Itxi

X-deportes_giro de italia-X

X-deportes_giro de italia-X

2011/05/29

18:07

Italiako Giroa 2021

2011

Italiako Giroaren sailkapenak

Erredakzioa

Lasterketa italiarra Torinon hasi da maiatzaren 7an eta 29an amaituko da Milanon.

  • Whatsapp
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Bidali
Sailkapen nagusia:

.1. Alberto Contador (ESP-Saxo Bank) 84:05:14
.2. Michele Scarponi (ITA-Lampre) + 6:10
.3. Vincenzo Nibali (ITA-Liquigas) + 6:56
.4. John Gadret (FRA-AG2R) + 10:04
.5. Joaquim Rodriguez (ESP-Katusha) + 11:05
.6. Roman Kreuziger (CZE-Astana) + 11:28
.7. Jose Rujano (VEN-Androni) + 12:12
.8. Denis Menchov (RUS-Geox) + 12:18
.9. Steven Kruijswijk (HOL-Rabobank) + 13:51
10. Kanstantsin Sivtsov (BLR-HTC) + 14:10

21. etapa:

.1. David Millar (GBR-Garmin) ..30:13
.2. Alex Rasmussen (DIN-HTC) + 07
.3. Alberto Contador (ESP-Saxo Bank) + 36
.4. Richie Porte (AUS-Saxo Bank) + 43
.5. Yaroslav Popovych (UKR-RadioShack) + 55
.6. Jos Van Emden (HOL-Rabobank) + 1:02
.7. Cameron Meyer (AUS-Garmin) + 1:04
.8. Patrick Gretsch (GER-HTC) + 1:08
.9. Tiago Machado (POR-RadioShack) + 1:12
10. Kanstantsin Sivtsov (BLR-HTC) + 1:16

20. etapa:

1 KIRYIENKA Vasili BLR MOV 6:17:03 0:00 20"
2 RUJANO GUILLEN Jose'' VEN AND 6:21:46 4:43 12"
3 RODRIGUEZ Joaquin ESP KAT 6:21:53 4:50 8"
4 BETANCOURT Carlos A. COL ASA 6:22:34 5:31
5 GADRET John FRA ALM 6:22:57 5:54
6 SCARPONI Michele ITA LAM 6:23:01 5:58
7 KRUIJSWIJK Steven NED RAB 6:23:01 5:58
8 CONTADOR Alberto ESP SBS 6:23:01 5:58
9 MENCHOV Denis RUS GEO 6:23:01 5:58
10 KREUZIGER Roman CZE AST 6:23:19 6:16

19ª etapa.

1. Paolo Tiralongo (ITA/Astana) 5:26:27.
2. Alberto Contador (ESP/Saxo Bank) d.b.
3. Vincenzo Nibali (ITA/Liquigas) + 3.
4. John Gadret (FRA/AG2R) 6.
5. Joaquim Rodríguez (ESP/Katusha) d.b.
6. Steven Kruijswijk (HOL/Rabobank) d.b.
7. Michele Scarponi (ITA/Lampre) 8.
8. Roman Kreuziger (CZE/Astana) 21.
9. Hubert Dupont (FRA/AG2R) 29.
10.Kanstantsin Siutsou (BLR/HTC-Highroad) 34.
11.Mikel Nieve (EUS/Euskaltel) m.t.
12.Dario Cataldo (ITA/Quick Step) 40.
13.Daniel Moreno (ESP/Katusha) 56.
14.Sergey Lagutin (UZB/Vacansoleil) 1:00.
15.Denis Menchov (RUS/Geox) 1:01.
16.Tiago Machado (POR/RadioShack) 1:04.
17.Francis De Greef (BEL/Omega Pharma-Lotto) 1:09.
18.David Arroyo (ESP/Movistar) 1:15.
19.Daniel Navarro (ESP/Saxo Bank) 1:20.
20.Richie Porte (AUS/Saxo Bank) d.b.

18. etapa:&' || 'nbsp;

.1. Eros Capecchi (ITA) Liquigas-Cannondale 3h 20:38
.2. Marco Pinotti (ITA) HTC-Highroad d.b.
.3. Kevin Seeldraeyers (BEL) Quickstep Cycling Team d.b.
.4. Gianluca Brambilla (ITA) Colnago - CSF Inox + 01:20
.5. Paolo Tiralongo (ITA) Pro Team Astana + 01:20
.6. Dario Cataldo (ITA) Quickstep Cycling Team + 02:49
.7. Alberto Losada Alguacil (ESP) Katusha Team + 03:46
.8. Russell Downing (GBR) Sky Procycling + 04:34
.9. Oscar Gatto (ITA) Farnese Vini - Neri Sottoli + 04:34
10. Jan Bakelandts (BEL) Omega Pharma-Lotto + 04:34

17. etapa:

1 ULISSI Diego ITA LAM 5:31:51 0:00 20"
2 LASTRAS GARCIA Pablo ESP MOV 5:31:51 0:00 14"
3 VISCONTI Giovanni ITA FAR 5:31:51 0:00 8"
4 BAKELANDTS Jan BEL OLO 5:31:55 0:04 6"
5 TABORRE Fabio ITA ASA 5:31:59 0:08
6 VORGANOV Eduard RUS KAT 5:31:59 0:08
7 DUPONT Hubert FRA ALM 5:31:59 0:08
8 HERNANDEZ Jesus ESP SBS 5:31:59 0:08
9 KISERLOVSKI Robert CRO AST 5:31:59 0:08
10 SIVTSOV Kanstantsin BLR THR 5:32:01 0:10 4"

16. etapako sailkapena:

1. Alberto Contador (Saxo Bank-SunGard) 20:55
2. Vincenzo Nibali (Liquigas-Cannondale) + 34
3. Michele Scarponi (Lampre-ISD) + 38
4. Jose Rujano (Androni) + 39
5. Stefano Garzelli (Acqua&' || 'amp;Sapone) + 51
6. Roman Kreuziger (Astana) + 49
7. Denis Menchov (Geox-TMC) + 52
8. Marco Pinotti (HTC-Highroad) + 58
9. Branislau Samoilau (Movistar Team) + 59
10. Vladimir Miholjevic (Acqua&' || 'amp;Sapone) + 1:04

15. etapako sailkapenak:

1 NIEVE Mikel EUS EUS 7:27:14 0:00 22"
2 GARZELLI Stefano ITA ASA 7:28:55 1:41 18"
3 CONTADOR Alberto ESP SBS 7:29:05 1:51 8"
4 SCARPONI Michele ITA LAM 7:29:11 1:57
5 GADRET John FRA ALM 7:29:42 2:28
6 RUJANO Jose'' VEN AND 7:29:49 2:35
7 NIBALI Vincenzo ITA LIQ 7:30:48 3:34
8 RODRIGUEZ Joaquin ESP KAT 7:30:48 3:34
9 KREUZIGER Roman CZE AST 7:31:15 4:01
10 KRUIJSWIJK Steven NED RAB 7:31:27 4:13
11 MENCHOV Denis RUS GEO 7:31:37 4:23
12 ARROYO DURAN David ESP MOV 7:31:44 4:30

14. etapako sailkapenak:

1 Igor Anton EUS (Euskaltel) 5:04:26 0:00
2 Alberto Contador ESP (SBS) 5:04:59 0:33
3 Vincenzo Nibali ITA (LIQ) 5:05:06 0:40
4 Michele Scarponi ITA (Lampre) 5:05:37 1:11
5 Denis Menchov RUS (GEOX) 5:05:47 1:21
6 John Gadret FRA (ALM) 5:06:04 1:38
7 Mikel Nieve EUS (EUS) 5:06:18 1:52
8 Hubert Dupont FRA (ALM) 5:06:21 1:55
9 Kanstantsin Sivtsov BLR (THR) 5:06:31 2:05
10 Jose Rujano VEN (AND) 5:06:37 2:11

13. etapako sailkapena :

.1. Jose Rujano (VEN) Androni) 4.45:54
.2. Alberto Contador (ESP) Saxo Bank-SunGard d.b.
.3. John Gadret (FRA) AG2R + 1:27
.4. Hubert Dupont (FRA) AG2R + 1:29
.5. Igor Anton (EUS) Euskaltel-Euskadi) d.b.
.6. Roman Kreuziger (CZE) Astana + 1:36
.7. Michele Scarponi (ITA) Lampre-ISD d.b.
.8. Vincenzo Nibali (ITA) Liquigas-Cannondale) d.b.
.9. Vasil Kiryienka (BLR) Movistar Team) d.b.
10. Denis Menchov (RUS) Geox-TMC d.b.

12. etapako sailkapena:

1. Mark Cavendish (HTC-Highroad) 4:17:25
2. Davide Appollonio (Sky) d.b.
3. Alessandro Petacchi (Lampre-ISD) d.b.
4. Roberto Ferrari (Androni) d.b.
5. Gerald Ciolek (Quick Step) d.b.
6. Fabio Sabatini (Liquigas-Cannondale) d.b.
7. Manuel Belletti (Colnago) d.b.
8. Mirko Selvaggi (Vacansoleil) d.b.
9. Mark Renshaw (HTC-Highroad) d.b.
10. Manuel Cardoso (RadioShack) d.b.

11. etapako sailkapena:

1. John Gadret (AG2R)
2. Joaquim Rodriguez (Katusha) d.b.
3. Giovanni Visconti (Farnese Vini) d.b.
4. Jose Serpa (Androni) d.b.
5. Alberto Contador (Saxo Bank-SunGard) d.b.
6. Roman Kreuziger (Astana) d.b.
7. Dario Cataldo (Quick Step) d.b.
8. Michele Scarponi (Lampre-ISD) d.b.
9. Pablo Lastras (Movistar Team) d.b.
10. Vincenzo Nibali (Liquigas) d.b.
11. Denis Menchov (Geox-TMC) d.b.

10. etapako sailkapena:

1. Mark Cavendish (HTC-Highroad) 4:00:49
2. Francisco Ventoso (Movistar Team) d.b.
3. Alessandro Petacchi (Lampre-ISD) d.b.
4. Roberto Ferrari (Androni) d.b.
5. Davide Appollonio (Sky) d.b.
6. Francesco Chicchi (Quick Step) d.b.
7. Klaas Lodewyck (Omega Pharma-Lotto) d.b.
8. Sacha Modolo (Colnago) d.b.
9. Alexandre Kristoff (BMC) d.b.
10. Oscar Gatto (Farnese Vini) d.b.

Bederatzigarren etapako sailkapenak:

1. Alberto Contador (Saxo Bank) 4:54:08
2. Jose Rujano (Androni) + 3
3. Stefano Garzelli (Acqua&' || 'amp;Sapone) + 50
4. Vincenzo Nibali (Liquigas-Cannondale) d.b.
5. Roman Kreuziger (Astana) d.b.
6. David Arroyo (Movistar Team) d.b.
7. Kanstantin Siutsou (HTC-Highroad) d.b.
8. Igor Anton (Euskaltle-Euskadi) + 59
9. John Gadret (AG2R) + 1:07
10. Hubert Dupont (AG2R) d.b.
11. Christophe Le Mevel (Garmin-Cervelo) d.b.

Zortzigarren etapako sailkapenak:

1. Oscar Gatto Farnese Vini-Neri-Sottoli 04:59:45
2. Alberto Contador Saxo Bank - Sungard d.b.
3. Alessandro Petacchi Lampre - ISD + 2"
4. Alexander Kristoff BMC d.b.
5. Roberto Ferrari Androni Giocattoli d.b.
6. Davide Appollonio Team Sky d.b.
7. Francisco Jose Ventoso Team Movistar d.b.
8. Rinaldo Nocentini Ag2R d.b.
9. Christophe Le Mevel Garmin - Cervélo d.b.
10. Klaas Lodewyck Omega d.b.
11. Mickael Cherel Ag2R d.b.
12. Elia Favilli Farnese Vini + 5"
13. Russell Downing Team Sky d.b.
14. Manuel Cardoso RadioShack d.b.

Zazpigarren etapako sailkapenak:

1. Bart De Clercq (Omega Pharma-Lotto) 2:54:47
2. Michele Scarponi (Lampre-ISD) d.b.
3. Roman Kreuziger (Astana) d.b.
4. Stefano Garzelli (Acqua&' || 'amp;Sapone) d.b.
5. Vincenzo Nibali (Liquigas-Cannondale) d.b.
6. Joaquim Rodriguez (Katusha) d.b.
7. Jose Rujano (Androni) d.b.
8. Dario Cataldo (Quick Step) d.b.
9. Alberto Contador (Saxo Bank-SunGard) d.b.
10. Christophe Le Mevel (Garmin-Cervélo) d.b.

Seigarren etapako sailkapenak:

.1. Francisco Jose Ventoso Alberdi (ESP) Movistar 5.15:39
.2. Alessandro Petacchi (ITA) Lampre - ISD d.b.
.3. Roberto Ferrari (ITA) Androni Giocattoli d.b.
.4. Danilo Di Luca (ITA) Katusha Team d.b.
.5. Davide Appollonio (ITA) Sky Procycling d.b.
.6. Michele Scarponi (ITA) Lampre - ISD d.b.
.7. Christophe Le Mevel (FRA) Team Garmin-Cervelo d.b.
.8. Gerald Ciolek (GER) Quickstep Cycling Team d.b.
.9. Paolo Tiralongo (ITA) Pro Team Astana d.b.
10. Ruggero Marzoli (ITA) Acqua &' || 'amp; Sapone d.b.

Bosgarren etapako sailkapena:

.1. Pieter Weening (HOL) Rabobank 4:54:49
.2. Fabio Duarte (COL) Geox + 8 seg.
.3. Jose Serpa (COL) Androni d.b.
.4. Christophe Le Mevel (FRA) Garmin d.b.
.5. Oscar Gatto (ITA) Farnese Vini d.b.
.6. Vincenzo Nibali (ITA) Liquigas d.b.
.7. Alberto Contador (ESP) Saxo Bank d.b.
.8. Michele Scarponi (ITA) Lampre d.b.
.9. Joaquim Rodriguez (ESP) Katusha d.b.
10. Roman Kreuzinger (CZE) d.b.

Laugarren etapako sailkapena:

Ez ziren etapa honetako sailkapenak kontutan hartu etapa Wouter Weylandti omenaldia egiteko erabili baitzen

Hirugarren etapako sailkapena:

1. Angel Vicioso (Androni) 3:57:38
2. David Millar (Garmin-Cervelo) d.b.
3. Luis Pasamontes (Movistar Team) d.b.
4. Dani Moreno (Katusha) d.b.
5. Christophe Le Mevel (Garmin-Cervelo) d.b.
6. Bram Tankink (Rabobank) + 12
7. Jerome Pineau (Quick Step) d.b.
8. Sacha Modolo (Colnago CSF Inox) + 21
9. Fabio Taborre (Androni) d.b.
10. Matteo Montaguti (AG2R) d.b.

Bigarren etapako sailkapena:&' || 'nbsp;

1. Alessandro Petacchi (Lampre) 5h. 45:40
2. Mark Cavendish (HTC - Highroad) d.b.

3. Manuel Belletti (Colnago - CSF)
4. Roberto Ferrari (Androni Giocattoli)
5. Borut Bozic (Vacansoleil)
6. Davide Appollonio (Team Sky)
7. Tyler Farrar (Garmin)
8. Robbie McEwen (RadioShack)
9. Wouter Weylandt (Leopard)
10. Matteo Montaguti (AG2R)
11. Alexander Kristoff (BMC Racing)
12. Fabio Taborre (Acqua &' || 'amp; Sapone)
13. Fabio Sabatini (Liquigas)
14. Francisco Ventoso (Movistar)
15. Dennis van Winden (Rabobank)
16. Francesco Chicchi (Quick-Step)

Lehenengo etapako sailkapena:&' || 'nbsp;

1. HTC-Highroad 20:59
2. RadioShack 21:09 + 10
3. Omega Pharma-Lotto 21:21 + 22
4. Liquigas-Cannondale 21:21 + 22
5. Garmin-Cervélo 21:23 + 24
6. Lampre-ISD 21:23 + 24
7. Rabobank 21:25 + 26
8. Saxo Bank-Sungard 21:29 + 30
9. Sky 21:36 + 37
10. Vacansoleil-DCM 21:36 + 37
11. Movistar Team 21:37 + 38
12. Androni-Giocattoli 21:38 + 39
13. BMC 21:40 + 41
14. Leopard-Trek 21:41 + 42
15. Quick Step 21:41 + 42
16. AG2R 21:48 + 49
17. Astana 21:49 + 50
18. Geox-TMC 21:52 + 53
19. Colnago CSF Inox 22:01 + 1:02
20. Katusha 22:03 + 1:04
21. Farnese-Vini 21:06 + 1:07
22. Acqua&' || 'amp;Sapone 22:06 + 1:07
23. Euskaltel-Euskadi 22:12 + 1:13

  • Hau zure interesekoa bada, baliteke beste gai hauek ere izatea:
  • Bisitatuena

      Kargatzen ikusiena
      Kargatzen ikusiena
    ;