Itxi

2019/10/09

11:23

Politika

A10

Hauek dira hauteskunde orokorretarako alderdien Bizkaiko hautagaiak

EITB.EUS

Estatuko Aldizkari Ofizialak asteazken honetan argitaratu ditu Kongresurako zein Senaturako hautagaitzak.

  • Diputatuen Kongresua.

    Diputatuen Kongresua. EFEren artxiboko irudia.

  • Whatsapp
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Bidali

Estatuko Aldizkari Ofizialak (BOE, gazteleraz) asteazken honetan argitaratu ditu azaroaren 10eko hauteskunde orokorretan lehiatuko diren hautagaitzen zerrenda. Hona Kongresurako eta Senaturako Bizkaiko hautagaiak:

Diputatuen Kongresurako hautagaitzak

EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV)

1. Aitor Esteban Bravo.
2. Idoia Sagastizabal Unzetabarrenetxea.
3. Josune Gorospe Elezkano.
4. Jon Aiartza Zallo.
5. Ainara Zelaia Markaida.
6. Javier Aldamiz-Etxebarria López.
7. Igotz López Torre.
8. Amaia Del Campo Berasategi.

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSE-EE PSOE)

1. Patxi López Alvarez.
2. María Guijarro Ceballos.
3. Carlos García de Andoin Martín.
4. Sonia Fernández López.
5. Angel Anero Murga.
6. Beatriz Gámiz Mata.
7. Victor Trimiño Vegas.
8. Dolores Alvarez Pascual.

ELKARREKIN PODEMOS-UNIDAS PODEMOS (PODEMOS-IU)

1. Roberto Uriarte Torrealday.
2. Miren Edurne Gorrochategui Azurmendi.
3. Lorena Vicioso Adriá.
4. Amaya Arcocha Pinedo.
5. David Carracedo Verde.
6. Carolina Uribe de la Espriella.
7. Israel Escalante Mesón.
8. Aitor Pereda Mundiñano.

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu)

1. Oskar Matute García de Jalón.
2. Idurre Bideguren Gabantxo.
3. Andoni Rojo Toyos.
4. Idoia Aginako Arbaiza.
5. Arkaitz Fullaondo Elorduy-Zapatarietxe.
6. Ana Mezo Basaras.
7. Eba Ferreira Martínez.
8. Iñaki Antigüedad Auzmendi.

PARTIDO POPULAR (PP)

1. Beatriz Isabel Álvarez Fanjul.
2. Eduardo Andrade Aurrecoechea.
3. Aiala Eguiluz Rodríguez.
4. Gonzalo Nicolás Zorrilla-Lequerica Pañeda.
5. Beatriz Calvo Fernández.
6. Carlos David García Fernández.
7. María Dolores Galilea Anchia.
8. Leopoldo Barreda De Los Ríos.

CIUDADANOS-PARTIDO DE LA CIUDADANÍA (Cs)

1. Luis Ignacio Gordillo Pérez.
2. Olga Cavia Dorao.
3. Alejandro Alcázar González.
4. María García González.
5. Óscar Caldevilla Larrabe.
6. María Dolores Delgado Martínez.
7. Rodrigo Pérez Milagro.
8. Andrea Fernández de la Rosa.

VOX (VOX)

1. Nerea Alzola Álvarez.
2. Aitor Ordeñana Armiño.
3. Margarita González Díez.
4. Ana Magdalena Jorge Arana.
5. Gorka Tejada Goicocheta.
6. Juan Manuel López de Munain Monforte.
7. María de la O Cordero García.
8. Aranzazu Orobio Remírez.

PARTIDO ANIMALISTA CONTRA EL MALTRATO ANIMAL (PACMA)

1. Laiene Herreros Ugarte.
2. Kepa Joseba Lozano Calvo.
3. Miren Andone Requejo Rodríguez.
4. Luis Alberto Real De Las Heras.
5. Antonia Esteban Gallego.
6. David Fernández Martínez.
7. Laura Márquez Rodríguez.
8. Ignacio Serrano Viteri.

MÁS PAÍS-CANDIDATURA ECOLOGISTA (MÁS PAÍS-CANDIDATURA ECOLOGISTA)

1. José María Urquijo Azcárate.
2. Miren Garbiñe Santa Coloma Ibáñez.
3. Fabián Laespada Martínez.
4. María Sandra Barrena Lejarza.
5. Jose Emilio González Santos.
6. Iratxe Osinaga Gárate.
7. José Manuel Belamendia Belda.
8. María Asunsión Pérez de Mendiguren Ruiz de Olano.

Senaturako hautagaitzak

EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV)

1. Nerea Ahedo Ceza.
2. María Dolores Etxano Varela.
3. Imanol Landa Jauregi.

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSE-EE PSOE)

1. Txema OIeaga Zalvidea.
2. Idoia Agorría Martínez.
3. Carlos Fernández Martínez.

ELKARREKIN PODEMOS-UNIDAS PODEMOS (PODEMOS-IU)

1. José Antonio Martín Acosta.
2. Xabier Jiménez López.
3. Amaia Hernández Rodríguez.

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu)

1. Arantza Gutiérrez Paz.
2. Edriga Aranburu Agirre.
3. María Jesús Etxeandia Cirión.

PARTIDO POPULAR (PP)

1. Raquel González Diez-Andino.
2. Luis Miguel Arroyo Millán.
3. María Carmen Sánchez Sequeros.

CIUDADANOS-PARTIDO DE LA CIUDADANÍA (Cs)

1. Armán Basurto Barrio.
2. Blanca Amelia Gozalo Martínez.
3. Santiago Orozco García.

VOX (VOX)

1. María Pérez Fernández.

PARTIDO ANIMALISTA CONTRA EL MALTRATO ANIMAL (PACMA)

1. María Izaskun Almazán Ledesma.
2. Unai de Zarraolandia Salas.
3. Rocío Hernández Clares.

MÁS PAÍS-CANDIDATURA ECOLOGISTA (MÁS PAÍS-CANDIDATURA ECOLOGISTA)

1. Pascual Blanco Peña.

  • Bisitatuena

      Kargatzen ikusiena
      Kargatzen ikusiena
    ;