +3:23

6 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) d.b.

7 - THOMAS Geraint (INEOS) d.b.

8 - MAS Enric (Movistar) +3:26

9 - KUSS Sepp (Jumbo) d.b.

10 - CICCONE Giulio (Trek) +3:32

SAILKAPEN NAGUSIA

1 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) 46:28:46

2 - POGACAR Tadej (UAE) +2:22

3 - THOMAS Geraint (INEOS) +2:26

4 - BARDET Romain (DSM) +2:35

5 - YATES Adam (INEOS) +3:44

6 - QUINTANA Nairo (Arkéa) +3:58

7 - GAUDU David (Groupama) +4:07

8 - PIDCOCK Thomas (INEOS) +7:39

9 - MAS Enric (Movistar) +9:32

10 - VLASOV Aleksandr (BORA) +10:06

-----------------------------------------------

11. ETAPAREN SAILKAPENA:

1 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) 4:18:02

2 - QUINTANA Nairo (Arkéa) +0:59

3 - BARDET Romain (DSM) +1:10

4 - THOMAS Geraint (INEOS) +1:38

5 - GAUDU David (Groupama) +2:04

6 - YATES Adam (INEOS) +2:10

7 - POGACAR Tadej (UAE) +2:51

8 - LUTSENKO Alexey (Astana) +3:38

9 - KRUIJSWIJK Steven (Jumbo) +3:59

10 - BARGUIL Warren (Arkéa) +4:16

 

SAILKAPEN NAGUSIA:

1 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) 41:29:59

2 - BARDET Romain (DSM) +2:16

3 - POGACAR Tadej (UAE) +2:22

4 - THOMAS Geraint (INEOS) +2:26

5 - QUINTANA Nairo (Arkéa) +2:37

6 - YATES Adam (INEOS) +3:06

7 - GAUDU David (Groupama) +3:13

8 - VLASOV Aleksandr (BORA) +7:23

9 - LUTSENKO Alexey (Astana) +8:07

10 - MAS Enric (Movistar) +9:29

--------------------------------------------------

10. ETAPAKO SAILKAPENA:

1 - CORT Magnus (EF) 3:18:50

2 - SCHULTZ Nick (BikeExchange) d.b.

3 - SÁNCHEZ Luis León (Bahrain) +0:07

4 - JORGENSON Matteo (Movistar) +0:08

5 - VAN BAARLE Dylan (INEOS) +0:10

6 - ZIMMERMANN Georg (Intermarché) +0:15

7 - THOMAS Benjamin (Cofidis) +0:18

8 - LEKNESSUND Andreas (DSM) +0:20

9 - WRIGHT Fred (Bahrain) +0:22

10 - KÄMNA Lennard (BORA) d.b.

SAILKAPEN NAGUSIA:

1 - POGACAR Tadej (UAE) 37:11:28

2 - KÄMNA Lennard (BORA) +0:11

3 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) +0:39

4 - THOMAS Geraint (INEOS) +1:17

5 - YATES Adam (INEOS) +1:25

6 - GAUDU David (Groupama) +1:38

7 - BARDET Romain (DSM) +1:39

8 - PIDCOCK Thomas (INEOS) +1:46

9 - MAS Enric (Movistar) +1:50

10 - SÁNCHEZ Luis León (Bahrain) d.b.

--------------------------------------------------

9. ETAPAKO SAILKAPENA:

1 - JUNGELS Bob (AG2R Citroën) 4:46:39

2 - CASTROVIEJO Jonathan (INEOS) + 0:22

3 - VERONA Carlos (Movistar) + 0:26

4 - PINOT Thibaut (Groupama) + 0:40

5 - POGACAR Tadej (UAE) + 0:49

6 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) d.b.

7 - THOMAS Geraint (INEOS) + 0:52

8 - YATES Adam (INEOS) d.b.

9 - MAS Enric (Movistar) d.b.

10 - QUINTANA Nairo (Arkea) d.b.

SAILKAPEN NAGUSIA:

1 - POGACAR Tadej (UAE) 24:43:14

2 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) +0:39

3 - THOMAS Geraint (INEOS) +1:14

4 - YATES Adam (INEOS) +1:22

5 - GAUDU David (Groupama) +1:38

6 - BARDET Romain (DSM) +1:39

7 - PIDCOCK Thomas (INEOS) +1:46

8 - MAS Enric (Movistar) +1:50

9 - POWLESS Neilson (EF) +1:55

10 - QUINTANA Nairo (Arkea) +1:59

--------------------------------------------------

8. ETAPAKO SAILKAPENA:

1 - VAN AERT Wout (Jumbo-Visma) 4:13:06

2 - MATTHEWS Michael (BikeExchange) d.b.

3 - POGACAR Tadej (UAE) d.b.

4 - KRON Andreas (Lotto) d.b.

5 - BETTIOL Alberto (EF Education) d.b.

6 - VLASOV Aleksandr (BORA) d.b.

7 - THOMAS Benjamin (Cofidis) d.b.

8 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo-Visma) d.b.

9 - JUNGELS Bob (AG2R) d.b.

10 - PIDCOCK Thomas (INEOS) d.b.

SAILKAPEN NAGUSIA:

1 - POGACAR Tadej (UAE) 24:43:14

2 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) +0:39

3 - THOMAS Geraint (INEOS) +1:14

4 - YATES Adam (INEOS) +1:22

5 - GAUDU David (Groupama) +1:35

6 - BARDET Romain (DSM) +1:36

7 - PIDCOCK Thomas (INEOS) +1:39

8 - POWLESS Neilson (EF) +1:41

9 - MAS Enric (Movistar) +1:47

10 - MARTINEZ Daniel Felipe (INEOS) +1:59

------------------------------------------------------

7. ETAPAKO SAILKAPENA:

1 - POGACAR Tadej (UAE) 3:58:40

2 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) d.b.

3 - ROGLIC Primož (Jumbo) +0:12

4 - KÄMNA Lennard (BORA) +0:14

5 - THOMAS Geraint (INEOS) d.b.

6 - GAUDU David (Groupama) +0:19

7 - MAS Enric (Movistar) +0:21

8 - BARDET Romain (DSM) m.t.

9 - YATES Adam (INEOS Grenadiers) +0:29

10 - KUSS Sepp (Jumbo-Visma) +0:41

SAILKAPEN OROKORRA

1 - POGACAR Tadej (UAE) 24:43:14

2 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) +0:35

3 - THOMAS Geraint (INEOS) +1:10

4 - YATES Adam (INEOS) +1:18

5 - GAUDU David (Groupama) +1:31

6 - BARDET Romain (DSM) +1:32

7 - PIDCOCK Thomas (INEOS) +1:35

8 - POWLESS Neilson (EF) +1:37

9 - MAS Enric (Movistar) +1:43

10 - MARTÍNEZ Daniel Felipe (INEOS) +1:55

-------------------------------------------------

6. ETAPAKO SAILKAPENA

1 - POGACAR Tadej (UAE) 4:27:13

2 - MATTHEWS Michael (BikeExchange) d.b.

3 - GAUDU David (Groupama) d.b.

4 - PIDCOCK Thomas (INEOS) d.b.

5 - QUINTANA Nairo (Arkéa) d.b.

6 - TEUNS Dylan (Bahrain) d.b.

7- VINGEGAARD Jonas (Jumbo) d.b.

8 - MARTÍNEZ Daniel Felipe (INEOS) d.b.

9 - ROGLIC Primož (Jumbo) d.b.

10 - BARDET Romain (DSM) d.b.

SAILKAPEN OROKORRA

1 - POGACAR Tadej (UAE Team Emirates) 20:44:44

2 - POWLESS Neilson (EF) +0:04

3 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) +0:31

4 - YATES Adam (INEOS) +0:39

5 - PIDCOCK Thomas (INEOS) +0:40

6 - THOMAS Geraint (INEOS) +0:46

7 - VLASOV Aleksandr (BORA) +0:52

8 - MARTÍNEZ Daniel Felipe (INEOS) +1:00

9 - BARDET Romain (DSM) +1:01

10 - GAUDU David (Groupama) +1:02

-------------------------------------------------

5. ETAPAKO SAILKAPENA

1 - CLARKE Simon Israel 3:13:35

2 - VAN DER HOORN Taco (Intermarché) d.b.

3 - BOASSON HAGEN Edvald (TotalEnergies) +0:02

4 - POWLESS Neilson (EF Education) +0:04

5 - CORT Magnus (EF Education) +0:30

6 - STUYVEN Jasper (Trek) +0:51

7 - POGACAR Tadej (UAE) m.t.

8 - PHILIPSEN Jasper (Alpecin) +1:04

9 - JAKOBSEN Fabio (Quick-Step) d.b.

10 - MOZZATO Luca (B&B Hotels) d.b.

 

SAILKAPEN OROKORRA

1 - VAN AERT Wout Jumbo-Visma 16:17:22

2 - POWLESS Neilson EF Education +0:13

3 - BOASSON HAGEN Edvald TotalEnergies +0:14

4 - POGACAR Tadej UAE Team Emirates +0:19

5 - LAMPAERT Yves Quick-Step +0:25

6 - PEDERSEN Mads Trek - Segafredo +0:36

7 - VINGEGAARD Jonas Jumbo-Visma +0:40

8 - YATES Adam INEOS +0:48

9 - PIDCOCK Thomas INEOS +0:49

10 - THOMAS Geraint INEOS +0:50

4. ETAPAKO SAILKAPENA

1 - VAN AERT Wout (Jumbo-Visma) 4:01:36

2 - PHILIPSEN Jasper (Alpecin-Deceuninck) +0:08

3 - LAPORTE Christophe (Jumbo-Visma) d.b.

4 - KRISTOFF Alexander (Intermarché) d.b.

5 - SAGAN Peter (TotalEnergies) d.b.

6 - MOZZATO Luca (B&B Hotels) d.b.

7 - VAN POPPEL Danny (BORA) d.b.

8 - HOFSTETTER Hugo (Arkéa) d.b.

9 - MATTHEWS Michael (BikeExchange) d.b.

10 - THOMAS Benjamin (Cofidis) d.b.

SAILKAPEN OROKORRA

1 - VAN AERT Wout (Jumbo) 13:02:43

2 - LAMPAERT Yves (Quick-Step) 0:25

3 - POGACAR Tadej (UAE) +0:32

4 - PEDERSEN Mads (Trek) +0:36

5 - VAN DER POEL Mathieu (Alpecin) +0:38

6 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) +0:40

7 - ROGLIC Primož (Jumbo) 0:41

8 - YATES Adam (INEOS) +0:48

9 - KÜNG Stefan (Groupama) d.b.

10 - PIDCOCK Thomas (INEOS) +0:49

-------------------------------------------------

3. ETAPAKO SAILKAPENA

1 - GROENEWEGEN Dylan (Team BikeExchange - Jayco) 4:11:33

2 - VAN AERT Wout (Jumbo) d.b.

3 - PHILIPSEN Jasper (Alpecin-Deceuninck) d.b.

4 - SAGAN Peter (TotalEnergies) d.b.

5 - JAKOBSEN Fabio (Quick-Step Alpha Vinyl Team) d.b.

6 - LAPORTE Christophe (Jumbo) d.b.

7 - DAINESE Alberto (Team DSM) d.b.

8 - HOFSTETTER Hugo (Team Arkéa Samsic) d.b.

9 - EWAN Caleb (Lotto Soudal) d.b.

10 - VAN POPPEL Danny (BORA - hansgrohe) d.b.

SAILKAPEN OROKORRA

1 - VAN AERT Wout (Jumbo) 9:01:17

2 - LAMPAERT Yves (Quick-Step) +0:07

3 - POGACAR Tadej (Emirates) +0:14

4 - PEDERSEN Mads (Trek) +0:18

5 - VAN DER POEL Mathieu (Alpecin) +0:20

6 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) +0:22

7 - ROGLIC Primoz (Jumbo) +0:23

8 - YATES Adam (Ineos) +0:30

9 - MATTHEWS Michael (Team BikeExchange - Jayco) +0:32

10 - THOMAS Geraint (Ineos) d.b.

-------------------------------------------------

2. ETAPAKO SAILKAPENA

1 - JAKOBSEN Fabio (Quick-Step) 4:34:34

2 - VAN AERT Wout (Jumbo) d.b.

3 - PEDERSEN Mads (Trek - Segafredo) d.b.

4 - VAN POPPEL Danny (BORA) d.b.

5 - PHILIPSEN Jasper (Alpecin) d.b.

6 - SAGAN Peter (TotalEnergies) d.b.

7 - LECROQ Jérémy (B&B Hotels - KTM) d.b.

8 - GROENEWEGEN Dylan (Team BikeExchange - Jayco) d.b.

9 - MOZZATO Luca (B&B Hotels - KTM) d.b.

10 - HOFSTETTER Hugo (Team Arkéa Samsic) d.b.

SAILKAPEN OROKORRA

1 - VAN AERT Wout (Jumbo) 4:49:50

2 - LAMPAERT Yves (Quick-Step) +0:01

3 - POGACAR Tadej (Emirates) +0:08

4 - GANNA Filippo (INEOS) +0:11

5 - PEDERSEN Mads (Trek) +0:12

6 - VAN DER POEL Mathieu (Alpecin) +0:14

7 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) +0:16

8 - ROGLIC Primoz (Jumbo) +0:17

9 - MOLLEMA Bauke (Trek) +0:18

10 - TEUNS Dylan (EF Education) +0:21

-------------------------------------------------

1. ETAPAKO SAILKAPENA

1 - LAMPAERT Yves (Quick-Step) 15:17

2 - VAN AERT Wout (Jumbo) +00:05

3 - POGACAR Tadej (Emirates) +00:07

4 - GANNA Filippo (INEOS) +00:10

5 - VAN DER POEL Mathieu (Alpecin) +00:13

6 - PEDERSEN Mads (Trek) +00:15

7 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) +00:15

8 - ROGLIC Primoz (Jumbo) +00:16

9 - MOLLEMA Bauke (Trek) +00:17

10 - TEUNS Dylan (EF Education) +00:20


SAILKAPEN OROKORRA

1 - LAMPAERT Yves (Quick-Step) 15:17

2 - VAN AERT Wout (Jumbo) +00:05

3 - POGACAR Tadej (Emirates) +00:07

4 - GANNA Filippo (INEOS) +00'10"

5 - VAN DER POEL Mathieu (Alpecin) +00:13

6 - PEDERSEN Mads (Trek) +00:15

7 - VINGEGAARD Jonas (Jumbo) +00:15

8 - ROGLIC Primoz (Jumbo) +00:16

9 - MOLLEMA Bauke (Trek) +00:17

10 - TEUNS Dylan (EF Education) +00:20