Publizitatea
Itxi

2020/06/04

09:22

Saskibaloia

Ekainaren 17an

Bilbao Basket – Baskonia derbia, Endesa Ligako azken faseko lehen jardunaldian

AGENTZIAK | ERREDAKZIOA

Bilbotarrak eta gasteiztarrak elkarren aurka arituko dira ekainaren 17an, A multzoan.

  • Ben Lammers eta Tornike Shengelia, lehen itzulian jokatutako derbian

    Ben Lammers eta Tornike Shengelia, lehen itzulian jokatutako derbian. Argazkia: EFE

  • Whatsapp
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Bidali

Endesa Ligako azken fasea ekainaren 17an, asteazkenean, hasiko da Valentzian, eta bertan izango dira denboraldiko hamabi talde onenak, titulua eskuratzeko borrokan. A multzoko partidekin emango saio hasiera txapelketari, eta lehen jardunaldi horretan egongo diren hiru norgehiagoketako bat Retabet Bilbao Basketek eta Kirolbet Baskoniak elkarren aurka jokatuko duten euskal derbia izango da.

Asteazken horretan bertan jokatuko dira A multzoko beste bi neurketak ere: bai Bartzelonaren eta Joventuten arteko derbi katalana, bai Iberostar Teneriferen eta Unicajaren arteko lehia.

Norgehiagoken ordena eta ordutegiak datozen egunetan ezarriko dira, baina dagoeneko jakitera eman dute jardunaldi bakoitzean hiru partida jokatuko direla, honako ordutegi hauekin: 15:30, 18:30 eta 21:30.

Ostegunean, hilaren 18an, B multzoa jarriko da martxan MoraBanc Andorra – Valentzia Basket, Real Madril – Herbalife Kanaria Handia eta Casademont Zaragoza – San Pablo Burgos partidekin.

Endesa Ligako azken fasea ateak itxita jokatuko da ekainaren 17tik 30era Valentziako Fuente de San Luis pabiloian.

 

ENDESA LIGAKO AZKEN FASEKO EGUTEGIA

A MULTZOA: Bartzelona, Iberostar Tenerife, Retabet Bilbao Basket, Kirolbet Baskonia, Unicaja eta Joventut.

B MULTZOA: Real Madril, Casademont Zaragoza, MoraBanc Andorra, Valentzia Basket, San Pablo Burgos eta Herbalife Kanaria Handia. 

1. JARDUNALDIA

Ekainaren 17a, asteazkena

Bartzelona – Joventut Badalona
Iberostar Tenerife – Unicaja
Retabet Bilbao Basket – Kirolbet Baskonia 

Ekainaren 18a, osteguna

Real Madril – Herbalife Kanaria Handia
Casademont Zaragoza – San Pablo Burgos
MoraBanc Andorra – Valentzia Basket

2. JARDUNALDIA

Ekainaren 19a, ostirala

Joventut Badalona – Retabet Bilbao Basket
Kirolbet Baskonia – Iberostar Tenerife
Unicaja – Bartzelona

Ekainaren 20a, larunbata

Herbalife Kanaria Handia – MoraBanc Andorra
Valentzia Basket – Casademont Zaragoza
San Pablo Burgos – Real Madril

3. JARDUNALDIA

Ekainaren 21a, igandea

Joventut Badalona – Unicaja
Bartzelona – Kirolbet Baskonia
Iberostar Tenerife – Retabet Bilbao Basket 

Ekainaren 22a, astelehena

Herbalife Kanaria Handia – San Pablo Burgos
Real Madril – Valentzia Basket
Casademont Zaragoza – MoraBanc Andorra 

4. JARDUNALDIA

Ekainaren 23a, asteartea

Iberostar Tenerife – Joventut Badalona
Retabet Bilbao Basket – Bartzelona
Kirolbet Baskonia – Unicaja 

Ekainaren 24a, asteazkena

Casademont Zaragoza – Herbalife Kanaria Handia
MoraBanc Andorra – Real Madril
Valentzia Basket – San Pablo Burgos 

5. JARDUNALDIA

Ekainaren 25a, osteguna

Joventut Badalona – Kirolbet Baskonia
Unicaja – Retabet Bilbao Basket
Bartzelona – Iberostar Tenerife 

Ekainaren 26a, ostirala

Herbalife Kanaria Handia – Valentzia Basket
San Pablo Burgos – MoraBanc Andorra
Real Madril – Casademont Zaragoza 

FINALERDIAK

Ekainaren 28a, igandea

1. finalerdia: A multzoko 1.a – B multzoko 2.a
2. finalerdia: B multzoko 1.a – A multzoko 2.a

FINALA

Ekainaren 30a, asteartea

1. finalerdiko irabazlea – 2. finalerdiko irabazlea

  • Bisitatuena

      Kargatzen ikusiena
      Kargatzen ikusiena