Itxi

Futbola

Ekainak 14-uztailak 7

2019ko Amerika Kopako egutegia

Erredakzioa

Brasilen jokatuko da, ekainaren 14tik uztailaren 7a bitartean.

  • Txile. Argazkia: EFE

    Egungo txapelduna den Txileko jokalariak, gol bat ospatzen. Argazkia: EFE

2019ko Amerika Kopa ekainaren 14an hasi eta uztailaren 7an bukatuko da. Brasilen jokatuko da. Chile da egungo txapelduna, eta titulua defendatzea izango du helburu. Neymar da baja garrantzitsuenetako bat, baina bertan izango dira Messi edo Luis Suarez bezalako izarrak.

Datak eta ordutegiak:

Ekainak 14, ostirala

Grupo A: Brasil vs. Bolivia, Estadio Morumbi, Sao Paulo, 21:30ean Brasilgo orduan (02:30ean, Euskal Herriko ordutegian)

Ekainak 15, larunbata¿

Grupo A: Venezuela vs. Peru, Arena do Gremio, Porto Alegre, 16:00etan Brasilgo ordutegian (21:00etan, Euskal Herriko ordutegian)

Grupo B: Argentina vs. Kolonbia, Arena Fonte Nova, Salvador de Bahia, 19:00etan Brasilgo ordutegian ( 00:00etan Euskal Herriko ordutegian)

Ekainak 16, igandea

Grupo B: Uruguai vs. Ekuador, Estadio Mineirao, Belo Horizonte, 19:00etan Brasilgo ordutegian (00:00etan, Euskal Herriko ordutegian)

Ekainak 17, astelehena

Grupo C: Japonia vs. Txile, Estadio Morumbi, Sao Paulo, 20:00etan Brasilgo ordutegian (01:00etan, Euskal Herriko ordutegian)

Ekainak 18, asteartea

Grupo A: Bolivia vs. Peru, Estadio Maracana, Rio Janeiro, 18:30ean Brasilgo ordutegian (23:30ean, Euskal Herriko ordutegian)

Grupo A: Brasil vs. Venezuela, Arena Fonte Nova, Salvador de Bahía, 21:30ean Brasilgo ordutegian (02:30ean, Euskal Herriko ordutegian)

EKainak 19, asteazkena

Grupo B: Kolonbia vs. Qatar, Estadio Morumbi, Sao Paulo, 18:30ean Brasilgo ordutegian (23:30ean, Euskal Herriko ordutegian)

Grupo B: Argentina vs. Paraguai, Estadio Mineirão, Belo Horizonte, 21:30ean Brasilgo ordutegian (02:30ean, Euskal Herriko ordutegian)

Ekainak 20, osteguna

Grupo C: Uruguai vs. Japonia, Arena do Grêmio de Porto Alegre, 20:00etan Brasilgo ordutegian (01:00etan, Euskal Herriko ordutegian)

Ekainak 21, ostirala

Grupo C: Ekuador vs. Txile, Arena Fonte Nova, Salvador de Bahia, 20:00etan Brasilgo ordutegian (01:00etan, Euskal Herriko ordutegian)

Ekainak 22, larunbata

Grupo A: Peru vs. Brasil, Arena Corinthians, Sao Paulo, 16.00etan Brasilgo ordutegian (21:00etan, Euskal Herriko ordutegian)

Grupo A: Bolivia vs. Venezuela, Estadio Mineirão, Belo Horizonte, 16.00etan Brasilgo ordutegian (21:00etan, Euskal Herriko ordutegian)

Ekainak 23, igandea

Grupo B: Qatar vs. Argentina, Arena do Grêmio, Porto Alegre, 16.00etan Brasilgo ordutegian (21:00etan, Euskal Herriko ordutegian)

Grupo B: Kolonbia vs. Paraguai, Arena Fonte Nova, Salvador de Bahía, 16.00etan Brasilgo ordutegian (21:00etan, Euskal Herriko ordutegian)

Elainak 24, astelehena

Grupo C: Txile vs. Uruguai, Estadio Maracana, Rio Janeiro, 20:00etan Brasilgo ordutegian (01:00etan, Euskal Herriko ordutegian)

Grupo C: Ekuador vs. Japonia, Estadio Mineirão, Belo Horizonte, 20:00etan Brasilgo ordutegian (01:00etan, Euskal Herriko ordutegian)

Final-laurdenak

Ekainak 27, osteguna

A multzoko lehena vs. B/C multzoko hirugarrena

Arena do Grêmio, Porto Alegre; 21:30ean Brasilgo ordutegian (02:30ean, Euskal Herriko ordutegian)

Ekainak 28, ostirala

A multzoko bigarrena vs. B multzoko bigarrenna.

Estadio Maracanã, Rio Janeiro, 16.00etan Brasilgo ordutegian (21:00etan, Euskal Herriko ordutegian)

Ekainak 28, ostirala

B multzoko lehena vs. C multzoko bigarrena

Arena Corinthians, São Paulo; 20:00etan Brasilgo ordutegian (01:00etan, Euskal Herriko ordutegian)

Ekainak 29, larunbata

C multzoko lehena vs. B/C multzoko hirugarrena

Arena Fonte Nova, Salvador Bahia, 16.00etan Brasilgo ordutegian (21:00etan, Euskal Herriko ordutegian)

Finalerdiak

Uztailak 2, asteartea

«A multzoko lehena vs. B/C multzoko hirugarrena» kanporaketako irabazlea vs. «A multzoko 2.a vs. B multzoko 2.a» kanporaketako irabazlea

Estadio Mineirão, Belo Horizonte; 21:30ean Brasilgo ordutegian (02:30etan, Euskal Herriko ordutegian)

Uztailak 3, asteazkena

«B multzoko lehena vs. C multzoko biagarrena» kanporaketako irabazlea vs. «C multzoko lehena vs. B/C multzoko 3.a» kanporaketako irabazlea
Arena do Gremio, Porto Alegre; 21:30ean Brasilgo ordutegian (02:30etan, Euskal Herriko ordutegian)

Hirugarren eta laugarren postua

Uztailak 6, larunbata, Arena do Corinthians, Sao Paulo; 16.00etan Brasilgo ordutegian (21:00etan, Euskal Herriko ordutegian)

Finala

Igandea, uztailak 7, Maracana, Rio Janeiro; 17:00etan Brasilgo ordutegian (22:00etan, Euskal Herriko ordutegian)

  • Bisitatuena

      Kargatzen ikusiena
      Kargatzen ikusiena