Itxi

X-deportes_giro de italia-X

X-deportes_giro de italia-X

Italiako Giroa 2022

105. ekitaldia

2022ko Italiako Giroko sailkapenak

EITB Media

Richard Carapaz da Giroko liderra Jai Hindley austrialarrarekiko 7 segundoko aldearekin. Euskal ordezkaritzari dagokionez, Mikel Landa laugarren tokian dago kokatuta, 59 segundora. Pello Bilbao, berriz, seigarren postuan dago, 1:52ra.

  • Richard Carapaz

    Richard Carapaz. Argazkia: EFE

15. ETAPA

Etapako sailkapena:

1 - CICCONE Giulio (Trek) 4:37:41

2 - BUITRAGO Santiago (Bahrain) +1:31

3 - PEDRERO Antonio (Movistar) +2:19

4 - CARTHY Hugh (EF) +3:09

5 - TUSVELD Martijn (DSM) +4:36

6 - COVILI Luca (Bardiani) +5:08

7 - TESFATSION Natnael (Drone Hopper) +5:27

8 - MOLLEMA Bauke (Trek) d.b.

9 - LEEMREIZE Gijs (Jumbo) d.b.

10 - MARTIN Guillaume (Cofidis) +6:06

Sailkapen nagusia:

1 - CARAPAZ Richard (INEOS) 63:06:57

2 - HINDLEY Jai (BORA) 0:07

3 - ALMEIDA João (UAE) 0:30

4 - LANDA Mikel (Bahrain) 0:59

5 - POZZOVIVO Domenico (Intermarché) +1:01

6 - BILBAO Pello (Bahrain) +1:52

7 - BUCHMANN Emanuel (BORA) +1:58

8 - NIBALI Vincenzo (Astana) +2:58

9 - LÓPEZ Juan Pedro (Trek) +4:04

10 - MARTIN Guillaume (Cofidis) +8:02

------------------------------------------------------

14. ETAPA

Etapako sailkapena:

1 - YATES Simon (BikeExchange) 3:43:44

2 - HINDLEY Jai (BORA) +0:15

3 - CARAPAZ Richard (INEOS) d.b..

4 - NIBALI Vincenzo (Astana) d.b.

5 - POZZOVIVO Domenico (Intermarché) +0:28

6 - ALMEIDA João (UAE) +0:39

7 - LANDA Mikel (Bahrain) +0:51

8 - BILBAO Pello (Bahrain) d.b.

9 - BUCHMANN Emanuel (BORA) +1:10

10 - LÓPEZ Juan Pedro (Trek) +4:25

 

Sailkapen nagusia:

1 - CARAPAZ Richard (INEOS) 58:21:28

2 - HINDLEY Jai (BORA) +0:07

3 - ALMEIDA João (UAE) +0:30

4 - LANDA Mikel (Bahrain) +0:59

5 - POZZOVIVO Domenico (Intermarché) +1:01

6 - BILBAO Pello (Bahrain) +1:52

7 - BUCHMANN Emanuel (BORA) +1:58

8 - NIBALI Vincenzo (Astana) +2:58

9 - LÓPEZ Juan Pedro (Trek) +4:04

10 - VALVERDE Alejandro (Movistar) +9:06

------------------------------------------------------

13. ETAPA

Etapako sailkapena:

1 - DÉMARE Arnaud (Groupama) 3:18:16

2 - BAUHAUS Phil (Bahrain) d.b.

3 - CAVENDISH Mark (Quick-Step) d.b.

4 - GAVIRIA Fernando (UAE) d.b.

5 - DAINESE Alberto (Team DSM) d.b.

6 - CONSONNI Simone (Cofidis) d.b.

7 - DE BONDT Dries (Alpecin-Fenix) d.b.

8 - NIZZOLO Giacomo (Israel) d.b.

9 - VENDRAME Andrea (AG2R) d.b.

10 - BAYER Tobias (Alpecin) d.b.

 

Sailkapen nagusia:

1 - LÓPEZ Juan Pedro (Trek) 54:37:23

2 - CARAPAZ Richard (INEOS) +0:12

3 - ALMEIDA João (UAE) d.b.

4 - HINDLEY Jai (BORA) +0:20

5 - MARTIN Guillaume (Cofidis) +0:28

6 - LANDA Mikel (Bahrain) +0:29

7 - POZZOVIVO Domenico (Intermarché) +0:54

8 - BUCHMANN Emanuel (BORA) +1:09

9 - BILBAO Pello (Bahrain) +1:22

10 - VALVERDE Alejandro (Movistar) +1:23

------------------------------------------------------

12. ETAPA

Etapako sailkapena:

1 - OLDANI Stefano (Alpecin-Fenix) 4:26:47

2 - ROTA Lorenzo (Intermarche) d.b.

3 - LEEMREIZE Gijs (Jumbo-Visma) +0:02

4 - MOLLEMA Bauke (Trek - Segafredo) + 0:57

5 - BUITRAGO Santiago (Bahrain - Victorious) d.b.

6 - KELDERMAN Wilco (BORA) d.b.

7 - HAMILTON Lucas (BikeExchange - Jayco) d.b.

8 - VENDRAME Andrea (AG2R) +1:44

9 - TAARAMÄE Rein (Intermarché) +1:49

10 - EENKHOORN Pascal (Jumbo-Visma) +2:55

Sailkapen nagusia:

1 - LOPEZ Juan Pedro (Trek-Segafredo) 46:43:12

2 - CARAPAZ Richard (INEOS) + 0:12

3 - ALMEIDA João (UAE) d.b.

4 - BARDET Romain (DSM) +0:14

5 - HINDLEY Jai (BORA) +0:20

6 - MARTIN Guillaume (Cofidis) +0:28

7 - LANDA Mikel (Bahrain-Victorious) +0:29

8 - POZZOVIVO Domenico (Intermarché) +0:54

9 - BUCHMANN Emanuel (BORA) +1:09

10 - BILBAO Pello (Bahrain-Victorious) +1:22

------------------------------------------------------

11. ETAPA:

Etapako sailkapena:

1 - DAINESE Alberto (DSM) 4:19:04

2 - GAVIRIA Fernando (UAE) d.b.

3 - CONSONNI Simone (Cofidis) d.b.

4 - DÉMARE Arnaud (Groupama) d.b.

5 - EWAN Caleb (Lotto Soudal) d.b.

6 - CAVENDISH Mark (Quick-Step) d.b.

7 - THEUNS Edward (Trek-Segafredo) d.b.

8 - MODOLO Sacha (Bardiani) d.b.

9 - BAUHAUS Phil (Bahrain Victorious) d.b.

10 - NAESEN Lawrence (AG2R) d.b.

Sailkapen nagusia:

1 - LOPEZ Juan Pedro (Trek-Segafredo) 46:43:12

2 - CARAPAZ Richard (INEOS) +0:12

3 - ALMEIDA João (UAE) d.b.

4 - BARDET Romain (DSM) + 0:14

5 - HINDLEY Jai (BORA) +0:20

6 - MARTIN Guillaume (Cofidis) +0:28

7 - LANDA Mikel (Bahrain-Victorious) +0:29

8 - POZZOVIVO Domenico (Intermarché) +0:54

9 - BUCHMANN Emanuel (BORA) +1:09

10 - BILBAO Pello (Bahrain-Victorious) +1:22

------------------------------------------------------

10. ETAPA:

Etapako Sailkapena:

1 - GIRMAY Biniam (Intermarché) 4:32:07

2 - VAN DER POEL Mathieu (Alpecin) m.t.

3 - ALBANESE Vincenzo (EOLO) m.t.

4 - KELDERMAN Wilco (BORA) m.t.

5 - CARAPAZ Richard (INEOS) m.t.

6 - BOUWMAN Koen (Jumbo) m.t.

7 - BARDET Romain (DSM) m.t.

8 - BILBAO Pello (Bahrain) m.t.

9 - ALMEIDA João (UAE) m.t.

10 - SCHMID Mauro (Quick-Step) m.t.

 

Sailkapen nagusia:

1 - LÓPEZ Juan Pedro (Trek) 42:24:08

2 - ALMEIDA João (UAE) +0:12

3 - BARDET Romain (DSM) +0:14

4 - CARAPAZ Richard (INEOS) +0:15

5 - HINDLEY Jai (BORA) +0:20

6 - MARTIN Guillaume (Cofidis) +0:28

7 - LANDA Mikel (Bahrain) +0:29

8 - POZZOVIVO Domenico (Intermarché) +0:54

9 - BUCHMANN Emanuel (BORA) +1:09

10 - BILBAO Pello (Bahrain) +1:22

 

------------------------------------------------------

 

9. ETAPA:

Etapako sailkapena:

1 - HINDLEY Jai (BORA) 5:34:44

2 - BARDET Romain (Team DSM) d.b.

3 - CARAPAZ Richard (INEOS) d.b.

4 - LANDA Mikel (Bahrain ) d.b.

5 - ALMEIDA João (UAE Team) d.b.

6 - POZZOVIVO Domenico (Intermarché) 0:03

7 - BUCHMANN Emanuel (BORA) +0:16

8 - NIBALI Vincenzo (Astana) +0:34

9 - VALVERDE Alejandro (Movistar) +0:46

10 - ARENSMAN Thymen (Team DSM) +0:58

11 - MARTIN Guillaume (Cofidis) +1:08

12 - BILBAO Pello (Bahrain) d.b.

Sailkapen nagusia:

1 - LÓPEZ Juan Pedro (Trek) 37:52:01

2 - ALMEIDA João (UAE) +0:12

3 - BARDET Romain (DSM) +0:14

4 - CARAPAZ Richard (INEOS) +0:15

5 - HINDLEY Jai (BORA) +0:20

6 - MARTIN Guillaume (Cofidis) +0:28

7 - LANDA Mikel (Bahrain) +0:29

8 - POZZOVIVO Domenico (Intermarché) +0:54

9 - BUCHMANN Emanuel (BORA) +1:09

10 - BILBAO Pello (Bahrain) +1:22

------------------------------------------------------

8. ETAPA:

Etapako sailkapena:

1 - DE GENDT Thomas (Lotto) 3:32:53

2 - GABBURO Davide (Bardiani)  d.b.

3 - ARCAS Jorge (Movistar) d.b.

4 - VANHOUCKE Harm (Lotto) +0:04

5 - GIRMAY Biniam (Intermarché) +0:15

6 - SCHMID Mauro (Quick-Step) d.b

7 - VAN DER POEL Mathieu (Alpecin) d.b

8 - POELS Wout (Bahrain) +0:33

9 - MARTIN Guillaume (Cofidis) d.b

10 - FELLINE Fabio (Astana) +2:56

Sailkapen nagusia:

1 - LÓPEZ Juan Pedro (Trek) 32:15:31

2 - KÄMNA Lennard (BORA) +0:38

3 - TAARAMÄE Rein (Intermarché) +0:58

4 - MARTIN Guillaume (Cofidis) +1:06

5 - YATES Simon (BikeExchange) +1:42

6 - VANSEVENANT Mauri (Quick-Step) +1:47

7 - KELDERMAN Wilco (BORA) +1:55

8 - ALMEIDA João (UAE) +1:58

9 - BILBAO Pello (Bahrain) +2:00

10 - PORTE Richie (INEOS) +2:04

12 - CARAPAZ Richard (INEOS) +2:16

13 - LANDA Mikel (Bahrain) +2:15

------------------------------------------------------

7. ETAPA:

Etapako sailkapena:

1 - BOUWMAN Koen (Jumbo-Visma) 5:12:30

2 - MOLLEMA Bauke (Trek) +0:02

3 - FORMOLO Davide (UAE) d.b.

4 - DUMOULIN Tom (Jumbo-Visma) +0:19

5 - VILLELLA Davide (Cofidis) +2:25

6 - KÄMNA Lennard (BORA) +2:59

7 - ALBANESE Vincenzo (EOLO) +2:59

8 - ALMEIDA João (UAE) d.b.

9 - VALVERDE Alejandro (Movistar) d.b.

10 - CARAPAZ Richard (INEOS) d.b.

16 - LANDA Mikel (Bahrain) d.b.

19 - BILBAO Pello (Bahrain) d.b.

Sailkapen nagusia:

1 - LÓPEZ Juan Pedro (Trek) 28:39:05

2 - KÄMNA Lennard (BORA) +0:38

3 - TAARAMÄE Rein (Intermarché) +1:02

4 - YATES Simon (BikeExchange) +1:42

5 - VANSEVENANT Mauri (Quick-Step) +1:51

6 - ALMEIDA João (UAE) +1:58

7 - KELDERMAN Wilco (BORA) +1:59

8 - BILBAO Pello (Bahrain) +2:00

9 - BARDET Romain (DSM) +2:06

10 - CARAPAZ Richard (INEOS) d.b.

12 - LANDA Mikel (Bahrain) +2:15

------------------------------------------------------

6. ETAPA:

Etapako sailkapena:

1-. DÉMARE Arnaud (Groupama) 5:02:33

2-. EWAN Caleb (Lotto) d.b.

3-. CAVENDISH Mark (Quick-Step) d.b.

4-. GIRMAY Biniam (Intermarché) d.b.

5-. NIZZOLO Giacomo (Israel) d.b.

6-. BAUHAUS Phil (Bahrain) d.b.

7-. VENDRAME Andrea (AG2R) d.b.

8-. CONSONNI Simone (Cofidis) d.b.

9-. ALBANESE Vincenzo (EOLO) d.b.

10-. THEUNS Edward (Trek) d.b.

Sailkapen nagusia:

1 - LÓPEZ Juan Pedro (Trek) 23:23:40

2 - KÄMNA Lennard (BORA) +0:38

3 - TAARAMÄE Rein (Intermarché) +0:58

4 - YATES Simon (BikeExchange) +1:42

5 - VANSEVENANT Mauri (Quick-Step) +1:47

6 - KELDERMAN Wilco (BORA) +1:51

7 - ALMEIDA João (UAE) +1:54

8 - BILBAO Pello (Bahrain) +1:56

9 - PORTE Richie (INEOS) +2:04

10 - BARDET Romain (DSM) +2:06

11 - CARAPZ Richard (INEOS) d.b.

12 - LANDA Mikel (Bahrain) +2:15

------------------------------------------------------

5. ETAPA:

Etapako sailkapena:

1 - DEMARE Arnaud (Groupama) 4:03:56

2 - GAVIRIA Fernando (UAE) d.b.

3 - NIZZOLO Giacomo (Israel) d.b.

4 - BALLERINI Davide (Quick-Step) d.b.

5 - GIRMAY Biniam (Intermarché) d.b.

6 - BAUHAUS Phil (Bahrain) d.b.

7 - DAINESE Alberto (DSM) d.b.

8 - TESFATSION Natnael (Androni) d.b.

9 - THEUNS Edward (Trek) d.b.

10 - CONSONNI Simone (Cofidis) d.b.

Sailkapen nagusia:

1 - LOPEZ Juan Pedro (Trek) 18:21:03

2 - KÄMNA Lennard (BORA) +0:39

3 - TAARAMÄE Rein (Intermarché) +0:58

4 - YATES Simon (BikeExchange) +1:42

5 - VANSEVENANT Mauri (Quick-Step) +1:47

6 - KELDERMAN Wilco (BORA) +1:55

7 - ALMEIDA João (UAE) +1:58

8 - BILBAO Pello (Bahrain) +2:00

9 - PORTE Richie (INEOS) +2:04

10 - BARDET Romain (DSM) +2:06

11 - CARAPZ Richard (INEOS) d.b.

12- LANDA Mikel (Bahrain) +2:15

------------------------------------------------------

4. ETAPA:

Etapako sailkapena:

1 - KÄMNA Lennard (BORA) 4:32:11

2 - LOPEZ Juan Pedro (Trek) d.b.

3 - TAARAMÄE Rein (Intermarché) +0:34

4 - MONIQUET Sylvain (Lotto) +2:12

5 - VANSEVENANT Mauri (Quick-Step) d.b.

6 - LEEMREIZE Gijs (Jumbo-Visma) +2:31

7 - CARAPAZ Richard (INEOS) +2:37

8 - BARDET Romain (DSM) d.b.

9 - BILBAO Pello (Bahrain) d.b. 

10 - ALMEIDA João (UAE Team Emirates) d.b. 

11 - LANDA Mikel (Bahrain) d.b. 

12 - VALVERDE Alejandro (Movistar) d.b. 

Sailkapen nagusia:

1 - LOPEZ Juan Pedro (Trek) 14:17:07

2 - KÄMNA Lennard (BORA) +0:39

3 - TAARAMÄE Rein (Intermarché) +0:58

4 - YATES Simon (BikeExchange) +1:42

5 - VANSEVENANT Mauri (Quick-Step) +1:47

6 - KELDERMAN Wilco (BORA) +1:55

7 - BILBAO Pello (Bahrain) +2:00

8 - ALMEIDA João (UAE) d.b. 

9 - PORTE Richie (INEOS) +2:04

10 - BARDET Romain (DSM) +2:06

11 - CARAPAZ Richard (INEOS) d.b. 

12 - LANDA Mikel (Bahrain) +2:15

------------------------------------------------------

3. ETAPA:

Etapako sailkapena:

1 - CAVENDISH Mark (Quick-Step) 4:56:39

2 - DÉMARE Arnaud (Groupama) d.b.

3 - GAVIRIA Fernando (UAE) d.b.

4 - GIRMAY Biniam (Intermarché) d.b.

5 - MARECZKO Jakub (Alpecin) d.b.

6 - THEUNS Edward (Trek) d.b.

7 - CONSONNI Simone (Cofidis) d.b.

8 - EWAN Caleb (Lotto) d.b.

9 - DAINESE Alberto (DSM) d.b.

10 - BAUHAUS Phil (Bahrain) d.b.

Sailkapen nagusia:

1 - VAN DER POEL Mathieu (Alpecin) 9:43:50

2 - YATES Simon (BikeExchange) +0:11

3 - DUMOULIN Tom (Jumbo) +0:16

4 - SOBRERO Matteo (BikeExchange) +0:24

5 - KELDERMAN Wilco (BORA) d.b.

6 - TULETT Ben (INEOS) d.b.

7 - FOSS Tobias (Jumbo) +0:28

8 - MOLLEMA Bauke (Trek) d.b.

9 - BILBAO Pello (Bahrain) +0:29

10 - SCHMID Mauro (Quick-Step) d.b.

21 - LANDA Mikel (Bahrain) 0:44

121 - CASTROVIEJO Jonathan (INEOS) 3:54

145 - LAZKANO Oier (Movistar) 5:56

------------------------------------------------------

2. ETAPA

Etapako sailkapena

1 - YATES Simon (BikeExchange) 0:11:50

2 - VAN DER POEL Mathieu (Alpecin) +0:03

3 - DUMOULIN Tom (Jumbo) +0:05

4 - SOBRERO Matteo (BikeExchange) +0:13

5 - TULETT Ben (INEOS) d.b.

6 - FOSS Tobias (Jumbo) +0:17

7 - KELDERMAN Wilco (BORA) d.b.

8 - KÄMNA Lennard (BORA) d.b.

9 - SCHMID Mauro (Quick-Step) +0:18

10 - ARENSMAN Thymen (DSM) d.b.

18 - BILBAO Pello (Bahrain) +0:26

26 - CASTROVIEJO Jonathan (INEOS) +0:31

30 - LANDA Mikel (Bahrain) +0:33

47 - LAZKANO Oier (Movistar) +0:38

Sailkapen nagusia:

1 - VAN DER POEL Mathieu (Alpecin) 4:47:11

2 - YATES Simon (BikeExchange) +0:11

3 - DUMOULIN Tom (Jumbo) +0:16

4 - SOBRERO Matteo (BikeExchange) +0:24

5 - KELDERMAN Wilco (BORA) d.b.

6 - TULETT Ben (INEOS) d.b.

7 - FOSS Tobias (Jumbo) +0:28

8 - MOLLEMA Bauke (Trek) d.b.

9 - BILBAO Pello (Bahrain) +0:29

10 - SCHMID Mauro (Quick-Step) d.b.

21 - LANDA Mikel (Bahrain) 0:44

105 - CASTROVIEJO Jonathan (INEOS) 3:12

148 - LAZKANO Oier (Movistar) 5:56

------------------------------------------------------

1. ETAPA

Etapako sailkapena:

1 - VAN DER POEL Mathieu (Alpecin) 4:35:28

2 - GIRMAY Biniam (Intermarché) +0:00

3 - BILBAO Pello (Bahrain) d.b.

4 - CORT Magnus( EF Education) d.b.

5 - KELDERMAN Wilco (BORA) d.b..

6 -  CARAPAZ Richard (INEOS) d.b.

7 - MOLLEMA Bauke (Trek) d.b.

8 - ULISSI Diego (UAE) d.b.

9 - VENDRAME Andrea (AG2R) +0:04

10 - SKJELMOSE JENSEN Mattias (Trek) d.b.

23 - LANDA Mikel (Bahrain) d.b.

Sailkapen nagusia:

1 - VAN DER POEL Mathieu (Alpecin) 4:35:18

2 - GIRMAY Biniam (Intermarché) +0:04

3 - BILBAO Pello (Bahrain) +0:06

4 - CORT Magnus (EF Education) +0:10

5 - KELDERMAN Wilco (BORA) d.b.

6 - CARAPAZ Richard (INEOS) d.b.

7 - MOLLEMA Bauke (Trek) d.b.

8 - ULISSI Diego (UAE) d.b.

9 - VENDRAME Andrea (AG2R) +0:14

10 - SKJELMOSE JENSEN Mattias (Trek) d.b.

23 - LANDA Mikel (Bahrain) d.b.

  • Bisitatuena

      Kargatzen ikusiena
      Kargatzen ikusiena