Publizitatea
Itxi

2021/08/03

09:45

kirolak

Tokio 2020

Noiz eta zer ordutan lehiatuko dira euskal kirolariak Tokioko Olinpiar Jokoetan?

EITB MEDIA

Partaidetza zabala izango du euskal kirolak Tokioko Olinpiar Jokoetan. 33 kirolari izango dira, guztira, 14 espezialitatetan banatuta.

  • Maialen Chourraut

    Maialen Chourraut. Argazkia: Efe.

  • Whatsapp
  • Whatsapp
  • Bidali

Tokioko Olinpiar Jokoak uztailaren 23tik abuztuaren 8ra jokatuko dira. Orduak Euskal Herriko ordutegian jarrita daude.

ARRAUNA

Virginia Diaz (Lemazainik gabeko biko ontzia, Aina Cid katalanarekin batera).

Uztailak 24: Kanporaketak: Finalerdietarako sailkatu da.

Uztailak 28: Finalerdiak: Finalerako sailkatu da.

Uztailak 29: FINALA. Seigarren izan da, eta diploma olinpikoa lortu du.

----------------------------------------------

ATLETISMOA

Asier Martinez (110 metroko hesidun proba) 

Abuztuak 3: (12:18) - Kanporaketak

Abuztuak 4: (04:00) - Finalerdiak

Abuztuak 5: (04:55) – FINALA

  

Sergio Fernandez (400 metroko hesidun proba) 

Uztailak 30: 7. tokian amaitu du bere txandan, eta lehiaketatik kanpo geratu da.

 

Teresa Errandonea (100 metroko hesidun proba) 

Uztailak 31: Seigarren izan da bere kanporaketa seriean 13:15eko denborarekin, eta lehiaketatik kanpo geratu da.

 

Odei Jainaga (Xabalina)

Abuztuak 4: (03:35, B multzoa) -  Kanporaketak

Abuztuak 7: (13:00) – FINALA

 

Elena Loyo eta Majida Maayouf (Maratoia)

Abuztuak 7: (00:00-03:15)

----------------------------------------------

BADMINTONA

Clara Azurmendi (C multzoa)

Uztailak 24: Seyoung An (KOR) - Clara Azurmendi [21-13 eta 21-8] - Ligaxka (Galdu).

Uztailak 26: Adesokan Dorcas (NGR) - Clara Azurmendi [10-21 eta  2-21] - Ligaxka (Irabazi).

Lehiaketatik kanpo geratu da.

----------------------------------------------

BELA

Kevin Peponnet (470 kategoria, Jeremie Mion frantziarrarekin bikotea osatuz)

Uztailak 28: 1. lasterketa: 4. tokia (4 puntu) / 2. lasterketa: 7. tokia (7 puntu).

Uztailak 29: 3. lasterketa: 11. tokia (11 puntu) / 4. lasterketa: 13. tokia (13 puntu).

Uztailak 30: 5. lasterketa: 12. tokia (12 puntu) / 6. lasterketa: 2. tokia (12 puntu).

Abuztuak 1: 7. lasterketa: 11. tokia (11 puntu) / 8. lasterketa: 11. tokia (11 puntu).

Abuztuak 3: 9. lasterketa: 13. tokia (13 puntu) / 10. lasterketa: 16. tokia (16 puntu). 11. tokian amaitu du sailkapenean, eta ez da izango dominak lortzeko lasterketan; izan ere, lehendabiziko hamarrak sailkatzen dira bertara.

----------------------------------------------

BELAR HOCKEYA

Jose Maria Basterra (A multzoa)

Uztailak 24: Argentina 1-1 Espainia - Ligaxka (Berdindu).

Uztailak 25: Espainia 3-4 Zeelanda Berria - Ligaxka (Galdu).

Uztailak 27India 3-0 Espainia - Ligaxka (Galdu).

Uztailak 28: Japonia 1-4 Espainia - Ligaxka (Irabazi).

Uztailak 30: Australia 1-1 Espainia - Ligaxka (Berdindu). Final-laurdenetarako sailkatuta.

Abuztuak 1: Belgika 3-1 Espainia - Final-laurdenak. (Galdu). Olinpiar Jokoetatik kanpo geratu da.

----------------------------------------------

ESKUBALOIA

Ainhoa Hernandez eta Nerea Pena (B multzoa)

Uztailak 25: Espainia 24-31 Suedia - Ligaxka (Galdu).

Uztailak 27: Frantzia 25-28 Espainia -Ligaxka (Irabazi).

Uztailak 29: Espainia  27- 23 Brasil - Ligaxka (Irabazi).

Uztailak 31: Hungaria 29 -25 Espainia - Ligaxka (Galdu).

Abuztuak 2: Espainia 31-34 Errusiako Batzorde Olinpikoa - Ligaxka (Galdu). Ez dira final-laurdenetara sailkatu.

 

Julen Aginagalde eta Eduardo Gurbindo (A multzoa)

Uztailak 24: Alemania 27-28 Espainia - Ligaxka (Irabazi).

Uztailak 26: Espainia 28-27 Norvegia - Ligaxka (Irabazi).

Uztailak 28: Brasil 25-32 Espainia - Ligaxka (Irabazi).

Uztailak 30: Frantzia 37-31 Espainia - Ligaxka (Galdu).

Abuztuak 1: Espainia 36-27 Argentina - Ligaxka (Irabazi). Final-laurdenetara sailkatu dira.

Abuztuak 3: Suedia 33-34 Espainia - Final-laurdenak. Finalerdietara sailkatu dira.

Abuztuak 5: (10:00 - 14:00) - Finalerdiak

Abuztuak 7: (10:00) -  3. eta 4. postuak /  (14:00) - FINALA

----------------------------------------------

FUTBOLA

Unai Simon, Jon Moncayola, Martin Zubimendi, Mikel Merino eta Mikel Oyarzabal (C multzoa)

Uztailak 22: Egipto 0-0 Espainia - Ligaxka (Berdindu)

Uztailak 25: Australia 0-1 Espainia - Ligaxka (Irabazi)

Uztailak 28: Espainia 1-1 Argentina - (Berdindu)

Uztailak 31: Espainia 5-2 Boli Kosta - Final-laurdenak (Irabazi). Finalerdietara sailkatu dira.

Abuztuak 3: (13:00) Japonia - Espainia - Finalerdiak

Abuztuak 6: (13:00) - 3. eta 4. postuak

Abuztuak 7: (13:00) – FINALA

----------------------------------------------

GOLFA

Jon Rahm: Azken orduko baja da, covid-19an positibo eman baitu.

Carlota Ciganda

Abuztuak 4: (00:30) - 1. jardunaldia

Abuztuak 5: (00:30) - 2. jardunaldia

Abuztuak 6: (00:30) - 3. jardunaldia

Abuztuak 7: (00:30) - 4. eta azken jardunaldia

----------------------------------------------

IGERIKETA

Jonathan Atsu (200 m estilo librean) 

Uztailak 25: Kanporatu egin dute sailkapen-serieetan.

----------------------------------------------

PIRAGUISMOA

Maialen Chourraut (Eslaloma, K1) 

Uztailak 25: Finalerdietara sailkatu da

Uztailak 27: Finalerdia: Finalera sailkatu da / FINALA: Bigarren tokian amaitu du finala: zilarrezko domina.

Ander Elosegi (Eslaloma, C1) 

Uztailak 25: Finalerdietara sailkatu da.

Uztailak 26: Zortzigarren tokian amaitu du finala: diploma olinpikoa.

 

Iñigo Peña (1.000 metroko esprinta, K2 modalitatean, Paco Cubelos espainiarrarekin batera) 

Abuztuak 4: (04:38) - 3. txanda

Abuztuak 4: (05:21 - 05:29) - Final-laurdenak

Abuztuak 5: (03:12 - 03:20) - Finalerdiak

Abuztuak 5: (05:26) - Kontsolazioko finala/ (05:34) - FINALA

----------------------------------------------

SASKIBALOIA

Xabi Lopez-Arostegui

Uztailak 26: Japonia 77–88 Espainia - Multzoen fasea (Irabazi).

Uztailak 29: Espainia 81–71 Argentina -  Multzoen fasea (Irabazi).

Abuztuak 1: Espainia 87–95 Eslovenia -  Multzoen fasea (Galdu).

Abuztuak 3: Espainia 81-95 Estatu Batuak - Final-laurdenak (Galdu). Olinpiar jokoetatik kanpo geratu da.

----------------------------------------------

SURFA

Pauline Ado

Uztailak 25: 1. eta  2. txandak gainditu ditu

Uztailak 26: 3. txandako serieak: Kanporatuta, Sally Fitzgibbons australiarraren aurka [10.86 - 9.03]

----------------------------------------------

TENISA

Garbiñe Muguruza (Banaka eta bikoteka)

Bikoteka:

Uztailak 24: Muguruza-Suarez vs Mertens-Uytbanck [6-3 eta 7-6 (4)] - 1. kanporaketa gainditu du.

Uztailak 27: Muguruza-Suarez vs Bencic-Golubic [6-3 eta 1-6 (9-11)] - Lehiatik at geratu da 2. kanporaketan.

Banaka:

Uztailak 25: Veronika Kudermetova vs Garbiñe Muguruza [5-7 eta 5-7] - 1. kanporaketa gainditu du.

Uztailak 26: Qiang Wang vs Garbiñe Muguruza [3-6 eta 0-6] - 2. kanporaketa gainditu du.

Uztailak 27: Alison van Uytbanck vs Garbiñe Muguruza [4-6 eta 1-6] - 3. kanporaketa gainditu du.

Uztailak 28: Elena Rybakina vs Garbiñe Muguruza [7-5 eta 6-1] - Lehiatik at geratu da final-laurdenetan.

----------------------------------------------

TXIRRINDULARITZA

Ion Izagirre, Gorka Izagirre eta Omar Fraile

Uztailak 24: Errepideko lasterketa: Richard Carapaz (urrea), Wout Van Aert (zilarra), Tadej Pogacar (brontzea).

Ane Santesteban

Uztailak 25: Errepideko lasterketa: Kiesenhofer austriarra, olinpiar txapeldun, Van Vleuten eta Elisa Longoren aurretik.

Ion Izagirre

Uztailak 28: Erlojupekoa: Roglicek eta Van Vleutenek urrezko domina eskuratu dute erlojupekoan; Ion Izagirrek ez du proba bukatu.

----------------------------------------------

WATERPOLOA

Alberto Munarriz (B multzoa)

Uztailak 25: Serbia 12-13 Espainia - Ligaxka (Irabazi).

Uztailak 27: Montenegro 6-8 Espainia - Ligaxka (Irabazi).

Uztailak 29: Espainia 16-4 Kazakhstan - Ligaxka (Irabazi).

Uztailak 31: Australia 5-16 Espainia - Ligaxka (Irabazi).

Abuztuak 2: Espainia 8-4 Kroazia - Ligaxka (Irabazi). Final-laurdenetarako sailkatuta.

Abuztuak 4: (07:00) Espainia - Estatu Batuak - Final-laurdenak

Abuztuak 6: (08:30 - 12:50) - Finalerdiak

Abuztuak 8: (06:40) - 3. eta 4. postuak / (09:30) - FINALA

  • Bisitatuena

      Kargatzen ikusiena
      Kargatzen ikusiena
    ;