Publizitatea
Itxi

2020/09/24

12:54

kultura

KALEALDIA

Bilboko kaleak antzerkiz eta artez beteko ditu asteburuan Kalealdiak

EITB.EUS

Asteburu honetan 30 hitzordutik gora proposatzen ditu Bilboko Kaleko Antzerki eta Arteen Jaialdiak, tartean kaleko antzerkia, zirkua, dantza, musika edo clownen ikuskizunak.

  • Kalealdia 2017. Argazkia: KALEALDIA

    Kalealdia 2017. Argazkia: KALEALDIA

  • Whatsapp
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Bidali

Bilbon urtero ospatzen den Kaleko Antzerki eta Arteen Jaialdiaren 21. edizioa, Bilboko Kalealdia, irailaren 22an hasi zen eta datorren igandera arte, irailaren 27ra arte, luzatuko da. Hala, asteburu honetan 34 hitzordu proposatzen ditu jaialdiak, kaleko antzerkia, zirkua, dantza, dantza bertikala, clown, musika eta bestelako diziplinekin.

Bilboko Kalealdiak eszenatoki bihurtuko ditu Areatzako kaia, Areatza, Arriaga Antzokiaren alboa, Plaza Berria, Arriaga plaza eta EHUko Bizkaia Aretoa. Jarduera guztiak sarrera librekoak izango dira, La Baldufaren Bye bye, Conffeti izan ezik, gonbidapena beharko baita bertara joateko.

Hona hemen 2020ko Bilboko Kalealdiaren egitaraua:

IRAILAK 24, OSTEGUNA

CASILDA ITURRIZAR PARKEA

17:00: MYSTERIEUSES COIFFURES (Euskal Herria - Iparraldea) El mundo de los colores (Arratsalde osoa)

17:00: “BONI” eta JUAN PALOMO (Euskal Herria) (Arratsalde osoa)

17:15: ELECTRICO 28 (Katalunia/Austria) Full House (50 min)

17:30: BARSANTI CIA (Euskal Herria) Pin, Pan, Pun, Sergio ta Erramun (15 min)

17:45: COMPAÑIA DE CIRCO “eia” (Katalunia) Espera (45 min)

18:30: EL MONO HABITADO (Euskal Herria) Benditas (20 min)

18:45: BARSANTI CIA (Euskal Herria) Pin, Pan, Pun, Sergio ta Erramun (15 min)

19:00: ELECTRICO 28 (Katalunia/Austria) Full House (50 min)

19:30: EL MONO HABITADO (Euskal Herria) Benditas (20 min)

19:45: COMPAÑIA DE CIRCO “eia” (Katalunia) Espera (45 min)

20:30: EL MONO HABITADO (Euskal Herria) Benditas (20 min)

ARRIAGA PLAZA

21:15: BARSANTI CIA (Euskal Herria) Pin, Pan, Pun, Sergio ta Erramun (15 min)

21:30: MARKELIÑE (Euskal Herria) PSIKE (60 min)

IRAILAK 25, OSTIRALA

AREATZAKO KAIA

17:45: BARSANTI CIA (Euskal Herria) Pin, Pan, Pun, Sergio ta Erramun (15 min)

AREATZAKO KAIA

18:00: NOM PROVISIONAL CIA (Katalunia) Qui cu qui què quina (40 min)

ARRIAGA ANTZOKIAREN ALBOAN

18:30: XAMPATITO PATO (Galizia) . (50 min)

PLAZA BARRIA

19:00: ORGANIK DANTZA – ANTZERKI (Euskal Herria) Sardina Freskue! (30 min)

AREATZA

19:15: BARSANTI CIA (Euskal Herria) Pin, Pan, Pun, Sergio ta Erramun (15 min)

AREATZA

19:30: HIKA TEATROA (Euskal Herria) Tonbola (50 min)

AREATZAKO KAIA

20:00: NOM PROVISIONAL CIA (Katalunia) Qui cu qui què quina (40 min)

ARRIAGA ANTZOKIAREN ALBOAN

20:30: XAMPATITO PATO (Galizia) . (50 min)

PLAZA BARRIA

21:00: YTUQUEPINTAS CIA (Katalunia) Jojo (55 min)

ARRIAGA PLAZA

21:45: BARSANTI CIA (Euskal Herria) Pin, Pan, Pun, Sergio ta Erramun (15 min)

ARRIAGA PLAZA

22:00: MADUIXA CIA (Valentziako Erkidegoa) Mulïer (40’)

IRAILAK 26, LARUNBATA

AREATZA

11:30: DEABRU BELTZAK (Euskal Herria) Diberti-dantza (60 min)

ARRIAGA ANTZOKIAREN ALBOAN

12:30: ERRE PRODUKZIOAK (Euskal Herria) Piraten istoiro bat (50 min)

ARRIAGA ANTZOKIAREN ALBOAN

17:45: BARSANTI CIA (Euskal Herria) Pin, Pan, Pun, Sergio ta Erramun (15 min)

ARRIAGA ANTZOKIAREN ALBOAN

18:00: CLAIRE DUCREUX & TONI MIRA (Katalunia) Avec le temps (30 min)

AREATZA

18:30: *LA BALDUFA (Katalunia) Bye bye, Confetti (55 min)

PLAZA BARRIA

19:00: DARAOMAI CIE (Frantzia) Corps de bois (45 min)

ARRIAGA ANTZOKIAREN ALBOAN

20:00: CLAIRE DUCREUX & TONI MIRA (Katalunia) Avec le temps (30 min)

AREATZA

20:15: BARSANTI CIA (Euskal Herria) Pin, Pan, Pun, Sergio ta Erramun (15 min)

AREATZA

20:30: *LA BALDUFA (Katalunia) Bye bye, Confetti (55 min)

PLAZA BARRIA

21:00: DARAOMAI CIE (Frantzia) Corps de bois (45 min)

ARRIAGA PLAZA

21:45: BARSANTI CIA (Euskal Herria) Pin, Pan, Pun, Sergio ta Erramun (15 min)

ARRIAGA PLAZA 

22:00: COMPAÑIA DE CIRCO “eia” (Katalunia) inTarsi (60 min)

 

IRAILAK 27, IGANDEA

AREATZA

11:30: ERRE PRODUKZIOAK (Euskal Herria) Piraten istoiro bat (50 min)

ARRIAGA ANTZOKIAREN ALBOAN

12:30: DEABRU BELTZAK (Euskal Herria) Diberti-dantza (60 min)

AREATZA

17:15: BARSANTI CIA (Euskal Herria) Pin, Pan, Pun, Sergio ta Erramun (15 min)

AREATZA

17:30: ZANGUANGO TEATRO (Euskal Herria) Al otro lado (60 min)

AREATZAKO KAIA

18:00: BALBAL COMPANY (Belgika) Ninguna palabra (20 min)

ARRIAGA PLAZA

18:15: BARSANTI CIA (Euskal Herria) Pin, Pan, Pun, Sergio ta Erramun (15 min)

ARRIAGA PLAZA 

18:30: ALODEYA (Aragoi) Aware (60 min)

AREATZA

19:30: ZANGUANGO TEATRO (Euskal Herria) Al otro lado (60 min)

AREATZAKO KAIA

19:45: BARSANTI CIA (Euskal Herria) Pin, Pan, Pun, Sergio ta Erramun (15 min)

AREATZAKO KAIA

20:00: BALBAL COMPANY (Belgika) Ninguna palabra (20 min)

BIZKAIA ARETOA-UPV/EHU

21:00: LA GLO ZIRKO DANTZA KONPAINIA (Euskal Herria) Sacred (30 min)

 

 

  • Bisitatuena

      Kargatzen ikusiena
      Kargatzen ikusiena