Itxi

X-deportes_campeonato parejas-X

X-deportes_campeonato parejas-X

Binakakoa

EMAITZAK

2022ko Binakako Txapelketako sailkapenak, emaitzak eta egutegia

A. A. | EITB MEDIA

Hasierako ligaxkak 14 jardunaldi izango ditu. Ondoren, play-offa jokatuko dute hirugarren eta seigarren postuen artean geratzen diren bikoteek. Finalerdiak izango dira gero, eta, azkenik, finala.

  • 2022ko Binakako Txapelketako egutegia

    2022ko Binakako Txapelketako egutegia. Argazkia: EITB Media

 

FINALERDIETAKO LIGAXKA

             
    J I A K +/-
             
1.a
Laso-Imaz 3 2 64 46 +18
2.a Altuna III.a-Martija 3 2 50 58 -8
3.a Elezkano II.a-Zabaleta 3 1 55 60 -5
4.a Irribarria-Rezusta 3 1 59 64 -5

 

------------------------------------------------------

FINALERDIETAKO LIGAXKA

1. JARDUNALDIA

Martxoaren 5ean, Iruñean

Irribarria-Rezusta vs Laso-Imaz (22-20)

Martxoaren 6an, Bilbon

Altuna III.a-Martija vs Elezkano II.a-Zabaleta (22-15)

------------------------------------------------------

2. JARDUNALDIA

Martxoaren 12an, Iruñean

Altuna III.a-Martija vs Irrirbarria-Rezusta (22-21)

Martxoaren 13an, Eibarren

Elezkano II.a-Zabaleta vs Laso-Imaz (18-22)

------------------------------------------------------

3. JARDUNALDIA

Martxoaren 19an, Iruñean

Elezkano II.a-Zabaleta vs Irribarria-Rezusta (22-16)

Martxoaren 20an, Eibarren

Altuna III.a-Martija vs Laso-Imaz (6-22)

------------------------------------------------------

------------------------------------------------------

FINALA

Apirilaren 3an, Bilbon

Altuna III.a-Martija vs Laso-Imaz (22-20)

------------------------------------------------------

------------------------------------------------------

 

LIGAXKAKO SAILKAPENA

             
    J
I AT KT +/-
             
1.a Altuna III.a-Martija 14 10 267 231 +36
2.a Elezkano II.a-Zabaleta 14 10 272 219 +53
3.a Irribarria-Rezusta 14 9 277 218 +59
4.a Laso-Imaz 14 8 270 257 +13
5.a Peña II.a-Albisu 14 6 241 268 -27
6.a Ezkurdia-Tolosa 14 5 240 273 -33
7.a Urrutikoetxea-Aranguren 14 4 233 278 -45
8.a Jaka-Mariezkurrena II.a 14 4 231 287 -56

------------------------------------------------------

LIGAXKAKO 1. ITZULIA

1. JARDUNALDIA

Azaroaren 19an, Berriozarren

Jaka-Mariezkurrena II.a vs Peña II-Albisu (15-22)

Azaroaren 20an, Iruñean

Urrutikoetxea-Aranguren vs Laso-Imaz (9-22)

Azaroaren 20an, Bartzelonan

Altuna III.a-Martija vs Irribarria-Rezusta (11-22)

Azaroaren 21ean, Mungian

Ezkurdia-Tolosa vs Elezkano II.a-Zabaleta (7-22)

------------------------------------------------------

2. JARDUNALDIA

Azaroaren 26an, Galdakaon

Urrutikoetxea-Aranguren vs Jaka-Mariezkurrena II.a (22-20)

Azaroaren 27an, Iruñean

Laso-Imaz vs Peña II.a-Albisu (22-11)

Azaroaren 28an, Azkoitian

Elezkano II.a-Zabaleta vs Irribarria-Rezusta (22-16)

Azaroaren 30ean, Eibarren

Altuna III.a–Martija vs Ezkurdia-Tolosa (22-17)

------------------------------------------------------

3. JARDUNALDIA

Abenduaren 4an, Lizarran

Jaka-Mariezkurrena II.a vs Laso-Imaz (22-21)

Abenduaren 5ean, Bilbon

Urrutikoetxea-Aranguren vs Peña II.a-Albisu (22-16)

Abenduaren 6an, Tolosan

Altuna III.a-Martija vs Elezkano II.a-Zabaleta (22-17)

Abenduaren 8an, Bergaran

Ezkurdia-Tolosa vs Irribarria-Rezusta (11-22)

------------------------------------------------------

4. JARDUNALDIA

Abenduaren 10ean, Zeanurin

Urrutikoetxea-Aranguren vs Irribarria-Rezusta (15-22)

Abenduaren 11n, Iruñean

Elezkano II.a-Zabaleta vs Laso-Imaz (22-11)

Abenduaren 12an, Logroñon

Jaka-Mariezkurrena II.a vs P.Etxeberria-Martija 22-14)

Abenduaren 13an, Urretxun

Ezkurdia-Tolosa vs Peña II.a-Albisu (22-17)

------------------------------------------------------

5. JARDUNALDIA

Abenduaren 17an, Urdulizen

Altuna III.a-Martija vs Urrutikoetxea-Aranguren (4-22)

Abenduaren 18an, Iruñean

Elezkano II.a-Zabaleta vs Peña II.a-Albisu (22-21)

Abenduaren 19an, Eibarren

Ezkurdia-Tolosa vs Laso-Imaz (13-22)

Abenduaren 20an, Tolosan

Jaka-Mariezkurrena II.a vs Irribarria-Rezusta (16-22)

------------------------------------------------------

6. JARDUNALDIA

Abenduaren 22an, Arrasaten

Urrutikoetxea-Aranguren vs Elezkano II.a-Zabaleta (12-22)

Abenduaren 25ean, Iruñean

Ezkurdia-Tolosa vs Jaka-Mariezkurrena II.a (20-22)

Abenduaren 25ean, Eibarren

Irribarria-Rezusta vs Laso-Imaz (21-22)

Abenduaren 26an, Bilbon

Altuna III.a-Martija vs Peña II.a-Albisu (22-19)

------------------------------------------------------

7. JARDUNALDIA

Abenduaren 30ean, Tolosan

Elezkano II.a-Zabaleta vs Jaka-Mariezkurrena II.a (22-11)

Urtarrilaren 1ean, Eibarren

Altuna III.a-Martija vs Laso-Imaz (22-21)

Urtarrilaren 2an, Gasteizen

Irribarria-Rezusta vs Peña II.a-Albisu (16-22)

Urtarrilaren 3an, Tolosan

Urrutikoetxea-Aranguren vs Ezkurdia-Tolosa (22-18)

------------------------------------------------------

------------------------------------------------------

LIGAXKAKO 2. ITZULIA

8. JARDUNALDIA

Urtarrilaren 6an, Eibarren

Jaka-Mariezkurrena II.a vs Laso-Imaz (21-22)

Urtarrilaren 7an, Zallan

Altuna III.a-Martija vs Irribarria-Rezusta (22-12)

Urtarrilaren 8an, Iruñean

Ezkurdia-Tolosa vs Elezkano II.a-Zabaleta (16-22)

Urtarrilaren 9an, Getarian

Urrutikoetxea-Aranguren vs Peña II.a-Albisu (20-22)

------------------------------------------------------

9. JARDUNALDIA

Urtarrilaren 14an, Buñuelen

Urrutikoetxea-Aranguren vs Laso-Imaz (17-22)

Urtarrilaren 15ean, Iruñean

Altuna III.a-Martija vs Ezkurdia-Tolosa (18-22)

Urtarrilaren 15ean, Zumaian

Elezkano II.a-Zabaleta vs Irribarria-Rezusta (7-22)

Urtarrilaren 16an, Gasteizen

Jaka-Mariezkurrena II.a vs Peña II.a-Albisu (13-22)

------------------------------------------------------

10. JARDUNALDIA

Urtarrilaren 21ean, Azpeitian

Urrutikoetxea-Aranguren vs Jaka-Mariezkurrena II.a (12-22)

Urtarrilaren 22an, Iruñean

Altuna III.a-Martija vs Elezkano II.a-Zabaleta (22-13)

Urtarrilaren 22an, Markinan

Laso-Imaz vs Peña II.a-Albisu (14-22)

Urtarrilaren 23an, Bilbon

Ezkurdia-Tolosa vs Irribarria-Rezusta (10-22)

------------------------------------------------------

11. JARDUNALDIA

Urtarrilaren 28an, Hendaian

Elezkano II.a-Zabaleta vs Laso-Imaz (15-22)

Urtarrilaren 29an, Iruñean

Ezkurdia-Tolosa vs Peña II.a-Albisu (22-8)

Urtarrilaren 30ean, Donostian

Altuna III.a-Martija vs Jaka-Mariezkurrena II.a (22-7)

Urtarrilaren 30ean, Etxebarrin

Urrutikoetxea-Aranguren vs Irribarria-Rezusta (16-22)

------------------------------------------------------

12. JARDUNALDIA

Otsailaren 4an, Gernika-Lumon

Altuna III.a-Martija vs Urrutikoetxea-Aranguren (22-14)

Otsailaren 5ean, Iruñean

Ezkurdia-Tolosa vs Laso-Imaz (18-22)

Otsailaren 6an, Eibarren

Jaka-Mariezkurrena II.a vs Irribarria-Rezusta (10-22)

Otsailaren 7an, Tolosan

Elezkano II.a-Zabaleta vs Peña II.a-Albisu (22-9)

------------------------------------------------------

13. JARDUNALDIA

Otsailaren 11n, Idiazabalen

Altuna III.a-Martija vs Peña II.a-Albisu (22-8)

Otsailaren 12an, Iruñean

Ezkurdia-Tolosa vs Jaka-Mariezkurrena II.a (22-12)

Otsailaren 12an, Bilbon

Urrutikoetxea-Aranguren vs Elezkano II.a-Zabaleta (10-22)

Otsailaren 13an, Tafallan

Irribarria-Rezusta vs Laso-Imaz (22-12)

------------------------------------------------------

14. JARDUNALDIA

Otsailaren 18an, Azkoitian

Elezkano II.a-Zabaleta vs Jaka-Mariezkurrena II.a (22-18)

Otsailaren 19an, Iruñean

Irribarria-Rezusta vs Peña II.a-Albisu (14-22)

Otsailaren 19an, Zallan

Urrutikoetxea-Aranguren vs Ezkurdia-Tolosa (20-22)

Otsailaren 20an, Eibarren

Altuna III.a-Martija vs Laso-Imaz (22-15)

------------------------------------------------------

------------------------------------------------------

PLAY-OFFA (3.a vs 6.a - 4.a vs 5.a)

Otsailaren 25ean, Donostian

Ezkurdia-Tolosa vs Irribarria-Rezusta (17-22)

Otsailaren 27an, Gasteizen

Laso-Imaz vs Peña II.a-Albisu (22-10)

  • Bisitatuena

      Kargatzen ikusiena
      Kargatzen ikusiena