Hauteskunde Orokorrak Espainian 2019: A10ari buruzko azken orduko albisteak | EITB Hauteskundeak

Hauteskunde Orokorrak A10

19:58

Hauteskunde Orokorrak A10

Hautagaitzak

Hauek dira EAEko eta Nafarroako zerrendaburuak, Gorte Orokorretarako

eitb.eus

Ezagutu euskal alderdien 61 zerrendaburuak Kongresurako eta Senaturako.

  • Whatsapp
  • Whatsapp
  • telegram
  • Bidali

Kongresurako zerrendaburuak, EAEn

- EAJ: Mikel Legarda Uriarte (Araba), Aitor Esteban Bravo (Bizkaia), Joseba Andoni Agirretxea Urresti (Gipuzkoa)

- EH Bildu: Iker Urbina Fernandez (Araba), Onintza Enbeita Maguregi (Bizkaia), Marian Beitialarrangoitia Lizarralde (Gipuzkoa)

- PSE-EE: Jose Javier Lasarte Iribarren (Araba), Patxi Lopez Alvarez (Bizkaia), Odon Elorza Gonzalez (Gipuzkoa)

- PP: Alfonso Alonso Aranegui (Araba), Leopoldo Barreda de los Rios (Bizkaia), Borja Semper Pascual (Gipuzkoa)

- Ahal Dugu: Juantxo Lopez de Uralde Garmendia (Araba), Eduardo Maura Zorita (Bizkaia), Nayua Miriam Goveli Alba (Gipuzkoa)

- Orain Batera: Carlos Tejerizo Garcia (Araba), Iñigo Martinez Zaton (Bizkaia), Jon Hernandez Hidalgo (Gipuzkoa)

- UPyD: Rene Rodriguez Rey (Araba), Ruben Martin Rodriguez (Bizkaia), Juan Luis Fabo Ordoñez (Gipuzkoa)

- Ciudadanos: Rodrigo Zamora Almeida (Araba), Henar Pascual Villanueva (Bizkaia), Fernando Lopez de Lacalle Barrera (Gipuzkoa)

 

Senaturako zerrendaburuak, EAEn

- EAJ: Almudena Otaola Urkijo (Araba), Jose Maria Cazalis Eiguren (Bizkaia), Maria Eugenia Iparraguirre Bemposta (Gipuzkoa)

- EH Bildu: Lorena Lopez de Lacalle Arizti (Araba), Irantzu Varela Urrestizala (Bizkaia), Urko Aiartza Azurtza (Gipuzkoa)

- PSE-EE: Julia Liberal Liberal (Araba), Isabel Celaa Dieguez (Bizkaia), Maria Arrate Gallastegui Oyarzabal (Gipuzkoa)

- PP: Iñaki Oyarzabal de Miguel (Araba), Raquel Gonzalez Diez-Andino (Bizkaia), Juana de Bengoechea Estrade (Gipuzkoa)

- Ahal Dugu: Elvira Garcia Diaz (Araba), Miren Gorrotxategi Azurmendi (Bizkaia), Josetxo Arrieta Arrieta (Gipuzkoa)

- Orain Batera: Ignacio Gomez Gonzalez (Araba), Xabier Jimenez Lopez (Bizkaia), Francisco Javier Pombo Gonzalez (Gipuzkoa)

- UPyD: Nicolas Gutierrez Saiz (Araba), Tomas Tueros Trueba (Bizkaia), MarIa Inmaculada de la Riva Garriga (Gipuzkoa)

- Ciudadanos: Jose Antonio Mateo Randez (Araba), Fernando Velayos Lopez (Bizkaia), Jonathan Calvo Rueda (Gipuzkoa)

 

Kongresurako zerrendaburuak, Nafarroan

- Geroa Bai: Koldo Martinez Urionabarrenetxea

- EH Bildu: Sabino Cuadra Lasarte

- Ahal Dugu: Ione Belarra Urteaga

- PSN: Jesus Maria Fernandez Diaz

- UPN-PP: Iñigo Alli Martinez

- Orain Batera: Begoña Alfaro Garcia

- Ciudadanos: Ramon Felix Romero Olid

- UPyD: Jorge Valencia Ilarregui

 

Senaturako zerrendaburuak, Nafarroan

- Aldaketa: Ana Lujan Martinez

- PSN: Antonio Magdaleno Alegria

- UPN-PP: Jose Cruz Perez Lapazaran

- UPyD: Ernesto Arellano Suberviola

- Ciudadanos: Manuel Jesus Mozota Nuñez

Iruzkinak

  • Publizitatea
    • BILATZAILEA
    Publizitatea
    Publizitatea
    Publizitatea

    Bisitatuena

      Kargatzen ikusiena
      Kargatzen ikusiena