Publizitatea
Itxi

2019/08/08

14:46

Futbola

19/20ko denboraldi-aurrea

Alaves, Athletic, Eibar, Osasuna eta Realaren denboraldi-aurreko partidak

eitb.eus

Euskal taldeek denboraldia prestatzeko jokatuko dituzten neurketen datak, ordutegiak, aurkariak eta emaitzak.

  • Futboleko baloi bat

    Futboleko baloi bat. Argazkia: EFE

  • Whatsapp
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Bidali

Datorren denboraldian (2019/2020) Lehen Mailan jokatuko duten bost euskal taldeek (Alaves, Athletic, Eibar, Osasuna eta Reala) uztailaren lehen astean ekin diote denboraldi-aurreari, osasun-azterketak eginez.

Gerora etorri dira lan-karga fisikoak eta lagunarteko neurketak, uztailaren 4an zozkatu den Lehen Mailako 2019/20ko txapelketako egutegiari ahalik eta ondoen aurre egiteko asmoz. Denboraldi-aurreko partidak:

ALAVES
Uztailak 19 Leioa - Alaves 2-3 Sarriena (Leioa)
Uztailak 25 Alaves - Fuenlabrada 0-1 Los Angeles de San Rafael
Uztailak 27 Alaves- Albacete
2-1 Los Angeles de San Rafael
Uztailak 31 Reala - Alaves 1-0 Zubieta
Abuztuak 3 Alaves - Racing
1-0 Guardia
Abuztuak 7 Zaragoza - Alaves 0-0 (3-2) Romareda (Zaragoza)
Abuztuak 10 Alaves - Sporting
0-0 Suarez Puerta (Aviles)
Abuztuak 10 Real Oviedo - Alaves 1-2 Suarez Puerta (Aviles)
ATHLETIC
Uztailak 20 Arenas - Athletic 1-6 Fadura (Getxo)
Uztailak 27 SC Paderborn 07 - Athletic 3-3 Gutersloh (Alemania)
Uztailak 28 Borussia Monchengladbach - Athletic 0-2 Marienfeld (Alemania)
Abuztuak 1 Numantzia - Athletic 1-1 Los Pajaritos (Soria)
Abuztuak 3 West Ham - Athletic 2-2 (2-4) London Stadium
Abuztuak 4 Racing - Athletic 2-1 El Sardinero (Santander)
Abuztuak 7 Erroma - Athletic 2-2 Renato Curi estadioa (Perugia)
Abuztuak 8 Mirandes - Athletic 1-2 Anduva (Miranda)
EIBAR
Uztailak 15 Leioa - Eibar 0-2 Sarriena (Leioa)
Uztailak 17 Amorebieta - Eibar 1-3 Urritxe (Zornotza)
Uztailak 27 Besiktas - Eibar 0-2 Kaiserwinkl Arena (Kossen, Austria)
Uztailak 28 Werder Bremen - Eibar 4-0 Grassau (Alemania)
Abuztuak 3 Fortuna Düsseldorf - Eibar 3-2 Paul Janes Stadion (Düsseldorf)
Abuztuak 4 Fortuna Düsseldorf - Eibar 1-2 Paul Janes Stadion (Düsseldorf)
Abuztuak 8 Osasuna - Eibar 0-0 San Francisco (Tafalla)
Abuztuak 10 Reala - Eibar 1-2 Berazubi (Tolosa)
OSASUNA
Uztailak 20 Osasuna - Osasuna Promesas 3-0 Taxoare
Uztailak 24 Amorebieta - Osasuna 2-5 Urritxe (Zornotza)
Uztailak 27 Numantzia - Osasuna
3-1 Olvega (Gaztela eta Leon)
Abuztuak 3 NEC Nimega - Osasuna 0-1 Goffertstadion (Nimega)
Abuztuak 4 De Graafschap - Osasuna 1-2 Doetinchem
Abuztuak 8 Osasuna - Eibar 0-0 San Francisco (Tafalla)
Abuztuak 9 Reala - Osasuna 2-0 Stadium Gal (Irun)
REALA
Uztailak 13 Lagun Onak - Reala 0-5 Garmendipe (Azpeitia)
Uztailak 20 Racing - Reala 0-1 Asti (Zarautz)
Uztailak 26 Nottingham - Reala
2-2 The City Ground (Nottingham)
Uztailak 27 Millwall FC - Reala
3-3 The Den (Londres)
Uztailak 31 Reala - Alaves 1-0 Zubieta
Abuztuak 3 Watford - Reala
2-1 Vicarage Road (Watford)
Abuztuak 9 Reala - Osasuna 2-0 Stadium Gal (Irun)
Abuztuak 10 Reala - Eibar 1-2 Berazubi (Tolosa)

  • Bisitatuena

      Kargatzen ikusiena
      Kargatzen ikusiena
    ;