Publizitatea
Itxi

2019/10/16

10:40

Politika

A10

Hauek dira hauteskunde orokorretarako alderdien Gipuzkoako hautagaiak

EITB.EUS

Estatuko Aldizkari Ofizialak urriaren 9an argitaratu zituen Kongresurako zein Senaturako hautagaitzak.

  • Senaturako boto-kutxa bat, A28an.

    A28ko Senaturako boto-kutxa bat. EFEren artxiboko irudia.

  • Whatsapp
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Bidali

Estatuko Aldizkari Ofizialak (BOE, gazteleraz) urriaren 9an argitaratu ditu azaroaren 10eko hauteskunde orokorretan lehiatuko diren hautagaitzen zerrenda. Hona Kongresurako eta Senaturako Gipuzkoako hautagaiak:

Diputatuen Kongresurako hautagaitzak

EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV)

1. Joseba Andoni Agirretxea Urresti.
2. Iñigo Barandiaran Benito.
3. Txaro Rodrigo Montalvo.
4. Itziar Alkorta Idiakez.
5. Xabier Barandiaran Irastorza.
6. Miren Garbiñe Mendizabal Mendizabal.

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu)

1. Mertxe Aizpurua Arzallus.
2. Jon Iñarritu García.
3. Esther Larrañaga Galdós.
4. Juan Mari Olano Olano.
5. Nerea Zubia Blázquez.
6. Juan Ramón Garai Bengoa.

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSE-EE PSOE)

1. Odón Elorza González.
2. María Luisa Del Pilar García Gurruchaga.
3. Jesus María Zaballos De Llanos.
4. Azahara Domínguez Urtizberea.
5. Alfonso Gurpegui Ruiz.
6. María Lourdes Acevedo Beldarrain.

ELKARREKIN PODEMOS-UNIDAS PODEMOS (PODEMOS-IU)

1. Pilar Garrido Gutiérrez.
2. Rafael Sainz De Rozas Bedialauneta.
3. Ubaldo Ortíz Rodrigo.
4. Kelly Alba Holmwood Benito.
5. Carlos Rodríguez Rubio.
6. Isabel Salud Areste.

PARTIDO POPULAR (PP)

1. Iñigo Arcauz Ascargorta.
2. José María Murguiondo Casal.
3. María Pilar Elías Zabala.
4. Carlos Sancho Coscolluela.
5. María Carmen Blasco Zuasti.
6. María Asunción Guerra Alonso.

CIUDADANOS-PARTIDO DE LA CIUDADANÍA (Cs)

1. José Manuel Gil Vegas.
2. Isabel Gil Marrodán.
3. León De Adrián Gallego.
4. Naiara Landa Pérez.
5. Ramiro Cibrián Uzal.
6. Cristina Martín Andonegui.

VOX (VOX)

1. Juan De Dios Dávila Garijo.
2. María Del Mar Martija Sánchez-Guardamino.
3. José Manuel Menéndez Hernández.
4. Cristina Navarro Machín.
5. Pedro Ignacio Gandásegui Agorreta.
6. Iñigo Arocena Fernández.

PARTIDO ANIMALISTA CONTRA EL MALTRATO ANIMAL (PACMA)

1. Susana Pérez Benito.
2. Jon Orella Azcona.
3. Irene Azkarate López.
4. Rosa Ana Escudero Martínez.
5. Asier Esparza Billalabeitia.
6. Ana María Arcelus Casal.

Senaturako hautagaitzak

EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV)

1. María Isabel Vaquero Montero.
2. María Mercedes Garmendia Bereciartu.
3. Luke Uribe-Etxebarria Apalategi.

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu)

1. Gorka Elejabarrieta Díaz.
2. Olaia Duarte López.
3. Aitor Ibero Urbieta.

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSE-EE PSOE)

1. Lucio Hernando Albistegui.
2. María Jesús Egido Moreno.
3. Enrique José Ramos Vispo.

ELKARREKIN PODEMOS-UNIDAS PODEMOS (PODEMOS-IU)

1. Javier Ezkerekotza Pajares.
2. Nagore Basurto Escamilla.
3. Encarnación Ramos Robles.

PARTIDO POPULAR (PP)

1. Alejandro Saenz Muriel.
2. Juana De Bengoechea Estrade.
3. Jacobo Caparrós Ruipérez.

CIUDADANOS-PARTIDO DE LA CIUDADANÍA (Cs)

1. Rocio Galiana Naranjo.
2. Javier Estévez Videira.
3. Mercedes Rodríguez Andrés.

VOX (VOX)

1. Carlos María Bell Clerico.

PARTIDO ANIMALISTA CONTRA EL MALTRATO ANIMAL (PACMA)

1. Iván Ruiz García.
2. Mónica Del Río Barrón.

  • Bisitatuena

      Kargatzen ikusiena
      Kargatzen ikusiena