EAEko hauteskundeak 2020: EAEko hauteskundeak, uztailaren 12an | EITB Hauteskunde autonomikoak

EAE-ko Hauteskundeak 2020

23:16

EAE-ko Hauteskundeak 2020

Zerrenda

Emakumeak gehiengo izango dira legebiltzar berrian

eitb.eus

Orotara 41 emakumezko eta 34 gizonezko izango dira legebiltzarkide. Hauxe da zerrenda osoa.

  • Foto: EFE

    Foto: EFE

  • Whatsapp
  • Whatsapp
  • telegram
  • Bidali

Hauek dira irailaren 25eko hauteskundeetan herritarrek aukeratutako 75 legebiltzarkideak:

EAJ:

Bizkaia

1.- Josu Erkoreka

2.- Iñigo Iturrate

3.- Josune Gorospe

4.- Amaia Arregi

5.- Jon Aiartza

6.- Leixuri Arrizabalaga

7.- Joseba Zorrilla

8.- David Latxaga

9.- Gotzone Sagardui

10.- Amaia Betolaza

11.- Izaskun Markinez


Araba

1.- Iñigo Urkullu

2.- Jone Berriozabal

3.- Estefanía Beltrán de Heredia

4.- Luis Javier Tellería

5.- Ana Isabel Oregi

6.- Unai Grajales

7.- Juan Carlos Ramírez-Escudero

8.- Almudena Otaola

Gipuzkoa

1.- Joseba Egibar

2.- Bakartxo Tejeria

3.- Arantxa Tapia

4.- Kerman Orbegozo

5.- Irune Berasaluze

6.- Iñaki Agirre

7.- Garbiñe Mendizabal

8.- Luke Uribe-Etxebarria

9.- Aitor Urrutia

EH BILDU:

Bizkaia

1.- Jasone Agirre

2.- Iker Casanova

3.- Jone Goirizelaia

4.- Julen Arzuaga

5.- Leire Pinedo

Araba

1.- Miren Larrion

2.- Mikel Otero

3.- Eva López de Arroyabe

4.- Josu Estarrona

5.- Eva Blanco

Gipuzkoa

1.- Maddalen Iriarte

2.- Pello Urizar

3.- Rebeka Ubera

4.- Unai Urruzuno

5.- Larraitz Ugarte

6.- Nerea Kortajarena

7.- Maider Otamendi

8.- Oihana Etxebarrieta

ELKARREKIN PODEMOS:

Bizkaia

1.- Lander Martínez

2.- Eukene Arana

3.- Juan José Luis Uría

4.- Tinixara Guanche

Araba

1.- Cristina Macazaga

2.- Edurne García

3.- José Ramón Becerra

4.- Iñigo Martínez

Gipuzkoa

1.- María Pilar Zabala

2.- Julen Bollain

3.- Jon Hernández

PSE-EE:

Bizkaia

1.- Idoia Mendia

2.- Jose Antonio Pastor

3.- Alexia Castelo

Araba

1.- Natalia Rojo

2.- Txarli Prieto

3.- Gloria Sánchez

Gipuzkoa

1.- Susana Corcuera

2.- Eneko Andueza

3.- Rafaela Romero

PP:

Bizkaia

1.- Antonio Damborenea

2.- Inés Nerea Llanos

Araba

1.- Alfonso Alonso

2.- Javier De Andrés

3.- Laura Garrido

4.- Carmelo Barrio

5.- Mª Carmen López de Ocáriz

Gipuzkoa

1.- Borja Sémper

2.- Juana de Bengoechea

Iruzkinak

  • Publizitatea
    • BILATZAILEA
    Publizitatea
    Publizitatea
    Publizitatea

    Bisitatuena

      Kargatzen ikusiena
      Kargatzen ikusiena