Publizitatea
Itxi

2019/06/15

10:53

Txirrindularitza

Suitzako Tourra 2019

Enric Mas, Marc Soler, Geraint Thomas eta Egan Bernal, faborito nagusienak

Agentziak | Errredakzioa

Omar Fraile eta Jonathan Castroviejo dira euskal txirrindulari bakarrak. Lasterketa zuzenean izango da ikusgai ETBn eta eitb.eus.en.

  • Omar Fraile (Astana)

    Omar Fraile (Astana)

  • Whatsapp
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Bidali

Enric Mas (Deceuninck), bigarrena 2018ko Vueltan, Marc Soler (Movistar), Geraint Thomas (Ineos), iazko Tourreko irabazlea, eta Egan Bernal (Ineos) kolonbiarra dira, hasiera batean, Suitzako Tourra irabazteko hautagai nagusienak.

Omar Fraile (Astana) txirrindulariak askatasun osoa izango du bere taldean lasterketa honetan eta Jonathan Castroviejok (Ineos), beste behin, lan egin beharko du taldeburuentzako, hots, Bernal eta Thomas txirrindularientzako.

Esprinterako izen handiko gizonak ere egongo dira, esaterako Peter Sagan esloveniarra, Viviani, Kristoff edo Degenkolb.

PARTE-HARTZAILEEN ZERRENDA

Deceuninck-Quick Step
1. Enric Mas (ESP)
2. Kasper Asgreen (DEN)
3. Dries Devenyns (BEL)
4. Yves Lampaert (BEL)
5. Michael Morkov (DEN)
6. Maximiliano Richeze (ARG)
7. Elia Viviani (ITA)

Bora-Hansgrohe
11. Peter Sagan (SVK)
12. Maciej Bodnar (POL)
13. Marcus Burghardt (GER)
14. Patrick Konrad (AUT)
15. Daniel Oss (ITA)
16. Lukas Pöstlberger (AUT)
17. Andreas Schillinger (GER)

Jumbo-Visma
21. Koen Bouwman (NED)
22. Floris De Tier (BEL)
23. Bert-Jan Lindeman (NED)
24. Timo Roosen (NED)
25. Antwan Tolhoek (NED)
26. Taco van der Hoorn (NED)
27. Danny van Poppel (NED)

Astana
31. OMAR FRAILE (EUS)
32. Jan Hirt (CZE)
33. Rodrigo Contreras (COL)
34. Luis León Sánchez (ESP)
35. Merhawi Kudus (ERI)
36. Yuriy Natarov (KAZ)
37. Andrey Zeits (KAZ)

Ineos
41. Geraint Thomas (GBR)
42. Egan Bernal (COL)
43. Kenny Elissonde (FRA)
44. Owain Doull (GBR)
45. Luke Rowe (GBR)
46. Ben Swift (GBR)
47. JONATHAN CASTROVIEJO (EUS)

UAE Emirates
51. Rui Costa (POR)
52. Sven Erik Bystrom (NOR)
53. Fabio Aru (ITA)
54. Sergio Luis Henao (COL)
55. Alexander Kristoff (NOR)
56. Tom Bohli (SUI)
57. Manuele Mori (ITA)

MOVISTAR
61. Marc Soler (ESP)
62. Winner Anacona (COL)
63. Carlos Barbero (ESP)
64. Lluis Mas (ESP)
65. Carlos Betancur (COL)
66. Héctor Carretero (ESP)
67. Jurgen Roelandts (BEL)

Mitchelton-Scott
71. Michael Albasini (SUI)
72. Robert Stannard (AUS)
73. Alexander Edmondson (AUS)
74. Tsgabu Grmay (ETI)
75. Michael Hepburn (AUS)
76. Sam Bewley (NZL)
77. Matteo Trentin (ITA)

Sunweb
81. Marc Hirschi (SUI)
82. Nikias Arndt (GER)
83. Lennard Kämna (GER)
84. Wilco Kelderman (NED)
85. Soren Kragh Andersen (DEN)
86. Michael Matthews (AUS)
87. Nicolas Roche (IRL)

Groupama-FDJ
91. Stefan Küng (SUI)
92. Bruno Armirail (FRA)
93. Kilian Frankiny (SUI)
94. Kevin Geniets (LUX)
95. Daniel Hoelgaard (NOR)
96. Steve Morabito (SUI)
97. Benjamin Thomas (FRA)

Bahrain-Merida
101. Rohan Dennis (AUS)
102. Valerio Agnoli (ITA)
103. Andrea Garosio (ITA)
104. Iván Cortina (ESP)
105. Matej Mohoric (SLO)
106. Domenico Pozzovivo (ITA)
107. Antonio Nibali (ITA)

Trek-Segafredo
111. Gianluca Brambilla (ITA)
112. Nicola Conci (ITA)
113. John Degenkolb (GER)
114. Michael Gogl (AUT)
115. Fabio Felline (ITA)
116. Kiel Reijnen (USA)
117. Jasper Stuyven (BEL)

AG2R La Mondiale
121. Mathias Frank (SUI)
122. François Bidard (FRA)
123. Geoffrey Bouchard (FRA)
124. Aurélien Paret-Peintre (FRA)
125. Larry Warbasse (USA)
126. Pierre-Roger Latour (FRA)
127. Stijn Vandenbergh (BEL)

Education First
131. Hugh Carthy (GBR)
132. Lawson Craddock (USA)
133. Daniel McLay (GBR)
134. Nathan Brown (USA)
135. Mitchell Docker (AUS)
136. Tom Scully
137. Sep Vanmarcke (BEL)

Lotto-Soudal
141. Tiesj Benoot (BEL)
142. Stan Dewulf (BEL)
143. Adam Hansen (AUS)
144. Maxime Monfort (BEL)
145. Enzo Wouters (BEL)
146. Tosh Van der Sande (BEL)
147. Jelle Vanendert (BEL)

CCC
151. Greg Van Avermaet (BEL)
152. Patrick Bevin (NZL)
153. Simon Geschke (GER)
154. Szymon Sajnok (POL)
155. Michael Schar (SUI)
156. Guillaume Van Keirsbulck (BEL)
157. Lukasz Wisniowski (POL)

Katusha-Alpecin
161. Simon Spilak (SLO)
162. Enrico Battaglin (ITA)
163. Matteo Fabbro (ITA)
164. Nathan Haas (AUS)
165. Reto Hollenstein (SUI)
166. Willie Smit (RSA)
167. Rick Zabel (GER)

Dimension Data
171. Roman Kreuziger (CZE)
172. Michael Valgren (DEN)
173. Reinardt J. Van Rensburg (RSA)
174. Benjamin King (USA)
175. Jay Robert Thomson (RSA)
176. Gino Mader (SUI)
177. Tom-Jelte Slagter (NED)

Total-Direct Energie
181. Lilian Calmejane (FRA)
182. Thomas Boudat (FRA)
183. Jerome Cousin (FRA)
184. Fabien Grellier (FRA)
185. Pim Ligthart (NED)
186. Paul Ourselin (FRA)
187. Romain Sicard (FRA)

Rally UHC Cycling
191. Brandon Mcnulty (USA)
192. Robin Carpenter (USA)
193. Colin Joyce (USA)
194. Gavin Mannion (USA)
195. Ryan Anderson (CAN)
196. Robert Britton (CAN)
197. Svein Tuft (GBR)

Selelcción de Suiza
201. Matteo Badilatti (SUI)
202. Gian Friesecke (SUI)
203. Claudio Imhof (SUI)
204. Fabian Lienhard (SUI)
204. Roland Thalmann (SUI)
205. Simon Pellaud (SUI)
206. Patrick Schelling (SUI)

  • Bisitatuena

      Kargatzen ikusiena
      Kargatzen ikusiena
    ;