16:53

Bilboko Aste Nagusia

Programa

Bilboko Konpartsen egitaraua

eitb.eus

Konpartsek 500dik gora ekitaldi antolatu dituzte jaiak dinamizatzeko.

4:40
  • Whatsapp
  • Whatsapp
  • telegram
  • Bidali

Larunbata 20

17:00

7 Kaleak: Txupinaren kalejira

19:00

Arriaga plaza: Harrera MARIJAIAri, PREGOIA eta JAIEN HASIERAKO TXUPINA

19:50

Arriaga plaza: Agurra Marijaiari

20:00

Arriaga atzek: Txosnak irekitzea Marijaiarekin

20:30

Arriaga plaza: Suzko Zezen

21:00

Zaratas: Zaratas txosna uretaratze

23:00

Algara: DJ ENDIKA

Karpagune: DJ CANDELA RADIO

23:30

Zaratas: DJ JEREMIAH

00:00

Kaixo: THE MIDDLE FINGER

00:30

Pinpilinpauxa: REBECA

 

Igandea 21

10:00

Arriaga Plaza: Diana

Somera kalea: Open Magic The Gathering

Triangune: Bloodbowl Txapelketa

11:00

Areatza: Pintxo banaketa Atlhetic-eko peñekin batera

Somera kalea: V. Open Magic The Gathering

Munduko Jendeak: Ajiaco salda cubatarra

11:30

Euskalgune: Euskal Txikigune

Zaratas: Aste Nagusiko I. Selfie Lehiaketa Mundiala

12:00

Areatza: Umeentzako Txalaparta tailerra

Algara: BILBO HIRIA IRRATIA

Irrintzi: Jolastokia umeentzako

Kaskagorri: Igerilekua

Komantxe: IROLA IRRATIA

Mamiki - Txomin B: Umeentzako jolasgunea

Zaratas: Photocall Pirata

12:30

Euskalgune: Txontxongiloa tailerra

Kulturgune Jolasgune eta igerilekua

Pa...Ya!: Txiki-Sukaldari

Tintigorri: Motorren kontzentrazioa

13:00

Hontzak: Lanzaroteko erakusketa eta argazki salmenta, IÑAKI ASTOREKAren eskutik

Uribarri: Xaboi-burbuilak eta aire-errotak

13:30

Hontzak: REBERTSO KOLEKTIBOA

15:00

Txinbotarrak: Txinbobazkaria

Komantxe: Bazkaria

17:00

Kaialde: Triki-Chef: Umeentzako sukaldaritza

Komantxe: Kolektiboen material erakusketa

Txinbotarrak: HAVANA 537

17:30

Ripa: BKAFF: Arrantza Eskola

Zaratas: TENDERETE: Txontxongiloak

18:00

Kiosko Arenal: Txalaparta

Algara: Zaparrada Haur Konpartsa: Kalegira Disko-Festa

Karpagune: Musika Karibearra / Perkusioa Tailerra

Komantxe: ZARZAPARRILLA + MEQONIO + ARTAZA COMBAT

Tintigorri: KONTZERTUA

19:00

Areatza: Konpartsen arteko II Bokata txapelketa

Hontzak: SPANER

Tintigorri: INDOMABLES

Triangune: DANTZAPLAZA

19:30

Uribarri: Txokolatezko piruletak

20:00

Algara: URBELTZen Dantza Ganbara

20:00

Aixeberri: Konpartsa-arteko garagardo dastaketa

Hontzak: XPRESIDENTX

Kaialde: Anjum ekialdeko eta tribal dantza taldea

Txinbotarrak: FABE DE FUKA

20:30

Arriaga plaza: Suzko Zezena

Karpagune: SABOR VENEZOLANO

Pa...Ya! :HABANA 537

21:00

Euskalgune: Laburmetraia Txapelketa

22:00

Kaskagorri: PATXADAZ

23:00

Euskalgune: KONTZERTU SORPRESA!

23:30

Algara: AKATZ + BILBOMATIKS + NORTH EAST SKA JAZZ ORCHESTRA

Karpagune: SELEKTAH LILLO, FLACO & TXAKI: RUMBA RIOT

Komantxe: DJ WAL + PATROL DESTROYERS + TX ASKEA

Kulturgune: SU TA KE (Su Ta Gar)

00:00

Kaialde: Festa tematikoa: “90ak ez ziren hain txarrak izan”

Tintigorri: KARTZAROT

00:30

Pinpilinpauxa: LEBLOND

01:00

Kulturgune: ZIRKINIK BEZ! Erromeria

01:30

Kaskagorri ZARPAZO A CICATRIZ

02:30

Pa...Ya! RGB DJS

 

Astelehena 22

10:00

Arriaga Plaza: Txistularien diana eta txupina

Areatza: Xake-txapelketa. Aldi berekoak

11:00

Areatza: Umeentzako sukaldaritza. Entsaladak

Karpagune: Banakako XIX Igela txapelketa

11:30

Euskalgune: Euskal txikigunea

Kaskagorri: Umeen jolasak

12:00

Aixeberri: Rokdromo eta puzgarriak / Graffiti

Algara: BILBO HIRIA IRRATIA

Altxaporrue: Azoka ekologikoa

Euskalgune: Umeen asanblada: Aste Nagusia amezten

Hontzak: “Egin zure maskara” tailerra PALOPALÚren eskutik eta produktuen salmenta

Kaialde: Marijaia margotu umeentzako

Kaskagorri: Igerilekua

Komantxe: Rokodromoa

Mamiki - Txomin B: Kontzertu parte-hartzailea

Piztiak: Umeentzako eskulanak

Tintigorri: Globoflexia

Zaratas: Photocall Pirata

12:30

Kaskagorri: Serigrafia

Triangune: EL TENDERETE txotxongiloak

Zaratas: LOS SERABALA malabareak / Umeentzako tailerrak

13:00

Algara: GILKITXARO antzerki taldea

Kulturgune: Ipuin kontaketa musikatua

Moskotarrak: ASTE NAGUSIKO ERRALDOIaren ematea Zabalgune Plazan

13:00

Hontzak: Lanzaroteko erakusketa eta argazki salmenta, IÑAKI ASTOREKAren eskutik

Pinpilinpauxa: XAIBOR Diskofesta

Uribarri: Birla eta maskara tailerra

13:30

Algara: Euskera ikasleen paella lehiaketa + bazkaria

15:00

Altxaporrue: Euskal Herriko nekazari gazteen bazkaria

Euskalgune: Bazkaria

Komantxe: Bazkaria

16:00

Kaskagorri: Bingoa TXUSKI eta PURRUSKIrekin

16:30

Algara GILKITXARO antzerki taldea

17:00

Kaialde: Aerobithon

Aixeberri: Umeentzako tailerrak / Talleres infantiles (tailerrak / talleres)

Euskalgune: Jolas eroak / Kolektiboen material erakusketa

17:30

Ripa: BKAFF: Arrantza Eskola

18:00

Algara: ZAPARRADA Haur Konpartsa: BEHINOLA ipun kontalariak

Hontzak: TRIO LAIS musika klasikoa / Irrintzi Zatibitua elkartea

Karpagune: Eskalada bilbotarra

Kaskagorri: Pintxo lehiaketa prekarioa

Komantxe: Jokoak Piztiak Konpartsarekin

Mamiki: Euskal dantzak tailerra

Uribarri :ANJUM ekialdeko eta tribal dantza

18:30

Aixeberri: Magoa / Mago

Zaratas: MADDI TA MADDI: Euskal musika

19:00

Hontzak: BINILOS: 50s & 60s

Karpagune: Kizumba + Zumba + Bachata

Kulturgune: Kulturguneko ginkana poteoa

Mamiki - Txomin B: SIGI-SAGA erromeria

13:00

Hontzak: Lanzaroteko erakusketa eta argazki salmenta, IÑAKI ASTOREKAren eskutik

Pinpilinpauxa: XAIBOR Diskofesta

Uribarri: Birla eta maskara tailerra

13:30

Algara: Euskera ikasleen paella lehiaketa + bazkaria

15:00

Altxaporrue: Euskal Herriko nekazari gazteen bazkaria

Euskalgune: bazkaria

Komantxe: Bazkaria

16:00

Kaskagorri: Bingoa TXUSKI eta PURRUSKIrekin

16:30

Algara: GILKITXARO antzerki taldea

17:00

Kaialde: Aerobithon

Aixeberri: Umeentzako tailerrak

Euskalgune: Jolas eroak / Kolektiboen material erakusketa

17:30

Ripa: BKAFF: Arrantza Eskola

18:00

Algara: ZAPARRADA Haur Konpartsa: BEHINOLA ipun kontalariak

Hontzak: TRIO LAIS musika klasikoa

Irrintzi: Zatibitua elkartea

Karpagune: Eskalada bilbotarra

Kaskagorri: Pintxo lehiaketa prekarioa

Komantxe: Jokoak Piztiak Konpartsarekin

Mamiki: Euskal dantzak tailerra

Uribarri: ANJUM ekialdeko eta tribal dantza

18:30

Aixeberri: Magoa

Zaratas: MADDI TA MADDI

19:00

Hontzak: BINILOS: 50s & 60s

Karpagune: Kizumba + Zumba + Bachata

Kulturgune: Kulturguneko ginkana poteoa

Mamiki - Txomin B: SIGI-SAGA erromeria

 

Asteartea 23

09:00

Areatza: Sukaldaritza lehiaketa: Patata-tortilla. Izena ematea

10:00

Arriaga Plaza: Diana

Areatza: Xake-txapelketa. Itsu-itsukoak eta anti-xakea

11:00

Areatza: Arenal Gastronomikoa: Patata-Tortilla. Izen ematea / Marraztu Aste Nagusia

Karpagune: XIX Igel lehiaketa: bikoteka

Kaskagorri: Gazte eguna

Piztiak: Patata tortilla beganoa I Lehiaketa

11:30

Euskalgune: Euskal txikigunea

12:00

Aixeberri: Rokodromoa

Algara: BILBO HIRIA IRRATIA / ZAPARRADA haur konpartsa: Ogia egitea

Komantxe: Rokodromoa

Mamiki - Txomin B: Ardo ekologikoen dastateka feminista

Tintigorri: Globoflexia

Zaratas: Photocall Pirata

12:30

Kaialde: Umeentzako txiki olinpiadak

Kulturgune: Jolasgunea eta igerilekua

Zaratas: Umeentzako tailerrak

Hontzak: Berrebiltzeko produktuekin tailerra

Uribarri: Umeentzako graffiti tailerrak

13:30

Moskotarrak: Bingo Gorringo / Manda Huevos

14:00

Hontzak: Hontzaranga sinfonikoa

Mamiki: CECILIA PAYNE

14:30

Areatza: Sulkadaritza lehiaketako sarien banaketa

15:00

Kaialde: XX Mus txapelketa

Komantxe: Bazkaria

Kulturgune: bazkariae

17:00

Areatza: Txosnathlon

Komantxe: Kolektiboen material erakusketa / Bertso Saioa: Jaiak bai, Gaztetxeak ere bai!

Kulturgune: Zirko tailerra

Mamiki - Txomin B: Iñigo Cabacas omenaldia

Ripa: Errekan aktibitateak

17:30

Ripa: BKAFF: Arrantza Eskola

18:00

Kulturgune: COMPAÑÍA TROTAMUNDOS “Historias de un Bául”

Algara: ZAPARRADA: Behinola ipuin kontalariak

Mamiki: Bertsolaritza emakumeak oholtzara: ONINTZA ENBEITIA + OIHANE PEREA + JONE URIA

Triangune: Salsa

Zaratas: SIGI SAGA: Dantzaplaza

19:00

Aixe Berri: Zumba

Areatza: Marraztu Aste Nagusia

Karpagune: Flamenco

Uribarri: LA SALVE: Garagardo dastaketa

19:30

Txori Barrote: Senideei omenaldia

20:00

Zazpi Kaleak: BILBO KANTARI

Hontzak: Rock: NO KONPLIT

Kaialde: Zumba Masterclass

Karpagune: LA MARA ETA GUS

Komantxe: Kabaret antirrepresiboa

Kulturgune: SAKATU ELEKTROTXARANGA

Moskotarrak: Haur Moltó motorren lasterketa

Uribarri: Zumba

20:30

Arriaga plaza: Suzko Zezena

20:30

Moskotarrak: DOWN SINDROME FUNDAZIOAren kideen txosna txanda

Piztiak: OU MAMA!

Tintigorri: UNDERCOVER

21:00

Hontzak: Rock: SOMEDAYS OUT

22:00

Kaskagorri: D-RAIS

23:00

Euskalgune: LOS DEMENCIALES CHICOS ACELERADOS + TOCAN 2 LA POLLA

Kaialde: OIHAN VEGA

Karpagune: DJ CANDELA RADIO

23:30

Aixeberri: EL PIRATA DE ROCK FM

Algara: ESKEAN KRISTÖ + SERMONDS + ITZIARREN SEMEAK

Irrintzi: HIP HOP MISTOAK: REBOLLO + NEOTNATH + FCR FACTORI + SURE + HAMMER + NAYCK + LA RAMA SQUAD + PAOLA

Kaskagorri: EN TOL SARMIENTO

Komantxe: BARDULIANS + ADRIANA BLUE + JON&ON

Kulturgune: REVOLTA PERMANENT

Mamiki: LA CHULA POTRA

Tintigorri: JOSE ANTONIO PAINO

00:00

Moskotarrak: UNAI BDJ

00:30

Pinpilinpauxa: BACCARA

01:00

Kaskagorri: ITACA BAND

Kulturgune: ZOO

Mamiki: GENDERLEXX

02:30

Mamiki: OCTOPUSSY DJs

Pa...Ya!: DJ BULL

 

Asteazkena 24

09:00

Areatza: BKAFF: Sukaldaritza lehiaketa: Txipiroiak bere tintan. Izen ematea

10:00

Arriaga Plaza: Diana

Areatza: Xake-txapelketa: Random Chess modalitatea

Ripa: IV. Aste Nagusia Basket 3×3 Txapelketa

11:00

Areatza: BKAFF : Gastronomiko: Txipiroiak bere tintan / Umeentzako sukaldaritza: Pintxoak - Ibarrako piparrak

Arriaga atzek: Umeentzako Herri Kirol eskola

Basurto: Ospitaleko haurrei bisita Marijaia eta Zirkuarekin

Karpagune: Triagoma XVII lehiaketa

Ripa: Errekan aktibitateak

11:30

Euskalgune: Folklore azoka / Euskal txikigunea

12:00

Areatza: Konpartsen arteko III Pintxo lehiaketa

Hontzak: Eskrima historikoa erakusketa

Aixeberri: Rokodromoa

Algara: BILBO HIRIA IRRATIA

Kaialde: Talo tailerra AITOR AURREKOETXEArekin

Komantxe: Artisauen erakusketa / Rokodromoa

Mamiki - Txomin B: Jolasgune

Piztiak: Txapa tailerra

Tintigorri: Globoflexia

Triangune: Nekazal azoka

Zaratas: Photocall Pirata

12:30

Euskalgune: Lorezaintza tailerra

Kaialde: Marijaia Margotu umeentzako

Triangune: Baratza tailerra

12:30

Zaratas: Umeentzako tailerrak

13:00

Algara: AIRE-AHIZPAK: Hitzaldi musikatua

Altxaporrue: Garagardo dastaketa

Hontzak: Lanzaroteko erakusketa eta argazki salmenta, IÑAKI ASTOREKAren eskutik / Eskrima historikoa erakusketa

Uribarri: LA SALVE: Garagardo dastaketa

14:00

Arriaga atzek: bazkaria

Algara: Ziburuko KASKAROTENEA ikastolaren aldeko bazkaria + ANJE DUHALDE

14:30

Areatza: BKAFF: Sulkadaritza lehiaketako sarien banaketa

15:00

Altxaporrue: bazkaria

Eguzkizaleak: Lurra eguna bazkaria

Kaialde: bazkaria

Komantxe: Gaztetxeen eguna: bazkaria

Santiago Plaza: Bertso-bazkaria

16:00

Arriaga atzek: Txosnako kirolak

16:30

Altxaporrue: MEXICO KANTARI

17:00

Komantxe: Kolektiboen material erakusketa

Ripa: Errekan aktibitateak

17:30

Ripa: BKAFF: Arrantza eskola

Hontzak: Karikaturen tailerrak

18:00

Altxaporrue: TAJALOTES poteoa

Karpagune: Emakume iraultzaileei omenaldia

Pinpilinpauxa: Trans-Poting: Travesti-poteo

Piztiak: BEER & SKATE FEST 2: ARTAZA KOMBAT + KRIMEN Y KASTIGO + NEKE POLITIKOA

Zaratas: RAKS AL HAIA dantza eskola: Sabel dantza

18:30

Euskalgune: KONTZERTUA

Kaialde: KOKOTEAN KOLPE Fanfarria: Poteoa Gurpiletan

Karpagune: IZASKUN ETA ARRATE kantautoreak

19:00

Areatza: Eulia eta kanpaia sarien banaketa eta kalejira

Hontzak: SIGI-SAGA: Erromeria tradizionala

Kaixo: Kaixo Zumba

Komantxe: AKERJENBE Kalejira

Moskotarrak: Scalextric erakusketa Slot Moskotarrak 1 Sari Nagusia

Uribarri: Umeentzako Talo tailerra

19:30

Triangune: ELSA BHÖR

20:00

Aixeberri: THE BILBOBILLIES / BASKET 3X3 Sarien banaketa

Karpagune: BERTA BITTERSWEET

Kulturgune: TAJÓN PRIETO Y LOS KUAJALOTES (CPYLG)

20:30

Arriaga Plaza: Suzko zezena

Kaixo: HAXOTZ

Moskotarrak: SKIMALES

21:00

Kaialde: LOS TÍMPANOS

Triangune: PERLAK

Txomin Barullo: MUD CANDIES

Uribarri: KLOY MC & TXUCK TURNER

23:00

Euskalgune: GARILAK 26 + gonbidatuak

Txomin Barullo: BRINGAS

23:30

Aixeberri: DJ EDDY MARACAS & RUDY MENTAL

Algara: NIÑA COYOTE & CHICO TORNADO + THE SOULBREAKER COMPANY + JOSEBA IRAZOKI & LAGUNAK

Kaixo: URRATS erromeria

Karpagune: LAS MEINHOF DJ feministak

Komantxe: AKERJENBE + ISEO + POTATO

Kulturgune: KOLPATU (Kortatu)

Triangune: TREMENDA JAURÍA

Uribarri: NI NAGO & DJ D

00:00

Pinpilinpauxa: NENITA DANGER + Pinpi Festa

Tintigorri: THE LONGFATHERS

00:30

Kaialde: “Friki Night” Festa tematikoa

Txomin Barullo: LOMOKEN HOBOKEN

01:00

Hontzak: Baratxuri zopa banaketa

Kulturgune: LA LEÑERA (Leño)

03:30

Pa...Ya!: DJ @OTXARKU

 

Osteguna 25

09:00

Areatza: BKAFF: Sukaldaritza lehiaketa: Bakailaoa bizkaitar erara. Izena ematea

10:00

Arriaga plaza: diana

Areatza: Xake-txapelketa. Partida azkarren txapelketa

11:00

Areatza: BKAFF / Gastronomiko: Bakailaoa Bizkaia erara

Karpagune Mahai tenisa

Irrintzi: Kalejira. Txistuak Gastronomiko eta Plaza Berrian

Ripa: Errekan aktibitateak

11:30

Areatza: Txupinerei omenaldi txupina

Euskalgune: Euskal txikigunea

12:00

Aixeberri: Rokodromoa

Algara: BILBO HIRIA IRRATIA

Algara: ZAPARRADA haur konpartsa: Soinu tailerra + Pertsonaiekin argazkiak

Kaskagorri: Igerilekua

Komantxe: Artisauen erakusketa / Astikako izokin ketua / Rokodromoa

Mamiki: Flamenko feminista

Piztiak: Animaliez aurpegiak margoztu

Zaratas: Photocall Pirata

12:30

Euskalgune: Ur jolasak

Kaialde: Puzgarriak eta elastikoak

Pa...Ya!: 1,2,3... Festa!

Triangune: Origami

13:00

Euskalgune: Euskara urbanoa

Kulturgune: Ur guda Kulturguneko eta Euskalguneko umeen artean

Pa...Ya!: Aurpegi margoketa

Uribarri: Paperezko hegazkinen txapelketa

13:30

Euskalgune: Ur guda

Hontzak: Garagardo artisauen dastaketa gidatua BLACK BITCH BREWING COMPANYrekin

14:00

Algara: KEPA ARRIZABALAGA pandero-jotzaileari omenaldi-bazkaria

14:30

Areatza: BKAFF: Sukaldaritza lehiaketako sarien banaketa / Konpartsen arteko III Pintxo lehiaketa: Sari banaketa

15:00

Hau Pittu Hau: Euskara eguna bazkaria

Komantxe: Bazkaria

16:00

Kaskagorri: ATAZÁL

16:30

Hau Pittu Hau: Euskara saria

17:00

Komantxe: Kolektiboen material erakusketa

Mamiki: KANCANEO TEATRO

Ripa: Errekan aktibitateak

17:30

Irrintzi: Arriagaren aurrean dantza alardea GOI-ALDE taldearekin

Karpagune: BETTOrekin kale-dantzak

Kaskagorri: Poteoa nostalgikoekin

Piztiak: III. garagardo trainera lehiaketa

Zaratas: TARASU: Erdi Aroko eskrima

18:00

Kaialde: DJ PAKO diskofesta familiarra

Komantxe: “Neopreno” antzezlana KATASTROFEN taldea

18:30

Arriaga plaza: Ikurriñari omenaldia

Arriaga atzekaldea: Harrizulatzaileak

Euskalgune: TRIKIZIO

19:00

Kulturgune: 1,2,3... Festa!:

19:00

Hontzak: Tribal eta ekialdeko dantza erakuketa ANJUMekin

Mamiki: MAMIKI BATUKADA kalejira

Moskotarrak: ZUMBA

19:30

Piztiak: KARAOKE IBILTARIA Karaoke-poteoa / karaoke poteo (konpartsen arteko lehiaketa barne)

Triangune: LEUN

Uribarri: Garagardoa egiten ikasten

20:00

Zazpi Kaleak: Bilbo Kantari

Aixeberri: MUD CANDIES

Karpagune: HAVANA 537

Kaskagorri: Playback

20:30

Arriaga plaza: Suzko zezena

Kaialde: Flanjale txapelketa

Kaskagorri: Playback

21:00

Moskotarrak: Itsusien 20. Lehiaketa

Triangune: SHERIFF BAND

23:00

Aixe Berri: 20. urteurrenaren festa

Euskalgune: Karaokea

Karpagune: DJ CANDELA RADIO

Moskotarrak: REVIVAL NIGHT

23:30

Aixeberri: ROCK & CLASSICS PROJECT

Algara: FUNDACIÓN TONY MANERO + MAMBA BEAT + DJ MAKALA

Irrintzi: ROCK AND VERSIONS

Komantxe: LOS COSMÉTICOS + NAIZROXA

Kulturgune: DJ BULLekin gau eroa

Mamiki: LA FURIA

Triangune: Playback

00:00

Arriagako atzek: Mozorro gaua / DJ ELEPUNTO

00:30

Euskalgune: DJ JO TA TXO

Pinpilinpauxa: PACO PIL

01:30

Mamiki: DJ PERPETUA REBOLLO

 

Ostirala 26

09:00

Areatza: BKAFF: Sukaldaritza lehiaketa: Bakailaoa pil-pil erara. Izena ematea

Sestaotik Udaletxera: VII Piragua Igoera Herrikoia Ibaizabalen

10:00

Arriaga plaza: Txistularien diana eta txupina

Moskotarrak: XVIII. Xake txapelketa

11:00

Areatza: BKAFF: Umeentzako sukaldaritza: Kokotxak pil-pil erara

Uribitarte: Ur jolasak

Askapeña: Atuna erreta

12:00

Algara: BILBO HIRIA IRRATIA

Kaialde: Marijaia margotu umeentzako

Kaixo: Umeentzako ZUMBA infantil

Kaskagorri: Igerilekua

Komantxe: Baserri produktuak / Rokodromoa

Mamiki - Txomin: Jolasgune

Pinpilinpauxa: GENTZANE eta ANDER trikitilariak

Piztiak: Animalie buruzko tribiala

Tintigorri: Globoflexia

Zaratas: Photocall Pirata

12:30

Algara: ZAPARRADA haur konpartsa: bazkaria

Triangune: Postreak apaindu + aurpegiak margoztu

13:00

Kaixo: Autodefentsa denontzat

Karpagune: Rally poteoa

Uribarri: Grand Prix

13:30

Hontzak: LA PLAYA DE SOUSTONS

14:30

Areatza: BKAFF: Sukaldaritza lehiaketako sarien banaketa

15:00

Euskalgune: Bazkaria

16:30

Triangune: Igoera ekologikoa txalupaz

17:00

Txori Barrote: Elkartasun keinuen ordua

Algara: ZAPARRADA

Kaialde: Umeentzako tailerrak

Komantxe: Kolektiboen material erakusketa

Uribitarte: Uraren eguna

17:30

Ripa: BKAFF: Arrantza eskola

Komantxe: Kolektiboen materialak

Algara: ZAPARRADA haur konpartsa: Disko festa

Arriaga atzekald: XAIBOR umeentzako diskofesta

Karpagune: Swing ikastaroa / SWING ORKESTRA

18:30

Euskalgune: Talde lokalak

19:00

Aixeberri: XABI ABURRUZAGA

Hontzak: ROCK&OI!: HEXEN

19:30

Pa...Ya!: Txokolatada

20:00

Kaialde: Oliba hezur jaurtiketa

Kaskagorri: Dantza latinoak

Kulturgune: TZALAINAK hertzainak taldeari tributo akustikoa

Txomin Barullo: TXOMIN BARULLO FANFARRIA

20:30

Arriaga plaza: Suzko zezena

Hontzak: Roots & Blues Rock: OU MAMA!

Piztiak: LAS TUERKAS

21:30

Kaskagorri: ELEKTROMATXINO TXARANGA

23:00

Kaialde: LEHIAN ERROMERIA

Karpagune: DJ INTERNAZIONALISTAK

Uribarri: Mozorro festa

23:30

Aixeberri: LA BASU

Algara: DJ BULL

Irrintzi: MOLIKOTE

Komantxe: DJ BITA SOUND

Pa...Ya!: PA...YA! DJ JAIALDIA!

Piztiak: HEXEN

01:00

Pinplinpauxa: LAS FELLINI

03:00

Algara: DJ BULL

 

Larunbata 27

09:00

Areatza: BKAFF: Sukaldaritza lehiaketa: Marmitakoa. Izen ematea

10:00

Arriaga Plaza: Diana

11:00

Areatza: BKAFF: Sukaldaritza lehiaketa: Marmitakoa

Euskalgune: Euskal txikigunea

12:00

Areatza: BKAFF / Gastronomiko: Hegaluze banaketa

Moskotarrak: Ardo dastaketa: Marijaiaren Sudurra IV edizioa

Algara: BILBO HIRIA IRRATIA

Kaialde: ZERO H MAGOA: Magia ikuskizuna

Komantxe: Baserri produktuen erakusketa / Vermouta / MUNDUKO BEATS

Pa...Ya!: Urezko zezenaren entzirroa

Piztiak: Animali-maskarak

Tintigorri: Globoflexia

Zaratas: Photocall Pirata

12:30

Euskalgune: Vermouth Sessions: NATURAL BROTHERS / Aurpegiak margozten

Kulturgune: Jolasgune eta igerilekua

Pa...Ya!: Bingo girotua

13:00

Hontzak: Marianito eguna: D-RAIS

14:00

Areatza: Konpartsen bazkaria

14:30

Areatza: BKAFF / Gastronomiko: Sulkadaritza lehiaketako sarien banaketa

15:00

Komantxe: Bazkaria

17:00

Komantxe: Kolektiboen material erakusketa

17:30

Areatza: Konpartsen arteko Herri Kirolak

Ripa: BKAFF: Arrantza eskola

18:00

Algara: Zaparrada Haur Konpartsa: “Zu eta ni sudurluze bi”

18:30

Hontzak: EUGENIAS

19:30

Hontzak: ETXANDO PESTES

20:00

Arriaga plaza: Bandera Urdina eta Marroiarenetza “Palmada” saria

Karpagune: ORLIS PINEDA

Zazpi Kaleak: Bilbo Kantari

20:30

Arriaga plaza: Suzko zezena

Hontzak: THE BARRENOS

23:00

Karpagune: DJ CANDELA RADIO

23:30

Algara: DJ BULL & DJ BALPORES

Irrintzi: DIVERSIONS & POTXOLO ATHLETIC

Komantxe: DJ DRONKI & LITES

00:00

Mamiki: LAIKA SISTER DJ

00:30

Pinpilinpauxa: MALENA GRACIA

01:30

Munduko Jendeak: MARA Y GUS

02:00

Mamiki: ELECTRICBEAT M DEEJAYS

 

Igandea 28

08:30

Aixeberri: Aixegosaria

09:00

Areatza: Sukaldaritza lehiaketa: Buztan-gisatua. Izen ematea

10:00

Arriaga plaza: Diana eta txupina

Pinpilinpauxa: Warhammer VI lehiaketa

11:00

Areatza: Sukaldaritza lehiaketa: Buztan-gisatua

Zabalbide: Goitiberak Aste Nagusia III Open

11:30

Ripa: BKAFF: Arrantza eskolaa

11:30

Euskalgune: Euskal txikigunea

12:00

Kaskagorri: Igerilekua

Komantxe: “Off the record” antzezlana BIBOTE GORRIAK taldea

Zaratas: Photocall Pirata

12:30

Kulturgune: Jolasgune eta igerilekua

13:00

Karpagune: Ahaztuak 36 - 77 Omenaldia

14:00

Altxaporrue: Kukaña

14:30

Areatz: Sulkadaritza Lehiaketako sarien banaketa

15:00

Altxaporrue: Bazkaria

Komantxe: Bazkaria

Triangune: Paell

17:00

Komantxe: Kolektiboen material erakusketa

17:30

Pa...Ya!: Guda zikina (Pa...Ya! vs. Kaskagorri)

18:00

Karpagune: Filtroko oroimen ekitaldia

Kaskagorri: AKERBELTZ

18:30

Karpagune: ROJO CANCIONERO

19:00

Aixeberri: VI. Izotz-jaurtiketa lehiaketa

20:00

Kulturgune: Marijaiaren azken tributo dantza LOS DEMENCIALES CHICOS ACELERADOSen eskutik (Eskorbuto)

20:30

Arriaga Plaza: Suzko zezena

22:20

Areatza: JAIEN AMAIERA berezia eta agurra MARIJAIAri

Iruzkinak

  • Publizitatea
    Publizitatea
    Publizitatea
    Publizitatea
    Publizitatea

    Bisitatuena

      Kargatzen ikusiena
      Kargatzen ikusiena