Itxi

X-deportes_campeonato individual-X

X-deportes_campeonato individual-X

Buruz Burukoa

EMAITZAK

2022ko Buruz Buruko Txapelketako sailkapenak, emaitzak eta egutegia

A. A. | EITB MEDIA

2022ko Buruz Buruko Txapelketa apirilaren 15ean hasi eta maiatzaren 29an bukatuko da. Finala Nafarroa Arenan jokatuko da.

  • 2022ko Buruz Buruko Txapelketako egutegia

    2022ko Buruz Buruko Txapelketako egutegia. Argazkia: EFE

FINAL-LAURDENETAKO LIGAXKA
             
  A MULTZOA J I A K +/-
             
1.a Ezkurdia 3 3 66 21 +45
2.a Altuna III.a
3 2 44 46 +2
3.a Zabaleta 3 1 48 58 -10
4.a Dario 3 0 33 66 -33
             
  B MULTZOA J I A K +/-
             
1.a Laso 3 2 44 37 +7
2.a Jaka 3 2 49 57 -8
3.a Rezusta 3 1 49 44 +5
4.a Artola
3 1 53 57 -4

Azalpenak: J (Jokatutakoak), I (Irabazitakoak) A (Aldeko tantoak), K (Kontrako tantoak), +/- (Tantoen diferentzia).

------------------------------------------------------

FINAL-ZORTZIRENETAKO KANPORAKETAK

Apirilaren 15ean, Bastidan

Urrutikoetxea vs Dario (5-22)

Apirilaren 16an, Lekeition

Laso vs Peña II.a (22-13)

Apirilaren 17an, Zarautzen

Ezkurdia vs Agirre (22-7)

Apirilaren 18an, Eibarren

Jaka vs Irribarria (22-15)

------------------------------------------------------

------------------------------------------------------

FINAL-LAURDENETAKO LIGAXKA

1. JARDUNALDIA

Apirilaren 22an, Bergaran

B multzoa: Jaka vs Rezusta (22-14)

Apirilaren 23an, Iruñean

A multzoa: Zabaleta vs Ezkurdia (21-22)

Apirilaren 24an, Bilbon

A multzoa: Altuna III.a vs Dario (22-19)

Apirilaren 25ean, Zumaian

B multzoa: Artola vs Laso (10-22)

------------------------------------------------------

2. JARDUNALDIA

Apirilaren 29an, Oiartzunen

B multzoa: Rezusta vs Artola (13-22)

Apirilaren 30ean, Iruñean

B multzoa: Jaka vs Laso (5-22)

Maiatzaren 1ean, Eibarren

A multzoa: Altuna III.a vs Ezkurdia (0-22)* (Altunak ez zuen jokatu, lesioagatik)

Maiatzaren 3an, Legazpin

A multzoa: Zabaleta vs Dario (22-14)

------------------------------------------------------

3. JARDUNALDIA

Maiatzaren 6an, Baños de Rio Tobian

B multzoa: Rezusta vs Laso (22-0)* (Bertan behera)

Maiatzaren 7an, Donostian

A multzoa: Altuna III.a vs Zabaleta (22-5)

Maiatzaren 7an, Iruñean

A multzoa: Ezkurdia vs Dario (22-0)* (Bertan behera)

Maiatzaren 8an, Bilbon

B multzoa: Jaka vs Artola (22-21)

------------------------------------------------------

------------------------------------------------------

FINALERDIAK

Maiatzaren 14an, Bilbon

Altuna III.a vs Laso (17-22)

Maiatzaren 15ean, Eibarren

Ezkurdia vs Jaka (22-2)

------------------------------------------------------

------------------------------------------------------

3. ETA 4. POSTUAK

Maiatzaren 22an, Zumaian

Jaka vs Altuna III.a (-)

------------------------------------------------------

------------------------------------------------------

FINALA

Maiatzaren 29an, Iruñean (Nafarroa Arena)

Ezkurdia vs Laso (-)

------------------------------------------------------

------------------------------------------------------

  • Bisitatuena

      Kargatzen ikusiena
      Kargatzen ikusiena