Itxi

2021/09/28

13:54

Baskonia

1. jardunaldia

Anadolu, Milan, CSKA, Bartzelona eta Real Madril, faboritoak

EITB MEDIA

Aste honetan hasiko da Euroliga eta Baskoniak Olinpiakosen etxean jokatuko du. Radio Vitoriak zuzenean eskainiko du partida.

  • Steven Enoch, Baskoniako jokalria

    Steven Enoch, Baskoniako jokalria

  • Whatsapp
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Bidali

Aste honetan hasiko da Euroligako txapelketa eta iazko txapelduna den Andolu Efes da faborito nagusiena, baina Milan, CSKA, Bartzelona eta Real Madril taldeek ez diote erraz jarriko.

Guztiek euren taldeak indartu dituzte eta maila handiko jokalariak ikusiko dira bete behin Euroligan:

Anadolu: Turkiako taldean Shane Larkin, Rodrigue Beaubois, Chris Singleton, Adrien Moermann, Tibor Pleiss, Vasilije Micic, Bryant Dunston eta Krunoslav Simon jokalriek jarraituko dute.

Milan: Sergio Rodríguez, Kaleb Tarczewski, Malcolm Delaney, Shavon Shields, Kyle Hines eta Luigi Datome mantenetzen dira eta Nicolo Melli eta Devon Hall heldu.

CSKA Mosku: Joel Bolomboy, Daniel Hackett, Semen Antonov, Johannes Voigtmann, Will Clyburn, Tornike Shengelia, Nicola Milutinov eta Nikita Kurbanob taldean geratu dira eta Marius Grigonis eta Alexey Shved dira fitxaketak.

Bartzelona: Sertac Sanli, Nigel Hayes-Davis, Rokas Jokubaitis eta Nicolás Laprovitola fitxatu dituzte eta Brandon Davies, Pierre Oriola, Alex Abrines, Cory Higgins, Kyle Kuric, Nikola Mirotic eta Nick Calathes jokalriek jarraitzen dute.

Real Madril: lau jokalari frantziar; Thomas Heurtel eta Guerschon Yabusele heldu dira eta Vincent Poirier eta Fabien Causeur ez dira joan. Adam Hanga eta Nigel Williams fitxatu ditu talde zuriak.Goss.

Baskonia: zazpi jokalari berri izango ditu taldeak eta erronka Euroligan urrun heltzea izango da, behintzat play-offetarako txartela lortu. Jayson Granger, Wade Baldwin, Vanja Marinkovic, Simone Fontecchio, Matt Costello, Landry Nnoko eta Steven Enoch heldu dira Gasteizera.

Lehen jardunaldia

Irailak 30, osteguna

18.05 Maccabi-Bayern Munich

18.30 AX MIlan-CSKA Moscku

18.45 Real Madril-Anadolu Efes

Urriak 1, ostirala

16.00 Unics Kazan-Zenit St. Petersburgo

17.45 Fenerbahce-izar Gorria

18.00 Asvel Villeurbanne-Zalgiris

18.00 Olinpiakos-Baskonia

19:00 Bartzelona- Alba Berlín

  • Bisitatuena

      Kargatzen ikusiena
      Kargatzen ikusiena
    ;