Publizitatea
Itxi

2019/10/16

11:39

Politika

A10

Hauek dira hauteskunde orokorretarako alderdien Nafarroako hautagaiak

EITB.EUS

Estatuko Aldizkari Ofizialak urriaren 9an argitaratu zituen Kongresurako zein Senaturako hautagaitzak.

  • A28ko hauteskunde egunak utzitako irudi bat.

    A28ko hauteskunde egunak utzitako irudi bat. EFEren artxiboko irudia.

  • Whatsapp
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Bidali

Estatuko Aldizkari Ofizialak (BOE, gazteleraz) urriaren 9an argitaratu ditu azaroaren 10eko hauteskunde orokorretan lehiatuko diren hautagaitzen zerrenda. Hona Kongresurako eta Senaturako Nafarroako hautagaiak:

Diputatuen Kongresurako hautagaitzak

NAVARRA SUMA (NA+)

1. Sergio Sayas López (UPN).
2. Carlos García Adanero (UPN).
3. Cristina Sanz Barrios (PP).
4. Sonia Pérez Martínez (CS).
5. Alberto Picón Cintas (PP).

PARTIDO SOCIALISTA OBRERO ESPAÑOL (PSOE)

1. Santos Cerdán León.
2. María Concepción Ruiz López.
3. Jesús María Rodríguez Gómez.
4. María Pilar De Rodrigo Gutiérrez.
5. Antonio Gila Gila.

UNIDAS PODEMOS (PODEMOS-IU)

1. Ione Belarra Urteaga.
2. Guillén Carroza Armendariz.
3. María Teresa Mola Sáinz.
4. María del Mar Caleya Caña.
5. Iñigo Rudi Jiménez.

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu)

1. María Isabel 'Bel' Pozueta Fernández.
2. Eneko Compains Silva.
3. Verónica Ferreira Pinto.
4. Laia Prat Gallego.
5. Paolo Albanese Weiss.

GEROA BAI (GBAI)

1. María Roncesvalles Solana Arana.
2. Daniel Innerarity Grau.
3. Juana García Santamaría.
4. Iñaki Cabasés Hita.
5. Amaia Arrizabalaga Idiáquez.

VOX (VOX)

1. Adolfo Alústiza Romero.
2. Garabet Tarjenian Astour.
3. María Milagros Eraso Osés.
4. Elisa Pacho Zapatero.
5. Rafael Mora Martínez.

PARTIDO ANIMALISTA CONTRA EL MALTRATO ANIMAL (PACMA)

1. Uxue Goñi Del Río.
2. Luis Pradas Amat.
3. Yobana María Martínez Cunchillos.
4. Antonio Ortega González.
5. María Yolanda Rogel Gómez.

Senaturako hautagaitzak

NAVARRA SUMA (NA+)

1. Ruth Goñi Sarriés (CS).
2. Amelia Salanueva Murguialday (PP).
3. Alberto Catalán Higueras (UPN).

PARTIDO SOCIALISTA OBRERO ESPAÑOL (PSOE)

1. Antonio Magdaleno Alegria.
2. Susana Castanera Gomez.
3. Emilio Cigudosa García.

UNIDAS PODEMOS (PODEMOS-IU)

1. María Ángeles Roldán Marrodán.
2. Iñaki Bernal Lumbreras.
3. María Joaquina Gómez Pérez.

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu)

1. Oihan Mendo Goñi.
2. Oihane Indakoetxea Barbería.
3. Pello Mirena Gurbindo Jiménez.

GEROA BAI (GBAI)

1. Esther Cremaes Mayorga.
2. Josean Beloqui Colomo.
3. Antso Fernández Oregi.

VOX (VOX)

1. René Demarch Fariñas.

PARTIDO ANIMALISTA CONTRA EL MALTRATO ANIMAL (PACMA)

1. María del Mar García Blanco.
2. Fernando Camacho De Coca.

  • Bisitatuena

      Kargatzen ikusiena
      Kargatzen ikusiena