Itxi

Munduko Txapelketa

Errusia 2018

Munduko Txapelketako egutegia

eitb.eus

Ekainaren 14an hasiko da Errusia - Saudi Arabia partidarekin; final handia uztailaren 15ean jokatuko da, arratsaldeko 17:00etan.

TALDEKAKO FASEA: JOKATU DIREN PARTIDAK

A MULTZOA:

1. jardunaldia

ERRUSIA - SAUDI ARABIA (5-0)

EGIPTO - URUGUAI (0-1)

Errusia, erraz eta Uruguai, sendo

2. jardunaldia

ERRUSIA - EGIPTO (3-1)

URUGUAI - SAUDI ARABIA (1-0)

3. jardunaldia

SAUDI ARABIA - EGIPTO (2-1)

URUGUAI - ERRUSIA (3-0)

 

B MULTZOA

1. jardunaldia

MAROKO - IRAN (0-1)

PORTUGAL - ESPAINIA (3-3)

Cristianok hiru gol sartu ditu  eta Iran lider jarri da

2. jardunaldia

PORTUGAL - MAROKO (1-0)

IRAN - ESPAINIA (0-1)

3. jardunaldia

ESPAINIA - MAROKO (2-2)

IRAN - PORTUGAL (1-1)

 

C MULTZOA

1. jardunaldia

FRANTZIA - AUSTRALIA (2-1)

PERU - DANIMARKA (0-1)

2. jardunaldia

FRANTZIA - PERU (1-0)

DANIMARKA-AUSTRALIA (1-1)

3. jardunaldia

AUSTRALIA - PERU (0-2)

DANIMARKA - FRANTZIA (0-0)

Frantziarentzat, lehen postua; Danimarkarentzat, bigarrena

D MULTZOA

1. jardunaldia

ARGENTINA - ISLANDIA (1-1)

KROAZIA - NIGERIA (2-0)

2. jardunaldia

ARGENTINA - KROAZIA (0-3)

NIGERIA - ISLANDIA (2-0)

3. jardunaldia

ISLANDIA - KROAZIA (1-2)

NIGERIA - ARGENTINA (1-2)

 

E MULTZOA

1. jardunaldia

COSTA RICA - SERBIA (0-1)

BRASIL - SUITZA (1-0)

2. jardunaldia

BRASIL-COSTA RICA (2-0)

SERBIA-SUITZA (1-2)

3. jardunaldia

SUITZA - COSTA RICA (2-2)

SERBIA - BRASIL (0-2)

 

F MULTZOA

1. jardunaldia

ALEMANIA - MEXIKO (0-1)

SUEDIA - HEGO KOREA (1-0)

2. jardunaldia

HEGO KOREA - MEXIKO (1-2)

ALEMANIA - SUEDIA (2-1)

3. jardunaldia

MEXIKO - SUEDIA (0-3)

HEGO KOREA - ALEMANIA (2-0)

 

G MULTZOA

1. jardunaldia

BELGIKA - PANAMA (3-0)

TUNISIA - INGALATERRA (1-2)

2. jardunaldia

BELGIKA - TUNISIA (5-2)

INGALATERRA - PANAMA (2-2)

3. jardunaldia

PANAMA - TUNISIA (1-2)

INGALATERRA - BELGIKA (0-1)

 

H MULTZOA

1. jardunaldia

KOLONBIA - JAPONIA (1-2)

POLONIA - SENEGAL (1-2)

2. jardunaldia

JAPONIA - SENEGAL (2-2)

POLONIA-KOLONBIA (0-3)

3. jardunaldia

SENEGAL - KOLONBIA (0-1)

JAPONIA - POLONIA (0-1)

 

FINAL ZORTZIRENAK

1. jardunaldia

FRANTZIA - ARGENTINA (4-3)

URUGUAI - PORTUGAL (2-1)

2. jardunaldia

ESPAINIA - ERRUSIA (1-1); Errusia, penaltietan

KROAZIA - DANIMARKA (1-1); Kroazia, penaltietan

3. jardunaldia

BRASIL - MEXIKO (2-0)

BELGIKA - JAPONIA (3-2)

4. jardunaldia

SUEDIA - SUITZA (1-0)

KOLONBIA- INGALATERRA (1-1); Ingalaterra, penaltietan

 

FINAL-LAURDENAK
A) Frantzia - Uruguai (0-2)
B) Brasil - Belgika (1-2)
C) Suedia - Ingalaterra (0-2)
D) Errusia - Kroazia (2-2), Kroazia penaltietan

FINALERDIAK
Frantzia - Belgika (1-0)
Ingalaterra - Kroazia (1-2)

3. POSTUA
Belgika - Ingalaterra (2-0)

FINALA
Frantzia - Kroazia (4-2)

  • Bisitatuena

      Kargatzen ikusiena
      Kargatzen ikusiena