Itxi

2021/11/18

17:59

Futbola

Errege Kopa

San Agustin-Osasuna, Reala-Panaderia Pulido eta Unami-Alaves, Kopako lehen kanporaketan

I. G. | EITB MEDIA

Leioak, Amorebietak, Gernikak, Eibarrek, Real Unionek, Peña Sportek, San Juanek eta Tudelanok ere aurkariak ezagutu dituzte.

  • Errege Kopa

    Errege Kopa. Argazkia: RFEF

  • Whatsapp
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Bidali

Osasunak San Agustin del Guadalix izango du aurkari Errege Kopako lehen kanporaketan, Realak Panaderia Pulido San Mateo (Kanaria Handia) izango du aurkari eta Alavesek Unami (Segovia) taldearen aurka jokatuko du.

Beheko mailetan jokatzen duten euskal taldeei dagokienez, Leioak Elx izango du aurkari eta Amorebietak Europa. Gernikak eta Eibarrek euskal derbia jokatzeko aukera izango dute.

Bestalde, Real Unionek Palentzia Cristo Atleticoren zelaia bisitatuko du, Peña Sportek Malaga hartuko du, San Juanek San Sebastian de los Reyesen aurka jokatuko du eta Tudelanok Bergantiños garaitu beharko du.

Real Madrilek, Bartzelonak, Atletico Madrilek eta Athleticek ez dute kanporaketan parte hartuko, Espainiako Superkopa jokatuko baitute.

Euskal taldeen partidak

Unami - Deportivo Alaves

Leioa - Elx

Panaderia Pulido San Mateo - Real Sociedad

San Agustin del Guadalix - Osasuna

Gernika - Eibar

Europa - Amorebieta

Palencia Cristo Atlético - Real Union

Bergantiños - Tudelano

Peña Sport - Málaga

San Juan - San Sebastián de los Reyes

Lehen txandako gainerako kanporaketak

Huracan Melilla - Levante

CD Utrillas - Valencia

CFI Alicante - Betis

Villa de Fortuna - Cadiz

Victoria CF - Villarreal

Solares - Espanyol

Mollerussa - Getafe

Laguna - Granada

Cordoba - Sevilla

Guijuelo - Rayo Vallecano

Ebro - Celta de Vigo

Gimnastica Segoviana - Mallorca

Mensajero - Zaragoza

CD Teruel - Alcorcon

UC Ceares - Sporting de Gijon

San Roque de Lepe - Mirandes

UD Montijo - Burgos

CD Cayon - Huesca

Puertollano - Girona

Alzira - Fuenlabrada

Ibiza Islas Pitiusas - Tenerife

Aguilas - Almeria

Racing Rioja - Cartagena

Union Adarve - Lugo

Marchamalo - Valladolid

Cacereño - Ponferradina

Xerez Deportivo - Leganes

CE Andratx - Real Oviedo

Velez - UD Las Palmas

CD Brea - UD Ibiza

Club Atletico Pulpileño - Castellon

Eldense - Rayo Majadahonda

Naxara - FC Andorra

Llanera - UD Logroñes

Atletico Mancha Real - DUX Internacional de Madrid

Arenteiro - SD Logroñes

Calahorra - Atlético Baleares

Extremadura UD - Zamora

Albacete - Racing Club Ferrol

UCAM Murcia - Deportivo

Atletico Sanluqueño - Sabadell

Badajoz - Alcoyano

Linares Deportivo - Gimnastic de Tarragona

San Fernando - Cultural y Deportiva Leonesa

Talavera - UE Cornella

Algeciras - Unionistas de Salamanca

  • Bisitatuena

      Kargatzen ikusiena
      Kargatzen ikusiena
    ;