Itxi

X-deportes_giro de italia-X

X-deportes_giro de italia-X

Italiako Giroa 2022

104. edizioa

2021eko Italiako Giroko sailkapenak

EITB Media

Egan Bernalek irabazi du Giroa 21. etapa jokatu ostean. Euskal txirrindulariei dagokienez, Pello Bilbao izan da onena, sailkapen nagusiko 13. postuan, 37'58"ra.

  • Egan Bernal

    Egan Bernal, 2021eko Italiako Giroko irabazlea. Argazkia: EFE

21. ETAPA

Etapako sailkapena:

1 - GANNA Filippo INEOS Grenadiers 33:48
2 - CAVAGNA Rémi Deceuninck - Quick Step + 0:12
3 - AFFINI Edoardo Team Jumbo-Visma + 0:13
4 - SOBRERO Matteo Astana - Premier Tech + 0:14
5 - ALMEIDA João Deceuninck - Quick Step + 0:27
6 - WALSCHEID Max Team Qhubeka ASSOS + 0:33
7 - BETTIOL Alberto EF Education - Nippo + 0:34
8 - TRATNIK Jan Bahrain - Victorious + 0:42
9 - MOSCON Gianni INEOS Grenadiers + 0:44
10 - KEISSE Iljo Deceuninck - Quick Step + 0:47

Sailkapen nagusia:

1 - BERNAL Egan INEOS Grenadiers 86:17:28
2 - CARUSO Damiano Bahrain - Victorious + 1:29
3 - YATES Simon Team BikeExchange + 4:15
4 - VLASOV Aleksandr Astana - Premier Tech + 6:40
5 - MARTÍNEZ Daniel Felipe INEOS Grenadiers + 7:24
6 - ALMEIDA João Deceuninck - Quick Step + 7:24
7 - BARDET Romain Team DSM + 8:05
8 - CARTHY Hugh EF Education - Nippo + 8:56
9 - FOSS Tobias Team Jumbo-Visma + 11:44
10 - MARTIN Dan Israel Start-Up Nation + 18:35

20. ETAPA

Etapako sailkapena:

1 - CARUSO Damiano Bahrain - Victorious 4:27:53
2 - BERNAL Egan INEOS Grenadiers + 0:24
3 - MARTÍNEZ Daniel Felipe INEOS Grenadiers +0:35
4 - BARDET Romain Team DSM + 0:35
5 - ALMEIDA João Deceuninck - Quick Step + 0:41
6 - YATES Simon Team BikeExchange + 0:51
7 - VLASOV Aleksandr Astana - Premier Tech + 1:13
8 - CARTHY Hugh EF Education - Nippo + 1:29
9 - FORTUNATO Lorenzo EOLO-Kometa + 2:07
10 - PEDRERO Antonio Movistar Team + 2:23

Sailkapen nagusia:

1 - BERNAL Egan INEOS Grenadiers 85:41:47
2 - CARUSO Damiano Bahrain - Victorious + 1:59
3 - YATES Simon Team BikeExchange + 3:23
4 - VLASOV Aleksandr Astana - Premier Tech + 7:07
5 - BARDET Romain Team DSM + 7:48
6 - MARTÍNEZ Daniel Felipe INEOS Grenadiers + 7:56
7 - CARTHY Hugh EF Education - Nippo + 8:22
8 - ALMEIDA João Deceuninck - Quick Step + 8:50
9 - FOSS Tobias Team Jumbo-Visma + 12:39

19. ETAPA

Etapako sailkapena:

1 - YATES Simon (Team BikeExchange) 4:02:55
2 - ALMEIDA João (Deceuninck - Quick Step) +11"
3 - BERNAL Egan (INEOS Grenadiers) +28"
4 - CARUSO Damiano (Bahrain - Victorious) +32"
5 - VLASOV Aleksandr (Astana - Premier Tech) +32"
6 - MARTIN Dan (Israel Start-Up Nation) +42"
7 - MARTÍNEZ Daniel Felipe (INEOS Grenadiers) +49"
8 - BOUWMAN Koen (Team Jumbo-Visma) +1'25"
9 - FOSS Tobias (Team Jumbo-Visma) +1'25"
10 - BARDET Romain (Team DSM) +1'25"

Sailkapen nagusia:

1 - BERNAL Egan (INEOS Grenadiers) 81:13:37
2 - CARUSO Damiano (Bahrain - Victorious) +2'29"
3 - YATES Simon (Team BikeExchange) +2'49"
4 - VLASOV Aleksandr (Astana - Premier Tech) +6'11"
5 - CARTHY Hugh (EF Education - Nippo) +7'10"
6 - BARDET Romain (Team DSM) +7'32"
7 - MARTÍNEZ Daniel Felipe (INEOS Grenadiers) +7'42"
8 - ALMEIDA João (Deceuninck - Quick Step) +8'26"
9 - FOSS Tobias (Team Jumbo-Visma) +10'19"
10 - MARTIN Dan (Israel Start-Up Nation) +13'55"
11 - BENNETT George (Team Jumbo-Visma) +21'30"
12 - BOUWMAN Koen (Team Jumbo-Visma) +28'44"
13 - BILBAO Pello (Bahrain - Victorious) +32'20"

18. ETAPA

Etapako sailkapena:

1 - BETTIOL Alberto (EF Education - Nippo) 5:14:43
2 - CONSONNI Simone (Cofidis, Solutions Crédits) +17"
3 - ROCHE Nicolas (Team DSM) m. t.
4 - ARNDT Nikias (Team DSM) m. t.
5 - ULISSI Diego (UAE-Team Emirates) m. t.
6 - BATTISTELLA Samuele (Astana - Premier Tech) m. t.
7 - ZANA Filippo (Bardiani-CSF-Faizanè) m. t.
8 - TESFATSION Natnael (Androni Giocattoli - Sidermec) m. t.
9 - CAVAGNA Rémi (Deceuninck - Quick Step) +24"
10 - MOSCA Jacopo (Trek - Segafredo) +1'12"

Sailkapen nagusia:

1 - BERNAL Egan (INEOS Grenadiers) 77:10:18
2 - CARUSO Damiano (Bahrain - Victorious) +2'21"
3 - YATES Simon (Team BikeExchange) +3'23"
4 - VLASOV Aleksandr (Astana - Premier Tech) +6'03"
5 - CARTHY Hugh (EF Education - Nippo) +6'09"
6 - BARDET Romain (Team DSM) +6'31"
7 - MARTÍNEZ Daniel Felipe (INEOS Grenadiers) +7'17"
8 - ALMEIDA João (Deceuninck - Quick Step) +8'45"
9 - FOSS Tobias (Team Jumbo-Visma) +9'18"
10 - MARTIN Dan (Israel Start-Up Nation) +13'37"

17. ETAPA

Etapako sailkapena:

1 - MARTIN Dan (Israel Start-Up Nation) 4:54:38
2 - ALMEIDA João (Deceuninck - Quick Step) + 0:13
3 - YATES Simon (Team BikeExchange) + 0:30
4 - ULISSI Diego (UAE-Team Emirates) + 1:20
5 - CARUSO Damiano (Bahrain - Victorious) d.b.
6 - MARTÍNEZ Daniel Felipe (INEOS Grenadiers 15 1:23
7 - BERNAL Egan (INEOS Grenadiers) d.b.
8 - PEDRERO Antonio (Movistar Team) + 1:38
9 - BILBAO Pello (Bahrain - Victorious) + 1:43
10 - BENNETT George (Team Jumbo-Visma) + 2:21

Sailkapen nagusia:

1 - BERNAL Egan (INEOS Grenadiers) 71:32:05
2  - CARUSO Damiano (Bahrain - Victorious) + 2:21
3 - YATES Simon (Team BikeExchange) + 3:23
4 - VLASOV Aleksandr (Astana - Premier Tech) + 6:03
5 - CARTHY Hugh (EF Education - Nippo) + 6:09
6 - BARDET Romain (Team DSM) + 6:31
7 - MARTÍNEZ Daniel Felipe (INEOS Grenadiers) + 7:17
8 - ALMEIDA João (Deceuninck - Quick Step) + 8:45
9 - FOSS Tobias (Team Jumbo-Visma) + 9:18
10 - CICCONE Giulio (Trek - Segafredo) + 11:06
11 - MARTIN Dan (Israel Start-Up Nation) + 13:37
12 - BENNETT George (Team Jumbo-Visma) + 19:08
13 - BILBAO Pello (Bahrain - Victorious) + 27:30

16. ETAPA

Etapako sailkapena:

1 - BERNAL Egan (INEOS Grenadiers) 4:22:41
2 - BARDET Romain (Team DSM)  + 0:27
3 - CARUSO Damiano (Bahrain - Victorious)  + 0:35
4 - CICCONE Giulio (Trek - Segafredo)  + 1:18
5 - CARTHY Hugh (EF Education - Nippo)  + 1:19
6 - ALMEIDA João (Deceuninck - Quick Step) + 1:21
7 - VLASOV Aleksandr (Astana - Premier Tech)  + 2:11
8- IZAGIRRE Gorka (Astana - Premier Tech)  + 2:31
9 - FORMOLO Davide (UAE-Team Emirates) + 2:33
10 - FOSS Tobias (Team Jumbo-Visma) + 2:33

Sailkapen nagusia:

1 - BERNAL Egan (INEOS Grenadiers) 66:36:04
2 - CARUSO Damiano (Bahrain - Victorious) + 2:24
3 - CARTHY Hugh (EF Education - Nippo) + 3:40
4 - VLASOV Aleksandr (Astana - Premier Tech) + 4:18
5 - YATES Simon (Team BikeExchange) + 4:20
6 - CICCONE Giulio (Trek - Segafredo) + 4:31
7 - BARDET Romain (Team DSM) + 5:02
8 - MARTÍNEZ Daniel Felipe (INEOS Grenadiers) + 7:17
9 - FOSS Tobias (Team Jumbo-Visma) + 8:20
10 - ALMEIDA João (Deceuninck - Quick Step) + 10:01

15. ETAPA:

Etapako sailkapena

1 - CAMPENAERTS Victor (Team Qhubeka ASSOS) 3:25:25
2 - RIESEBEEK Oscar (Alpecin-Fenix) m.t.
3 - ARNDT Nikias (Team DSM) + 0:07
4 - CONSONNI Simone (Cofidis, Solutions Crédits) m.t.
5 - HERMANS Quinten (Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux) m.t.
6 - CATALDO Dario (Movistar Team) m.t.
7 - MOLLEMA Bauke (Trek - Segafredo) + 0:09
8 - TORRES Albert (Movistar Team) + 0:44
9 - MOLANO Juan Sebastián (UAE-Team Emirates) + 1:02
10 - WALSCHEID Max (Team Qhubeka ASSOS) m.t.

Sailkapen nagusia:

1 - BERNAL Egan (INEOS Grenadiers) 62:13:33
2 - YATES Simon (Team BikeExchange) + 1:33
3 - CARUSO Damiano (Bahrain - Victorious) + 1:51
4 - VLASOV Aleksandr (Astana - Premier Tech) + 1:57
5 - CARTHY Hugh (EF Education - Nippo) + 2:11
6 - CICCONE Giulio (Trek - Segafredo) + 3:03
7 - EVENEPOEL Remco (Deceuninck - Quick Step) + 3:52
8 - MARTÍNEZ Daniel Felipe (INEOS Grenadiers) + 3:54
9 - BARDET Romain (Team DSM) + 4:31
10 - FOSS Tobias (Team Jumbo-Visma) + 5:37

14. ETAPA

Etapako sailkapena:

1 - FORTUNATO Lorenzo EOLO-Kometa 5:17:22
2 - TRATNIK Jan Bahrain - Victorious 0:26
3 - COVI Alessandro UAE-Team Emirates 0:59
4 - BERNAL Egan INEOS Grenadiers 1:43
5 - MOLLEMA Bauke Trek - Segafredo 1:47
6 - YATES Simon Team BikeExchange 1:54
7 - BENNETT George Team Jumbo-Visma 2:10
8 - OLIVEIRA Nelson Movistar Team 2:18
9 - MARTÍNEZ Daniel Felipe INEOS Grenadiers 2:22
10 - CARUSO Damiano Bahrain - Victorious 2:22

Sailkapen nagusia:

1 - BERNAL Egan INEOS Grenadiers 58:30:47
2 - YATES Simon Team BikeExchange 1:33
3 - CARUSO Damiano Bahrain - Victorious 1:51
4 - VLASOV Aleksandr Astana - Premier Tech 1:57
5 - CARTHY Hugh EF Education - Nippo 2:11
6 - BUCHMANN Emanuel BORA - hansgrohe 2:36
7 - CICCONE Giulio Trek - Segafredo 3:03
8 - EVENEPOEL Remco Deceuninck - Quick Step 3:52
9 - MARTÍNEZ Daniel Felipe INEOS Grenadiers 3:54
10 - BARDET Romain Team DSM 4:31

13. ETAPA

Etapako sailkapena:

1 - NIZZOLO Giacomo (Team Qhubeka ASSOS) 4:42:19
2 - AFFINI Edoardo (Team Jumbo-Visma) d.b.
3 - SAGAN Peter (BORA - hansgrohe) d.b.
4 - CIMOLAI Davide (Israel Start-Up Nation) d.b.
5 - GAVIRIA Fernando (UAE-Team Emirates) d.b.
6 - OLDANI Stefano (Lotto Soudal) d.b.
7  -PASQUALON Andrea (Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux) d.b.
8 - KANTER Max (Team DSM) d.b.
9 - VIVIANI Elia (Cofidis, Solutions Crédits) d.b.
10 - GROENEWEGEN Dylan (Team Jumbo-Visma) d.b.

Sailkapen nagusia:

1 - BERNAL Egan (INEOS Grenadiers) 53:11:42
2 - VLASOV Aleksandr (Astana - Premier Tech) + 0:45
3 - CARUSO Damiano (Bahrain - Victorious) + 1:12
4 - CARTHY Hugh (EF Education - Nippo) + 1:17
5 - YATES Simon (Team BikeExchange) + 1:22
6 - BUCHMANN Emanuel (BORA - hansgrohe) + 1:50
7 - EVENEPOEL Remco (Deceuninck - Quick Step) + 2:22
8 - CICCONE Giulio (Trek - Segafredo) + 2:24
9 - FOSS Tobias (Team Jumbo-Visma) + 2:49
10 - MARTÍNEZ Daniel Felipe (INEOS Grenadiers) + 3:15

12. ETAPA:

Etapako sailkapena:

1 - VENDRAME Andrea (AG2R Citroën Team) 5:43:48
2 - HAMILTON Chris (Team DSM) m.t.
3 - BRAMBILLA Gianluca (Trek - Segafredo) + 0:15
4 - BENNETT George (Team Jumbo-Visma) + 0:15
5 - VISCONTI Giovanni (Bardiani-CSF-Faizanè) + 1:12
6 - BOUCHARD Geoffrey (AG2R Citroën Team) + 1:25
7 - EDET Nicolas (Cofidis, Solutions Crédits) + 1:47
8 - PETILLI Simone (Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux) + 1:47
9 - HONORÉ Mikkel Frølich (Deceuninck - Quick Step) + 3:00
10 - RAVANELLI Simone (Androni Giocattoli - Sidermec) + 4:19

Sailkapen nagusia:

1 - BERNAL Egan (INEOS Grenadiers) 48:29:23
2 - VLASOV Aleksandr (Astana - Premier Tech) + 0:45
3 - CARUSO Damiano (Bahrain - Victorious) + 1:12
4 - CARTHY Hugh (EF Education - Nippo) + 1:17
5 - YATES Simon (Team BikeExchange) + 1:22
6 - BUCHMANN Emanuel (BORA - hansgrohe) + 1:50
7 - EVENEPOEL Remco (Deceuninck - Quick Step) + 2:22
8 - CICCONE Giulio (Trek - Segafredo + 2:24
9 - FOSS Tobias (Team Jumbo-Visma) + 2:49
10 - MARTÍNEZ Daniel Felipe (INEOS Grenadiers) + 3:15

11. ETAPA:

Etapako sailkapena:

1 - SCHMID Mauro (Team Qhubeka ASSOS) 4:01:55
2 - COVI Alessandro (UAE-Team Emirates) + 0:01
3 - VANHOUCKE Harm (Lotto Soudal) + 0:26
4 - DE BONDT Dries (Alpecin-Fenix) + 0:41
5 - GUGLIELMI Simon (Groupama - FDJ) d.b.
6 - BATTAGLIN Enrico (Bardiani-CSF-Faizane) + 0:44
7 - KLUGE Roger (Lotto Soudal) + 1:23
8 - GAVAZZI Francesco (EOLO-Kometa + 1:37
9 - VAN DER HOORN Taco (Intermarche - Wanty - Gobert Materiaux) + 1:43
10 - NAESEN Lawrence (AG2R Citroen Team) + 1:59
11 - BERNAL Egan (INEOS Grenadiers) + 3:09
12 - BUCHMANN Emanuel (BORA - hansgrohe) + 3:12
13 - VLASOV Aleksandr (Astana - Premier Tech) + 3:32
14 - CARUSO Damiano (Bahrain - Victorious) + 3:35
15 - YATES Simon (Team BikeExchange) d.b.

26 - EVENEPOEL Remco (Deceuninck - Quick Step) + 5:17

Sailkapen nagusia:

1 - BERNAL Egan (INEOS Grenadiers) 42:35:21
2 - VLASOV Aleksandr (Astana - Premier Tech) + 0:45
3 - CARUSO Damiano (Bahrain - Victorious) + 1:12
4 - CARTHY Hugh (EF Education - Nippo) + 1:17
5 - YATES Simon (Team BikeExchange) + 1:22
6 - BUCHMANN Emanuel (BORA - hansgrohe) + 1:50
7 - EVENEPOEL Remco (Deceuninck - Quick Step) + 2:22
8 - CICCONE Giulio (Trek - Segafredo) + 2:24
9 - FOSS Tobias (Team Jumbo-Visma) + 2:49
10 - MARTINEZ Daniel Felipe (INEOS Grenadiers) + 3:15
11 - SOLER Marc (Movistar Team) + 3:19
12 - BARDET Romain (Team DSM) + 3:29
13 - VALTER Attila (Groupama - FDJ) + 3:51
14 - NIBALI Vincenzo (Trek - Segafredo) + 4:11
15 - MOSCON Gianni (INEOS Grenadiers) + 4:25
16 - TAARAMAE Rein (Intermarche - Wanty - Gobert Materiaux) + 5:43
17 - ALMEIDA Joao (Deceuninck - Quick Step) + 7:04
18 - MARTIN Dan (Israel Start-Up Nation) + 7:06
19 - FORMOLO Davide (UAE-Team Emirates) + 7:16
20 - BILBAO Pello (Bahrain - Victorious) + 7:23

10. ETAPA:

Etapako sailkapena:

1 - SAGAN Peter (BORA - hansgrohe) 3:10:56
2 - GAVIRIA Fernando (UAE-Team Emirates) d.b.
3 - CIMOLAI Davide (Israel Start-Up Nation) d.b.
4 - OLDANI Stefano (Lotto Soudal) d.b.
5 - VERMEERSCH Gianni (Alpecin-Fenix) d.b.
6 - DE BONDT Dries (Alpecin-Fenix) d.b.
7 - VENDRAME Andrea (AG2R Citroen Team) d.b.
8 - ALBANESE Vincenzo (EOLO-Kometa) d.b.
9 - VIVIANI Elia (Cofidis, Solutions Credits) d.b.
10 - MOLANO Juan Sebastian (UAE-Team Emirates) d.b.

Sailkapen nagusia:

1 - BERNAL Egan (INEOS Grenadiers) 20 38:30:17
2 - EVENEPOEL Remco (Deceuninck - Quick Step) + 0:14
3 - VLASOV Aleksandr (Astana - Premier) Tech + 0:22
4 - CICCONE Giulio (Trek - Segafredo) + 0:37
5 - VALTER Attila (Groupama - FDJ) + 0:44
6 - CARTHY Hugh (EF Education - Nippo) + 0:45
7 - CARUSO Damiano (Bahrain - Victorious) + 0:46
8 - MARTIN Dan (Israel Start-Up Nation) + 0:52
9 - YATES Simon (Team BikeExchange) + 0:56
10 - FORMOLO Davide (UAE-Team Emirates) + 1:02

9. ETAPA

Etapako sailkapena:

1 - BERNAL Egan (INEOS Grenadiers) 4:08:23
2 - CICCONE Giulio (Trek - Segafredo) + 0:07
3 - VLASOV Aleksandr (Astana - Premier Tech) + 0:07
4 - EVENEPOEL Remco (Deceuninck - Quick Step) + 0:10
5 - MARTIN Dan (Israel Start-Up Nation) + 0:10
6 - CARUSO Damiano (Bahrain - Victorious) + 0:12
7 - BARDET Romain (Team DSM) + 0:12
8 - SOLER Marc (Movistar Team) + 0:12
9 - MARTÍNEZ Daniel Felipe (INEOS Grenadiers) + 0:12
10 - ALMEIDA João (Deceuninck - Quick Step) + 0:12

Sailkapen nagusia:

1 - BERNAL Egan (INEOS Grenadiers) 35:19:22
2 - EVENEPOEL Remco (Deceuninck - Quick Step) + 0:15
3 - VLASOV Aleksandr (Astana - Premier Tech) + 0:21
4 - CICCONE Giulio (Trek - Segafredo) + 0:36
5 - VALTER Attila (Groupama - FDJ) + 0:43
6 - CARTHY Hugh (EF Education - Nippo) + 0:44
7 - CARUSO Damiano (Bahrain - Victorious) + 0:45
8 - MARTIN Dan (Israel Start-Up Nation) + 0:51
9 - YATES Simon (Team BikeExchange) + 0:55
10 - FORMOLO Davide (UAE-Team Emirates) + 1:01

8. ETAPA:

Etapako sailkapena:

1 - LAFAY Victor (Cofidis) 4:06:47
2 - GAVAZZI Francesco (EOLO) + 0:36
3 - ARNDT Nikias (DSM) + 0:37
4 - OLIVEIRA Nelson (Movistar) + 0:41
5 - CARBONI Giovanni (Bardiani) + 0:44
6 - GOOSSENS Kobe (Lotto) + 0:58
7 - CAMPENAERTS Victor (Qhubeka) + 1:00
8 - GOUGEARD Alexis (AG2R) + 1:54
9 - GAVIRIA Fernando (UAE) + 3:04
10 - ALMEIDA Joao (Deceuninck) + 4:48
11 - VLASOV Aleksandr (Astana) d.b.
12 - ULISSI Diego (UAE) d.b.
13 - EVENEPOEL Remco (Deceuninck)  d.b.
14 - MOSCON Gianni (INEOS) d.b.
15 - CARUSO Damiano (Bahrain) d.b.

Sailkapen nagusia:

1 - VALTER Attila (Groupama - FDJ) 31:10:53
2 - EVENEPOEL Remco (Deceuninck - Quick Step) + 0:11
3 - BERNAL Egan (INEOS Grenadiers) + 0:16
4 - VLASOV Aleksandr (Astana - Premier Tech) + 0:24
5 - CARTHY Hugh (EF Education - Nippo) + 0:38
6 - CARUSO Damiano (Bahrain - Victorious) + 0:39
7 - CICCONE Giulio (Trek - Segafredo) + 0:41
8 - MARTIN Dan (Israel Start-Up Nation) + 0:47
9 - YATES Simon (Team BikeExchange) + 0:49
10 - VERVAEKE Louis (Alpecin-Fenix) + 0:50

7. ETAPA:

Etapako sailkapena:

1 - EWAN Caleb (Lotto Soudal) 4:42:12
2 - CIMOLAI Davide (Israel Start-Up Nation) d.b.
3 - MERLIER Tim (Alpecin-Fenix) d.b.
4 - MOSCHETTI Matteo (Trek - Segafredo) d.b.
5 - PASQUALON Andrea (Intermarche - Wanty - Gobert Materiaux) d.b.
6 - GAVIRIA Fernando (UAE-Team Emirates) d.b.
7 - GROENEWEGEN Dylan (Team Jumbo-Visma) d.b.
8 - KANTER Max (Team DSM) d.b.
9 - FIORELLI Filippo (Bardiani-CSF-Faizane) d.b.
10 - MOLANO Juan Sebastián (UAE-Team Emirates) d.b.

Sailkapen nagusia:

1 - VALTER Attila (Groupama - FDJ )26:59:18
2 - EVENEPOEL Remco (Deceuninck - Quick Step) + 0:11
3 - BERNAL Egan (INEOS Grenadiers) + 0:16
4 - VLASOV Aleksandr (Astana - Premier Tech) + 0:24
5 - VERVAEKE Louis (Alpecin-Fenix) + 0:25
6 - CARTHY Hugh (EF Education - Nippo) + 0:38
7 - CARUSO Damiano (Bahrain - Victorious) + 0:39
8 - CICCONE Giulio (Trek - Segafredo) + 0:41
9 - MARTIN Dan (Israel Start-Up Nation) + 0:47
10 - YATES Simon (Team BikeExchange) + 0:49

6. ETAPA:

Etapako sailkapena:

1 - MADER Gino (Bahrain - Victorious) 4:17:52
2 - BERNAL Egan (INEOS Grenadiers) + 0:12
3 - MARTIN Dan (Israel Start-Up Nation) d.b.
4 - EVENEPOEL Remco (Deceuninck - Quick Step) d.b.
5 - CICCONE Giulio (Trek - Segafredo) + 0:14
6 - CARUSO Damiano (Bahrain - Victorious) + 0:25
7 - MARTINEZ Daniel Felipe (INEOS Grenadiers) d.b.
8 - SOLER Marc (Movistar Team) + 0:27
9 - CARTHY Hugh (EF Education - Nippo) + 0:29
10 - VLASOV Aleksandr (Astana - Premier Tech) d.b.
11 - YATES Simon (Team BikeExchange) d.b.

Sailkapen nagusia:

1 - VALTER Attila (Groupama - FDJ) 22:17:06
2 - EVENEPOEL Remco (Deceuninck - Quick Step) + 0:11
3 - BERNAL Egan (INEOS Grenadiers) + 0:16
4 - VLASOV Aleksandr (Astana - Premier Tech) + 0:24
5 - VERVAEKE Louis (Alpecin-Fenix) + 0:25
6 - CARTHY Hugh (EF Education - Nippo) + 0:38
7 - CARUSO Damiano (Bahrain - Victorious) + 0:39
8 - CICCONE Giulio (Trek - Segafredo) + 0:41
9 - MARTIN Dan (Israel Start-Up Nation) + 0:47
10 - YATES Simon (Team BikeExchange) + 0:49

5. ETAPA:

Etapako sailkapena:

1 - EWAN Caleb (Lotto Soudal) 4:07:01
2 - NIZZOLO Giacomo (Team Qhubeka ASSOS) d.b.
3 - VIVIANI Elia (Cofidis, Solutions Credits) d.b.
4 - SAGAN Peter (BORA - hansgrohe) d.b.
5 - GAVIRIA Fernando (UAE-Team Emirates) d.b.
6 - MOSCHETTI Matteo (Trek - Segafredo) d.b.
7 - PASQUALON Andrea (Intermarche - Wanty - Gobert Materiaux) d.b.
8 - GROENEWEGEN Dylan (Team Jumbo-Visma) d.b.
9 - BELLETTI Manuel (EOLO-Kometa) m.t.
10 - CIMOLAI Davide (Israel Start-Up Nation) d.b.

Sailkapen nagusia:

1 - DE MARCHI Alessandro (Israel Start-Up Nation) 17:57:45
2 - VERVAEKE Louis (Alpecin-Fenix) + 0:42
3 - OLIVEIRA Nelson (Movistar Team) + 0:48
4 - VALTER Attila (Groupama - FDJ) + 1:00
5 - EDET Nicolas (Cofidis, Solutions Credits) + 1:15
6 - VLASOV Aleksandr (Astana - Premier Tech) + 1:24
7 - EVENEPOEL Remco (Deceuninck - Quick Step) + 1:28
8 - BETTIOL Alberto (EF Education - Nippo) + 1:37
9 - CARTHY Hugh (EF Education - Nippo) + 1:38
10 - BERNAL Egan (INEOS Grenadiers) + 1:39

4. ETAPA:

Etapako sailkapena:

1 - DOMBROWSKI Joe (UAE-Team Emirates) 4:58:38
2 - DE MARCHI Alessandro (Israel Start-Up Nation) + 0:13
3 - FIORELLI Filippo (Bardiani-CSF-Faizanè) + 0:27
4 - VERVAEKE Louis (Alpecin-Fenix) + 0:29
5 - TRATNIK Jan (Bahrain - Victorious) + 0:29
6 - VALTER Attila (Groupama - FDJ) + 0:44
7 - EDET Nicolas (Cofidis, Solutions Crédits) + 0:49
8 - OLIVEIRA Nelson (Movistar Team) + 0:57
9 - TAARAMAE Rein (Intermarche - Wanty - Gobert Matériaux) + 1:33
10 - JUUL-JENSEN Christopher (Team BikeExchange) + 1:36
11 - BERNAL Egan (INEOS Grenadiers) + 1:37
12 - CICCONE Giulio (Trek - Segafredo) + 1:37
13 - VLASOV Aleksandr (Astana - Premier Tech) + 1:37
14 - LANDA Mikel (Bahrain - Victorious) + 1:37
15 - CARTHY Hugh (EF Education - Nippo) + 1:37
16 - EVENEPOEL Remco (Deceuninck - Quick Step) + 1:48
17 - BARDET Romain (Team DSM) + 1:48
18 - YATES Simon (Team BikeExchange) + 1:48
19 - MARTIN Dan (Israel Start-Up Nation) + 1:48
20 - FORMOLO Davide (UAE-Team Emirates) + 1:48

Sailkapen nagusia:

1 - DE MARCHI Alessandro (Israel Start-Up Nation) 13:50:44
2 - DOMBROWSKI Joe (UAE-Team Emirates) + 0:22
3 - VERVAEKE Louis (Alpecin-Fenix) + 0:42
4 - OLIVEIRA Nelson (Movistar Team) + 0:48
5 - VALTER Attila (Groupama - FDJ) + 1:00
6 - EDET Nicolas (Cofidis, Solutions Crédits) + 1:15
7 - VLASOV Aleksandr (Astana - Premier Tech) + 1:24
8 - EVENEPOEL Remco (Deceuninck - Quick Step) + 1:28
9 - BETTIOL Alberto (EF Education - Nippo) + 1:37
10 - CARTHY Hugh (EF Education - Nippo) + 1:38
11 - BERNAL Egan (INEOS Grenadiers) + 1:39
12 - CARUSO Damiano (Bahrain - Victorious) + 1:43
13 - FORMOLO Davide (UAE-Team Emirates) + 1:44
14 - TAARAMAE Rein (Intermarche - Wanty - Gobert Matériaux) + 1:47
15 - LANDA Mikel (Bahrain - Victorious) + 1:49
16 - YATES Simon (Team BikeExchange ) + 1:49
17 - MOSCON Gianni (INEOS Grenadiers) + 1:51
18 - CICCONE Giulio (Trek - Segafredo) + 1:56
19 - BARDET Romain (Team DSM) + 2:03
20 - POZZOVIVO Domenico (Team Qhubeka ASSOS) + 2:05

3. ETAPA:

Etapako sailkapena:

1 - VAN DER HOORN Taco (Wanty) 4:21:29
2 - CIMOLAI Davide (Israel) + 0:04
3 - SAGAN Peter (BORA) + 0:04
4 - VIVIANI Elia (Cofidis) + 0:04
5 - BEVIN Patrick (Israel) + 0:04
6 - VERMEERSCH Gianni (Alpecin) + 0:04
7 - GAVIRIA Fernando (UAE) + 0:04
8 - BETTIOL Alberto (EF) + 0:04
9 - OLDANI Stefano (Lotto) + 0:04
10 - MOSCA Jacopo (Trek) + 0:04

Sailkapen nagusia:

1 - GANNA Filippo (INEOS) 8:51:26
2 - FOSS Tobias (Jumbo) + 0:16
3 - EVENEPOEL Remco (Deceuninck) + 0:20
4 - ALMEIDA Joao (Deceuninck) + 0:20
5 - CAVAGNA Remi (Deceuninck) + 0:21
6 - MOSCON Gianni (INEOS) + 0:26
7 - VLASOV Aleksandr (Astana) + 0:27
8 - BETTIOL Alberto (EF) + 0:29
9 - CASTROVIEJO Jonathan (INEOS) + 0:30
10 - ULISSI Diego (UAE) + 0:32

2. ETAPA:

Etapako sailkapena:

1 - MERLIER Tim (Alpecin) 4:21:09
2 - NIZZOLO Giacomo (Qhubeka) d.b.
3 - VIVIANI Elia (Cofidis) d.b.
4 - GROENEWEGEN Dylan (Jumbo) d.b.
5 - SAGAN Peter (BORA) d.b.
6 - MOSCHETTI Matteo (Trek) d.b.
7 - FIORELLI Filippo (Bardiani) d.b.
8 - NAESEN Lawrence (AG2R d.b.
9 - CIMOLAI Davide (Israel) d.b.
10 - EWAN Caleb (Lotto) d.b.
11 - MOLANO Juan Sebastian (UAE) d.b.
12 - KANTER Max (DSM) d.b.
13 - BELLETTI Manuel (EOLO) d.b.
14 - DE BUYST Jasper (Lotto) d.b.
15 - MINALI Riccardo (Wanty) d.b.

Sailkapen nagusia:

1 - GANNA Filippo (INEOS) 4:29:53
2 - AFFINI Edoardo (Jumbo) + 0:13
3 - FOSS Tobias (Jumbo) + 0:16
4 - EVENEPOEL Remco (Deceuninck) + 0:20
5 - ALMEIDA Joao (Deceuninck) + 0:20
6 - CAVAGNA Remi (Deceuninck)  + 0:21
7 - VAN EMDEN Jos (Jumbo) + 0:21
8 - WALSCHEID Max (Qhubeka) + 0:22
9 - BRANDLE Matthias (Israel) + 0:25
10 - MOSCON Gianni (INEOS) + 0:26

1. ETAPA:

Etapako eta sailkapen nagusiko sailkapena

1 - -GANNA Filippo (INEOS) 8:47
2 - AFFINI Edoardo (Jumbo) + 0:10
3 - FOSS Tobias (Jumbo) + 0:13
4 - ALMEIDA Joao (Deceuninck) + 0:17
5 - CAVAGNA Remi (Deceuninck) + 0:18
6 - VAN EMDEN Jos (Jumbo) + 0:18
7 - EVENEPOEL Remco (Deceuninck) + 0:19
8 - WALSCHEID Max (Qhubeka + 0:19
9 - BRANDLE Matthias (Israel) + 0:22
10 - MOSCON Gianni (INEOS) + 0:23

  • Bisitatuena

      Kargatzen ikusiena
      Kargatzen ikusiena