Itxi

Txirrindularitza

Donostiako Klasikoa

2018ko Donostiako Klasikoaren parte-hartzaileak

eitb.eus

22 taldetako 154 txirrindularik parte hartuko dute abuztuaren 4an UCI World Tourreko lasterketan, Euskal Herrian egiten den egun bateko lasterketarik garrantzitsuenean.

  • Donostiako Klasikoan parte hartuko duten txirrindulariak / EFE.

    Donostiako Klasikoan parte hartuko duten txirrindulariak / EFE.

Honako hau da abuztuaren 4an Donostian arituko diren 154 txirrindularien zerrenda:

TEAM SKY

1 Egan BERNAL
2 Jonatan CASTROVIEJO
3 David DE LA CRUZ
4 Vasil KIRYIENKA
5 Tao GEOGHENGAN HART
6 Sebastian HENAO
7 David LOPEZ

AG2R LA MONDIALE

11 Tony GALLOPIN
12 François BIDART
13 Hubert DUPONT
14 Mathias FRANK
15 Alexandre GENIEZ
16 Pierre LATOUR
17 Mattéo MONTAGUTI

ASTANA PRO TEAM

21 Miguel Ángel LÓPEZ MORENO
22 Pello BILBAO
23 Dario CATALDO
24 Omar FRAILE
25 Jan HIRT
26 Bakhtiyar KOZHATAYEV
27 Nikita STALNOV

BAHRAIN MERIDA

31 Ion IZAGIRRE
32 Manuele BOARO
33 Gorka IZAGIRRE
34 Ramunas NAVARDAUSKAS
35 Hermann PERNSTEINER
36 Luka PIBERNIK
37 Kanstantsin SIUTSOU

BMC RACING TEAM

41 Greg VAN AVERMAET
42 Patrick BEVIN
43 Simon GERRANS
44 Michael SCHAR
45 Miles SCOTSON
46 Francisco VENTOSO
47 Loic VLIEGEN

BORA - HANSGROHE

51 Jay McCARTHY
52 Felix GROßSCHARTNER
53 Gregor MÜLBERGER
54 Cristoph PFINGSTEN
55 Juraj SAGAN
56 Aleksejs SARAMOTINS
57 Andreas SCHILLINGER

BURGOS - BH

61 Jordi SIMON
62 Jetse BOL
63 Jorge CUBERO
64 Jesus EZQUERRA
65 Jose MENDES
66 Diego RUBIO
67 Pablo TORRES

CAJA RURAL - SEGUROS RGA

71 Sergio PARDILLA
72 Julen AMEZQUETA
73 Alexander ARANBURU
74 Jonathan LASTRA
75 Luis MAS
76 Nicholas SCHULTZ
77 Nelson Andres SOTO

COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS

81 Daniel NAVARRO
82 Rayane BOUHANNI
83 Loic CHETOUT
84 Nicolas EDET
85 Anthony PEREZ
86 Julien SIMON
87 Michael VAN STAEYEN

EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS

91 Garikoitz BRAVO
92 Aritz BAGÜES
93 Cyril BARTHE
94 Mikel BIZKARRA
95 Julen IRIZAR
96 Mikel ITURRIA
97 Sergio RODRIGUEZ

GROUPAMA - FDJ

101 Arthur VICHOT
102 David GAUDU
103 Matthieu LADAGNOUS
104 Tobias LUDVIGSSON
105 Rudy MOLARD
106 Steve MORABITO
107 Anthony ROUX

LOTTO SOUDAL

111 Tim WELLENS
112 Frederik FRISON
113 Tomasz MARCZYNSKI
114 Rémy MERTZ
115 Maxime MONFORT
115 Tosh VAN DER SANDE
117 Jelle VANENDERT

MITCHELTON - SCOTT

121 Mikel NIEVE
122 Hans Jacob BAUER
123 Luke DURBRIDGE
124 Michael HEPBURN
125 Mathew HAYMAN
126 Daryl IMPEY
127 Svein TUFT

MOVISTAR TEAM

131 Mikel LANDA
132 Andrey AMADOR
133 Winner Andrew ANACONA
134 Victor DE LA PARTE
135 Nelson OLIVEIRA
136 Marc SOLER
137 Rafael VALLS

QUICK - STEP FLOORS

141 Julian ALAPHILIPPE
142 Kasper ASGREEN
143 Rémi CAVAGNA
144 Bob JUNGELS
145 James KNOX
146 Jhonnatan NARVAEZ
147 Pieter SERRY

TEAM DIMENSION DATA

151 Louis MEINTJES
152 Igor ANTON
153 Stephen CUMMINGS
154 Ben KING
155 Merhawi KUDUS
156 Tom-Jelte SLAGTER
157 Serge PAUWELS

TEAM EF EDUCATION FIRST - DRAPAC P/B CANNONDALE

161 Rigoberto URAN
162 Matti BRESCHEL
163 Simon CLARKE
164 Lawson CRADDOCK
165 Daniel MARTINEZ POVEDA
166 Sebastian LANGEVELD
167 Tom VAN ASBROECK

TEAM KATUSHA ALPECIN

171 Ilnur ZAKARIN
172 Ian BOSWELL
173 Matteo FABBRO
174 Pavel KOCHETKOV
175 Viacheslav KUZNETSOV
176 Tiago MACHADO
177 Willem SMIT

TEAM LOTTO NL - JUMBO

181 Primoz ROGLIC
182 Robert GESINK
183 Steven KRUIJSWIJK
184 Bert-Jan LINDEMAN
185 Paul MARTENS
186 Bram TANKINK
187 Antwan TOLHOEK

TEAM SUNWEB

191 Michael MATTHEWS
192 Simon GESCHKE
193 Chad HAGA
194 Christopher HAMILTON
195 Jai HINDLEY
196 Edward THEUNS
197 Martijn TUSVELD

TREK - SEGAFREDO

201 Bauke MOLLEMA
202 Eugenio ALAFACI
203 Julien BERNARD
204 Koen DE KORT
205 Michael GOGL
206 Markel IRIZAR
207 Toms SKUJINS

UAE TEAM EMIRATES

211 Daniel MARTIN
212 Kristijan DURASEK
213 Vegard Stake LAENGEN
214 Manuele MORI
215 Jan POLANC
216 Aleksandr RIABUSHENKO
217 Diego ULISSI

  • Bisitatuena

      Kargatzen ikusiena
      Kargatzen ikusiena